Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.05.2019. - 20:58 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 ... 130 Next   Idi dole
Autor Tema: Fabricka navigacija Carminat - Iskustva, saveti, problemi  (Pročitano 475936 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1770 poslato: 07.03.2019. - 16:54 »
Podeli temuIdi gore

Ako BT uređaj podržava A2DP protokol, onda se taj BT uređaj u automobilu telefonu prijavljuje kao audio uređaj/slušalice, a ne kao handsfree. U tom slučaju je moguće puštanje muzike preko BT i to u vrlo pristojnom kvalitetu. Ukoliko uređaj ne podržava A2DP, leka nema.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Sariv
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph2 1.9 dCi 96kW CNC * Kangoo II 1,5 dCi

« Odgovor #1771 poslato: 07.03.2019. - 17:18 »
Podeli temuIdi gore

@ Ap0calypto
Tako sam mu i ja predložio ako će muziku da pušta.
Evo kako to izgleda na Scenicu:  https://www.youtube.com/watch?v=PGkvNZo5Z1s
Ovde pred kraj videa imaš kako navigacija izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=IPnIl90WFMI
Ovde obrati pažnju na 11 sekundi. Pojavi se AUX tako da ide zvuk sa spoljnjeg uređaja, ali i slika (za sliku ti treba malo skuplji adapter). https://www.youtube.com/watch?v=7aLxXH9yQwA

Meni navigacija radi super. Nemam šta bitno da zamerim. Unetih restorana i pumpi koliko hoćeš  
Grčka je probana dva puta i meni posebno tamo znači jer džabe mi putokazi kad ne znam da čitam (čim se udaljiš sa glavnih puteva prestaje latinica).
Budimpešta i Temišvar rade ok od okolnih gradova. Stvari se retko menjaju u starim delovima gradova tako nisam imao iznenađenja.
Velika prednost je što ti je sva kontola pod desnom rukom i glasom, a ne da tapkaš po ekranu.
Ovog leta ćemo nadam se proveriti Bugarsku i opet Grčku.
« Poslednja izmena: 07.03.2019. - 17:19 od strane Sariv » Sačuvana

Imam problem za svako rešenje 
miskos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic 1.5 dci 76kw

Volim Reno

« Odgovor #1772 poslato: 07.03.2019. - 17:30 »
Podeli temuIdi gore

Sariv hvala najlepse na informacijama!
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1773 poslato: 07.03.2019. - 20:26 »
Podeli temuIdi gore

Lepo je staviti video na displej, ali ni navigaciju ne mozes da gledas non-stop dok vozis, vise pomaze audio navodjenje, a muzika sa slikom jedino za suvozaca.
Sačuvana

Sariv
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph2 1.9 dCi 96kW CNC * Kangoo II 1,5 dCi

« Odgovor #1774 poslato: 07.03.2019. - 23:36 »
Podeli temuIdi gore

Sve nešto kao hoću da napravim video ulaz pa da mogu vezati kamere ili displej parking senzora. Eventualno neku drugu multimediju/navigaciju/tablet. Gledanje filmova i sl. je poslednja opcija.
Ali ima drugih stvari u životu, a i žena više auto od mene tako da... 
Sačuvana

Imam problem za svako rešenje 
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1775 poslato: 08.03.2019. - 10:25 »
Podeli temuIdi gore

Jedino za zadnju kameru.
Sačuvana

lenayu
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 37
Auto: MEGANE III

« Odgovor #1776 poslato: 14.03.2019. - 13:18 »
Podeli temuIdi gore

Buduci da moj Carminat live ima instalirane mape Italije i Malte, postoji li bilo kakva sansa da se ubace i druge mape, a da ne mora da se kupi direktno od njih preko njihove aplikacije tj. programa?
Sačuvana

zbane
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: laguna III 2.0 dci 110kw 4 control

« Odgovor #1777 poslato: 14.03.2019. - 22:20 »
Podeli temuIdi gore

Posto mi je TOMTOM trazio da uradim update, ja ga uradio i kada sam ubacio karticu u navigaciju prvo pitanje je da li zelim da apdejtujem sa verzije 8.842 na 8.843, normalno pritisnem OK, uredjaj odradi sve i sledeca poruka je da ne odgovaraju mape koje se nalaze na kartici i koje su vec evo skoro tri godine beprekorno radile. Iz te poruke tj. info na ekranu se ne moze ni da izadje sem da se ugasi i izvadi kartica. Ima li ko ideju kako ovo prevazici i povratiti mape?

