Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
16.08.2018. - 02:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 90 91 92 93 [94] 95 96 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi s ubrizgavanjem (injection fault, check injection)  (Pročitano 330120 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Strahinja1985
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: BMW

« Odgovor #1395 poslato: 02.05.2018. - 16:22 »
Podeli temuIdi gore

Nema pumpe niskog pritiska kad ima ovu gumenu pumpicu.
Filter goriva je između gumene pumpice i pumpe visokog pritiska, teško da je u njemu problem...
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci , Megan 3 1,5 dci

« Odgovor #1396 poslato: 02.05.2018. - 17:13 »
Podeli temuIdi gore

A kako vuče onda gorivo unutra?
U pumpi visokog pritiska ima neka pumpa koja vuče gorivo .
Onda je začepljenje u plovku rezervoara .
Sačuvana

Stranac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Mégane II (3 door hatchback) (2003 - 2008)

Ja Nisam Odavle

« Odgovor #1397 poslato: 02.05.2018. - 19:54 »
Podeli temuIdi gore

I bi update:

Rastavili sito iz rezervoara. Talog kao da je neko kafu kuvao unutra. Skoro da je skros zacepilo. Nisam znao da takvo nesto moze da se stvori unutra. Odakle, kako i zasto nije mi jasno. Ondak iscupali tu gumenu pumpici, i ventil jeste zaglavio kao sto sam i mislio a zaglavio je zbog onog istog taloga sto ga je i bilo i u sita. Ondak kompresorom izduvali cevcicu u neku flasu iz rezervoara i isto, puno talog, blata, ne ja sam ne znam kako bi tu prljavtinu nazvao. Kad smo iscistili prljavstinu iz sita, cevcicu i gumenu pumpicu, ondak smo muku mucili da vratimo tu gumenu pumpici, ili drukalicu kako je majstor nazvao. Muku zasto sto crevo nije obicno gumeno, nego je plasticno, pa nece da udje na drukalicu, pa udje ali kruta plastika, pa usisava vazduh spolja u sistem. Jedva nekako vratili na mesto.

Inace cisto radi info, nova pumpica je 1200 dinara.
Hvala @Sebastijan i @Milenko_M za savete. Bili ste u pravu!

« Poslednja izmena: 02.05.2018. - 21:42 od strane Stranac » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1398 poslato: 02.05.2018. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

Zato je savet da se ne vozi na rezervi itd itd.. Ko zna ko je i kakvo gorivo sipao unutra. Kontam da bi na svakom autu posle 10 godina trebalo videti stanje u rezervoaru
Sačuvana

Strahinja1985
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1399 poslato: 02.05.2018. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

A kako vuče onda gorivo unutra?
U pumpi visokog pritiska ima neka pumpa koja vuče gorivo .
Onda je začepljenje u plovku rezervoara .

Pumpa visokog pritiska vuče gorivo iz rezervoara, samo prvo treba dovesti gorivo do nje. U slučaju nestsnka goriva, ili pri zameni filtera goriva, prvo treba uz pomoć ove gumene pumpice napuniti cevi i filter.

Pumpa visokog pritiska koja ne može da vuče gorivo, gorivo dobija preko električne pumpe niskog pritiska. Kod ovog sistema ne postoji gumena pumpica.

@Stranac
Odmah sam ti napisao gde da tražiš uzrok problema...
« Poslednja izmena: 02.05.2018. - 21:41 od strane Strahinja1985 » Sačuvana

Stranac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Ja Nisam Odavle

« Odgovor #1400 poslato: 02.05.2018. - 21:45 »
Podeli temuIdi gore

@Stranac
Odmah sam ti napisao gde da tražiš uzrok problema...

Jesi. 
Ali moja greska sto se nisam setio da ne mora bukvalno da zacepi, da moze i delumno, da smanji dotok goriva. A dobro. Sve je skola. Hvala ti. 
Sačuvana

Strahinja1985
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1401 poslato: 02.05.2018. - 21:55 »
Podeli temuIdi gore

Jeste li izvukli svo gorivo iz rezervoara?

Proveri narednih dana da ne procuri gorivo na sastavu plastičnih cevi i pumpice. Kad motor radi onda ne može da curi, može samo da uvlači vazduh, ali može kad motor ne radi, pa proveri tad. Najbolje ujutru, posle dužeg stajanja.
Sačuvana

Stranac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Ja Nisam Odavle

« Odgovor #1402 poslato: 03.05.2018. - 01:13 »
Podeli temuIdi gore

Jeste li izvukli svo gorivo iz rezervoara?

Proveri narednih dana da ne procuri gorivo na sastavu plastičnih cevi i pumpice. Kad motor radi onda ne može da curi, može samo da uvlači vazduh, ali može kad motor ne radi, pa proveri tad. Najbolje ujutru, posle dužeg stajanja.

