Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.12.2019. - 03:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 ... 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 195367 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
goranzr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault megane II 1.5 dci

« Odgovor #180 poslato: 25.08.2011. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

Radi abs,nastavio sam kablove,stavio gumu od bicikla i silikon na krajevima.
Sačuvana

pero_peric
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: RENAULT LAGUNA 1.9 dci

« Odgovor #181 poslato: 14.09.2011. - 19:20 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu postavit cu problem ovdje. Danas mi se kad sam upalio auto upalila lampica abs i service. Auto je laguna 1.9 dci, 2002. Ulja za kocnice ima i osigurac je ispravan. Da li neko zna u cemu bi mogao bit problem?
Sačuvana

MilosM
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megane 3 1.5 dCi

Transformed into human!

« Odgovor #182 poslato: 16.09.2011. - 08:46 »
Podeli temuIdi gore

Da li si pokusao naglo kociti, da proveris jel ti radi ABS? 
Sačuvana

We are ham operators, we are not normal!!
djstevan
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Megane II 1.4 16V 2004

« Odgovor #183 poslato: 16.09.2011. - 09:44 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu postavit cu problem ovdje. Danas mi se kad sam upalio auto upalila lampica abs i service. Auto je laguna 1.9 dci, 2002. Ulja za kocnice ima i osigurac je ispravan. Da li neko zna u cemu bi mogao bit problem?

Jel bilo kise kad si se to desilo ? Mozda negde na instalaciji imas neko ostecenje pa javlja gresku kad se pokvasi , tako kod mene bilo pa sam morao da menjam ceo senzor 
Sačuvana

pero_peric
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: RENAULT LAGUNA 1.9 dci

« Odgovor #184 poslato: 16.09.2011. - 15:51 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav!

Da se javim da je problem s abs-om nestao sam od sebe, nakon kretanja s mjesta lampica se ugasila nakon nekoliko metara i za sad se ne pali. Nije bilo kise u vremenu javljanja problema. Hvala na pomoci
Sačuvana

IgorNg
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: laguna 2

« Odgovor #185 poslato: 23.09.2011. - 13:36 »
Podeli temuIdi gore

Imam jedan problem sa lagunom... Mislim 90% da znam sta je kvar al aj da vidim jel je imao neko slican problem...
ABS ne prijavljuje nikakvu gresku na dijagnostici, abs lampica se pali pri kontaktu i gasi posle 2, 3 sekunde...
E sad posle prvog naglog kocenja (posle paljenja auta) pedala popusti 2 , 3 puta (radi abs-krlja pedala)
Sledece kocenje mozda cak i popusti prvo proklizavanje a zatim blokira tockove kao da nema ABS, i nakon toga vise ne radi do ponovnog gasenja auta, inace ne upali lampicu ABS-a (tj da ga je iskljucio, da postoji greska)... 

Isao sam u neki servis (neki na dobrom glasu) da mi promene komp. na engleski, ja mu ispreicam za ABS kao i ovde, pogleda na dijagnostici i kaze ma radi ti 100% (u fazonu glup si Smiley ) ja kazem dobro aj probaj auto... Vrati se majstor-kaze NE RADI!

E sad nije nista od elektronike, citaci itd, jer bi prijavio gresku i upalio lampicu... Jedino sta sumnjam je ABS pumpa i mozda ali mozda neki vazduh u sistemu (posto mi je pedala extra, i visoka i koci ko za oko)
E da i palio je na dijagnostici ABS pumpu i radi normalno zuji ( vrti) normalno...

Ovako nesto se i meni desava na Laguni 2... Bio sam do majstora i proveravali smo lezajeve... Podigao je levu stranu auta... ja sam davao gas a on je nesto drndao tocak (palila se ESP lampica)... zatim smo to isto uradili za desni prednji tocak i, ako se dobro secam, nije se nista palilo... dosao je do zakljucka da mi ne radi ABS na prednjem levom tocku... (kako je dosao do tog zakljucka i sta je radio, pojma nemam jer sam bio u kolima)
Lampica za ABS ne pokazuje nikakvu gresku... Na dijagnostici jos nisam bio... Za ABS znam da radi (oseca se podrhtavanje papucice i onaj glupi zvuk) ali kola zanose na levo...
Sta bi to moglo da bude? Da li je zaglavljivanje klipa ili cega vec kao sto je neko spomenuo u prethodnim postovima?
Sačuvana

stanco
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Clio 1.5dci,R4GTL

« Odgovor #186 poslato: 08.10.2011. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

Pri zameni senzora abs,konkrektno zadnjeg levog,dal se mora prikaciti na clip da bi se aktivirao,tj obrisala predjasnja greska?
Sačuvana

nama dobro,a nikome zlo
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #187 poslato: 08.10.2011. - 16:02 »
Podeli temuIdi gore

Pri zameni senzora abs,konkrektno zadnjeg levog,dal se mora prikaciti na clip da bi se aktivirao,tj obrisala predjasnja greska?

