Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2019. - 06:42 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 54 Next   Idi dole
Autor Tema: Aditivi za gorivo  (Pročitano 251539 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Lence
Gost
« poslato: 04.02.2009. - 02:05 »
Podeli temuIdi gore

Cao drugari! 

Imam jedan mnogo gadan problem, ali njega ne mozete da me resite (buduceg kuma mi)    , ali se nadam da cemo zajedno resiti posledice koje je on ostavio na mom ljubimcu.
Naime, odlucim ja da ne radim par dana, a buduci mi kum odluci u tom trenutku da ide na Divcibare sa cicom. Resite me i mog budjavog mozga  , koji odluci u tom trenutku da ponudi svoj auto (jer kum mi vozi golfa keca sedamdeset i neko davno godiste, i limarija mu se drzi na blatu) za to putesestvije. Racunam sigurniji mu je moj auto od njegovog (definitivno jeste), a meni se j***ga ne gubi kum, mislim treba da sad da trazim drugog i da,..... da ne davim....
Sve je to bilo lepo do trenutka kada mi se kum vratio. 
Sva sreca da mi je odmah rekao, pa je izbegnuta mozda havarija motora, da je pre puta dolio ulje. Na moje  zaprepasceno lice i pitanje: "dobro j**** zasto si dolivao?" odgovorio mi je da on to stalno radi pre puta, a kod mene nije mogao da nadje sipkicu da proveri nivo    ! Na sta sam ja malko odlepio, al da ne davim opet.
Sipao mi je "ono koje on oduvek koristi i majstor mu je reko da je dobro" neko Modricino ulje - mineralno!!!!!!!!
Kada sam otvorio cep imao sam sta i da vidim, motor mi je pun nekog blata!!!!! Pretpostavka - zbog mesanja razlicitih tipova ulja! Zamenio sam ulje istog trenutka i sipao neki Engine Cleaner Aditiv, koji mi je ostao od ranije dok sam vozio krsica starog preko 2 decenije, koji je malko rastvorio to blato. Presao sam par hiljada i ponovo cu da menjam ulje i filter, pa bih da ubacim u ovo sada ulje neki aditiv da mi procisti i rastvori ono sto je ostalo (a sigurno jeste) tog blatista dok ga ne prospem iz motora.

Moje pitanje je: - nije ko ce da smakne mi kuma, nego koji doliti, motor je 1.4 16v, lova nije problem, posto kapiram da nije neka razlika u ceni, a i to mi je definitivno jeftinije nego da radim motor!

Valjda je neko imao neka iskustva sa tim Cleanerima.

Zahvalan u napred - u rikvers malko krci!
Sačuvana
PremieRacing
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40

« Odgovor #1 poslato: 04.02.2009. - 08:02 »
Podeli temuIdi gore

Mozda si i ti napravio glupost kad si sipao "neki Engine Cleaner Aditiv, koji mi je ostao od ranije dok sam vozio krsica starog preko 2 decenije" pa si presao par hiljada kilometara!?! Ako si siguran da tako treba (da tako pise u uputstvu za upotrebu) onda OK, ali ja znam da se takve stvari sipaju pre zamene ulja, ostavi se motor da radi na leru 10-15min. i onda se ispusta...

Svako savremeno, pogotovu sinteticko, ulje ima u sebi dovoljnu kolicinu 'engine cleaner' aditiva tako da ja mislim da ti nista vise i ne treba.

Jedino mozes da sipas dobro ulje i da ga opet ranije zamenis nego inace (recimo na 5.000km). Neka ti to bude ekstra trosak i nista vise.

Sačuvana

.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 04.02.2009. - 09:58 »
Podeli temuIdi gore

Mineralno ulje u Clia II

Moj savet: menjaj kuma pod hitno
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #3 poslato: 04.02.2009. - 10:00 »
Podeli temuIdi gore

Ako ti auto radi normalno,samo skrati interval zamene ulja I filtera.I tako dva tri puta
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.02.2009. - 17:38 »
Podeli temuIdi gore

Ispusti to ulje, zameni filter, sipaj novo, sipaj taj neki engine cleaner, pusti ga da radi pola sata u mestu i onda izbaci sve napolje.. Nalij novo (ovaj put sinteticko) ulje i vozi par hiljada kilometara.. Onda ga ispusti i dalje po redu..
I da, nateraj kuma na kanal da mu promenimo ulje 
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #5 poslato: 04.02.2009. - 17:40 »
Podeli temuIdi gore

Ispusti to ulje, zameni filter, sipaj novo, sipaj taj neki engine cleaner, pusti ga da radi pola sata u mestu i onda izbaci sve napolje.. Nalij novo (ovaj put sinteticko) ulje i vozi par hiljada kilometara.. Onda ga ispusti i dalje po redu..
I da, nateraj kuma na kanal da mu promenimo ulje 
Ajoj kod Dr Clicka na kanal da mu menja ulje          
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Lence
Gost
« Odgovor #6 poslato: 04.02.2009. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Mozda si i ti napravio glupost kad si sipao "neki Engine Cleaner Aditiv, koji mi je ostao od ranije dok sam vozio krsica starog preko 2 decenije" pa si presao par hiljada kilometara!?! Ako si siguran da tako treba (da tako pise u uputstvu za upotrebu) onda OK, ali ja znam da se takve stvari sipaju pre zamene ulja, ostavi se motor da radi na leru 10-15min. i onda se ispusta...

