Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
12.12.2018. - 11:48 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Manji udes- dogovor nakon izlaska pandura  (Pročitano 4851 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Megane 2 Sedan 2009 1.5 dci

« poslato: 20.01.2017. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

Imao sam manji udes u gradu gdje sam ja kriv.Kratko receno udario sam druga kola otpozadi na semaforu.Posto ni ja ni momak koga sam udario nemamo bas iskustva u sudarima, lik je pozvao pandure.Pandur je nesto zapisao,obojica smo naduvali citavih 0%.Popunjen je i eu obrazac.Koliko sam shvatio nece biti nikakve kazne sto setice samog udesa.Kad sam se malo vise informisao istavio sve napapir shvatio sam dace me ovo izacinekih 160 e u idealnim uslovima.Lik je trazio za popravku nekih 80 do 100 e.E sad,moje pitanje je...da li ima smisla dogovarati se mimo osiguranja s obzirom da su panduri vec izasli na uvidjj?
« Poslednja izmena: 20.01.2017. - 22:38 od strane Kaso » Sačuvana

Gagi 87
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Megan 1.6 16v

« Odgovor #1 poslato: 20.01.2017. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Trebali ste da se dogovarate pre i bez zvanja policije kad je vec mala steta.Ovako ti ces verovatno dobiti kaznu i plus neke penale od osiguranja.Mislim da sad nema svrhe dogovarati se sa drugim vozacem ali da cijemo verovatno ima neko iskusniji ako gresim
Sačuvana

Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.01.2017. - 23:33 »
Podeli temuIdi gore

jbg,nijesam znao...Penale dobijam kroz povecanje razreda sa 4 na 7 to znam... i to kroz narednih 6 godina ...Sto se tice kazne mislim da je nece biti.Pandur mi je rekao da je mogo da mi pise za brzinu,neprilagodjenu voznju i slicno...Nije cak ni izjavu uzeo.Nesto je zapisivao na formularu za manje stete.Inace,lika sam udario tako sto sam se prestrojio u drugu traku,zaobilazeci lancani sudar.Nijesam vozio preko 50.Najbolje od svega mom autu nista,ovom puko branik.Jos zagledam kod sebe i vidim straftu  reko puko i meni kad ono neko mi kljucem zagrebo duz citavog branika u toku noci
« Poslednja izmena: 20.01.2017. - 23:42 od strane Kaso » Sačuvana

dendzo
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: megan 2 1.5dci 74kw exception

Vozi Miško!

« Odgovor #3 poslato: 21.01.2017. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

ako ne predate eu obrasce osiguranje nece ni saznati da je bio udes..... tako da neces imati posledice
Sačuvana

"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "
Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.01.2017. - 00:25 »
Podeli temuIdi gore

Mene jedino taj zapisnik policije brine.Takodje njegovo osiguranje pokriva njihov izlazak ako se ne varam.Ne znam da li se osiguranja medjusobno obavjestavaju potom pitanju...Mada realno osiguranju odgovara sve ispod 160e nacinjene stete u mom slucaju
Sačuvana

Joxy
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Vel Satis 2.0T i Twingo 1.2 8V

« Odgovor #5 poslato: 21.01.2017. - 00:40 »
Podeli temuIdi gore

A zbog cega placas osiguranje pri registraciji, ako bi te sada izaslo 160e kako kazes. Ko je kriv, njegovo osiguranje placa stetu. Nisi trebao da mu placas ako je vec bila policija i popunili ste evropski zapisnik.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Sačuvana

Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.01.2017. - 00:47 »
Podeli temuIdi gore

Nijesi dobro shvatio.160 E cuplatiti kroz porecanje razreda kroz 6 godina.Nista mu nijesam dao ali razmisljam da se dogovorim sa momkom jer i meni vise odgovara
Sačuvana

damal
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault Kangoo II 1.6 16V

« Odgovor #7 poslato: 21.01.2017. - 08:28 »
Podeli temuIdi gore

Ako ja uradjena samo policijska sluzbena beleska i popunjem evropski zapisnik, onda zaboravi celu pricu sa policijom. Neces imati posledica pred zakonom.

