Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
26.11.2014. - 03:43 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 55 Next   Idi dole
Autor Tema: Kljuc kartice- Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 118743 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
renault_bgd72
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: megane II 1.5 dCi, Versys '08

« Odgovor #45 poslato: 02.12.2009. - 21:11 »
Podeli temuIdi gore

Od proslog petka sve mi je radilo kako treba....i danas kada sam krenuo kuci sa posla, mrtav, ne reaguje na karticu uopste....i probao sam iznutra...nista....e ovo vec stvarno pocinje da me smara...
Sačuvana
fica8
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: laguna 1.9 dci 2005

« Odgovor #46 poslato: 01.01.2010. - 18:44 »
Podeli temuIdi gore

Da li je moguce da se uzme polovna kartica od neke druge lagune koja je vec koriscena i da je u servisu kodiraju za moju??
im pun djavo ovih sa krsenim lagunama pa bi verovatno i to prodali....ne daje mi se za novu karticu 130 e ako moze jeftinije.....
Sačuvana
Crazy Laguna2.2dCi
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: 2 x Laguna 2 ph 1, ph2

« Odgovor #47 poslato: 01.01.2010. - 20:07 »
Podeli temuIdi gore

Kod nas u Belgiji ne moze vise. Ovde sad narucuju nove kartice na broj sasije.
Sačuvana

I don't drive fast, I only fly low.
RENAULT RULES!
renault_bgd72
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 05.01.2010. - 11:51 »
Podeli temuIdi gore

Pffff, ne mogu da verujem da se ovakva glupost desava...znaci, promenio sam vec 3 set baterija, u medjuvremenu, sve je proradilo, i opet zatajilo...cini mi se da ovo ima veze sa vremenom, kada je bilo lepo vreme, suncano, toplo, sve je radilo...kako je pocela kisa, sneg, veca vlaga, opet ne radi...ispisuje mi konstantno "CHANGE CARD BATTERY" ...uzas...

Dosao sam na ideju da batalim celu tu pricu, i popravku iste, i da ugradim centralno zakljucavanje, jer po nekim pricama, te crko ti uhc (tako nesto), to moze da kosta mnogo....pa onda posle ce i kartice da pocnu da zezaju....mozda je ovo bolje resenje.....gubim zatvaranje prozora, ali sta da se radi....ne mogu vise da otkljucavam mehanicki vrata, i da zakljucavam sa dugmetom iz kabine... Sad
Sačuvana
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #49 poslato: 05.01.2010. - 14:09 »
Podeli temuIdi gore

Skroz te razumem  frown  ja isto mislim da to ima veze sa hladnim vremenom jer sam skontao da i moj Megane bas ne podnosi dobro jako hladno vreme, cak mi se desava da kad je temperatura napolju oko nule i u minusu, hoce sam da resetuje kilometrazu (trip) na boardu   
« Poslednja izmena: 05.01.2010. - 14:13 Mr.Black » Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #50 poslato: 09.01.2010. - 09:49 »
Podeli temuIdi gore

Ne mora da su prekidači,i ako sam ja sam menjao jedan od njih(izvadio sam od nekog stonog digitalnog reklamnog časovnika i ugradio u karticu).
Mislim da je prosto ne realno da su crkla oba prekidača,pre da je kontakt koji ide prema bateriji,a to može da se uoči kada se kartica otvori.
Kaže nema zaključavanja,pa ima mehanički,jer ti neko objasnio da kako se to radi?
A,što se tiče devojaka koje se pale na dugmiće i daljinske upravljače.................miiiisllliiiiim,pa onda nemoj voziti lagi nego nešto sa propelerom na haubi,sve lude koje sam
upoznao ložile su se na auto,a one koje su bile ok ložile su se na MOJ auto.
Sačuvana
renault_bgd72
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 20.01.2010. - 10:09 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam za sada resio taj problem, obe kartice su mi ciknule, i popravio sam ih, e sada, dokle ce to da radi, ne znam, nadam se da ce da potraje. Nije komp i nije centralna brava, tako da su samo kartice te koje su pravile problem, iako su na ispitivanju odasiljale...to im je bas slaba tacka
Sačuvana
cabala
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: megane

