Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.12.2019. - 20:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Creva kompresovanog vazduha, kod turbo-motora  (Pročitano 9527 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Spacemaster
Gost
« poslato: 09.11.2012. - 16:47 »
Podeli temuIdi gore

Drugari,

Da li neko zna dimenzije creva sa slike, i gde mogu da nabavim creva u boji za 1.5 DCI? Recimo plava, ili crvena boja. Sa druge strane, primetio sam na spojevima pomenutog  creva da ima dosta uljnih isparenja? Da li je to do kvaliteta creva ili do štipaljke jer nije klasična šelna, nisam siguran, opet mislim da bi klasična šelna na "gedoru" bolje zaptivala ili grešim?

P.S
Našao http://www.tmbkomerc.rs/silikonska-creva.php
Sad mi trebaju samo dimenzije
« Poslednja izmena: 05.09.2013. - 14:53 od strane meganed97 » Sačuvana
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1 poslato: 13.11.2012. - 09:31 »
Podeli temuIdi gore

A da li si siguran da silikonsko crevo može da izdrži pritisak vazduha i da se neće širiti zbog tog pritiska? U trkačkim automobilima se montiraju metalne cevi da bi se manje gubilo zbog ovog efekta, a ti bi montirao nešto čime bi verovatno prilično izgubio na "eksplozivnosti" turbine.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Spacemaster
Gost
« Odgovor #2 poslato: 24.11.2012. - 23:06 »
Podeli temuIdi gore

Fabrički se na nalazi silikonsko crevo.
Sačuvana
BorisS
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: MARUTI

« Odgovor #3 poslato: 24.11.2012. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Natrkackim automobilima su takodje silikonska,ali ojacana creva.Kod nas ih nema nego samo ako moze neko da ti donese iz inostranstva.najpoznatija su od firme SAMCO.Fabricke selne najbolje drze.
Sačuvana

forum1nick
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane II 1.5 dCi Berlina

« Odgovor #4 poslato: 25.11.2012. - 21:39 »
Podeli temuIdi gore

Čisto za informaciju. Meni je baš to crijevo puklo. I u Renaultu je zamjena 150€. Kome nije hitno može naći firmu koja se bavi proizvodnjom ovakvih stvari i proći znato jeftinije. E sada ne znam da li oni rade crijeva u drugim bojama. To crijevo je na 1.5 dci motoru prilično dugo i ima nekoliko krivina na sebi i armirano je da bi se manje deformisalo. Postavljanjem silikonskog bi dobio jo-jo efekat. Vazduh bi ti kasnio do dizni, a kada bi i stigao stigao bi u količini većoj od predviđene. .
Sačuvana

BorisS
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.11.2012. - 00:41 »
Podeli temuIdi gore

Druze kakav JO-JO efekat ako se stavi silikonsko crevo istog precnika i duzine,kakvo kasnjenje do dizni,kakav visak vazduha?Molimte ne pricaj bez veze
Sačuvana

forum1nick
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 28.11.2012. - 01:31 »
Podeli temuIdi gore

Sve što sam napisao odnosilo se na obično silikonsko crijevo, koje nije ojačano "armirano". Ako nekome nije jasno, neka slobodno pokuša. A ako neko nađe kod nas da se rade silikonska crijeva koja bez doformacija podnose velike pritiske i sve to za razumnu cijenu neka obavezno javi. I takvo ojačano mora biti proizvedeno sa odgovarajućom geometrijom - sa svim krivinama koje omogućavaju ispravnu ugradnju i ne savijanje i ne uvrtanje u radu. U suprotnom veselje.

Borise, prečnik i dužina nisu jedine fizičke veličine kod valjkastih tijela. 

Mada u ovom slučaju važi slično pravilo i za krutost materijala: što kruće, to bolje!

Uloga tog crijeva je da promjenu pritiska na jednom svom kraju preslika na svoj drugi kraj bez gubitaka i sa najmanjim mogučim kašnjenjem. U praksi zbog deformacije materijala i inertnosti samog fluida (vazduh u ovom slučaju) ovo kašnjenje uvijek postoji. E sada sa manjom čvrstoćom crijeva povećavaju se njegova izobličenja i naravno dolazi do povećanja vremenskog intervala između promjene pritiska na jednom kraju crijeva i rezultujućom promjenom pritiska na njegovom drugom kraju.

