Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.11.2019. - 01:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 ... 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 193370 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #330 poslato: 18.05.2015. - 11:13 »
Podeli temuIdi gore

Pali ga ako detektuje da su se tockovi zaustavili .. nesto tu gadno nije u redu..

Jesi siguran da ti neki od tockova zaista i ne blokira?
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #331 poslato: 18.05.2015. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

Kakve su ti gume?
Sačuvana

kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Clio 1.5 dCi 2002

« Odgovor #332 poslato: 18.05.2015. - 13:43 »
Podeli temuIdi gore

da nisi menjao dimenziju tockova?

Nisam, sve po fabrickim specifikacijama:   175/65/ R14
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #333 poslato: 18.05.2015. - 13:45 »
Podeli temuIdi gore

Kad neki od senzora nonstop detektuje blokadu, on deaktivira ABS i upali lampicu .. ovi granicni slucajevi su najgori .. kad zeza prilikom samog kocenja i to ne detektuje kao kvar... zato mi je verovatnije da ti mozda neki tocak stvarno blokira zbog nekog problema sa kocnicama
Sačuvana

kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #334 poslato: 18.05.2015. - 13:47 »
Podeli temuIdi gore

Gume su nove kupljene pre mesec dana Micheline Energy saver, pakne i plocice stavljene nove, zadnji kocioni cilindri promenjeni, kandze proverene, rade kako treba.

I dalje pali ABS od 20 do 30 km/h skoro svaki put, znaci kad bas idem polako on upali, kad vozim brze onda je u redu.
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #335 poslato: 18.05.2015. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Da li se to dešava sa hladnim ili i sa zagrejanim gumama. Proveri pritisak, možda je preveliki.
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #336 poslato: 18.05.2015. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Da li se to dešava sa hladnim ili i sa zagrejanim gumama. Proveri pritisak, možda je preveliki.

Svejedno je da li krenuo tek ili u voznji. Pritisak proverio , sve u redu, napred 2.2 bara, nazad 2.0
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #337 poslato: 18.05.2015. - 20:47 »
Podeli temuIdi gore

pa to ces morati videti na nekim valjcima da neko gleda sa strane da li se stvarno blokiraju tockovi ili ne.. mozda na tehnickom
Sačuvana

kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #338 poslato: 18.05.2015. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

pa to ces morati videti na nekim valjcima da neko gleda sa strane da li se stvarno blokiraju tockovi ili ne.. mozda na tehnickom

Auto je registrovan pre 6 dana, tehnicki potpuno ispravan, svi tockovi koce dobro i u isto vreme. Ovo me je bas interesovalo pa sam pitao.
Ne znam da li moze senzor ABS-a da se zaprlja ili nesto slicno?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #339 poslato: 18.05.2015. - 22:39 »
Podeli temuIdi gore

nisi me razumeo, samo sam dao primer da takvih valjaka ima na tehnickom ..

mozda da provozas auto sa clipom - dijagnostikom, pa da se vidi sta se desava sa abs-om u tom trenutku, na kom tocku detektuje blokadu
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #340 poslato: 19.05.2015. - 17:53 »
Podeli temuIdi gore

kiletk : ukoliko stvarno imaš takve simptome onda ne bi trebao da voziš auto dok ne rešiš problem.Senzori mogu da se zaprljaju ili slome , može i ABS prsten da se slomi .Sve to treba preveriti pregledom a i dijagnostikom videti koju grešku prijavljije.Ali ako je neki senzor ili ABS prsten ne radi onda se ABS lampica pali ali kočnica normalno radi.Ovo pre liči na lošu ABS centralu.Bilo je takvih slučajeva kada je kočiona tečnost bila stara ( 10 godina u sistemu ) .
Sačuvana

kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #341 poslato: 20.05.2015. - 08:56 »
Podeli temuIdi gore

E jedino jos ulje nisam menjao, mogao bi promeniti, to mi je jos i najmanja stavka. Ali nije mi jasno kakve veze ono ima sa ABS-om? Auto koci dobro, samo ABS-pravi problem.
Nije mi janso ni kako ABS kompjuter moze da se pokvari, mislim nista nije dirano, a komp ko komp - ili radi ili ne radi, ne moze da daje pogresne informacije, moze da radi
samo kako je naucen... ili da ne radi
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #342 poslato: 20.05.2015. - 09:01 »
Podeli temuIdi gore

Ja mislim da je problem u gumama. Da li je problem nastao pre ili posle montaže novih guma?
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #343 poslato: 20.05.2015. - 18:11 »
Podeli temuIdi gore

A jel znaš kada je zadnji put menjana kočiona tečnost?Funkcija ABS je da spreči blokiranje točkova prilikom kočenja.Sve kočione cevi prolaze kroz ABS centralu ( mehanički deo) i kada prilikom kočenja jedan točak zablokira a drugi se okreću onda se u ABS centrali crevo za taj točak blokira izbacivanjem nekog klipa .Ako kočiona tečnost nije skoro menjana onda tečnost nagriza instalaciju i može da dođe do zapušenja cilindara.Ako se pali lampica za ABS prilikom kočenja onda nešto neije u redu sa ABS -om.Ovo nije problem komjutera već možda mehanički problem u centrali.Znam za slučaj na jednom autu , vlasnik odavno nije menjao kočionu tečnost i palio se ABS prilikom kočenja.Sve provere i kontrole nisu dale rezultate dok nije promenjena kočiona tečnost .I to je morala da se menja dva puta , jer je prvo bilo bolje pa opet problemi.
Sačuvana

kiletk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #344 poslato: 21.05.2015. - 08:31 »
Podeli temuIdi gore

A jel znaš kada je zadnji put menjana kočiona tečnost?Funkcija ABS je da spreči blokiranje točkova prilikom kočenja.Sve kočione cevi prolaze kroz ABS centralu ( mehanički deo) i kada prilikom kočenja jedan točak zablokira a drugi se okreću onda se u ABS centrali crevo za taj točak blokira izbacivanjem nekog klipa .Ako kočiona tečnost nije skoro menjana onda tečnost nagriza instalaciju i može da dođe do zapušenja cilindara.Ako se pali lampica za ABS prilikom kočenja onda nešto neije u redu sa ABS -om.Ovo nije problem komjutera već možda mehanički problem u centrali.Znam za slučaj na jednom autu , vlasnik odavno nije menjao kočionu tečnost i palio se ABS prilikom kočenja.Sve provere i kontrole nisu dale rezultate dok nije promenjena kočiona tečnost .I to je morala da se menja dva puta , jer je prvo bilo bolje pa opet problemi.

Nisam menjao kocionu tecnost jedno 5 godina . Onda cu prvo to da uradim, to bi bilo kao nabezbolije resenje za pocetak. Ne znam koliko staje u njega, zaboravio sam, jel zna neko?
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 ... 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 38 upita.
anything