Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.06.2019. - 23:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 134 Next   Idi dole
Autor Tema: Potrosnja ulja  (Pročitano 459609 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 30
Auto: Renault R5 GTE

« poslato: 19.03.2009. - 03:02 »
Podeli temuIdi gore

E 'vako pored svih problema sad i ovo....

znaci potrosi mi na 5000 km oko 1,8 l ulja.... sipao sam pri zameni ELF 10 40 ( mislim da sam pogodio oznaku) uglavnom mineralno....

Da li da probam da promenim ulje koje sipam? Mislim na proizvodjaca, posto sam danas nesto pricao sa majstorom i on kaze da uzmem neko drugo da je i elf mineralni dosta redak..... a ja hteo da mu sipam sintetiku

U pitanju je F3N motor MPI ....

E da sad kad su bili topliji dani nisam primetio da dimi .... vidim da mi kada ga ostavim ostane kapljica ( mozda malo veca) od ulja ali to je majstor rekao da je od menjaca .... pa nisam ni obracao toliko paznju na to....

Koji su josh znaci da je motor pri kraju...?

Hvala unapred....
Sačuvana

"bolje 40 min kasnije nego 40 godina ranije"... Mnogo mi se dopada taj tekst....procitao sam ga na nekom forumu i treba ga se pridrzavati
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #1 poslato: 19.03.2009. - 12:07 »
Podeli temuIdi gore

Vidi kada skines poklopac gde sipas ulje (ako je odozgo) da li duva blagi dim. Vidi kompresiju. Primecujes li da ti slabije vuce?
To su neki od znakova. Pogledaj odozdo da li je lepo zasrafljen sraf za ispustanje ulja.

U ulja se bas ne razumem.
Sačuvana

RS TEAM
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: megane

« Odgovor #2 poslato: 19.03.2009. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

Uopste nemoj da se brines, motor ti je jos malo pa na samrti, a sto se tice ulja elf jeste redak i to je tako. Imao sam identican problem sa elfom i nikad ga vise necu sipati, ali ne zbog toga sto je los nego zato sto je divljak. Sipaj delphi, imas ga u euroautu i onda proveri potrosnju
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 19.03.2009. - 19:01 »
Podeli temuIdi gore

Hajde pomozite malo coveku..
1. premeri kompresiju..
2. ulje ne mora samo da trosi (sagoreva) zbog losih karika i stublina, vec moze da gubi na gumicama ventila, na nekom semeringu.. Ne vidim da je potrosnja od 360 mL na 1000 km bas dramaticna za stari motor..
3. probaj sa 15w40..
4. ima mnogo divljih ulja.. probaj da nadjes original...
Sačuvana

invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.03.2009. - 19:54 »
Podeli temuIdi gore

Ulje kupujem u Malkomu (ljudi iz ns-a znaju gde je to) a probacu da promenim sada proizvodjaca...mislim sad cu da uzmem i zamenim svo .... 

Sta mislite za Valvoline max life ... to mi je preporucio jedan majstor...?

Auto vuce normalno....ali kazem jedino to sto zateknem po koju fleku izpod auta...
Sačuvana

"bolje 40 min kasnije nego 40 godina ranije"... Mnogo mi se dopada taj tekst....procitao sam ga na nekom forumu i treba ga se pridrzavati
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.03.2009. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam koliko je motor presao, ali ja bih ga predihtovao (semerinzi, dihtunzi..).. Prethodno obavezno izmerio kompresiju, gumice ventila najverovatnije.. pre svega jedan normalan majstor...
Sačuvana

