Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2019. - 06:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Mali rezervni točak - ćopavac  (Pročitano 28782 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Megane II 1.6/16V

« poslato: 03.01.2013. - 23:11 »
Podeli temuIdi gore

Potrebna pomoć oko nabavke malog rezervnog točka za Megane II.
Nakon ugradnje plina i točak boce, odlučio sam se da umesto klasičnog rezervnog točka ubacim onaj manji točak, tzv. ćopavac. Pa nek se nađe...
Dosta je teško nabaviti isti za Renault vozila, pa sam rešio da uzmem neki sa rasponom rupa 4x100, a po potrebi ću centralnu rupu proširiti.

Našao sam sledeći:
Za Rover / MG modele (skinut sa vozila Rover 45 1.8 / 2000 god.)
Dunlop felna 3.5J x 15 H2 x 45
Michelin Tex guma T125/80 R15

Prodavac kaže da je raspon rupa 4x100, a centralna rupa 57 mm, no to se mora proširiti na 60.
Šta mislite o ovome? Da li će 3.5J x 15 H2 x 45 odgovarati?

Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 15.01.2013. - 01:34 »
Podeli temuIdi gore

Da l' je moguće da niko neće da izdvoji minut vremena da napiše svoje mišljenje? Čemu ovaj forum služi?
Sačuvana

robi
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: renault megane sport

« Odgovor #2 poslato: 15.01.2013. - 01:49 »
Podeli temuIdi gore

Prijatelju da znam ja bih ti odgovorio ali bolje sačekaj jutro biće mnogo više ljudi na forumu koji se više razumeju nego sada...samo 10 ljudi su trenutno ovako kasno tu 
Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16.01.2013. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Hvala robi, dovoljno je dana prošlo, ali očigledno niko nema nameru da odgovori...
Slaba vajda od pomoći ovde, ja sam već kupio planirano, pa ću uraditi šta sam i planirao.
A rezultate bi trebalo da podelim sa ostalim članovima koji su aktivno učestvovali u rešavanju problema. Znači tebi ću poslati šta je na kraju ispalo, a ostali će živeti u neznanju... :-D
Pozdrav!
Sačuvana

Attila
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna2 1.6 16v Senic2 1.5dci Lada Niva 1,7

« Odgovor #4 poslato: 16.01.2013. - 20:10 »
Podeli temuIdi gore

Ja mislim da možeš iskoristiti ovaj točak a za proširivanje unutrašnje rupe ne znam kako si zamislio da proširiš ali evo jedan predlog kako bi ja radio šubler bi podesio na 1.5mm i tako obeležio bi oko srednje rupe pa bi posle ima da se kupi kao turpia ali okrugla(ne znam kako se upravo zove)  i ubacuje se u bušilicu i tome možeš za dosta kratko vreme skinuti tih 1.5mm u krug.
Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 16.01.2013. - 20:17 »
Podeli temuIdi gore

Hvala Attila, tako nešto sam i ja planirao, točak je već obeležen upravo tako - kao da si me gledao!
Samo što je malo nepristupačno, ne može šubler da priđe lepo, ali snašao sam se.
A što se obrade tiče, imam neke okrugle brusne ploče, nalik malom tocilu. Ali je prečnik oko 40mm, pa ne odgovara baš, neće lepo da ispadne. Probaću da nađem isto to samo većeg prečnika, da ne ispadne nazubljeno.
Ako vidim da ne ide, tu je varijanta obrade na strugu. Odneću kod nekog strugara koji ima veliki strug. Videćemo šta će da ispadne...
Sačuvana

Attila
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna2 1.6 16v Senic2 1.5dci Lada Niva 1,7

« Odgovor #6 poslato: 16.01.2013. - 20:20 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne mora veći još ti je bolje manji i polako u krug skidaš do linije i posle probaš na auto i vidiš dali još treba skinuti jer ti  je bolje 2-3 puta prubati na auto kako leži nego da se pretera pa bude velika rupa. Možeš ti to sam da uradiš samo polako.
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #7 poslato: 16.01.2013. - 20:21 »
Podeli temuIdi gore

Hvala robi, dovoljno je dana prošlo, ali očigledno niko nema nameru da odgovori...
Slaba vajda od pomoći ovde, ja sam već kupio planirano, pa ću uraditi šta sam i planirao.
A rezultate bi trebalo da podelim sa ostalim članovima koji su aktivno učestvovali u rešavanju problema. Znači tebi ću poslati šta je na kraju ispalo, a ostali će živeti u neznanju... :-D
Pozdrav!

Zemljak, ne kontam čemu ovakvo obraćanje?
Da neko zaista zna da li odgovara ili ne, verujem da bi ti odgovorio. Možda neko ko zna nije ni otvarao ovu temu. Možda si trebao da pitaš u temi o felnama.
Ja sam mogo da napišem da apriori odgovara, ti kupiš a ono ustvari ne odgovara. Mislim da svako ovde želi da dobije pouzdanu informaciju kad nešto pita.
Sačuvana

**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 16.01.2013. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

Heh, zemo... Pa eto tako, generalno nema lošeg raspoloženja, samo je svakako draže videti bilo kakav odgovor, nego gledati nedeljama praznu temu... Nisam našao temu vezanu baš za male rezervne točkove, a nije mi palo na pamet da svrstam u felne.
A što se pouzdanosti informacije tiče - bože moj, uvek može da stoji ono - ja mislim i sl.
Sve u svemu, opušteno... 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #9 poslato: 16.01.2013. - 22:01 »
Podeli temuIdi gore

U principu, s renoima ne dolaze ovakvi točkovi. Zato i nisi mogao da nađeš originalni polovan. Iz istog razloga nisi dobio ni mišljenje članova. Ljudi jednostavno nemaju s tim iskustva i bolje je da ti ne odgovore ništa, nego da ti odgovore pogrešno.

Ti koji sada imaš iskustvo možeš, ali ne moraš to da podeliš sa ostalima. Izbor je tvoj.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 20.01.2013. - 22:18 »
Podeli temuIdi gore

Logično je da ih Reno ne daje uz vozila pošto je nemoguće naći polovan... Slažem se sa tobom.
A podeliću iskustvo svakako kada budem završio obradu, kakav god ishod da bude...
Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 15.02.2013. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

Po obećanju, da se javim...
Odustao sam od ideje da sam proširavam centralnu rupu, jer brušenjem nema smisla. Toliko sporo ide da bi ceo dan izgubio i na kraju opet ne bi bilo to to.
Posetio sam prijatelja koji ima metalostrugarsku radnju, lepo je to odradio na vertikalnoj glodalici, ispalo je odlično. Evo rezultata...

Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 24.02.2013. - 21:13 »
Podeli temuIdi gore

Oće neko da kupi?
Sačuvana

profesionalac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: clio II 1.4 16v

« Odgovor #13 poslato: 24.04.2013. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

Koliko para?
Sačuvana

lumilanis
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 24.04.2013. - 23:11 »
Podeli temuIdi gore

Neću da ga prodajem, posle ovoliko uloženog truda, ipak je bolje da mi se nađe...
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 55 upita.
anything