Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.10.2019. - 21:00 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 190593 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #15 poslato: 16.12.2009. - 00:35 »
Podeli temuIdi gore

Cim se jednom upali,znaci da se javio neki problem.Mislim da ona pokazuje problem sa kocnicama,moram pogledati u servisnu knjizicu.Nisam samo razumeo,je l ti sada radi ABS ili ne?
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
coabrucelee
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: renault clio B 1,2 16v

« Odgovor #16 poslato: 16.12.2009. - 08:07 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam da li radi, nisam više vozio od sinoć. Uglavnom sad kad dam kontakt sve lampice se upale i normalno ugase kad startujem motor, kao da je sve u redu.
Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #17 poslato: 16.12.2009. - 08:19 »
Podeli temuIdi gore

Ipak ti isprobaj ABS danas...ja kad sam imao problem na kliu isto mi se palila neka lampica pa posle nije više.Ali kad ga oterah na dijagnostiku,ono pokaza grešku.Zato ja kažem čim se jednom upali neka lampica,znači da je neka greška tu. 
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
coabrucelee
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 16.12.2009. - 09:32 »
Podeli temuIdi gore

Isprobaću ga danas.A sutra ću najverovatnije ići u servis da vide šta je. Ovih dana ću morati i da kupim zimske gume ( još ne znam koje bi mi bile najoptimalnije)
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #19 poslato: 16.12.2009. - 12:25 »
Podeli temuIdi gore

Ali kad ga oterah na dijagnostiku,ono pokaza grešku.Zato ja kažem čim se jednom upali neka lampica,znači da je neka greška tu. 

Vidiš da je dijagnostika pokazala ono što sam ti ja rekao

2 coabrucelee: Kod mene se npr. ABS ne uključuje pri jako malim brzinama. Možda si išao baš sporo kad si kočio i zato ti je auto proklizao. Gledam po gradu kako se ljudi muče sa letnjim gumama a ja prođem i kroz utaban i neutaban sneg/led
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #20 poslato: 16.12.2009. - 13:35 »
Podeli temuIdi gore

Obavezno moras uzeti zimske gume, ja sam juce vozio lagunu na ljetnjim ono je bilo strasno, jedva sam se zaustavljao..., a danas sam uzeo starog renoa koji ima bas stare wintera gume i gazi snijeg kao blesav. A to za gresku treba provjeriti sta je,ali htio sam reci da kad se tad pojavila moguce je da se vise nece pojavljivati.
Sačuvana

coabrucelee
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 16.12.2009. - 20:09 »
Podeli temuIdi gore

Evo sad sam se malo vozio sa cliom i bas kliza. U pravu ste za gume i kupicu ih sutra (posto veceras nisam uspeo da nadjem odgovarajuce-kao da je ceo Cacak cekao da padne sneg pa da kupi gume). Inace i dalje mislim da mi ne radi ABS, a i dalje mi nista neprijavljuje ( lampica ABS se upali kad dam kontakt, i kad startujem motor ona se ugasi). Zvao sam servis i zakazali su mi za petak, pa ce mi oni, nadam se resiti problem. 
Sačuvana

aleksandar.o
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: laguna 2

« Odgovor #22 poslato: 16.12.2009. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

Malopre kad sam vozio po gradu ( bilo je snega i leda na putu i dosta se klizalo), posle jednog kočenja upalila mi se lampica (!) i STOP. Ugasio sam auto i ponovo ga startovao i više se lampice nisu palile. Da li neko ima ideju šta bi to moglo da bude? Čini mi se da auto dosta proklizava ali ne znam da li je to normalno za njega pošto mi je ovo prvi sneg sa njim. Više nisam siguran ni da li mi je danas ABS rado jer mi se čini da nisam osećao one vibracije na papučici (mada sam se prilično iznervirao pa je moguće da sam se istripovao).  Ovo me je danas prilično prepalo jer vozim trudnicu, a u par situacija je bilo baš nezgodno i to pri maloj brzini.

jesi li siguran da kada ti se upalila lampica stop,da ti se nije i auto ugasio???
ako je bila mala brzina,sasvim je moguce da je bila neka situacija da si skocio na kocnicu i da nisi primetio da ti se ugasio auto pogotovo ako ti je radila muzika u kolima pa zbog male brzine i gasenja auta da ti zato nije radio abs
a makar po ovom snegu je lako probati da li ti radi abs ,dovoljno je da ides 20 i da naglo pritisnes kocnicu i pustis i moras odma osetiti da li radi ili ne jer to je nemoguce ne osetiti ako radi
a sto se tice promene guma,uvek je najveca guzva kada je prvi sneg i to traje tih dana dok pada,kada podjes kod vulkanizera ponesi nesto za grickanje i spremi se da cekas par sati
« Poslednja izmena: 16.12.2009. - 22:38 od strane Exception » Sačuvana

coabrucelee
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 16.12.2009. - 23:23 »
Podeli temuIdi gore

jesi li siguran da kada ti se upalila lampica stop,da ti se nije i auto ugasio???
ako je bila mala brzina,sasvim je moguce da je bila neka situacija da si skocio na kocnicu i da nisi primetio da ti se ugasio auto pogotovo ako ti je radila muzika u kolima pa zbog male brzine i gasenja auta da ti zato nije radio abs
a makar po ovom snegu je lako probati da li ti radi abs ,dovoljno je da ides 20 i da naglo pritisnes kocnicu i pustis i moras odma osetiti da li radi ili ne jer to je nemoguce ne osetiti ako radi
a sto se tice promene guma,uvek je najveca guzva kada je prvi sneg i to traje tih dana dok pada,kada podjes kod vulkanizera ponesi nesto za grickanje i spremi se da cekas par sati

