Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2014. - 09:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 ... 38 Next   Idi dole
Autor Tema: Aditivi za gorivo  (Pročitano 66259 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
kale
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: megan 1.9d

« Odgovor #225 poslato: 14.10.2011. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

citam komentare o aditivima ..generalno nemam nista protiv da ih sipam u kola, ali me samo interesuje sta se desi s naslagama garezi ,prljavstine i ostalog sto se skine sa dizni...kako se izbacuju iz motora, jer ako ostaju u njemu  mogu da  prave problem na cilindrima ili karikama   
Sačuvana
Piros
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 46
Auto: renault kangoo dci

« Odgovor #226 poslato: 14.10.2011. - 18:54 »
Podeli temuIdi gore

valjda sagore u cilindrima 
Sačuvana

rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #227 poslato: 14.10.2011. - 19:14 »
Podeli temuIdi gore

citam komentare o aditivima ..generalno nemam nista protiv da ih sipam u kola, ali me samo interesuje sta se desi s naslagama garezi ,prljavstine i ostalog sto se skine sa dizni...kako se izbacuju iz motora, jer ako ostaju u njemu  mogu da  prave problem na cilindrima ili karikama   
Zavisno od motora i ciklusa koji obavlja, uglavnom sve izlazi napolje kroz auspuh... npr. dizel uvlači vazduh kroz usisnu granu, aditiv se ubrizgava kroz dizne u okviru goriva, sagori, vraća se preko EGR ventila natrag u usisnu granu (tu vrši "čišćenje", jer nikad ne sagori sve, mada je to vrlo malo) iz koje ponovo dospeva u cilindre, sam odlazak iz cilindra vrši ispiranje ventila, "ispušnih", tj. izduvnih... vrati se malo natrag, u okviru ove teme, stavio sam prikaz svega kako funkcioniše... (youtube), postoji i sprej, kojim se čisti usisna grana, probao sam na komšijinom puntu... vidi se rezultat...
Sačuvana

kocapro
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Clio II Dynamic 1,2 16V

..

« Odgovor #228 poslato: 01.11.2011. - 05:00 »
Podeli temuIdi gore

Vozim Clio 1,2 16 V  ,inace motor ok radi  nemam anikakvih problema i pre neki dan sam kupio aditiv SONAX (fuel injection and carburettor cleaner )  i ne znam da li uopste i da ga koristim,posto sam se malo i uplasio citajuci ove vase komentare ,totoalno sam sada u zabludi da li koristiti ili ne ili mozda da naspem trecinu bocice na 15 -20 litara goriva cisto onako  .Kako i Sta ??????   Pomazite
« Poslednja izmena: 01.11.2011. - 05:02 kocapro » Sačuvana

Forever;)
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #229 poslato: 01.11.2011. - 22:16 »
Podeli temuIdi gore

Ma sipaj i vozi, samo ne moj sipati na 5lit, već sipaj na pun rezeorvar...
Sačuvana

Dule
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: razno

« Odgovor #230 poslato: 01.11.2011. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Principijelno aditivi za gorivo nisu opasni, osim u slučaju zaapuštenog sistema sa prljavim filterom goriva. Dešava se da aditiv potera prljavštinu iz punog filtera, koja se delimično rasloji, pa napuni rampu ubrizgavanja i dizne. Tada auto staje i mora na popravku. Zato ne preporučujem aditive pred dalji put na vozilima gde nije redovno menjan filter goriva, da ne bi ostali u kvaru. Najčešći primer su vozila sa integralnim filterom u benzinskoj pumpi koja se ne menja a prešla su preko 50kkm.
Inače da bi imalo efekta, slobodno se može sipati i dupla doza (dve flašice)
Oštećenje cilindara i ventila od "smeća" iz dizni pri čišćenju je nemoguća misija.
Sačuvana
ziksi79
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: renault laguna grandtour 1.9 dci, skoda octavia 1,9 tdi

Laguna Grandtour 1.9 dCi

« Odgovor #231 poslato: 08.11.2011. - 23:59 »
Podeli temuIdi gore

Odem danas u prodavnicu auto delova da kupim Wynn za ciscenje dizni jer mi jednadizna  malo zvekece.Nisam to nasao tamo,ali mi je rekao decko koji radi tamo da on koristi ATF ulje u te svrhe.Kaze oni u firmi imaju 2 renoa 1.5 dci i uvek na pun rezervoar sipaju po pola litra ATF ulja, i nikad nisu imali problema sa diznama ni sa pumpom.Navodno to ulje polira pumpu i dizne, i cisti necistoce sa istih.Da li je jos neko cuo za to,ili jos bolje da li je to neko primenjivao u praksi.Iskreno ja mislim da ima logike,jer ako se u auto sa Bosch pumpom sipao dvotaktol zbog boljeg podmazivanja pumpe,onda i ovo na autima sa direktnim ubrizgavanjem pije vodu....voleo bih da cujem jos neko misljenje
« Poslednja izmena: 09.11.2011. - 12:00 ziksi79 » Sačuvana

