Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.11.2019. - 02:09 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa ABS-om - ABS lampica  (Pročitano 193374 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #375 poslato: 26.12.2016. - 11:09 »
Podeli temuIdi gore

dzekovi na senzorima gube kontakt ili su isti prljavi....
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #376 poslato: 26.12.2016. - 20:20 »
Podeli temuIdi gore

...pa  ih naspricaj nekim kontakt sprejom..
Sačuvana

r416
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Laguna

« Odgovor #377 poslato: 28.03.2017. - 13:25 »
Podeli temuIdi gore

Pozz evo i mene neki dan vozim i upali se serv abs ne budi lojen odem na dijagnostiku nemoze obrisat greasku 091 kaze da prednji lijevi tocak za*ebava nađem kod kolege polovni senzor stavim opet isto zamjenik ljevi desni opet isto i nađem novu centralu abs skinem onu elektroniku i opet ništa pomagajte
Sačuvana

dakar84
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Megane III grandtour 66kw

Festina Lente

« Odgovor #378 poslato: 28.03.2017. - 18:10 »
Podeli temuIdi gore

Zadnjih dana prvo jutarnje paljenje, nakon sto se ugase sve lampice i upalim auto na manje od 1sec upali se lampica ABS i ugasi. Koci najnormalnije, tokom dana se vise ne pali. Pakne prednje promjenjene prije skoro 2 mjeseca i nije bilo nista da prijavljuje neku gresku
U pitanju je megane 3, 1.5 90ks
Ovo je riješeno zamjenom akumulatora. Zima i padovi napona su ostavljali na tren abs bez napona i palilo lampicu...
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #379 poslato: 28.03.2017. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

Pozz evo i mene neki dan vozim i upali se serv abs ne budi lojen odem na dijagnostiku nemoze obrisat greasku 091 kaze da prednji lijevi tocak za*ebava nađem kod kolege polovni senzor stavim opet isto zamjenik ljevi desni opet isto i nađem novu centralu abs skinem onu elektroniku i opet ništa pomagajte
Proveri kablove i konektore od  centrale do senzora na točku.
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
r416
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #380 poslato: 29.03.2017. - 10:08 »
Podeli temuIdi gore

Gledao sam to i dobro je naspricao kontakt sprej ništa sad da li je u pitanju pumpa abs nju nisam mjenjao a elektroniku jesam i kad se zamjene senzori da li opet trebaš na dijagnostiku da se ugase lampice ili kako
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #381 poslato: 29.03.2017. - 12:21 »
Podeli temuIdi gore

Koja je Laguna u pitanju?
Ako sam te dobro razumeo ti si menjao samo elektronski deo na hidrobloku(centrali)? To se menja kompletno(elektronski deo, kućište sa ventilima, pumpa).  Znam da u nekim zemljama to remontuju,  moje je mišljenje da je najsigurnije zameniti kompletan sklop.
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
r416
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #382 poslato: 29.03.2017. - 14:04 »
Podeli temuIdi gore

Laguna je 1 redizajn 2000g i moja je 1.6 i uzeo sam centralu sa 2.0 i iste su samo par tih brojeva nisu isti da zamjenik sam samo taj elektronski dio jedino je pumpa ostala sad to sam se bojao mjenjat hoću li nešto zeznut sa kočnicama jer super rade i neznan kad se crijeva otpoje da li se poslije moraju ozračivat kocnice ili kako to ide
Sačuvana

r416
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #383 poslato: 10.04.2017. - 08:48 »
Podeli temuIdi gore

Ekipa pisao sam o tome da sam zamjenio samo elektroniku na abs centrali i nije radio km sat ponocno vratim elektroniku sat radi sad dali kad promjenim centralu komplet hoce li radit km sat I nikako da promjenim centralu neznam Jel ce sistem povuci zrak pa problemi sa kocnicama tko je mjenjao sam centralu neka pomogne
Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #384 poslato: 10.04.2017. - 21:25 »
Podeli temuIdi gore

Dali je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude. Kada se u prvoj brzini predje npr preko lezeceg cuje se zvuk zujanja abs. Dijagnostikom kada se iscita nema ni jedne greske. Diskove i plocice sam menjao a to se desavalo i pre zamene...
Sačuvana

r416
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #385 poslato: 27.05.2017. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Pozz ekipa pomoc hitno da ne duljim nabavio trap zadnji od lagune 1 2.0 sa diskovima zadnjim i postavim trap I sve naredim kad ne pase dek od senzora oba zenska a moja laguna 1 redizajn odozad imala dobose senzori ne pasu pomoc sta raditi Jel problem zamkenit kablove do centrale ili vracati dobose na trap a volio bih imati odozad diskove pomoc unaprijed zahvaljujem.
Sačuvana

dukisa
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault laguna 1.9 dci 2007 paris initiale

« Odgovor #386 poslato: 10.07.2017. - 07:31 »
Podeli temuIdi gore

Drugari primetio sam da kada operem auto ili prođem kroz baru javi mi se esp/abs problem, na desnom točku:( Majstor nije tu na moru je pa ako neko ima ideju šta bi moglo biti? Kontam da je mozda senzor, lager ili abs prsten? Jel može biti još nešto? Jel možda neko imao iskustva samo dakle k ad je mokar desni točak? ima li neko ideje?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #387 poslato: 10.07.2017. - 09:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja bi pre rekao da je sam konektor od senzora problem .. proveri ga, naspricaj kontakt sprejem ..
Sačuvana

Grle
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #388 poslato: 10.07.2017. - 09:19 »
Podeli temuIdi gore

Proveri isto i kabel za senzor...
Sačuvana

filni
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Reno Clio 2003 god 1.2 8v

« Odgovor #389 poslato: 10.07.2017. - 09:35 »
Podeli temuIdi gore

Dali je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude. Kada se u prvoj brzini predje npr preko lezeceg cuje se zvuk zujanja abs. Dijagnostikom kada se iscita nema ni jedne greske. Diskove i plocice sam menjao a to se desavalo i pre zamene...

Imam isti problem i kada predjem 110 upali mi ABS i SERV cim ugasim auto obrise gresku al ne smem da predjem 110 Smiley Pri malim brzinama 20kmh kada lagano koci aktivira blago ABS ili to kao tebi na lezecem.. zovem majstora iz Reno servisa da je nista strasno da se verovatno sklopka za zubcima otvorila i da ne moze dobro senzor da izracuna okretanje tocka i bespotrebno aktivira ABS na sekund. Cena zamene oko 15 evrica. Imamo isti auto samo moj je 3 auta tako da idi da ti to zamene ako te nervira
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 38 upita.
anything