Jesam siguran, zato što sam morao da vozim još jedno 500m dok nisam našao mesto da se sklonim sa puta, i svo vreme su mi bile uključene lampice STOP i (!). Onda sam izgasio auto, pa ga ponovo upalio i više nisu sijale. Za ABS sam skoro siguran da mi ne radi od sinoć, jer one vibracije ne osećam na papučici. Jedino ne znam da li je moguće da ako gume baš mnogo klizaju da se ABS iz nekog razloga ne uključuje jer možda nema efekta ( sad sam verovatno baš lupio ).
Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #24 poslato: 20.12.2009. - 00:12 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam samo jednog  ,ali cu pokusati da ti priblizim problematiku. ABS je sistem distribucije ulja kroz sistem, koji cestim prekidanjem dotoka istog (20 puta u sekundi) sprecava blokadu tockova. Kako i disk i dobos sistem kocenja rade na pritisak ulja koji ti prouzrokujes stiskanjem pedale, potpuno je svejedno da li ce tim pritiskom biti pokrenut klip na dobosu, ili na disku. To ce ukratko reci da je abs sistem koji ne zavisi od vrste kocnica na autu, i da je svakako moguce da takav sistem radi kada su pozadi dobos kocnice. Ako auto ima ugradjen ABS sistem, on svakako radi na sva 4 tocka, jer tako jedino ima smisla...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #25 poslato: 20.12.2009. - 00:34 »
Podeli temuIdi gore

I ja samo nesto jos da dodam. Da lupim, a nadam se da cu ostati ziv.

A to je kada kocite, a auto nije natovaren-opterecen, on koci samo prednjim kocnicama. Tako da u tom slucaju ABS radi samo na prednjim tockovima. E kada je ukljucen i peti kocioni, kada je auto opterecen, onda se aktiviraju i pozadi po sistemu koji je Laguna22d objasnio.
E u tom slucaju, izvolte, opteretite gepek i stavite jos po nekog konja pozadi. Smiley I onda cemo se svi uveriti kako koci auto. Naravno tako se cepa auto. A to su vec neke druge price.
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #26 poslato: 20.12.2009. - 00:40 »
Podeli temuIdi gore

Evo i ja nesto da dodam  , mislim da auto uvijek koci sa svim tockovima i abs se aktivira na svim tockovima bez obzira na opterecenje, a mislim da je flip mislio na EDB (valjda se tako zove), a funkcija je takva da kad ima neki konj pozadi uslijed veceg opterecenja zadnje osovine pojacava se intezitet kocenja zadnjih tockova.
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #27 poslato: 20.12.2009. - 01:00 »
Podeli temuIdi gore

Upravo tako. Auto nikada ne koci 100% zadnjim tockovima. Malo sam se pogresno izrazio, ali procentualno u tom slucaju auto zadnjim tockovima koci oko 30%.
Vidis, sada mi je palo na pamet. Ne znam sta je u slucaju naglog kocenja. Da li se tada aktiviraju zadnji?
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #28 poslato: 20.12.2009. - 01:17 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam glavna funkicija abs sistema je da sprecava blokadu tockova   , a sprecavanjem blokade tockova prilikom naglog kocenja omogucava znatno skracenje zaustavnog puta auta i sprecava pretvaranje auta u koje ne mogu da se zaustave i koje idu dje im je volja. To je moje amatersko misljenje.  connie_38
Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #29 poslato: 20.12.2009. - 01:38 »
Podeli temuIdi gore

Pored svega toga, ne blokiranjem tockova se dobija izvesna upravljivost koju blokiranjem tockova nemate. Znate da na autu koji nema abs, kad kocite po klizavom, jedini nacin da promenite pravac je da naglo pustite kocnicu kada je volan smotan u stranu. E zato su izmislili abs, da moze i da se skrece prilikom kocenja na klizavoj podlozi, a pokazao je i odlicne rezultate u smanjenju zaustavnog puta po klizavom. Da li postoje vozila koja imaju abs samo na jednoj osovini? Mislim da ne. Prvi razlog je sto bi to dovelo do blokiranja tockova na osovini koja nema abs, a to bi bilo veoma opasno, jer bi se taj deo auta automatski zaneo i napravio veoma opasnu situaciju. Druga stvar je sto se na auto koji ima abs, ugradjuje uredjaj koji reaguje na povratni pritisak od tocka, i mislim da ne moze biti velika razlika u ceni ako taj uredjaj ima dva ili cetiri "izvoda". Sigurno nisu na tome stedeli. Moj konacan odgovor bi bio da u svetu putnickih automobila, ne postoji auto koji ima abs samo na dva tocka. Citao sam negde nekada da su za potrebe nekih trkackih automobila iskljucivali abs na zadnjim tockovima, nemam pojma zasto...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.136 sekundi sa 38 upita.