Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.12.2017. - 13:51 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 45 Next   Idi dole
Autor Tema: Manuelni menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 156062 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
milan b
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 45
Auto: megan ll

« Odgovor #15 poslato: 09.03.2009. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Velika mogucnost da nedostaje ulja u menjacu !
Prvo to proveri, pa onda "sajlu" 
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #16 poslato: 11.03.2009. - 21:27 »
Podeli temuIdi gore

Jer sajlu ručne,možda zato neće?!   
Sačuvana

bokim80
Gost
« Odgovor #17 poslato: 12.03.2009. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

E sad da se malo uozbiljimo. Problem se polako ucestaljuje, juce jednom, danas takodje. Juce kad mi se desilo dok nisam ubacio u drugu brzinu tri puta je kao nesto skljocnulo dok je danas zakrcalo. Sve to kao sto vec rekoh prilikom ubacivanja iz prve u drugu brzinu. Propraticu jos neko vreme.
Sačuvana
milan b
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megan ll

« Odgovor #18 poslato: 13.03.2009. - 00:43 »
Podeli temuIdi gore

Izvini za salu s sajlom, al za nivo ulja u menjacu stvarno mislim da moze da ima uticaja za podmazivanje sinhrona i viljuski i uostalom to je nesto sto moze tvoj majstor (ako ne ti) da proveri i dolije....
Sačuvana

eto tako
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Uvijek neki Renault

« Odgovor #19 poslato: 13.03.2009. - 03:18 »
Podeli temuIdi gore

evo ja cu ti dati dva savJeta ... prvi da promijenis ulje u menjacu a drugi da maknes patosnicu pa da vidis da li ce t ise desavat isito JER ima slucajeva kada papucica ne ide do kraja zbog patosnice ! Zvuci smijesno ali iz iskustva znam da je to cest slucaj.
Sačuvana

Ja za ovo leto cekam da vidim gde ce krenuti reke imigranata i koji ce granicni prelazi biti zatvoreni .. mozda stvarno crna gora ostane jedina destinacija Smiley
bokim80
Gost
« Odgovor #20 poslato: 13.03.2009. - 07:59 »
Podeli temuIdi gore

Vrlo interesantno, te patosnice me stalno nerviraju jer se polako vremenom povlace napred pa mozda stvarno moze da bude da je usled toga. To mi je bar najlakse da probam za pocetak. A sto se tice tog ulja u menjacu, da li ima neka signalna lampica ili poruka koja bi upozoravala da to nije u redu? Ako ne, gde je posuda za to ulje smestena da bih mogao da pogledam? Gledao sam uputstvo ali nisam mogao da nadjem.
« Poslednja izmena: 13.03.2009. - 08:18 od strane bokim80 » Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 13.03.2009. - 13:37 »
Podeli temuIdi gore

Nema signalne lampice. Nema posudice, postoji sraf koji se odvije i koji sluzi za kontrolu nivoa ulja.. 

P.S. Sraf se nalazi na kucistu menjaca, sa strane.. Kada se odvije, nivo ulja treba da bude do visine donje ivice otvora.. Inace, dolivaj ulje samo Tranself TRJ 75W80W, naravno od Elfa.. to je fabricko u njemu.. spisak dilera imas u drugoj temi..
Inace, oznaka menjaca je JR5 za K9K 722 motor

« Poslednja izmena: 13.03.2009. - 13:42 od strane Click » Sačuvana

bokim80
Gost
« Odgovor #22 poslato: 13.03.2009. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

Hvala Click, kao i uvek, precizan i jasan odgovor.

Edit:
Sve sam zivo pretrazio oko menjaca i nigde nisam mogao da nadjem pomenuti sraf, da li mora da se razmontira menjac, tj. da se skine gornji deo pa onda ona obloga? Ako je tako bas se i ne bi nesto oko toga petljao da nesto ne zabrljam, kad nisam u nesto siguran ne volim da eksperimentisem.