Ako nešto dalje nije jasno, ostaviš francuski ključ i gedore i uzmeš knjige o dinamici fluida, materijalima, SUS motorima, ...
Sačuvana

BorisS
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 28.11.2012. - 20:09 »
Podeli temuIdi gore

Sve što sam napisao odnosilo se na obično silikonsko crijevo, koje nije ojačano "armirano". Ako nekome nije jasno, neka slobodno pokuša. A ako neko nađe kod nas da se rade silikonska crijeva koja bez doformacija podnose velike pritiske i sve to za razumnu cijenu neka obavezno javi. I takvo ojačano mora biti proizvedeno sa odgovarajućom geometrijom - sa svim krivinama koje omogućavaju ispravnu ugradnju i ne savijanje i ne uvrtanje u radu. U suprotnom veselje.

Borise, prečnik i dužina nisu jedine fizičke veličine kod valjkastih tijela. 

Mada u ovom slučaju važi slično pravilo i za krutost materijala: što kruće, to bolje!

Uloga tog crijeva je da promjenu pritiska na jednom svom kraju preslika na svoj drugi kraj bez gubitaka i sa najmanjim mogučim kašnjenjem. U praksi zbog deformacije materijala i inertnosti samog fluida (vazduh u ovom slučaju) ovo kašnjenje uvijek postoji. E sada sa manjom čvrstoćom crijeva povećavaju se njegova izobličenja i naravno dolazi do povećanja vremenskog intervala između promjene pritiska na jednom kraju crijeva i rezultujućom promjenom pritiska na njegovom drugom kraju.

Ako nešto dalje nije jasno, ostaviš francuski ključ i gedore i uzmeš knjige o dinamici fluida, materijalima, SUS motorima, ...
Druže nisam ni mislio na baštensko silikonsko crevo,nego silikosnsko crevo za turbo motore i napisao  sam ojacano.Inace za tvoju informaciju dosta tih creva sam ugradio na trkačke automobile od renoa 5 gt turbo,preko lancie integrale,subaru impreze,mitsubishia evo5,6,7,8,9,gde su pritisci turbina i preko 2 bara.Za regulaaciju pritiska vazduha turbine postoje cut off ventili,kao jos neke stvari.Ovde se prica o obicnim automobilima.I od kada je vazduh fluid?
Sačuvana

forum1nick
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.11.2012. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Tečnosti i glasovi su oduvijek fluidi. A kod mene se vazduh najčešće sreće upravo u ovom gasovitom stanju . Pitaj učiteljicu ako ne vjeruješ.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 29.11.2012. - 07:53 »
Podeli temuIdi gore

Druže nisam ni mislio na baštensko silikonsko crevo,nego silikosnsko crevo za turbo motore i napisao  sam ojacano.Inace za tvoju informaciju dosta tih creva sam ugradio na trkačke automobile od renoa 5 gt turbo,preko lancie integrale,subaru impreze,mitsubishia evo5,6,7,8,9,gde su pritisci turbina i preko 2 bara.

Onda bi trebalo da znaš da se na ozbiljne trkačke automobile ugrađuju metalne cevi od prohroma sa poliranom unutrašnjom stranom kako bi se olakšao protok vazduha i u potpunosti umanjio efekat naduvavanja creva zbog kog kasni reakcija motora na turbo nadpunjenje.

Osim toga, pritisci vazduha u cevima/crevima iza turbine su preko 2 bara na većini automobila, ako se posmatra apsolutan pritisak.
Sačuvana

forum1nick
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 29.11.2012. - 08:32 »
Podeli temuIdi gore

@mupe Neka si rekao ti, ja više nisam mogao.   
A ovo za metalne cijevi nisam dodatno htio da uvodim u priču da neko ne bi došao na ideju da to realizuje na svom privatnom vozilu, jer u vrijeme krize svaki dinar vrijedi zadržati u džepu. Jer to je skupa rabota, a dobit se može vidjeti samo na štoperici i to onoj preciznoj kakva se koristi u automoto sportu.
Sačuvana

BorisS
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 29.11.2012. - 09:50 »
Podeli temuIdi gore

Sve ste u pravu,ne bi vise polemisao.a zamolio bi Mupe,pošto vidim da si iz Bg,da svratiš do mene da te odvedem do nekih trkačkih automobila da zajedno malo pogledamo ta creva,i uživo popričamo
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 30.11.2012. - 08:15 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na pozivu, ali na žalost ne verujem da ću imati mogućnosti da uskoro odvojim vreme za razgledanje. Ako bude prilike, javljam se na PM.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 38 upita.
anything