Senzor moze da se zameni i zbog njega ne treba nista sa dijagnostikom da se radi.
Ukoliko je predhodno svetlela ABS lampica ona bi trebala posle kraćeg vremena (vožnje)da se ugasi .
Predhodne greške ostaju zabeležene dok se ne izbrišu sa Clip dijagnostikom.
Sačuvana

stanco
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #188 poslato: 08.10.2011. - 16:06 »
Podeli temuIdi gore

Tako sam i uradio,skinuo jedan torex sraf i stari senzor,vratio novi i ponovo neradi,a jasno je na clipu pokazao da je u pitanju zadnji levi senzor!
Sta li je otislo nemam pojma,da nema jos neko mesto gde se konektuje zadnji senzor?
Sačuvana

nama dobro,a nikome zlo
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #189 poslato: 08.10.2011. - 17:24 »
Podeli temuIdi gore

Pa ako je taj novi senzor ispravan onda je instalacija neispravna .Proveriti dali je kabl oštećen , bar tu oko zadnjeg točka.
Ako to nije onda na strani centralne jedinice mogući problem sa konektorom.Neznam tačnu lokaciju ali postoji i elektronska
kontrolna jedinica za ABS.U nju dolaze senzori a ona je elektronski spojena sa ABS centralnom jedinicom.To je deo u koji dolaze sva kočiona creva.U svakom slučaju treba krenuti od senzora .

Nisam to radio na tvom autu ali mislim da senzori mogu da se menjaju između dva točka tako može da se vidi dali je senzor ili nešto dalje.
Predpostavljam da je nazubljeni prsten u redu , On daje magnetne impulse na senzor.
Sačuvana

stanco
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #190 poslato: 08.10.2011. - 17:55 »
Podeli temuIdi gore

Moguce da je centrala,jer se lampica upalila pri jakom pljusku?
Hvala na izdasnom odgovoru!
Sačuvana

nama dobro,a nikome zlo
Don Gagione
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: senic 1 1.6 Privilege nekad... twingo 1.2 ko zna koja je oprema

« Odgovor #191 poslato: 03.02.2012. - 20:40 »
Podeli temuIdi gore

jbt dosla zima vise svuda po forumu samo pisem
elem kako je pao sneg pise da imam abs ok dam kontakt upalim auto(posle par vadjena i stavljanja kljuca) i krenem abs lampica se ne pali ali
pri naglom kocenju abs kolko se secam treba  da tocak trokira  jel tako iispravite ako gresim jja kad stisnem kocnicu kod mene nema to vec kao da tare metal o metal
pitanje je da li ako je neispravan abs moze da osteti disk radi se o napred na tockovima stavljeni su novi diskovi i pakne skoro  dok na suvom putu koci normalno a stoji mi ukljucen esp...
Sačuvana

mikathegreat
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Clio

Svetlost beše prva

« Odgovor #192 poslato: 03.02.2012. - 23:01 »
Podeli temuIdi gore

Krenem jutros na posao, kad odjednom bez kočenja se upali servisna lampica i ABS lampica ( clio II, 2002),
Kočenje standardno, proklizava po snegu, ništa bitno se nije promenilo, osim što lampica i dalje svetli, mada se na momente bila ugasila.
Zovem majstora, on kaže, moguće od vlage, mada se do sada to nije dešavalo.

Neka iskustva ?
Sačuvana

Mika
Clio II 2002
MilosM
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Megane 3 1.5 dCi

Transformed into human!

« Odgovor #193 poslato: 04.02.2012. - 11:09 »
Podeli temuIdi gore

Iskustvo zvano sneg nabijen u točkove i taj prostor, tako da je on uzročnik tog problema. Lampice će ti se sama ugasiti nakon nekog vremena.
Sačuvana

We are ham operators, we are not normal!!
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #194 poslato: 06.02.2012. - 17:20 »
Podeli temuIdi gore

jbt dosla zima vise svuda po forumu samo pisem
elem kako je pao sneg pise da imam abs ok dam kontakt upalim auto(posle par vadjena i stavljanja kljuca) i krenem abs lampica se ne pali ali
pri naglom kocenju abs kolko se secam treba  da tocak trokira  jel tako iispravite ako gresim jja kad stisnem kocnicu kod mene nema to vec kao da tare metal o metal
pitanje je da li ako je neispravan abs moze da osteti disk radi se o napred na tockovima stavljeni su novi diskovi i pakne skoro  dok na suvom putu koci normalno a stoji mi ukljucen esp...
Abs ne može da ošteti diskove.
ABS se uključi samo prilikom kočenja ukoliko neki točak proklizava ( znači točak je na glatkoj podlozi , lišće , led ,ulje itd). Tada se na tom točku pulsirno prekida dovod kočione tečnosti i taj točak tada trokira .Na kočnici se čuju i osete metalni udari .Ako svi točkovi normalno koče bez proklizavanja onda se ABS ne uključuje.
A ako se prilikom kočenja čuje metal o metal to onda može da bude na pločicama problem.Jednostavno su nekada tvrde i čuju se prilikom kočenja.Nemoraju da budu ni istrošene a čiju se.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 ... 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 38 upita.