Nismo izvukli. Rezervoar je bio cist. Tako je i meni licilo (nije da ja znam kako izgleda cist a kako prljav al aj  ), a i majstor mi potvrdio. Reko aj da se ne mesam previse, valjda covek zna. A to za curenje goriva, da budem iskren i ja se sad toga boim. Pazicu.

Nego sad kad smo ocistili sito i vratili nazad u rezervoar, i kad jos nisam vratio zadnje sediste na svoje mesto, kad mu dam gas (kad mu povecam potrosnju) bukvalno cujem kako usisava goriva iz rezvoara. Jeli to normalno? Ili kad vratim sediste preko poklopca tog, mozda ga i necu cuti vise...

Sačuvana

ragnar
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio

« Odgovor #1403 poslato: 03.05.2018. - 13:35 »
Podeli temuIdi gore

Evo i od mene jedan update! Nakon jedno 3 mjeseca svakodnevne voznje sa Check Injection upaljenom lampicom i greskom na bordu, odlucim se nasuti Liqui Moly aditiv u gorivo. Vozio sam 30tak km malo jacom voznjom, na oko 3000 obrtaja i jace. Nakon toga Check Injection greska je nestala i evo presao sam oko 300km bez upaljene lampice.
Sačuvana

Beli777
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Laguna 2 1.9 DCI

Pozdrav od ljubitelja Lagune

« Odgovor #1404 poslato: 16.05.2018. - 19:54 »
Podeli temuIdi gore

Dragi forumaši ne  znam da li treba da pokrenem novu temu ili da se priključim ovoj jer i ja mam problem sa ubrizgavanjem u pitanju je reno laguna 2 1.9 DCI . Auto  mi zbacuje sledeću grešku : fault in fuel inject ! Znam da može mnogo toga da znači ali evo nekih od siptoma : Dok vozim u malim obrtajma do 2.000 obrtaja nema greške auto normalno vuče nekada i pređem tih famoznih 2.000 obrtaja i nema greške ali čim se pojavi uzbrdica i potrebno je više gasa auto automatski registruje grešku  izgubi snagu i potreban je dobar zalet da bi auto ubrzalo postepeno. Čistio sam eger ventil, izduvavao filter vazduha koji sam promijenio prije pola godine, majstor gledao istalaciju da se nije skinula izolacija pa da ne pravi spoj uložak filtera nafte takođe promijenio prije pola godine, pokušao sa druge lagune sknuti elektromagnetni vakumski ventil i zamijeniti sa mojim ali opet ništa stalno se javlja greška.Majstor prikopčavao na dijagnostiku  renovovu  a on izbacio grešku ventil vazduha punjenja  prevelika količina. Ne znam šta više da radim bio i kod drugih majstora ali niko grešku da otkloni. Molio bih za pomoć ako je neko imao sličan ili isti problem makar neki savjet ili iskustvo.

Sačuvana

AndrejaKG
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 22
Auto: Audi A4 2.0tfsi ,Scenic grande 3(2013) ,Dacia logan1.6mpi 2009

« Odgovor #1405 poslato: 16.05.2018. - 19:58 »
Podeli temuIdi gore

Taj ti sve proverio samo dizne nije pipnuo ili pumpe pogledao , osim ako nisi zaboravio da napises.
Sačuvana

A4 B7 2.0TFSI 200ks 2005year
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1406 poslato: 16.05.2018. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

Zvuci kao problem sa probusenim crevom. Ventil vazduha punjenja pa to je nesto vezano za turbinu. Možda regulator pritiska
Sačuvana

Beli777
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Laguna 2 1.9 DCI

Pozdrav od ljubitelja Lagune

« Odgovor #1407 poslato: 16.05.2018. - 21:03 »
Podeli temuIdi gore

Zaboravio sam da napišem da je dijagnostikom provjeravao i dizne i boš pumpu i sve ostalo ali samo je 1 grešku prijavio kao što sam u prethodnoj poruci opisao.
Sačuvana

oxigen
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Megane 3 1.5dci 110hp

« Odgovor #1408 poslato: 18.05.2018. - 00:45 »
Podeli temuIdi gore

Proveri creva na drugom kraju od elektromagnetnog ventila...
Sačuvana

palma
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: a4 "cvatro"

« Odgovor #1409 poslato: 24.05.2018. - 23:36 »
Podeli temuIdi gore

Pumpa visokog pritiska koja ne može da vuče gorivo, gorivo dobija preko električne pumpe niskog pritiska. Kod ovog sistema ne postoji gumena pumpica.

Itekako postoji, pojedine serije 1.5 dCi sa 110 ks.. I to stoji na povratnom crevu. Proveri.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 90 91 92 93 [94] 95 96 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 39 upita.
anything