Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.01.2019. - 17:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 53 54 55 56 [57]   Idi dole
Autor Tema: Manuelni menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 220980 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Alexa06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Senic 1.6

« Odgovor #840 poslato: 23.12.2018. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne ide mi bas u glavu da je razliciti sinhron za 4-5 i za 5-4. Kako se tebi manifestovao problem? Koliko te izasla popravka?
140e kod tebe u 5 ulazi bez problema a u 4 imaš problem

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Sačuvana

nebojsa9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Clio 3 Ph2 1.6 16v 128 ks

Volvo for life, Renault for everything.

« Odgovor #841 poslato: 23.12.2018. - 23:00 »
Podeli temuIdi gore

Nemam ja problem sa prebacivanjem iz 3 u 4. Nego sa vracanjem iz 5 u 4
Sačuvana

Alexa06
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #842 poslato: 24.12.2018. - 06:23 »
Podeli temuIdi gore

Nemam ja problem sa prebacivanjem iz 3 u 4. Nego sa vracanjem iz 5 u 4
Kad prebacis zakrci,idi kod nekog majstora koji se rezume pa javi da li sam upravu

Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #843 poslato: 24.12.2018. - 10:34 »
Podeli temuIdi gore

Nisu razliciti sinhroni za 4-5 i 5-4 nego su razlicite ugaone brzine osovina, koje treba da se usklade i sto radi sinhron. Kada nije bilo sinhronizovanih menjaca brzine su se iz nize u visu menjale `duplim kvacilom` a iz vise u nizu `medugasom`. Znaci da je veca komplikacija prebacivanje iz vise u nizu brzinu. Najkrace receno.
Sačuvana

intermap
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Laguna II

« Odgovor #844 poslato: 06.01.2019. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima,
Automobil: Laguna II, 2003, 1.8 16v, 5 brzina menjac, karavan verzija
Imam problem sa ubacivanjem u prvu brzinu. Ponekad nece nikako da ubaci. Samo prva brzina je problem. Problem se javio odjednom iz cista mira - nije bilo nikakavih naznaka ili uzroka. Ponekad proradi i bez problema ulazi u sve brzine. Dok radi nema nikakavih cudnih zvukova \ krcenja i poteskoca. Sve ostale brzine (i rikverc) rade bez problema. Kvacilo odvaja dobro, motor ne menja zvuk prilikom pritiska papucice. Sve deluje ok ali eto... nece da udje menjac u prvu brzinu.
Jos jedna stvar koju sam primetio i ne znam da li je povezana i da li se desila u isto vreme. Rikverc svetlo ne radi. Posto su mi rekli da je automat sa donje strane menjaca i mora da se ispusta ulje, to sam odlozio do daljnjeg. Sumnjam na automat - standardni problem  ...

Pogledao sam koliko sam mogao i podmazao birace iznad menjaca (sajle, poluge i td) i nista. Ponekad samo udje u prvu i radi ceo dan i onda opet nece. Probao sam da mu nadjem taktiku ali nisam uspeo. Medju gas, redosled menjanja, kretnja 5km/h , brzo/sporo i td.
Problem su kvalitetni majstori ovde tako da moram da se informisem do detalja.

Svaki savet dobrodosao!
Hvala puno!
Srecni praznici!
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #845 poslato: 06.01.2019. - 21:59 »
Podeli temuIdi gore

Meni je Scenic uvek tesko ulazio u 1 brzinu. Jedino je hteo bez problema kad sam isao tipa 5km/h. Vozio sam ga 6 godina, oko 80 000km

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
Alexa06
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #846 poslato: 06.01.2019. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima,
Automobil: Laguna II, 2003, 1.8 16v, 5 brzina menjac, karavan verzija
Imam problem sa ubacivanjem u prvu brzinu. Ponekad nece nikako da ubaci. Samo prva brzina je problem. Problem se javio odjednom iz cista mira - nije bilo nikakavih naznaka ili uzroka. Ponekad proradi i bez problema ulazi u sve brzine. Dok radi nema nikakavih cudnih zvukova \ krcenja i poteskoca. Sve ostale brzine (i rikverc) rade bez problema. Kvacilo odvaja dobro, motor ne menja zvuk prilikom pritiska papucice. Sve deluje ok ali eto... nece da udje menjac u prvu brzinu.
Jos jedna stvar koju sam primetio i ne znam da li je povezana i da li se desila u isto vreme. Rikverc svetlo ne radi. Posto su mi rekli da je automat sa donje strane menjaca i mora da se ispusta ulje, to sam odlozio do daljnjeg. Sumnjam na automat - standardni problem  ...

Pogledao sam koliko sam mogao i podmazao birace iznad menjaca (sajle, poluge i td) i nista. Ponekad samo udje u prvu i radi ceo dan i onda opet nece. Probao sam da mu nadjem taktiku ali nisam uspeo. Medju gas, redosled menjanja, kretnja 5km/h , brzo/sporo i td.
Problem su kvalitetni majstori ovde tako da moram da se informisem do detalja.

Svaki savet dobrodosao!
Hvala puno!
Srecni praznici!
Ja sam imao problem bio je sinhron samo što meni nekada nije hteo i u treću,a zamenom ulja je hteo samo u 5 i rikverc,zamenom sinhrona 1,2,3,4 rešen problem

Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 53 54 55 56 [57]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 29 upita.
anything