Ja sam prosle godine imao slicnu situaciju. Udario me auto na semaforu odpozadi. Dolazila policija i sami predlozili da oni pisu samo belesku a da ja i drugi vozac popunimo evrop.zapisnik.
Takodje tvoje osiguranje pokriva stetu, nema sta da dajes iz dzepa...

Tako je i bilo. Jedino smo zajedno jos otisli u njegovo osiguranje da zajedno damo izjave i popunimo dokumentaciju. Ja popravio auto u ovlascenom servisu i to je to.
Sačuvana

Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 21.01.2017. - 09:15 »
Podeli temuIdi gore

Ma jasno je ovo,nego je pitanje da li da dam liku 80e pa da ne predamo obrasce u osiguranje ili da mi skoci razred sa 4 na 7 pa da kroz narednih 5-6 godina platim 160e.Ustvari,pitanje je da li je to uopste moguce.Vjerovatno i da ne predamo obrasce,njegovo osiguranje ce od mognaplatiti izlazak policije koji sam cuo da moze biti 100 e.Sve mi lici na to da ostavim kako jeste.Makar sam naucio lekciju

Inace mislim da je na tom njihovom formularu pisalo nesto tipa za manje stete,kao da je prepisivao podatke sa eu obrazaca.Apsolutno nikakve izjave nije bilo.
« Poslednja izmena: 21.01.2017. - 17:09 od strane slavko_bgd » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #9 poslato: 21.01.2017. - 10:30 »
Podeli temuIdi gore

Da li je policija napravila zapisnik, ili ne?
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 21.01.2017. - 10:40 »
Podeli temuIdi gore

U kom smislu zapisnik?Samo je slikao kola i ispiso podatke sa polisa i saobracajne|vozacke i to smo potpisali.Nikakvog opisa nezgode nije bilo niti nas je ista pito.Samo je reko pazite sl put i to je to
« Poslednja izmena: 21.01.2017. - 10:49 od strane Kaso » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #11 poslato: 21.01.2017. - 12:22 »
Podeli temuIdi gore

Zapisnik u smislu zapisnika. Ako nema zapisnika, onda nema ni kazne sa prekršaj, za izazivanje saobraćajne nesreće, nema ni naplate izlaska policije na uviđaj, niti bilo kakvih drugih troškova u tom smislu...
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 21.01.2017. - 12:43 »
Podeli temuIdi gore

Pitao sam ga,rekao je da je mogao da pise kaznu za tipa neprilagodjenu voznju vremenskim uslovima.Ali nije nista pisao u tom smislu.Znam da te stvari uglavnom kazu.Kontam da za tako nesto moramo da damo izjave policiji.
EDIT:www.b92.net/automobili/aktuelno.php%3Fyyyy%3D2016%26mm%3D07%26nav_id%3D1151423%26version%3Damp

- Ako smatrate da je šteta od 500 evra (60.000 dinara) do 200.000 dinara, obavezno zovite policiju, ali u tom slučaju policija ne treba da vrši uviđaj, već samo da sačini službenu belešku, odnosno da utvrdi da li je neko od vozača pijan ili nema dozvolu, da li su svi automobili registrovani, itd.

Po ovome ispada da je i nama pisanasamo beleska,jer uvidjaja nije bilo.Samo je slikano i rekao da pomjerimo kola sa ulice
« Poslednja izmena: 21.01.2017. - 13:53 od strane Kaso » Sačuvana

Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 23.01.2017. - 15:21 »
Podeli temuIdi gore

Hvala ljudi na sugestijama. Dogovorio sam se sa momkom tako da zaobilazimo osiguranje. Svratio sam do svog osiguranja i oni su mi isto potvrdili.

p.s. Prije par dana sam se interesovao za farbanje svog branika, a izgleda da cu farbati tudji . U svakom slucaju moj ce sad da saceka(iako nije ostecen u ovoj nezgodi).
« Poslednja izmena: 23.01.2017. - 15:22 od strane Kaso » Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 53 upita.
anything