Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.10.2019. - 20:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 190587 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #60 poslato: 12.08.2010. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Moguće da ti je crkao neki od senzora ABS-a. Kočnice ti normalno rade ali ti ABS ne radi sigurno

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
mmilletic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Renault Megane 1.6 16 v

« Odgovor #61 poslato: 12.09.2010. - 13:33 »
Podeli temuIdi gore

Vozim Reno Twingo 2001 i jutros mi se upalila sijalica za ABS. Kocnice rade normalno. Da li je neki senzor u pitanju ili nesto drugo? Hvala.

Drug,imao ja na Cliu problem sa prstenom za ABS,isto se iniciralo kao kod tebe,ako je to samo da znas da se on prodaje u kompletu sa poluosovinom.Skupo.Ja sam to resio za 10 eura.Ako je i kod tebe isti problem,kontaktiraj me na PP objasnicu ti na koji nacin-objasnjenje nije za...
« Poslednja izmena: 15.01.2011. - 23:49 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #62 poslato: 12.09.2010. - 21:32 »
Podeli temuIdi gore

A zašto objašnjenje nije "za javnost" ? Pa ovde smo da naučimo nešto novo

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
mmilletic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 13.09.2010. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

Poluosovine kod Kangooa,Clia i Twinga su iste,i sve se nabavljaju sa prstenom za ABS(koji naleze na senzor).Sacekas prvi servis kod bilo kog od navedenih modela gde je potrebna zamena poluosovine a da auto nema ABS(inace 90% Kangooa nema ABS),tvoj prijatelj iz servisa coveku namontira poluosovinu bez prstena(koji mu inace i ne treba) a tebi javi da je nabavio isti.Na tebi je da odvezes auto i da,eventualno,castis coveka.Savet:sprijatelji se sa nekim iz ovlascenog servisa da ne bi dugo cekao    cancan
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Espace

« Odgovor #64 poslato: 13.09.2010. - 20:36 »
Podeli temuIdi gore

Poluosovine kod Kangooa,Clia i Twinga su iste,i sve se nabavljaju sa prstenom za ABS(koji naleze na senzor).Sacekas prvi servis kod bilo kog od navedenih modela gde je potrebna zamena poluosovine a da auto nema ABS(inace 90% Kangooa nema ABS),tvoj prijatelj iz servisa coveku namontira poluosovinu bez prstena(koji mu inace i ne treba) a tebi javi da je nabavio isti.Na tebi je da odvezes auto i da,eventualno,castis coveka.Savet:sprijatelji se sa nekim iz ovlascenog servisa da ne bi dugo cekao    cancan

na clio 2 se ugradjuju  dve vrste poluosovina, od 26 i 28 mm
« Poslednja izmena: 13.09.2010. - 20:38 od strane nuk » Sačuvana

MarcosBG
Gost
« Odgovor #65 poslato: 13.09.2010. - 21:00 »
Podeli temuIdi gore

Poluosovine kod Kangooa,Clia i Twinga su iste,i sve se nabavljaju sa prstenom za ABS(koji naleze na senzor).Sacekas prvi servis kod bilo kog od navedenih modela gde je potrebna zamena poluosovine a da auto nema ABS(inace 90% Kangooa nema ABS),tvoj prijatelj iz servisa coveku namontira poluosovinu bez prstena(koji mu inace i ne treba) a tebi javi da je nabavio isti.Na tebi je da odvezes auto i da,eventualno,castis coveka.Savet:sprijatelji se sa nekim iz ovlascenog servisa da ne bi dugo cekao    cancan

Ex...je l ovo istina? 
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #66 poslato: 13.09.2010. - 21:32 »
Podeli temuIdi gore

Tehnički jeste izvodljivo ali se ja još nisam susretao sa ovakvim "mućkama" Inače, kao što kaže Nuk, postoje dve dimenzije za Clio

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
mmilletic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 14.09.2010. - 09:49 »
Podeli temuIdi gore

