Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.07.2019. - 09:34 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi dole
Autor Tema: Zadnji brisac  (Pročitano 70157 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
jejenche
Gost
« poslato: 15.03.2009. - 15:14 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem sa zadnjim brisacem za Megane II. Naime, desava mi se da brisac u toku voznje posle par ukljucivanja/iskljucivanja jednostavno nece da se ukljuci. Cuje se "cak", predpostavljam da relej radi. Moram da iskljucim motor, zakljucam auto, i kad ga otkljucam, pri startovanju motora bisac se ukljuci, i vise se ne ukljucuje sve dok ga ja ne ukljucim. Jednom mi se desilo, posto sam se iznervirao toliko da sam ga ukljucivao/iskljucivao svakih 3 min, da se mrdne po malo, i tako malte ne podigao 10 centimetara od pocetnog polozaja ali nije hteo dalje. Kad sam uradio gore opisanu proceduru brisac ode do kraja, vrati se u pocetni polozaj, i posle normalno radi. Bio sam u "Reno Sava" i bolje da nisam, raskopusali mi ceo auto, a nista nisu nasli, kao sve je u redu....a uzeli mi 2000 dinara....sramota jedna! Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: 15.03.2009. - 16:19 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je masa u pitanju..  Treba neki elektricar da ti pogleda kontakte, mozda se motor brisaca pregreje zbog slabe mase (=veliki otpor=grejanje), pa se iskljuci.. To ovako na prvu loptu i ideju 
Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #2 poslato: 15.03.2009. - 16:37 »
Podeli temuIdi gore

Jel imas nekog mozda da mi preporucis ko moze da mi pogleda? Ono sto mi je cudno, sto kad zakljucam auto, i ponovo otkljucam radi..zar ne bi trebalo da ako se pregrejao ne radi ni tad?
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 15.03.2009. - 16:49 »
Podeli temuIdi gore

Vidi... Kada ga zakljucas, skines mu napon sa brisaca.. Probaj sledece.. Kada vozis i ugasis motor, i dalje mozes da ukljucis brisac (prednji, zadnji, nebitno).. To drugim recima znaci da je pod napon.. Kada zakljucas i otkljucas atu, bez da startujes motor, brisac se ne pokrece.. Dakle, resetuje ga oduzimanje (skidanje sa napona) struje.. Tu treba traziti neku kvaku... Nadam se da nije UCH..
Stvarno ne bih znao nekog elektricara da ti preporucim, mozda da pogledas temu Servisi za nase ljubimce, pa vidi da li je neko dobio prelaznu ocenu..
Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #4 poslato: 15.03.2009. - 19:08 »
Podeli temuIdi gore

Prvo, hvala ti puno na odgovorima....meni jedino sto pada na pamet da je UCH...Ocigledno da on nesto zeza... E sad ne znam, ako je UCH u pitanju, da li se on menja ceo, ili kako? Mislim da to kosta jakoooo mnogoooo. Posto jedno vreme nije hteo uopste da se ukljuci proveravao sam i osigurace od UCH..svi su ok. Ma dodje mi da poludim..nemam pojma sta cu da radim...od ovih "majstora" koji nemaju pojma mi muka, majke mi! 
Sačuvana
fLiP
Administrator
Na mreži Na mreži

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #5 poslato: 16.03.2009. - 01:10 »
Podeli temuIdi gore

UCH (ako mislimo na isto, to je ona elektronika sa osiguracima kod akumulatora?) je negde kostao oko 200-250e za scenic II. Nisam pazario to. To su mi samo majstori rekli da je toliko, proverili kod nekog distributera...
Nije bas jeftino, ali moze da zadaje glavobolje.

Nadam se da ti nije do toga. I pre bih zeleo da ti negde baca masu.
Sačuvana

Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #6 poslato: 16.03.2009. - 09:02 »
Podeli temuIdi gore

JBT zamisli das 250e zato sto zeza zadnji brisac  pa to je uzasno puno!
Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #7 poslato: 16.03.2009. - 09:47 »
Podeli temuIdi gore

Nadam se da ti nije do toga. I pre bih zeleo da ti negde baca masu.

Hvala I ja se nadam!

JBT zamisli das 250e zato sto zeza zadnji brisac  pa to je uzasno puno!

Ma slazem se i ja, al ja sam perfekcionista 
A i zeznuto mi da megana vozim ako mi nije obrisano staklo pozadi! 
Sačuvana
fLiP
Administrator
Na mreži Na mreži

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #8 poslato: 16.03.2009. - 17:29 »
Podeli temuIdi gore

UCH (ako mislimo na isto) nije samo brisac. To ti je bukvalno sve sto se tice elektronike u kolima. Nesto li tu pocne da brljavi, onda ce te zaebavati i paljenje i airbegovi i abs i esp i.... tako dalje...
Ali siguran sam da je negde masa. Ne znam sta da ti kazem nego da trazis.

Ma naviknes se. Samo zamisli da vozis 225 i da si najbrzi. I da je jos olaksan skroz.... 
Bilo bi lepo da to saniras da ti ne bi pravilo probleme koji umeju da zivciraju kao npr ovaj: CLIP
Skini .zip
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 16.03.2009. - 18:12 »
Podeli temuIdi gore

UCH je ispod sedista kod Megija 
Sačuvana

fLiP
Administrator
Na mreži Na mreži

« Odgovor #10 poslato: 16.03.2009. - 18:13 »
Podeli temuIdi gore

Ali UCH sluzi za ovo sto sam napisao?!
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 16.03.2009. - 18:15 »
Podeli temuIdi gore

Apsolutno tacno 
Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #12 poslato: 16.03.2009. - 21:19 »
Podeli temuIdi gore

Bilo bi lepo da to saniras da ti ne bi pravilo probleme koji umeju da zivciraju kao npr ovaj: CLIP
Skini .zip

Nadam se da je covek resio svoj problem... 
Sačuvana
fLiP
Administrator
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13 poslato: 16.03.2009. - 21:30 »
Podeli temuIdi gore

Jesam. Tj. burazer je resio problem.

To pokusavam da ti kazem. Sta masa moze da napravi. Masa na menjacu je bila opustena. Mislim na sraf. I to je resilo problem. Sada je sve ok. Smiley
Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #14 poslato: 16.03.2009. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na savetu, cim malo otopli bacam se na posao...mada kako su najavili, nece biti skoro..... 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 49 upita.