Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.05.2019. - 13:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 4 5 6 7 [8]   Idi dole
Autor Tema: Zadnji brisac  (Pročitano 69330 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Delfin
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Auto: SCENIC 1.5dci 78kw

R_E_N_A_U_L_T___F_E_E_L

« Odgovor #105 poslato: 23.12.2016. - 19:43 »
Podeli temuIdi gore

Dal postoji neki limiter koji zabrani uključivanje zadnjeg brisača? Mislim kad je spoljna temperatura u minusu na primer... možda nekima deluje da sam odvalio pa ostao živ ...al radio je dok nisu počeli ovi minusi....sad ni da mrdne...
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #106 poslato: 23.12.2016. - 21:03 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam uključivao ovih  dana na minusu 5-7,  radi.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Delfin
Captur
Van mreže Van mreže

R_E_N_A_U_L_T___F_E_E_L

« Odgovor #107 poslato: 23.12.2016. - 21:22 »
Podeli temuIdi gore

A jbg...sve mi pada na pamet...jutros pište senzori za parkiranje...nigde ništa oko mene....i ja izađem kad ono ledenica se stvorila preko senzora...ja to očistim i rade normalno posle...pa reko možda su brisači blokirani da ne bi došlo do cr4kavanja motora na minusu...
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #108 poslato: 23.12.2016. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Otopi i podmaži osovinicu. Na mom autu bila zaribala usred leta od korozije. Treba da ima zaštitna guma da ne ulazi voda u biksnu niz osovinicu.
Probaj rukom  metlicu, treba malo da ima lufta osovinica.

Ako tu nije problem, proveri provodnike u bužiru na ulazu u karoseriju iz vrata gepeka, na laguni je na levoj strani.
« Poslednja izmena: 23.12.2016. - 21:39 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Delfin
Captur
Van mreže Van mreže

R_E_N_A_U_L_T___F_E_E_L

« Odgovor #109 poslato: 30.12.2016. - 18:58 »
Podeli temuIdi gore

Radi na plusu normalno...e bem ti auto....koliko me oduševaljava reno toliko me ove sitnice nerviraju...
Sačuvana

Grle
Scenic
Na mreži Na mreži

Starost: 47
Auto: Megane 1, Laguna 2, Mazda 3

« Odgovor #110 poslato: 30.12.2016. - 19:58 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene na meganu nije radio zadnji brisač na visokim temperaturama 

Možda motorić i prenos dobiju od negde vlagu koja zamrzne na minusu
Sačuvana

vaske94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Megane II 1.6 16v

« Odgovor #111 poslato: 12.11.2017. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Niko nije odgovorio ali nema veze, rešio sam problem pa možda nekome pomogne.
Skinuo sam plastiku sa unutrašnje strane vrata gepeka (4 torex šrafa) i raskačio džek sa motora brisača. Malo ga naprskao sa WD-40, vratio i onda brisač nije radio uopšte. Drndao sam se tu gledao kao nešto i primetim da kad mrdam žice brisač po malo krene. Skapiram da je sigurno loš kontakt između džeka i pinova na motoru pa rasturim džek i malo pritisnem limčiće u koje ulaze pinovi da bude bolji kontakt. Vratim, radi super. Zatim skinem motor (3 obične navrtke sa donje i šrafovi sa gornje strane lima ga drže) i otvorim ga (6-7 malih torex šrafova). Tu primetim da na vrhovima dva bakarna limčića ima dosta masti kojom je podmazan mehanizam motora i logično mi bilo da mast ne sme biti tu jer onda nema kontakta. Obrišem mast tu i na bakarnom krugu na koji se naslanjaju ti bakarni limčići, sklopim sve i sada radi sve u 16  
Na slici se vidi sve to o čemu sam pričao pa ćete lako skapirati. Inače ta dva limčića služe kao graničnici dokle treba da ide brisač u jednom i u drugom smeru.

U svakom slučaju na kraju sam samo podesio metlicu brisača u najbolji položaj kada se zaustavi i to lepo stegao (obična matica ali malo veća). Inače sada se brisač ne aktivira kada dam kontakt i kada upalim auto već samo na prekidač i ne briše kao do sada 5-6 puta pa stane u neki bezveze položaj već jednom obriše i vrati se u onaj vodoravni položaj u kom sam ga i namestio. Ako je ostao prekidač uključen onda obriše po jednom na svakih 5-6 sec. Ili ako su uključeni prednji brisači na auto ili prva-druga brzina onda se i zadnji pali kada ubacim u rikverc. Super stvar  

I meni se ovo desava, moracu da probam ovo.
« Poslednja izmena: 13.11.2017. - 10:40 od strane vaske94 » Sačuvana

petarp016
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: megan 2

ok lik

« Odgovor #112 poslato: 14.03.2019. - 14:03 »
Podeli temuIdi gore

Drugovi kupio megane 2 pre mesec dana sad vidim da zadnji brisac ne radi ama uopste, ili ne znam da ih ukljucim ili je nesto riknulo,kad zavrtim rucicu unazad pusta vodu ali brisac se ne okrece a isto i kada su ukljuceni pr brisaci i ubacim u rikverc on ne reaguje,savet,nesto... pozdrav
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #113 poslato: 14.03.2019. - 14:24 »
Podeli temuIdi gore

ponavljas se, vec sam napisao u drugoj temi
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 4 5 6 7 [8]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 31 upita.