Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 04:48 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 110 111 112 113 [114] 115 Next   Idi dole
Autor Tema: Fabricka navigacija Carminat - Iskustva, saveti, problemi  (Pročitano 432097 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bokkie
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: Megane III Ph3 Grandtour 1.5 dCi GT Line, Clio III Ph1 1.5 dCi

« Odgovor #1695 poslato: 01.08.2018. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Zapravo je kartica kod mene u kaseti ispod držača za ruku. A i uređaj kod mene se zove R Link tako da mislim da je drugačiji način instaliranja mapa u odnosu na tvoj. Hvala na odgovoru u svakom slučaju

Ja imam bas tu R-Link navigaciju, nju azuriras odavde: https://ie.rlinkstore.com/home
Sačuvana

furuna
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault Scenic 3 1.5 dCi

« Odgovor #1696 poslato: 01.08.2018. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

@djmarkoos
Kada pretražujem adrese oba bulevara imaju u spisku - Milutina Milankovića i Zorana Đinđića. Kada zumiram malo mapu i krenem da šetam džojstikom po okolini na mapi se pojave stari nazivi - Avnoja i Treći bulevar.
Kada bez pretrage odem na navedene ulice, zovu se po starom.
Sačuvana

MarkoEspace
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Espace 2.0dci

« Odgovor #1697 poslato: 07.08.2018. - 13:49 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi treba mi pomoc,ispraznio se akumulator i trazi kod,ubacim kod i sve ok sutradan ujutru palim auto i pise the system is locked please contact renault dealer ali oni naravno nisu nista uradili a naplatili,sistem je carminat 2 bluetooth koji nema dodatne player/drive nego je sve u njemu.Hvala
Sačuvana

Milan.wrm
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: renault megane 3

« Odgovor #1698 poslato: 19.08.2018. - 12:31 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav dragi prijatelji ljubitelji Renaulta-a. Prvi put pišem na forumu, a čitam na temu Carminat nav, evo već 6 dana, sve o čemu raspravljate i vidim da se veoma ozbiljno bavite problematikom, pa rekoh da Vas pohvalim i da pokušam da se uključim. Pre  desetak dana sam kupio Megan 3 2013 god. sa nesretnom CARMINAT TOMTOM LIVE nav (da sam ranije dolazio na forum verovatno  bih kupio auto bez navigacije pa je naknadno ubacio), ali sam naseo kao mladi majmun, jel mi je izgledala estetski lepo uklopljena. No šta je tu je, sad treba gledati napred.
Skontao da ne možemo da ishakujemo mape, i puko 40 GBP , na mapu evrope, koja je sasvim pristojna, radi dobro, fali p neko ime ulice ovde u Pirotu, ali manje bitno.
Mnogo gore je to što nisam siguran mogu li povezati reverse cameru i da li na mom meganu postoje kablovi (instalacije) do upravljačke konzole-table. Na netu sam video da postoje ulazi u navigaciju za video i audio, medjutim da bi radila camera, ko i multiedija potrebni su interface uređaji, koji koštaju od 180 eura pa na više na Babi i Ebayu. Da napomenem, senzori na autu postoje, fabrički, dok  camera ne.
Može li neko da mi kaže da li je nešto radio po tom pitanju, i da li se isplati, ili dačupam đubre i da tražim bolji uređaj, a u tom slučaju da mi preporuči neki koji će da šljaka sa komandama postojeće navigacije.

Unapred Vam hvala..

Pozdrav iz Pirota
Sačuvana

Trenevski
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Laguna III , 110 kw 2.0 dci