RS TEAM
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: megane

« Odgovor #6 poslato: 19.03.2009. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Postoji jedno prosto pravilo kod renoovih motora a to je: ako dimi (plavi dim) na paljenju toplog motora to su gumice ventila, ako stisnes gas i poteras u obrtaje a dimi onda su karike i mozda hilzne. Sve ovo definitivno moze da se ublazi promenom proizvodjaca ulja i rekao sam koje ulje da sipa u motor jer sam siguran da ce potrosnja biti manja(ulja).
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
rotkod
Gost
« Odgovor #7 poslato: 19.03.2009. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Hajde pomozite malo coveku..
1. premeri kompresiju..
2. ulje ne mora samo da trosi (sagoreva) zbog losih karika i stublina, vec moze da gubi na gumicama ventila, na nekom semeringu.. Ne vidim da je potrosnja od 360 mL na 1000 km bas dramaticna za stari motor..
3. probaj sa 15w40..
4. ima mnogo divljih ulja.. probaj da nadjes original...

Šta da mu pomognemo kad si ti sve napisao!?

Click je upravu, ne mora nužno značiti da je "loš" motor, probaj sa zamenom ulja (neko malo kvalitetnije). Uostalom nekad pomogne i long life od modriče 20W-50!
Kupuj ulja uvek kod pravih dilera, imaš spisak ovde na forumu, tako si bar skinuo jednu od stavki... gore navedenih.
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.03.2009. - 23:34 »
Podeli temuIdi gore

Postoji jedno prosto pravilo kod renoovih motora a to je: ako dimi (plavi dim) na paljenju toplog motora to su gumice ventila, ako stisnes gas i poteras u obrtaje a dimi onda su karike i mozda hilzne. S
To je kod svakog motora tako, nisu renaulti tu izuzetak 
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #9 poslato: 20.03.2009. - 00:34 »
Podeli temuIdi gore

Jel zadimi samo pri paljenu ili dimi i kad je zagrejan auto?
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 20.03.2009. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

samo kada se pali vruc..
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 20.03.2009. - 00:45 »
Podeli temuIdi gore

Onda predpostavljam da su uljne karike didi papa
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 20.03.2009. - 00:55 »
Podeli temuIdi gore

Cek, cek.. Ja pricam generalno, kada se auto pali vruc i kada snazno zadimi, to je znak da su gumice ventila rekle pa-pa..
dakle ne pricam za ovaj slucaj..
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 20.03.2009. - 01:00 »
Podeli temuIdi gore

Ok ja misliokonkretno na ovaj slucaj
U svakom slucaju nek vlasnik proprati ovih par stvari sto smo mu rekli, nek zameni ulje a ako i posle toga bude auto ipak trosio ulje nek meri kompresiju i vidi sta ce da menja(samo uljne karike ili sve u fulu)
Sačuvana

Nisu sale za umove male
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 20.03.2009. - 01:30 »
Podeli temuIdi gore

Hm...ne dimi koliko sam uspeo da vidim na retrovizoru kada ga ganjam i kad je normalno vreme (toplije) sada ne mogu da ocenim da li je para ili dim.... posto sada izlazi nesto iz auspuha....

Koliko je motor presao...hm...nemam pojma...na satu pishe 213 000 km...

Momak od kojeg sam ga uzeo kaze da mu nije trosio ulje ...tacnije ne nesto punoooo kao u mom slucaju ... Dobro to i ne mora da znaci da je govorio istinu...

Mislim da sam u prosloj petici 1.3 TR sipao bash tu modricu i nije potrosio nista ulja koliko je bila kod mene... tj nekih 3000 km ... opet ... mozda je motor bio u boljem stanju....

AAAAAAAAA nemam pojma....sad za jedno dve nedelje vracam zadnju torziju i sredjujem kocnice pa cu u isto vreme i ulje da mu promenim i filter....

Sta mislite sada o Modrici 20W - 50 ???

Moze li i malo pojasnjenja....da li cu unistiti motor ( naravno ako je ovolika potrosnja ulja samo zbog "kvaliteta" istog )   ako sipam Modricu???

Posto ako trosi toliko ulja ja bih presao da mu sipam neko jeftinije dok se ne skrpi novaca za servis.....
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 134 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 43 upita.
anything