Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.12.2018. - 01:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 ... 55 Next   Idi dole
Autor Tema: Manuelni menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 215222 puta)
Ilijasmiljanic86@live.com i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Knudsen
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: Renault Megane II 1,9 dCi 88 kW

« Odgovor #705 poslato: 14.04.2018. - 19:17 »
Podeli temuIdi gore

Probao sam ali dzaba. Drukanje nije pomoglo, nema nikakve promene.
Pozvao sam slepa danas i odneo auto u servis pa videcemo sta ce reci majstor.
Sačuvana

wladabp
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: senik 1

« Odgovor #706 poslato: 16.04.2018. - 11:33 »
Podeli temuIdi gore

pozz interesuje me da li je neko imao ovakav problem i sta moze biti??auto senik kec benzinac manuelni menjac,sve brzine idu ok al rikverc nece da ubaci,onda nekako rucicu vratim ka drugoj pa nekako ubaci u rikverc,a nekad nema teorije da ubaci,onda jedan period radi normalno pa opet pocne da zeza...
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio 2 ph 2 1.2 16v

« Odgovor #707 poslato: 16.04.2018. - 13:16 »
Podeli temuIdi gore

Mozda zeza prsten na rucici. Je l odlazi u prvu umesto rikverc ili udara i ne upada nigde?
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 54
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #708 poslato: 16.04.2018. - 13:33 »
Podeli temuIdi gore

Moj scenic benzinac nema prsten već rikverc ''preko 4. brzine'', meni isto ponekad zapne, lakše upadne ako se auto kreće, ali ono gotovo neprimjetno ili ako malko pustim kuplung dok ne upadne
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #709 poslato: 16.04.2018. - 13:35 »
Podeli temuIdi gore

pozz interesuje me da li je neko imao ovakav problem i sta moze biti??auto senik kec benzinac manuelni menjac,sve brzine idu ok al rikverc nece da ubaci,onda nekako rucicu vratim ka drugoj pa nekako ubaci u rikverc,a nekad nema teorije da ubaci,onda jedan period radi normalno pa opet pocne da zeza...

Pa valja proveriti dole veze rucice i menjaca, da nije nesto razlabavilo
Sačuvana

wladabp
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: senik 1

« Odgovor #710 poslato: 16.04.2018. - 14:26 »
Podeli temuIdi gore

Mesto u rikverc ode u prvu,ili samo zapne i nece ako ga vratim malo nazad probam opet ili ubaci u rikverc ili ode u prvu...
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #711 poslato: 16.04.2018. - 16:59 »
Podeli temuIdi gore

`Oce to kad se poremeti geometrija, najverovatnije zbog nosaca. A mozda i kvacilo ne odvaja koliko treba. Na kanal!
Sačuvana

Knudsen
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #712 poslato: 20.04.2018. - 22:37 »
Podeli temuIdi gore

Iako sam povremeno pratio postove na forumu, nisam pisao do sada jer i nisam imao nekih problema. Ali jbga, Marfi ne spava...
Naime, auto je Megane 2, 2003, 1,9 dCi 88kW a problem se pojavio jutros. Upalim kola bez problema, pritisnem kvacilo, probam da ubacim menjac a menjac ne ulazi u nijednu brzinu. Ugasim kola, menjac radi, ubacuje glatko u svim (6) brzinama. Upalim ponovo, isti problem - menjac ne ubacuje u nijednu brzinu. Cak, primetio sam da dok je kvacilo pritisnuto i dok pokusavam (malo silom) da ubacim u prvu brzinu, primecujem da se auto veoma polako pokrece, ali jedva primetno, kao da ga neko veoma polako gura.
Do sada nisam imao nikakvih problema sa menjacem, lamelom ili zamajacom. Nikad nisam imao neke zvukove zujanja, buku ili drmucanja pri polasku i sl. Sve je bilo bas ok.
Mozda je zena kriva, ona je vozila poslednja  . Salim se, ipak je ona dobar vozac a juce nije primetila nista neuobicajeno. Parkirala je auto bez nikakvih problema sa menjacem.
Pricao sam sa nekim prijateljima koji imaju Megane i rekli su mi da sumnjaju da je korpa polomljena. Sad, iako je to moguce, ipak me cudi sto se ovo desilo odjednaput, bez nikakve najave. Kao sto sam rekao, nikada do sada nisam imao nikakvih problema sa menjacem ili lamelom/zamajcom. Nikakvih vibracija, Megane vukao 'ko lud (ali ipak, i ja i zena vozimo umereno).
Sutra ili prekosutra, cim obezbedim slep, nosim auto kod majstora ali ipak me interesuje vase misljenje?
Jel neko vec imao ovakvo iskustvo, da potvrdi ~ 90-100% sta je po sredi? 
Unapred zahvaljujem i pozdrav svima.