« Odgovor #1699 poslato: 30.08.2018. - 22:16 »
Podeli temuIdi gore

Dali neko zna kako se moze resetirati fabricku navigaciju na renault laguna 3 , 2009 godiste , navigacija je carminat informee 2 , radi sa cd-a , za resetiranje mislim na neko drugo resetiranje (ako postoi) osven da nije ono sto postoi u meniju.
Imam i dajle problem sa sat u kabini t.e ne pokazuje mi sat uz razlog da nemam ni odgovarajuci vremensku zonu pa tako strelica se nalazi negde na sever srbiji a ja u makedoniji 
Razgovarao sam sa mnogo ljudi i niko nije imao konkretan razlog za ovo , osven jedan lik sto mi je rekao da problem je softverski i da treba da se preistalira softer pa evo ako neko zna i za to nek kaze kako se radi reistaliranje na softver.
Samo na napomenem da sam izvadio radio nadvor ima tamo 3 priklucoka za antene (zelena , bela i plava) iste te zice sam nasao i u gepek pozadi tapacira prikljuceni sasvin normalno , zelena i bela idu kod treto stop svetlo levo i desno od njega i prikljuceni su na fm1 i fm2 antene , plava ide na krov , tako da zice nisu u prekin osim da nisu pojebane na prostor od radio do gepeka , tamo nisam proverio bilo je premnogo za rasturanje , mogu u slike da stavim ako hocete
Ok to bi bilo akl bilo ko zna nesto ili je imao slican problem neka se javi , pozdrav
Sačuvana

Trenevski
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Laguna III , 110 kw 2.0 dci

« Odgovor #1700 poslato: 28.09.2018. - 18:55 »
Podeli temuIdi gore

Problem solved
Juce je stigla gps antenu od ali expres za 5 dolara

Za sada radi odlicno , dobio sam sat u kabinu ( do sada nije bilo moznosti ) i tocnu lokaciju na mapu , do sada sam bio negde u srbiju.
To je to , sam sebi odgovorijo Smiley
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #1701 poslato: 29.09.2018. - 18:34 »
Podeli temuIdi gore

Isto sam narucio za Rt5 uresjan na Citroenu. Cekam da stigne, inace sam azurirao mape i fw

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

U medjuvremenu sam skontao da uredjaj radi normalno. Nasao je 8 satelita, tako da, iako sam ovo porucio, ne treba mi
Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
Zorannettech
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Renault Megane Grandtour GT Line 1.5 dCi 110 Gen6 (2011) Carminat Live

« Odgovor #1702 poslato: 07.10.2018. - 21:07 »
Podeli temuIdi gore

Za sve koje intersuje zadnja kamera za parkiranje za Renault Carminat TomTom postoji par firmi koje to lepo i skupo rade nazalost nema jeftinih resenja za OEM.

Neverovatno je sta covek dobije sve u sklopu kineskog android kita koji vam za 250-400 eurica nudi sve sto vam treba za kola
navigaciju DVBT radio TV BT za telefon apple car play android auto kamera napred kamera za parking nazad itd.

Za lika ikoji ima TomTom Live koji takodje imam (jako dobra OEM navigacija iako je matora baza ulica) resenje je ovaj link
http://www.carvision.nl/index.php?item=&action=article&group_id=20000017&aid=475&lang=EN

Ko razume francuski moze svasta naci za Renault preko ovog linka
https://www.hightech-privee.com/interfaces-video-autoradio-auxiliaire/audio-video-renault/audio-video-renault-megane-koleos-scenic-depuis-2012.html

Ako imate para najbolje da vam to uradi neko ko zna ako imate zivaca da radite sami opet ce vam trebati i para jer ta oprema nije jeftina.
Postoji i jeftino resenje polovna oprema skinuta sa nekog havarisanog vozila koje i mene interesuje ali ga ne nadjoh jos.

Elem veoma bih rado da promenim je*eni Radiosat Classic za moderniju OEM verziju sa USB-om i BT-om ali mora da se uradi dosta prepravki i da se promeni FW na TomTom-u da bi se videle funkcije radia BT + Player za usb plus komande za volan,sve u svemu puno zezanja za fabriku to nije nista jer ima sa cim a nece , a za nas samo mucenje.