Iskreno:za dve dimenzije nisam ni znao,ocito da je majstor sa kojim sam pricao u ovl. servisu znao o cemu je rec,jer je mog Clia prvi put video tek kad sam ga odvezao na ugradnju.Da,ovo je zemlja Srbija,i verujem da samo u ovoj zemlji postoje takve mucke,i samo u zemlji Srbiji "majstor" koji menja prednji lezaj uspe da polomi taj deo jer ocito nezna kako se to na ispravan nacin radi.
Sačuvana

djstevan
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Megane II 1.4 16V 2004

« Odgovor #68 poslato: 14.09.2010. - 20:30 »
Podeli temuIdi gore

Nisam siguran da li je ovo sto mi se desilo par puta pri naglom (jakom) kocenju OK, pa rekoh da vidim sta ce ostali reci. Inace skoro sam proveravao kocnice i menjao zadnje diskove (delphi) a prednji su skroz u redu, majstor gledao i sve izgleda normalno. Auto inace odlicno koci kada kocim normalno i postepeno.

Medjutim par puta mi se desilo da bas legnem na kocnicu onako zesce i tada na nozi preko kocnice osetim kao neko grebanje i pucanje slicno paljenju ABS-a. Samo sto se lampica za ABS kao ni za ESP ne pali. A ni osecaj nioje isti kao kad radi ABS tako da bih njega iskljucio da se palio/

Desavalo se nekome mozda do sada nest slicno, sve OK ili bi trebalo da nesto proveravam ???

Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Scenic ll

« Odgovor #69 poslato: 14.09.2010. - 20:36 »
Podeli temuIdi gore

tako radi abs na meganu nesto kao grebanje a lampica i ne treba da se pali u voznji samo pri startovanju auta. i kada kocis jako da radi abs pale se sva 4 migavca kao upozorenje za one pozadi
a esp lampica trepce samo kad kliza ili slajfuje u mestu
Sačuvana

ljudi kazu da si los kada prestanes da se ponasas, onako kako njima odgovara
djstevan
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Megane II 1.4 16V 2004

« Odgovor #70 poslato: 14.09.2010. - 20:40 »
Podeli temuIdi gore

znaci ABS ??? Hmm, i imas osecaj da ti zastruze na nozi kad se upali a lampica ne zasvetli ? Jednom mi se ukljucio ASR i zasvetlela lampica na tabli, zar ne bi trebao i ABS ??? Na predhodnom autu mi se uvek palila lampica. Ako je ovo u pitanju onda odlicno, mopu da odahnem 
« Poslednja izmena: 14.09.2010. - 20:41 od strane djstevan » Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #71 poslato: 14.09.2010. - 20:42 »
Podeli temuIdi gore

Za ABS ne svijetli samo za ESP, i kad radi abs onda se osjeca taman neko grebanje papucice za kocenje, a kad radi ESP ne osjeca se grebanje samo je osjecaj malo cudan.
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #72 poslato: 14.09.2010. - 22:20 »
Podeli temuIdi gore

Meni kad se ukljuci abs i pocne da grebe i trese istripujem se i refleksno mi se desi pustim kocnicu, a ne bi trebalo da se pusta.
Sačuvana

kompa
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: espace 2.0

« Odgovor #73 poslato: 05.12.2010. - 16:59 »
Podeli temuIdi gore

Pomoć raja.Jutros sam htio da sam promjenim senzor od prednjeg ABS misleći da to uradim bez problema.Mali sarafić odvrnem i prvi problem dzek od senzora nemogu nikako da izvadim iz njegovog lezišta.Kucko blago cekicem prskao wd sprejom ali nikako da ga izvadim.To sve je trajalo dok nisu zivci popustali i onda malo sila+zivci pravi problem zalomljen senzor.Pola kod mene u kljestima a pola u lezistu.Kako se vadi senzor od ABS strucno a kako ja da izvadim ovaj zalomljeni.POZDRAV
Sačuvana

borkostar
Gost
« Odgovor #74 poslato: 05.12.2010. - 17:55 »
Podeli temuIdi gore

znaci bilo je

Sačuvana
Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 37 upita.
anything