« Odgovor #52 poslato: 03.06.2010. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

cao svima nedavno sam kupio megan 2006 g. model za 07  godinu sa dinamik opremom (kartica mora samo da bude kod mene)i dobio sam jednu orginalnu karticu i jednu koja se ispostavilo da je od nekog drugog megana i da su u transportu negde  pomesali kartice. mene zanima da li moze ova druga kartica koja nije orginal da se kodira i da i nju mogu da koristim posle redovno kao da je orginal  ili mora nova da se naruci i ona da bude kodirana.
« Poslednja izmena: 04.06.2010. - 16:13 fLiP » Sačuvana
Blazar
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #53 poslato: 03.06.2010. - 22:39 »
Podeli temuIdi gore

Tu karticu sto si dobio od drugog megana mozes slobodno da okacis o zid kao ukras, moraces da porucis novu karticu koja je oko 200e i onda ona da se kodira, auto moze najvise da prepoznaje 2 kartice.
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #54 poslato: 04.06.2010. - 15:46 »
Podeli temuIdi gore

Da sam na tvom mestu, zabrinuo bih se .......  Neko moze tu "izgubljenu" karticu da iskoristi na pogresan nacin.....
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Blazar
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #55 poslato: 04.06.2010. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

To sto su radili oko kartice to je sto su bili kontakti losi pa nije htjela da otljucava i zakljucava, a negdje sam citao da je to bas tako napravljeno da ne moze od drugog auta da se uzme kartica i da se kodira za tvoj vec mora direktno da se porucuje iz fabrike.
A ovo sto kaze cherokee je moguce, ali ja mislim da u servisu mogu da je ''izbrisu'' kao da ne postoji tj. da imas samo jednu karticu i onda sa tom drugom vise ne moze da se pali auto otkljucava i zakljucava.
Sačuvana

mupe
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #56 poslato: 05.06.2010. - 11:37 »
Podeli temuIdi gore

znam da se u zvanicnim servisima moze naruciti orginalna kartica ali da pitam mozda ima i neko drugo resenje ?
Koliko ja znam, može da se prijavi bilo koja kartica na bilo koji reno sa karticom, ali je potrebno znati njen kod. Pri tome, softver kojim se ovo radi nije baš najlegalniji... Ovih dana je drugar gledao polovne lagune II i jedan od prodavaca je imao dve neispravne kartice i jednu ispravnu, na kojoj piše VelSatis...
Sačuvana
zoograf
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: crveni Scenic II 1.5

.

« Odgovor #57 poslato: 05.06.2010. - 18:45 »
Podeli temuIdi gore

verovatno radi neko i kod nas http://www.njuskalo.hr/ostale-usluge/izrada-auto-kod-kljuceva-kodirani-kljuc-kodiranje-kljucevi-oglas-509644
Sačuvana
cabala
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megane

« Odgovor #58 poslato: 10.06.2010. - 14:47 »
Podeli temuIdi gore

evo ovako bio sam u renault servisu i rekli su mi da oni mogu samo da naruce novu karticu koja kosta sa kodiranjem zajedno 18340 din i mora da se naruci i za 10 dana stize onda mora i ova kartica sto imam i nova da bude u servisu kada se to radi i ona sto je izgubljena  ona ce automatski biti iskljucena nece se moci vise koristiti.
Sačuvana
veljabob
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: renault clio 1.5dci 50kw

« Odgovor #59 poslato: 10.06.2010. - 15:37 »
Podeli temuIdi gore

vidi u zemunu kod rasica,trebalo bi da je do 120e,oni ce ti sve reci i jeftinije je od reno servisa,inace se kod cita iz kutije "uch"na njoj je eprom,ko ima uredjaj moze da ti izcita preko "obd"-a(tako se i kradu  auti,a ko nema,mora da skine tu kutiju,odlemi eprom,iscita,zalemi i ukodira ti novu karticu.
Sačuvana
Stranice: Prev 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 55 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.264 sekundi sa 44 upita.
anything