Izvinjavam se nisam u bunilu napisao sve kako treba i izrazio se na pravi nacin.

Engine Cleaner sipan u to unisteno ulje (dok je jos bilo u motoru)  radio 15-ak minuta, ispusteno ulje, zamenjen filter, sipano novo ulje (bez cleanera). Od tad presao 2,5k kilometara i precicu jos oko 400 - 500 dok ne uradim ponovo sve nabrojano. Nisam mehanicar, ali Masinac da dovoljno osnova za zdravo razmisljanje pri defektima na motoru 

Mineralno ulje u Clia II

Moj savet: menjaj kuma pod hitno

Umetnik covek jbg!
Al sta cu, j*** ga! 20 godina druzenja cini svoje! Naviko sam se na nerealno ili cak apstraktno gledanje sveta oko sebe (njega)!
Sačuvana
Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #7 poslato: 04.02.2009. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Ima nekih cleaner-a, koji se voze do 200km. Sad smo jedan sipali u tastovog Ford-a koji je godinama tretiran dolivanjem raznih vrsta ulja, i ono sto je primeceno da je kad je odvrnut cep izasla mnogo gusca i prljavija tecnost nego obicno. 
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #8 poslato: 04.02.2009. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

zaista, ni na mom clio 1.4 16v ne moze da se dohvati merac ulja - jedva i da se vidi! ulje apsolutno nisam nikada merio! 
Sačuvana

Aleksandar
Malivuk612
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #9 poslato: 04.02.2009. - 21:54 »
Podeli temuIdi gore

auuuuuuuuuuuuuuuu
znaci kum ti je 
kapiram ja da vozi mator auto, al daaaaj... 
na laguni je merac u cepu za sipanje ulja 
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #10 poslato: 04.02.2009. - 22:43 »
Podeli temuIdi gore

na laguni je merac u cepu za sipanje ulja 

Najveci idiotluk koji sam vidio. Imam lagunu II i govorim iz iskustva
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #11 poslato: 04.02.2009. - 22:54 »
Podeli temuIdi gore

Ja cu sad ispasti general posle bitke ali kod mene je tako- zena, auto, instrument/alat se nedaje nikome!!!

Kod mene je citav zivot taj princip i nema tog kuma niti druga zbog kojeg bi ga prekrsio , ali idemo dalje....

sad po temi..
Sve si fino uradio i nebi trebalo biti problema iz iskustva znam da moja obadva motora(8v, 16v) najbolje i najfinije rade na Elf sintezi(ali sam full, nista polusintetika). Malo prati rad motora narocito pri hladnom startu. Kod mene na R5 kad je vec ulje dalo svoje pocinju da se cuju svakakvi zvukovi(pri hladnom startu) koji su meni jasan alarm za zamjenu ulja, kad zamjenim ulje sve ok...

Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #12 poslato: 04.02.2009. - 22:58 »
Podeli temuIdi gore

Prvi put kad sam trazio merac dobrih par minuta sam gledao u motor kao tele
pa rekoh mozda nema
Jeste cudno,jos ona zica na meracu kriva,barem kod mene to sam tad odvio i vise nikad...
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #13 poslato: 04.02.2009. - 23:09 »
Podeli temuIdi gore

Najveci idiotluk koji sam vidio. Imam lagunu II i govorim iz iskustva

Što? Meni je to skroz ok, i tako nemam nikakvu potrebu da ga koristim...
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Lence
Gost
« Odgovor #14 poslato: 06.02.2009. - 00:54 »
Podeli temuIdi gore

Prvi put kad sam trazio merac dobrih par minuta sam gledao u motor kao tele
pa rekoh mozda nema
Jeste cudno,jos ona zica na meracu kriva,barem kod mene to sam tad odvio i vise nikad...

Ja nisam ni uspeo da ga nadjem kada sam proveravao auto pre kupovine, tek kada sam uzeo da mu zamenim ulje i filtere i sisao u kanal da odvrnem filter, tek tad sam nasao merac. Jedino cemu tamo moze da sluzi je da proveris koliko si sipao ulja i to je to, pretpostavka da su ga samo zbog toga i stavili, ali opet kada bi otisao u servis, majstori bi vec znali u gram koliko treba da se sipa, tako da njima ne treba, hm  ..., kome onda treba tamo gde sada stoji?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 54 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 43 upita.