GDE SEDE PAMETNI LJUDI, SAMO JE BUDALI DOSADNO !!!!!!
mupe
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #232 poslato: 09.11.2011. - 07:42 »
Podeli temuIdi gore

Kreni od toga da ATF nije ulje nego hidraulična tečnost, napravljena tako da se što manje gubi zapreminu pod pritiskom. Namena joj nije čišćenje bilo čega, mada je sasvim moguće da može da skine nečistoće. E sad, ne zaboravi da ATF može da skine i lak sa automobila, pa razmisli šta bi još mogla da skine u sistemu ubrizgavanja goriva. Ja to u moj motor ne bih sipao. U golf 2 vožen u Sarajevu na ulje iz trafo stanice možda i bih, ali u CR dizel nikako...

Uzgred, koji Wynn's je za CR motore? U subotu u Mađarskoj vidim neki Wynn's za 4€, piše da je za dizel, ali nigde nije pisalo da je za CR pa ga nisam uzeo...
Sačuvana
mixXx
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Megane 1.9dci 75kw

« Odgovor #233 poslato: 09.11.2011. - 08:02 »
Podeli temuIdi gore

Kreni od toga da ATF nije ulje nego hidraulična tečnost, napravljena tako da se što manje gubi zapreminu pod pritiskom. Namena joj nije čišćenje bilo čega, mada je sasvim moguće da može da skine nečistoće. E sad, ne zaboravi da ATF može da skine i lak sa automobila, pa razmisli šta bi još mogla da skine u sistemu ubrizgavanja goriva. Ja to u moj motor ne bih sipao. U golf 2 vožen u Sarajevu na ulje iz trafo stanice možda i bih, ali u CR dizel nikako...

Uzgred, koji Wynn's je za CR motore? U subotu u Mađarskoj vidim neki Wynn's za 4€, piše da je za dizel, ali nigde nije pisalo da je za CR pa ga nisam uzeo...

baš tako i samo da napomenem da ATF ne gubi viskozonost niti bilo koju drugu karakteristiku tokom životnog vijeka (da se potsjetimo da ideu servo uređaje) i mijenja se samo kada iscuri zbog propuštanja sistema gdje je nasuto (servo pumpa pusti npr.)

isitna je da nakon sipanja u rezervoar, dizne sjaje kao nove, i meni su rekli, kada sam kupio megana, huh obavezno sipaj ATF (litar na rezervoar nafte) što naravno ne radim
Sačuvana

"Nothing is more powerful than an idea whose time has come." V.H.
ziksi79
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: renault laguna grandtour 1.9 dci, skoda octavia 1,9 tdi

Laguna Grandtour 1.9 dCi

« Odgovor #234 poslato: 09.11.2011. - 11:59 »
Podeli temuIdi gore

Stvarno nisam pametan, kaze covek da i on to sipa stalno u lagunu,auto mu radi kao benzinac,a kaze sipaju to stalno i u firmina vozila koja imaju i vise od 250.000km i nikada nisu imali problema ni sa diznama ni sa pumpom
A evo i slika wynns aditiva za ciscenje dizni.Ovo je za sve dizele sa i bez turbo punjaca

A ovo je za commom rail

Sačuvana

GDE SEDE PAMETNI LJUDI, SAMO JE BUDALI DOSADNO !!!!!!
Depe
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: CLIO 2 1.5 DCI

« Odgovor #235 poslato: 09.11.2011. - 18:20 »
Podeli temuIdi gore

Mogu vam reci da i sam Delphi preporucuje sipanje aditiva za svoje CR sisteme ubrizgavanja goriva, naravno oni preporucuju svoj disel + aditiv koji proizvodi Texaco. Evo tekst sa Delphi sajta

