Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 06:32 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 54 Next   Idi dole
Autor Tema: Aditivi za gorivo  (Pročitano 251768 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
keskese
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38
Auto: Renault Scenic II 1,5 dci

« Odgovor #15 poslato: 14.03.2010. - 11:32 »
Podeli temuIdi gore

Juce sam na MOL-u kupio aditiv za dizel gorivo. Kaze na boci da cisti dizne, pa me interesuje kakva su vasa iskustva i koju marku mi preporucujete.
Inace, uzeo sam neki americki STP.
Hvala
Sačuvana

Safety car - Traktor na magistralnom putu, iza koga se načička pedeset automobila, a ne mogu da ga preteknu zbog pune linije.
rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #16 poslato: 14.03.2010. - 13:02 »
Podeli temuIdi gore

Stp je dobra i jeftina varijanta za aditive, samo gledaj da je za motore Com.Rail. Winn's je moja preporuka! Na nekih cca 10000km, ja tako sipam, prešao da sada 270 000km, a na drugim 152 000km.
« Poslednja izmena: 14.03.2010. - 13:15 od strane rotkod » Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #17 poslato: 14.03.2010. - 13:32 »
Podeli temuIdi gore

Neki ubjedjuju da treba...neki ne. Ja sam mijenjao dizne sve cetiri. Sipao sam aditiv i opet nakon godinu dana sam imao problema. Sreca da su bile u garanciji. Sada ne sipam nista mada mi je lik koji radi u servisu bosh pumpi rekao da su oni isli na obuku i da im je receno da treba da se sipa.
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 14.03.2010. - 13:48 »
Podeli temuIdi gore

Da, ali da dodam još i ovo, preporuka svih proizvođača je sledeća, sipati pun rezeorvar i voziti do rezerve, potom opet puniti pun, na ovaj način, kako kažu, svi nedostaci, prljavštine odlaze u filter, koji se sa zamenom istog uklanjaju.
Po drugim rečima, treba da se redovno koriste aditivi, npr. motorcraft (ford) pravi aditive za svoja vozila, kako za benzin, tako i za dizel! Što će reći na svakih 8000-10000km. Ja sam redovno koristio aditive. Stvar izbora, ne mogu da tvrdim da zbog toga moj auto bolje radi. Samo da sam nakon 152 000km izvadio EGR bez problema i da nije mnogo prljav bio... Možda ga i taj aditiv čisti... Nisam pametan!
Ja bih najradije da ne sipam ništa, samo da imam kvalitet goriva... kao što nemamo... MOL je od najgorih najbolji. Pa? Kažu da njihovo gorivo sadrži sve što treba, i aditive. Ha! Jes' on bili u fabrici, pa sipali aditiv... Gluposti!
Sačuvana

SimkeS
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan II 1.6 16v 83kw

« Odgovor #19 poslato: 14.03.2010. - 14:11 »
Podeli temuIdi gore

Ako vec odlucite da sipate aditive preporuka za Wurth (obratiti paznju da to bude originalan proizvod).

Ako auto radi OK nema potrebe da cackate mecku ...
Sačuvana

Renault F1 Team
keskese
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 14.03.2010. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

Ma kola rade ko poludela, ali znam da je kod nas gorivo em lose, em preskupo...
Pa rekoh, ako ce ovo da pomogne daj da probam.
@rotkod na boci je pisalo da je za sve dizele, nista nije spominjalo common rail. sada se pitam da li sam se zaj...
Sačuvana

Safety car - Traktor na magistralnom putu, iza koga se načička pedeset automobila, a ne mogu da ga preteknu zbog pune linije.
rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 14.03.2010. - 14:33 »
Podeli temuIdi gore

Nisi se zaj.ebao, ja sam isti sipao više puta... Čim ne škodi, znači da koristi! Lane Gutović.  290
Sačuvana

keskese
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 14.03.2010. - 14:34 »
Podeli temuIdi gore

Thanks 
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 14.03.2010. - 15:47 »
Podeli temuIdi gore

Da, ali da dodam još i ovo, preporuka svih proizvođača je sledeća, sipati pun rezeorvar i voziti do rezerve, potom opet puniti pun, na ovaj način, kako kažu, svi nedostaci, prljavštine odlaze u filter, koji se sa zamenom istog uklanjaju.

Tu si u pravu. moja je greska sto sam prije sipao aditiv a nisam odmah trosio svo gorivo. Preporuka je kad se negdje krece na put duzi sipati aditiv. to cu i da uradim ubrzo.
Sačuvana

R5GTX
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: R-5GTX i Express

« Odgovor #24 poslato: 14.03.2010. - 19:01 »
Podeli temuIdi gore

Od aditiva, sipati samo firmirane, kao sto kaze rotkod,Winn`s je najbolji. Sto se tice Wurh-a, oni nemaju svoju proizvodnju vec kupuju od nekog dobavljaca i imaju svoje ime. Treba traziti od njihovih ljudi da pokazu sertifikat ciji je proizvod.Oni to imaju za sve proizvode i u boljim katalozima navode ime proizvodjaca. Primer za klesta, Knipex-ova su.
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 14.03.2010. - 19:12 »
Podeli temuIdi gore

A sta je sa onim sto se prodaje u ovlastenim sa renaultovom naljepnicom?
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 14.03.2010. - 19:17 »
Podeli temuIdi gore

Od aditiva, sipati samo firmirane, kao sto kaze rotkod,Winn`s je najbolji. Sto se tice Wurh-a, oni nemaju svoju proizvodnju vec kupuju od nekog dobavljaca i imaju svoje ime. Treba traziti od njihovih ljudi da pokazu sertifikat ciji je proizvod.Oni to imaju za sve proizvode i u boljim katalozima navode ime proizvodjaca. Primer za klesta, Knipex-ova su.
Potpuno si upravu, samo da ti kažem da je R. Sava prodavao renoov aditiv, sada i on prodaje wurth, koji je pakovan negde na dalekom istoku iza nas...
Ima u Kosovskoj br. 7, BGD, winn's aditivi, širok spektar, Benzin i dizel. Jeftinije je nego na OMV-u (oni daju OMV-u), ima još jedna prodavnica na mestu gde je nekad bila auto nena, u 27. Marta, sa desne strane pre Beogradske 50m .
A sta je sa onim sto se prodaje u ovlastenim sa renaultovom naljepnicom?

Ništa, sipaj i čuvaj fiskalni račun... Kakva R nalepnica? Elf ili baš renault?
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 14.03.2010. - 19:59 »
Podeli temuIdi gore

Sad vise nisam siguran
Zna da je siva flasica i da na njoj ima slika megana i renault znak. Pise da je za dci motore.
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 14.03.2010. - 20:07 »
Podeli temuIdi gore

Sad vise nisam siguran
Zna da je siva flasica i da na njoj ima slika megana i renault znak. Pise da je za dci motore.
Pa onda i nama sipaj po čašicu  , ajd' slikaj ako je još imaš, pa da vidimo, možda je aditiv za povećanje cetanske vrednosti ili za održavanje sistema... daj sliku, ako ima...
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 14.03.2010. - 20:50 »
Podeli temuIdi gore

Znam da su bas rekli da je aditiv za ciscenje dizni. Nemam kod sebe vise.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 54 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.173 sekundi sa 37 upita.
anything