Edit: problem resen tako sto sam iz back up-a iskopirao ttsystem file na karticu i sada sve radi.
« Poslednja izmena: 15.03.2019. - 00:02 od strane zbane » Sačuvana

predator95
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Renault Laguna III

« Odgovor #1778 poslato: 19.03.2019. - 00:13 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav, kupio sam Lagunu III 2008 godište. Komande za navigaciju mi nisu tamo kod ručne, već su u sklopu sa radiom. Međutim prilikom kupovine dok sam bio u Sloveniji navigacija mi nije radila kako treba, pokazivala je pogrešnu lokaciju, takođe ni sat nemam ne mogu da namestim. Čitajući ovu temu, ako se ne varam problem je u GPS kablu i trebalo bi da proverim da se slučajno nije otkačio ili nešto slično, a moje pitanje je gde se on nalazi? Takođe, drug ima 2008 godište Lagunu III ali sa komandama kod ručne (onaj točkić) i njemu se DVD za navigaicju nalazi u pretincu ispred suvozača, dok je kod mene tu prazno. Na carini mi je trenutno auto, pa ne mogu da istražujem, al' gde se kod mene nalazi taj uređaj i kako ja sebi da ažuriram mapu? I još jedno pitanje, meni u autu mi je na nemačkom, je l postoji mogućnost da ga prebacim na engleski? Navigaciju sam podesio sa nemačkog na engleski, međutim meni u autu mi je i dalje na nemačkom.

Hvala unapred na odgovoru  cancan
« Poslednja izmena: 19.03.2019. - 00:24 od strane predator95 » Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #1779 poslato: 19.03.2019. - 08:24 »
Podeli temuIdi gore

Mozes da prebacis jezik sa De na En preko settings-a na bord-u (ako se dobro secam), ako ne tako, moze preko kompjutera sigurno ali to moras u servis (5 min posla).

Ti nemas dvd uredjaj vec cd kao i ja. Mape su ti verovatno vec azurirane na poslednju verziju samo treba da nadjes zasto ti ne radi gps. Inace mape za Srbiju, Bosnu i Makedoniju nema pa nemoj da se razocaras

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1780 poslato: 19.03.2019. - 08:36 »
Podeli temuIdi gore

Jezik na glavnom kompjuteru se menja kroz meni, a jezik na navigacionom uređaju traži disk sa jezicima.
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1781 poslato: 19.03.2019. - 08:45 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene se jezik navigacije bira na samoj navigaciji. A jezik na bord-u se bira u settings-ima.

Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1782 poslato: 19.03.2019. - 09:43 »
Podeli temuIdi gore

Pa da, i bira se na samoj navigaciji. Ali kada izabereš drugi jezik onda ti traži da ubaciš disk sa jezicima.
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1783 poslato: 19.03.2019. - 09:50 »
Podeli temuIdi gore

Aha ... nisam birao druge jezike pa ne znam ja gledao da kupim ceo set tomtom (navigaciju, joystic, kablove, neki kao mali komp sto ide iz to) da zamenim, ali ne znam da li bi prihvatio.

Sačuvana

predator95
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Renault Laguna III

« Odgovor #1784 poslato: 19.03.2019. - 10:03 »
Podeli temuIdi gore

Jezik na glavnom kompjuteru se menja kroz meni, a jezik na navigacionom uređaju traži disk sa jezicima.

Nije kod mene tako. Ja sam bez problema na navigaciji promenio jezik..označio engleski i posle par min učitavanja ceo multimedijalni uređaj mi bio na engleskom. A board kompjuter mi ostao na Nemačkom..Znači ukoliko želim na engleskom da mi board bude, moram odvesti do servisa?

Da, video sam da nema Srbije, odnosno Balkana sem Hrvatske..Ne postoji mogućnost da se ubace mape i za Srbiju? Kako da znam da li su mape ažurirane, i gde mi se nalazi taj cd? Smiley

Imate li neke pretpostavke zbog čega mi pokazuje pogrešnu lokaciju i nemam vreme uopšte ili i vi mislite da je do GPS kabla, pa da odvezem u servis i provere?

I još jedno pitanje, čitao sam tu po temi da ukoliko se 6x polako pritisne Back dugme na navigaciji nešto se promeni, izgled same te multimediji ili šta već? Nisam najbolje razumeo Smiley Jer me nervira kad pokazuje pogrešnu lokaciju, a pogotovo što nema Srbije, kad pritisnem "Nav" dugme ponovo, onda se navigacija ugasi i stoji mi samo Renault logo u pozadini.

Hvala svima na odgovoru i izvinite na puno pitanja Smiley

« Poslednja izmena: 19.03.2019. - 10:04 od strane predator95 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 ... 130 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 38 upita.
anything