Majstor popravio auto prekjuce, promenio ceo set, lamelu sa korpom i hidraulicnim drug-lagerom i sada je sve ok.
Ali juce ujutru, prvi dan od kada sam uzeo auto, upalim i opet nece da ubaci u brzinu. Potpuno isti simptomi, potpuno. U panici javljam se kod majstora, pitam dali je ovo moguce, a on kaze ne brini, nadrukaj kvacilo i probaj da ubacis u brzinu. I stvarno, menjac radi posle drukanja. I ovo se nije ponovilo opet, kvacilo radi odlicno.
E sad jbo mene. Pre popravke, drukao sam kvacilo, nije upalilo. Ok, smenili smo ceo set. Ali sto sada opet isti problem posle ugradnje novih delova?
Ovo ne bi smelo da se dogodi posle ugradnje novih delova.

Na slici se vidi deo koji se slomio/otpao. Jel ipak moguce da samo zbog toga nije hteo menjac da ubaci u brzinu? Ili me majstor nesto mulja?
Kakav je vas utisak, misljenje?

Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #713 poslato: 21.04.2018. - 05:40 »
Podeli temuIdi gore

Stari set sa slike je dosta pohaban+deo koji je otpao (nitna) drzi lepezu spolenu sa telom tako da verovatno zbog toga nije mogao da se ubaci u brzinu.Ovo sto nece ponovo sa novim setom je verovatno zato sto nije dobro odzracen hidro druk (ima vazduha),morace da se jos odzraci da nebi pravilo probleme u buducnosti.
Sačuvana

Knudsen
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #714 poslato: 21.04.2018. - 19:17 »
Podeli temuIdi gore

Hvala petarcirjanic
Pretpostavljam da si u pravu.
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan 1.9 dti

« Odgovor #715 poslato: 30.04.2018. - 22:13 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem na menjaču na Meganu I 2002. god. 1.9 dti. Sve je normalno radilo, do jednog momenta kad sam teško ubacio u prvu, zatim je u drugu lagano ušao, dok je u trećoj počeo da zuji. Posle malo teže ubacivao u prvu, pa se sve šaltalo kako treba, ali se čulo blago zujanje u 2. i 3. brzini, a u 5. malo jače. Nakon toga, menjač zakucao i auto mi stao. Čas hoće u brzinu, čas neće, ali i ako hoće, kad puštam kvačilo, ništa se ne dešava, auto stoji u mestu, dok u jednom momentu ne počne motor da se guši. Šta bi mogao biti uzrok?
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #716 poslato: 04.05.2018. - 18:02 »
Podeli temuIdi gore

Baš je Reno čudna jedna sprava, zaglavio menjač, došli majstori da ga odšlepaju, na kraju ga upalili i oterali. 
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #717 poslato: 04.05.2018. - 20:27 »
Podeli temuIdi gore

Nesto je tu neispravno, da li u mehanizmu van menjaca, ili unutar njega. Moras da to resis, gadno je kad u punoj brzini zablokiraju tockovi zbog blokade menjaca.
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #718 poslato: 04.05.2018. - 20:53 »
Podeli temuIdi gore

Oterali su ga na popravku, nego mi čudno da je proradio, a nije hteo u brzinu. Auto nije pipnut od tada, kako je ostavljen, tako je stajao dok nisu došli po njega.
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #719 poslato: 10.05.2018. - 15:43 »
Podeli temuIdi gore

Pukla dekla koja drži 2 snopa (zamor materijala) i 2 ležaja su za zamenu. 130 evra samo remont menjača + ruke za skidanje i vraćanje nazad. Naravno, i set kvačila je pred izdisajem, pa i to moram menjati. A moraće da se odradi i veliki servis. :/

Majstor mi preporučuje Ina set kvačila, kaže da nije imao problema sa njima. Kakva su vaša iskustva?
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 ... 55 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 38 upita.