PS: Nemojte pokusavati kod nasih ovlascenih Renault dilera oni ce vas odbiti sa pricom kako nista ne moze da se uradi i kako je to tako kako je pogotovu ako vam je auto star preko 5 godina te da vam treba nov koji sve to kobojagi ima ali mora da se doplati itd.
      Renault Srbija distributer u vlasnistvu Renault NIssan grupe 100% na sve to zmuri i cuti pravi se nem to sam saznao iz prve ruke razgovarajuci sa njima,generalno svi vlanici Renault vozila bez obzira na starost prepusteni su sami sebi,
      te vas sve molim da ne budete sebicni i razmenjujte korisne i proverene informacije.
« Poslednja izmena: 08.10.2018. - 20:46 od strane Zorannettech » Sačuvana

888888
Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1703 poslato: 08.10.2018. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Meni je dovoljno bilo kad sam zvao ovlašćeni Citroen servis, i kad nisu znali nista o RT5 uredjaju. Hvala lepo

Sačuvana

Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
kajzersoze
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megan Scenik III 1.9 dci 2010

« Odgovor #1704 poslato: 22.10.2018. - 08:19 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav društvo. Kupih i ja Scenik III, proizveden 2009. , prva registracija 2010. Ful oprema, navigacija...ali naravno od prvog dana problem sa istom. Kada sam prvi put ušao u auto navigacija je radila. Već sledećeg puta nije htela. Par dana tako i onda je odjednom opet proradila na par sati i onda opet danima već ne radi. Upali se i pokušava da podigne sistem ali bezuspešno. Tako samo u krug.
U pitanju je pretposdtavljam Carminat jer sam malo čitao po forumu i zaključio da je sigurno ta u pitanju. Imam originalnu mnemorijsku karticu. Slot za istu je sa desne strane uređaja.
U Nemačkoj sam kupio auto i tu ga i vozim jer sam ovde već neko vreme.
E sad, pitanje za vas, šta mi je činiti? Da li je to moguće namestiti nekako da radi? Nervira me ovo stanje. Makar bilo šta sem pokazivanja wallpappera da mi pokaže. Idealno bi bilo da proradi kako god i da ukoliko je moguće ubacim naš jezik i mape naše zemlje jer pretpostavljam da ih nema.
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1705 poslato: 22.10.2018. - 09:50 »
Podeli temuIdi gore

Nadji na netu iso fajl, narezi i uradi reinstalaciju. Imao sam problem sa rt5 koji sam sva sreca uspeo tako resiti.

Sačuvana

kajzersoze
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megan Scenik III 1.9 dci 2010

« Odgovor #1706 poslato: 22.10.2018. - 10:53 »
Podeli temuIdi gore

Nadji na netu iso fajl, narezi i uradi reinstalaciju. Imao sam problem sa rt5 koji sam sva sreca uspeo tako resiti.

Prvo hvala na brzom odgovoru.
Na žalost nikada se nisam baktao oko toga pa ne bi bilo loše ako možeš ti ili neko drugi da mi da tačne upute kako to da izvedem.
« Poslednja izmena: 22.10.2018. - 10:54 od strane kajzersoze » Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1707 poslato: 22.10.2018. - 11:09 »
Podeli temuIdi gore

Prvo hvala na brzom odgovoru.
Na žalost nikada se nisam baktao oko toga pa ne bi bilo loše ako možeš ti ili neko drugi da mi da tačne upute kako to da izvedem.
Imas p.m.

Sačuvana

Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna 3/Megane 2

« Odgovor #1708 poslato: 23.10.2018. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

pozdrav,

jer ima neko link odakle mogu da skinem za lagunu 3 mape, dvd v32.1, to sam jednom skinuo, narezao, ali sam ostetio disk a download nisam sacuvao... sad nema sanse da mogu to da nadjem da skinem negdje...samo iz djelova nalazim i to sa sajtova gdje to traje vjecnost i moze se skidati samo jedan po jedan...
Sačuvana

luckeee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Scenic 3

« Odgovor #1709 poslato: 28.10.2018. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav ljudi,

Kupio sam Scenic 1.9 dci 2010 sa bas dobro opremom i naravno nema kartice za navigaciju i sad sam kupio karticu instalirao navcore,fastactivate i ostalo sto treba.E sad ne mogu nidje da nadjem da skinem mape.Ima li neko link za kidanje ili torrent da bih mogao da skinem i ubacim?
Ovo sto sam radio radio sam po nekom starom uputstvu koje sam nasao na ovom forumu ako ima neko neku noviju varijantu molio bih da proslijedi.

Unaprijed zahvalan.
Sačuvana

TomTom
Stranice: Prev 1 ... 110 111 112 113 [114] 115 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 38 upita.