Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 22:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 ... 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 194015 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Don Gagione
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: senic 1 1.6 Privilege nekad... twingo 1.2 ko zna koja je oprema

« Odgovor #195 poslato: 06.02.2012. - 19:01 »
Podeli temuIdi gore

^^^plocice su potpune nove i kazem cuje se da tare metal o metal ipak na abs mislim da pomalo kad dodje do kocenja da trokira tocak
Sačuvana

MilosM
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megane 3 1.5 dCi

Transformed into human!

« Odgovor #196 poslato: 06.02.2012. - 20:49 »
Podeli temuIdi gore

^^^plocice su potpune nove i kazem cuje se da tare metal o metal ipak na abs mislim da pomalo kad dodje do kocenja da trokira tocak

Po tome što pričaš bi trebalo da je normalno, jer svake nove pločice se tako čuju dok se ne ''razrade'', odnoso ne legnu celom površinom na disk.
Sačuvana

We are ham operators, we are not normal!!
Kbas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Mégane 1.9 dTi RXT

« Odgovor #197 poslato: 01.03.2012. - 08:15 »
Podeli temuIdi gore

meni se od sinoc upalila lampica abs i serv. dal je moguce da sam pomerio senzor od abs-a pa da se zato ukljucila lampica i dal se sme voziti ako je upaljena?
Sačuvana

Renault Mégane 1.9 dTi RXT
amilos
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v 121hp

...

« Odgovor #198 poslato: 01.03.2012. - 11:49 »
Podeli temuIdi gore

Kada su bili jaki mrazevi i onaj veliki sneg,parkirao sam auto u snegu i kasnije u toku noći krećem,a zadnji levi točak zaledio i ne okreće se...U tom se pali lampica ABS i SERV i pokazuje mi problem sa točkom...Tako se vukao točak nekih 30m po ledu i odblokirao se,posle 10sek gase se lampice i upozorenja i normalno vozim.   Eto mog iskustva sa tim,možda nekom zatreba...
Sačuvana

Kbas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Mégane 1.9 dTi RXT

« Odgovor #199 poslato: 01.03.2012. - 17:09 »
Podeli temuIdi gore

namestio sam svoj problem... otkacio uticnicu od abs-a Smiley
Sačuvana

Renault Mégane 1.9 dTi RXT
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #200 poslato: 02.03.2012. - 08:41 »
Podeli temuIdi gore

Pa sa otkačinjanjem ABS utičnice nisi rešio problem nego samo gurnuo pod tepih.Nema potrebe da se odkačinje  , može i sa ABS upozorenjem da se vozi  samo ne radi ABS .
Sačuvana

blackb
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna II 1.8 16v

« Odgovor #201 poslato: 03.03.2012. - 11:44 »
Podeli temuIdi gore

Hajde da se i ja požalim sa poslednjim problemom a u pitanju je laguna II 1.8 (benz): pre neki dan sam posle skoro 15-ak dana (koristio drugi auto zbog kijameta) isterao auto iz garaže i primetio sam da mi samo pri nešto jačem/naglom kočenju podrhtava prednji trap. Baš tada sam bio na tehničkom (problem je primećen pre toga) i ljudi su rekli da na valjcima koči perfektno. Čitajući muke sa ove teme pomišljam da se i meni pali ABS bez potrebe - put suv i nema proklizavanja.

E sad ono što me brine je što svaki put kada posle relativno dužeg stajanja auta a pogotovu kada je vlažno vreme meni se pločice zalepe za diskove i auto moram da pokrenem uz jak gas i jako pucanje zbog tog odlepljivanja. To se desilo i ovaj put i posle toga je počelo to trešenje. Skidao sam oba prednja točka i sve je (barem na oko) OK - ne verujem da su diskovi krivi jer se problem odjednom pojavio a i pločice imaju dosta mesa i nisu se odlepile.

Sumnjam dakle na neki mehanički/elektronski kvar ABS-a iako se lampica normalno ponaša. Neki savet?
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #202 poslato: 03.03.2012. - 15:01 »
Podeli temuIdi gore

A da se tebi ne zalepe gume za asfalt/led posle dugog stajanja?