Today’s Common Rail diesel engine is engineered to extremely fine tolerances. It is therefore more important than ever that the fuel used meets the exacting standards required. As a world leader in the design and manufacture of OE diesel fuel injection systems, Delphi knows just what it takes to keep the diesel engine in optimum condition. Developed in conjunction with Chevron Corporation and incorporating the very latest Texaco fuel technology, Delphi’s Diesel+ fuel treatment provides the ultimate in engine protection for diesel cars. The fuel based additive contains 7 key elements to aid engine efficiency and enhance the life and effectiveness of key components including the fuel pump and fuel injector. It includes a special detergent to maximise cleaning power, a lubricating agent to reduce wear in the fuel pump and other key components, a fuel stabilizer to prevent acid base reactions that cause fuel instability and a demulsifier to protect against fuel filter blocking and water contamination. In addition, Delphi Diesel+ contains an anti-foam agent to prevent excessive foaming and deliver faster, cleaner tank filling, as well as a corrosion inhibitor to reduce potential damage and a cetane improver to enhance combustion and emissions. All this in just one 350ml bottle

A adresa sajta je : http://am.delphi.com/products/parts/diesel-index/car-and-light-commercial-vehicle-index/fuel-treatment/

Sto se tice sipanja ATF ulja ja imam iskustvo sa tim moj HDI motor je lose radio na leru dosta se tresao i otisao sam na  dijagnostiku gde je utvrdjena velika razlika u parametrima dizni. Nisu bile za zamenu ali zbog velike razlike motor je lose radio.Probao sam kod majstora da ocistimo dizne sa Wynn`s aparatom ali zbog dovoda i povrata goriva koji ne mom motoru toliko zakomplikovan to nije uspelo pa mi je majstor predlozio ATF i sipao mi je 2L atf na 10l eudisela i sipao u rezervoar motor je radio jedno 30mi na leru a posle toga sam vozio auto dak nisam potrosio to gorivo(nisam vozio odjednom) sutra dan sam opet otisao na dijagnostiku i sve 4 dizne su imale ujednacene parametre i motor je radio dosta mirnije na leru inace kilometraza je 250 000km. Posle tretmana sam presao oko 10.000km i sve je OK motor lepo radi. Sada imam i Clia 1.5dci posto lepo radi i ima na satu 105.000km sipacu za sada aditive
Sačuvana
Dule
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: razno

« Odgovor #236 poslato: 09.11.2011. - 18:28 »
Podeli temuIdi gore

Kakva luda zamisao sipati ATF ulje u gorivo  :doh:Zaista svašta ima
Imaju ljudi koji čiste CR dizne u radu motora, određenim aditivom, spoljnim krugom i posebnim sistemom napajanja goriva.
Sačuvana
Depe
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: CLIO 2 1.5 DCI

« Odgovor #237 poslato: 09.11.2011. - 18:36 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam licno pre za ciscenje dizni sa aparatom u radu motora ali kod mene je ATF "uljem" posao dobro odradjen. Inace motor moze i samo sa ATF da radi ne kazem da ovo treba da se radi samo kazem za licno iskustvo.
Sačuvana
iggy1607
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #238 poslato: 09.11.2011. - 18:56 »
Podeli temuIdi gore

E sad-da ne čitam ko zna koliko unazad-koji aditiv za čišćenje dizni i sistema za R19 1,9 turbodizel treba da uzmem? Već sam pročitao da je najbolje sipati ga posle zamene ulja i filtera,što će da bude ovih dana. Ja ću inače od decembra da sipam evrodizel da ne bi bilo problema sa zamrzavanjem D2. Ovih dana takodje i proveravam/menjam grejače (nažalost imam u rezervi samo 2 original BOSCH iz Francuske,a 2 ću zameniti kasnije kad nadjem odgovarajuće).
Motor pali korektno,ali ima naznake da je neki od grejača zreo za zamenu,a usput bih i nasuo nešto u gorivo za čišćenje.
« Poslednja izmena: 09.11.2011. - 18:57 iggy1607 » Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: reno megane II 1.5dci 60kw 2004

« Odgovor #239 poslato: 11.11.2011. - 00:27 »
Podeli temuIdi gore

ja bi samo da dodam u vezi ATFa gde sam vec negde i spomenuo pa su se ljudi ismejali a vidim da se sad to spominje ka otkrice...meni su za mog megna u ovlastenom servisu u bijeljini rekli da sipam na rezervoar 1l ATFa kako bi to sve bilo ok u vezi CRa.
ja imam neki problem kod auta u zadnje vreme da losije radi na leru kad je hladnije vreme i da nakon nekog vremena smiri se.plasim se dizni i pumpe...bio sam u servisu i kazu mi da naspem ATFa..smiri mu rad,tise,mekse..ali ne pomaze mi...sipao sam ATF..znaci ne plasite se,ima razlike i utice na sisitem...
Sačuvana
Stranice: Prev 1 ... 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 ... 38 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.384 sekundi sa 42 upita.
anything