Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.02.2017. - 10:43 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 41 Next   Idi dole
Autor Tema: Manuelni menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 122524 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
bokim80
Gost
« poslato: 08.03.2009. - 13:45 »
Podeli temuIdi gore

Primetio sam da u poslednje vreme hoce da me zeza menjac kad recimo hocu da promenim brzinu, npr. iz prve u drugu, kao da ga nesto zategne i ne dozvoljava da promenim brzinu (primetio sam da hoce nekad da se desi prilikom skretanja), kad ponovim kvacilo onda je u redu. A takodje nekad nece u rikverc pa se pomenutom metodom (ponovnim pritiskom kvacila) to se resava. Sta to moze da bude?
« Poslednja izmena: 13.10.2012. - 19:41 od strane nuk » Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: 08.03.2009. - 13:51 »
Podeli temuIdi gore

1. sinhron druge brzine
2. kvacilo ne odvaja dobro; razlozi- tanka lamela ili korpa koja ne odvaja..

Mali test: probaj kada milis unapred (sporije od brzine kretanja coveka) da stisnes kuplung i ubacis u rikverc.. Zaustavi se, kreni unazad (isto tako sporo) i onda sa stisnutim kuplungom ubaci u prvu i javi sta se desava 
Sačuvana
bokim80
Gost
« Odgovor #2 poslato: 09.03.2009. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

@Click
Evo da javim sta sam uradio, naime probao sam ono sto si mi savetovao, isao lagano prvom i onda ubacio u rikverc, zakrca nesto ali je prihvatio rikverc a takodje i posle iz rikverca u prvu. Otisao sam do mog majstora izneo mu problem i on je seo da proba, kaze da se bas tako ponasa kad ode sinhron po mojoj prici, medjutim usled krace probne voznje on je iz cetvrte ubacio u drugu i onda konstatovao da je to u redu, ono sto mi je takodje rekao da se to desava stalno kad rikne sinhron a ne kao ovo kod mene s'vremena na vreme, al' desilo mi i se i danas.   Rekao mi je da ce mi sutra (posto je danas u guzvi) podmazati sajlu kvacila.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.03.2009. - 16:37 »
Podeli temuIdi gore

Ja se bojim da on nema sajlu kvacila 
Sačuvana
bokim80
Gost
« Odgovor #4 poslato: 09.03.2009. - 16:46 »
Podeli temuIdi gore

Kako nema, e sad sam potpuno zbunjen?
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #5 poslato: 09.03.2009. - 16:49 »
Podeli temuIdi gore

A imam ja jedno pod pitanje. Da li se to ubacuje u brzinu kada si na nizbrdici pa ubacis u rikverc lagano, pri tome je auto ugasen?
Sačuvana
bokim80
Gost
« Odgovor #6 poslato: 09.03.2009. - 16:59 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam probao na ravnom i sa upaljenim autom, bar sam tako shvatio da treba.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 09.03.2009. - 17:05 »
Podeli temuIdi gore

Dobro si shvatio, Boki...
Nema sajlu, mislim da ima hidraulicne cilindre (master i slave ili po naski glavni i pomocni). Ali, raspitaj se malo...
Ovo je test za odvajanje lamele, odnosno nacin da se proceni da li je sistem "nategnut"...
Sačuvana
Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #8 poslato: 09.03.2009. - 17:59 »
Podeli temuIdi gore

Dobro si shvatio, Boki...
Nema sajlu, mislim da ima hidraulicne cilindre (master i slave ili po naski glavni i pomocni). Ali, raspitaj se malo...
Ovo je test za odvajanje lamele, odnosno nacin da se proceni da li je sistem "nategnut"...
Tako je dr. Megane ima hidraulicko kvacilo. Sad jedino ostaje misterija zasto je nakon zamjene seta dva dana bilo dobro pa se opet vratilo na staro.
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
bokim80
Gost
« Odgovor #9 poslato: 09.03.2009. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

Totalno sam sludjen i otisao u aut. Nit' mogu da radim, non-stop razmisljam o ovom problemu. Moguce da je moj majstor omanuo ili jednostavno smetnuo s'uma da Megane ima hidraulicno kvacilo, mada mi ni sada nije jasan princip kako ono funkcionise, nemam bas neki poseban izvor informacija da bih mogao da se raspitam sem Vas ovde na forumu, moji drugari to ne znaju, jedino da se konsultujem sa jos nekim majstorom. Elem, da odem u neki ovlasceni servis da pozamenjuju sve zivo i lepo naplate a meni ostane problem ni to mi se ne radi. Problem je u neku ruku cudan jer se ne desava cesto vec ponekad, tako da razumem i majstora koji je probao i kome sve izgleda da je u redu. Bas sam u nekom bedaku sto se tice ovoga, uzasno mrzim taj osecaj da nesto nije kako treba a da ja to ne mogu da popravim. U svakom slucaju, hvala na dosadasnjoj pomoci i vrlo korisnim savetima.
Sačuvana
Boki
Administrator
Na mreži Na mreži

Starost: 38
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #10 poslato: 09.03.2009. - 18:41 »
Podeli temuIdi gore

^^
Iskuliraj ti neko vreme pa vidi kako ce se auto ponasati   uvek mozes otici u neki ovlasceni servis da te oderu
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 09.03.2009. - 18:46 »
Podeli temuIdi gore

Ako ti treba ovlasceni servis gde te nece odrati, a resiti problem, javi mi se slobodno na PM.. Pozzz 
Iskuliraj neki dan..
Sačuvana
bokim80
Gost
« Odgovor #12 poslato: 09.03.2009. - 19:20 »
Podeli temuIdi gore

Boki i Click, hvala puno. Jednostavno dosao sam do zakljucka da ste potpuno u pravu da trebam da prestanem da se opterecujem i da propratim kako se auto ponasa jos neko vreme. To je izgleda najpametnije a i setio sam se prve epizode "Majstorske radionice" kad su magistar i njegova zena "kurblali" dok ih je Zivota elegantno zeznuo jer je ustvari sa kolima bilo sve u redu ali su oni jednostavno bili ubedjeni da nesto ne valja. A na kraju ih je ubedio da su bili u pravu i sto je najvaznije i oni su bili zadovoljni. To me podseti na moj slucaj, da ne bude "podmazao sam malo sajlu, sad bi trebalo da bude u redu" a ja srecan upalim, krenem i stvarno sve super. Eto malo se i nasmejah na svoj racun.  A ako stvarno postane ozbiljno, hvala Click javicu se sigurno. 
Sačuvana
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #13 poslato: 09.03.2009. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

E,alo nemoj tako,pa nisi Steva,ako kvačilo ne radi onda ne radi.
Ja te razumem ja imam isti problem.
Ako hoćeš mogu i da te utešim,kod mene je to već 3 meseca.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 09.03.2009. - 22:57 »
Podeli temuIdi gore

Bokim80, pusti ga da "podmaze" sajlu, zahvali se coveku, daj mu za pivu i idi dalje u trazenju majstora...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 41 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 52 upita.