Ako ne vibrira papučica, ne bi trebalo da je ABS
« Poslednja izmena: 03.03.2012. - 15:03 od strane meganed97 » Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Laguna II 1.9dci (74kw); Clio III 1.5dci(63kw)

« Odgovor #203 poslato: 03.03.2012. - 22:16 »
Podeli temuIdi gore

Bar je lako proveriti dal radi ABS... Zaletis 50-60 i nabodes na kocnicu, ako pocne da vibrira papucica i da se cuje nesto nalik grebanju to znaci da radi Smiley
Onda stanes i vidis trag kocenja, ako je cela linija onda ne valja ako je isprekidana onda je
Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 44

« Odgovor #204 poslato: 03.03.2012. - 22:26 »
Podeli temuIdi gore

ja bi ovaj manevar odradio na šljunkovitoj podlozi za svaki slučaj , tek da ne razbiješ nos ili nešto 
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #205 poslato: 03.03.2012. - 23:01 »
Podeli temuIdi gore

ABS nemože tek tako da se proba.
Naglo kočenje na ravnom sa čistom podlogom ne aktivira ABS.
ABS se aktivira kada jedan točak proklizava na glatkoj podlozi pa onda se oseti čekićanje na papučici.

Raspravu o ABS je počeo "blackb" , tebi trese volan pri naglom kočenju .Nema veze sa ABS - om već treba dobro proveriti trap.
Isto problemi posle stajanja auto pa se onda zalepe pločice , nema veze sa ABS-om.
ABS je uređaj koji samo isključuje silu kočenja na pojedine točkove.
Problem sa blokiranjem kočnica je pre u klještima ili u glavnom cilindru kočenja.Problem sa klještima može da proizvede vibracije kod naglog kočenja.Klješta se kod auta posle 5 godina trebaju čistiti.Klipovi uvuku prljavštinu i ne vraćaju dobro pa se povremeno blokiraju.
Ako se točkovi greju onda to znači da se klipovi ne vraćaju .Treba očistiti klipove , mora da budu glatki kao ogledalo, bez rđe .

Sačuvana

Ultrena
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #206 poslato: 04.03.2012. - 10:28 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam to probao po snegu, zavitlavao se po dvoristu... Pa nek veze pojas pa nece razbiti nos, samo je bitno da upozori na vreme onog sto sedi pored (ako uopste bude isao neko) 
ABS sprecava blokadu tockova i da oni klize po asvaltu stvarajuci glizavu podlogu samom sebi (topljenje gumene smese), zbog toga se pali ABS koji obavlja posao umesto nas. Koci do nekoliko stotina puta u sec tako da se tocak stalno okrece u uvek je hladan! Takodje obezbedjuje upravljivost vozilom... Inace ABS se aktivira cim dodje do granice proklizavanja tocka (pre blokade diska). Tako da... probaj na asvaltu i mora raditi!
Sačuvana

Attila
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna2 1.6 16v Senic2 1.5dci Lada Niva 1,7

« Odgovor #207 poslato: 04.03.2012. - 10:43 »
Podeli temuIdi gore

Raspravu o ABS je počeo "blackb" , tebi trese volan pri naglom kočenju .Nema veze sa ABS - om već treba dobro proveriti trap.[/color

To si u pravu i ja sam imao isti ploblem pa su promenuli su krajeve spone i ono parče pored njih sa onom kuglom i sad je prestao da trese
Sačuvana

Ultrena
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #208 poslato: 04.03.2012. - 11:58 »
Podeli temuIdi gore

Evo da iznesem jedan problem nevezano za ovo.. Prijatelju se desilo da je ABS centrala pobrljavila skroz i da je ABS bio non stop ukljucen! E sad zamisli ti kad u gradu pipnes kocnicu i on drzi ABS upaljen... Mogu misliti kako je on to oterao do Nisa  
A sto se tice trapa tu je posebna prica! Na starom autu mi se tresao menjac, kad ono bila kriva zadnja guma  
« Poslednja izmena: 04.03.2012. - 11:59 od strane Ultrena » Sačuvana

dzabana007
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane Grand Tour 1.9dci

« Odgovor #209 poslato: 05.04.2012. - 07:11 »
Podeli temuIdi gore

Problem je sledeci:
ABS mi se ukljucuje kada polao kocim, pri brizini od moza 10m/h. Uglavnom mi se to desava kad polako stajem na crveno svetno, i dva metra pre samog zaustavljanja cujem kako "krlja" ABS i oseti se pod pedalom.
Menjao sam diskove i plocice ali problem nije nestao. Pre mi se to desavalo samo kada je auto hladan, a sad je pocelo skoro svaki put kad polako kocim. 
Inace ABS mi radi normano kad naglo zakocim.
Neki predlozi???
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 ... 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 38 upita.