« Poslednja izmena: 13.03.2009. - 18:44 od strane bokim80 » Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 13.03.2009. - 19:27 »
Podeli temuIdi gore

Gleda se odozdo, i treba da se skine suspleh ispod motora.
Sačuvana

bokim80
Gost
« Odgovor #24 poslato: 13.03.2009. - 19:45 »
Podeli temuIdi gore

neka, ipak se necu upustati u to ali svakako cu proveriti kod majstora. U svakom slucaju, hvala. Pozdrav!

edit: Ukoliko se ispostavi da je do ulja u menjacu sad nesto malo gledao na sajtu Profaco i tamo sam procitao

Tranself NFJ 75W-80 je ulje za manuelne menjačke kutije koje zamenjuje do sad
preporučena ulja :
Tranself TRJ 75W-80 (J and ND gearboxes)
Tranself TRZ 75W-80 (PXX gearboxes)
Tranself TRT 75W-80 (long-wheelbase Scenic JRS, TL4)

Tako da ukoliko ne budem nasao ono sto mi je Click preporucio (Tranself TRJ 75W80) onda cu da pazarim ovo, posto vidim da im je to novo u ponudi a zamenjuje TRJ. Takodje, da malo skrenem sa teme o menjacu, razmisljam da promenim i motorno ulje jer se polako blizi vreme zameni, ostalo mi je jos nekih 3.000km ali posto mi je trenutno Total Quartz 7000 10W40 (polusintetika), mozda i pre vremena za zamenu promenim ulje. Jedina mi je nedoumica koje da uzmem ali najverovatnije Elf Evolution SXR 5W-40, nisam siguran za ono Excellium NF 5W40, deluje kao najbolje u ponudi, bar ono sto sam mogao da procitam ali se ne spominje da je preporuceno za    Bilo kako bilo, nesto cu valjda iskombinovati.
« Poslednja izmena: 13.03.2009. - 21:46 od strane bokim80 » Sačuvana
celicni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Renault Laguna II

« Odgovor #25 poslato: 30.05.2009. - 16:32 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam da li se nekome desilo ili zna za ovakav problem. Danas mi se desilo u toku voznje da mi se "izgube" peta i sesta brzina na menjacu, iz cista mira (neposredno pre toga sam ubacivao u petu, vratio u cetvrtu i kada sam prebacio petu - ono nije peta nego treca!?!). Na ime, kao da se cela rucica menjaca pomerila u stranu, tako da se sada na mestu trece i cetvrte brzine nalaze prva i  druga, a na mestu pete i seste - treca i cetvrta brzina. Rikverc je sada na mestu prve!?!  Bio sam kod mehanicara, on kaze da ne moze sigurno reci dok sve ne rasturi. Da li mozda neko ima ideju sta je ovo, kako bih izbegao "rasturanje"?
 Hvala!!!
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #26 poslato: 30.05.2009. - 16:42 »
Podeli temuIdi gore

Neko rasturanje ti ne gine.Da li kućišta palice ili menjača to će stručnjak da ti kaže.
NAjverovatnije je fora u sajlama,ali otom potom.
Sačuvana

Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 31.05.2009. - 18:12 »
Podeli temuIdi gore

Mozda birac brzina 
Sačuvana

celicni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Renault Laguna II

« Odgovor #28 poslato: 01.06.2009. - 22:48 »
Podeli temuIdi gore

Reseno! Ispod rucice menjaca neka plastika pukla kroz koju ide sajla. Morao da napravi, stavio sad metalni osigurac, da ne moze da spadne. Moralo sve da se skida sa patosa da bi se doslo do nje. Cena? - prava sitnica, 50 evrica... 
Sačuvana

bokim80
Gost
« Odgovor #29 poslato: 27.08.2009. - 18:53 »
Podeli temuIdi gore

Sto se tice problema koji sam imao a koji sam opisao u prvom postu, resen je odavno samo sto sam zaboravio to i da napisem. Izvinjavam se zbog toga. Naime problem je bio do patosnica, tj. noga mi je kacila deo patosnice i onda verovatno kvacilo nije bilo pritisnuto do kraja. Hvala eto tako, sa malim zakasnjenjem se zahvaljujem. Primetio sam sledecu stvar zbog koje i zapocinjem pitanje u ovoj temi ponovo, da ne bih otvarao novu, posto se takodje tice menjaca. Primetio sam da je menjac dobio malo lufta tj. seta levo desno, ne gore dole, ranije je bio malo bolje pricvrscen i toga nije bilo, malo se oseti i prilikom menjanja brzina, lepo ulazi u brzine ali se oseti malo taj hod koji je dobio. Sta to moze da bude? To sam primetio vec neko vreme ali nisam reagovao. Da se nije razlabavio neki sraf? Ili je nesto iz samog sklopa menjaca? 

Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 45 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 47 upita.