Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
27.03.2017. - 13:32 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi dole
Autor Tema: ISOFIX - max kg  (Pročitano 27697 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
nick_038
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Renault Megane

« poslato: 14.01.2013. - 11:12 »
Podeli temuIdi gore

Molilm vas za informaciju, da li je 18 kg max težina koja može da se veže na ISOFIX. Drugim rečima, ako dete ima preko 18kg, dečije autosedište ne sme da koristi ISOFIX vezivanje. Ovo se odnosi na RENAULT MEGAN.
Sačuvana
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 14.01.2013. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

Pa i na obicno full sediste koje se vezuje pojasevima stoji da je max tezina deteta tako nesto 18kg ... Posle toga stavljas samo booster i dete vezujes pojasem od auta..

Ovako nekako:
http://airporttaxicabservices.com/more/child_seats
Sačuvana

zvecka
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: scenic I phase 2 1.6 16v

« Odgovor #2 poslato: 14.01.2013. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

To nije tacno!
Imas sedista za II/III grupu koja se fiksiraju isofixom i naravno da moze!
Sačuvana
Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 49

« Odgovor #3 poslato: 14.01.2013. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

Moze isofix i za tezu decu od 18kg, ali moras da imas i takvo sediste kao npr. http://www.recaro.co.rs/decija-auto-sedista/recaro-monza-seatfix.html
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 15.01.2013. - 02:06 »
Podeli temuIdi gore

http://www.childcarseats.org.uk/types/index.htm

Ovde je sve objasnjeno, u principu nema potrebe za tim sedistima za vecu decu .. Grupa 2 i grupa 3 .. Ali ko voli da baci vise para, nemam ja nista protiv, da se razumemo
Sačuvana

Stragi21
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna W204 Agila

« Odgovor #5 poslato: 21.01.2013. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Kako nema potrebe za grupu 2 i 3?   testovi pokazuju da za njih ima potrebe i te kako   cak je i zakonom obavezno do 12god. Trenutno koristim 0-0+ a nisam uzeo isofix jer mi je ovaj bio prakticniji za bebu.

Mislim da imamo temu samo za renault decija sedista pa moze neka nova za sva  

Noviji testovi http://www.tcs.ch/fr/test-securite/tests/sieges-enfants/test-sieges-enfants.php

Skorije gledao Recaro young sport I,II i III grupa da uzmem ali mi se nisu svidele njegove ocene na testu. Marka Cybex br.1  
Sačuvana
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 22.01.2013. - 10:19 »
Podeli temuIdi gore

Nije bukvalno obavezna stolica do 12. godine, taman posla .. obavezno je da svi putnici u kolima budu vezani, sto za decu znaci da ako su jako mala do 4-5. godine budu u stolici, ili kad malo porastu, budu u nekom booster sedistu koje im omogucava da se vezu pojasem iz auta ili da sede i dalje u posebnoj vecoj stolici.. pa sad ko kako voli .. meni dete od 4 i po god jos uvek stoji u toj stolici do 18kg iako je on vec sad malo tezi, ali nije jos uvek fizicki prerastao tu stolicu, pa nameravam da je koristim koliko god mogu, a posle cu videti sta cu .. Radije vise ne bi kupovao te stolice.. Ne vidim da iko posle koristi stolicu za vece dete ..
Sačuvana

Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #7 poslato: 22.01.2013. - 12:45 »
Podeli temuIdi gore

Decki ne pise djabe 18kg max na sjedalicama. To sto dijete "stane" u sjedalicu nikako ne moze biti mjerilo, jer je ta sjedalica testirana do 18kg mase koja postaje puno teza prilikom sudara. Druga stvar je da dijete moze sjediti u boosteru ali mora biti i odgovarajuce visine, zbog pozicije pojasa na tijelu, tj na zdjelici i kljucnoj kosti.
Ja trenutno koristim Cybex Junofix 9-18kg i najmanji problem ce mi biti kupiti vecu sjedalicu do 36kg, jer znam da je to za sigurnost mog djeteta i da to nije samo izmisljena teorija da se izmuzu pare. Imao sam priliku prouciti i PalasII sjedalicu od Cybexa (9-36) i jako su velike razlike u odnosu na Junofix (9-18). Znam da recimo jedan prijatelj vozi svoju malu u boosteru, iako pojas ne stoji nikako dobro. Njegov izgovor je "nece se nista dogodit, ja vozim sporo, a pojas mi sluzi da mi mala ne skace okolo po autu." Bravo.
Evo proucite si malo ovo. Stranicu su napravili roditelji i pisali su je svojim iskustvima, kako losim, tako i dobrim
http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Za kraj jedan umjetnicka 
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
zaxknez
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Grand Scenic 1.9dci 130 ph2 2007

« Odgovor #8 poslato: 22.01.2013. - 12:49 »
Podeli temuIdi gore

Ja za moji decu koristim sedita do 36 kg (grupa 3 - preko toga nema). Nisu ISOFIX. Iako po zakonu mogu da sede na busterima, sigurnije im je i udobnije u sedistima narocito kad spavaju i imaju gde da naslone glavu. Fizicki ih jos nisu prerasli pa da im bude neudobno.
« Poslednja izmena: 22.01.2013. - 12:51 od strane zaxknez » Sačuvana
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 22.01.2013. - 12:51 »
Podeli temuIdi gore

Nista, jbg, ne gine mi istrazivanje na tu temu sta ima da se kupi i po koje pare .. Nekako mi je dosta vise te stolice u autu Smiley
Sačuvana

Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Index eliminator

« Odgovor #10 poslato: 22.01.2013. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

Razmisljaj na nacin da je klincima puno udobnije, a i sigurniji su.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 22.01.2013. - 13:46 »
Podeli temuIdi gore

Znam, ni prvu ni drugu nisam kupovao makar kakvu nego sto bolju, mislim ja na njih, nego sam se nekako nadao da je ova poslednja Smiley
Sačuvana

zvecka
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: scenic I phase 2 1.6 16v

« Odgovor #12 poslato: 22.01.2013. - 13:59 »
Podeli temuIdi gore

Razmisljaj na nacin da je klincima puno udobnije, a i sigurniji su.
+1
Cak sta vise mislim da ozbiljniji proizvodjaci decijih sedista ni ne prave booster. Samo treba pogledati crash test sa booster-om i sve dileme ce biti resene!
Sačuvana
Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Index eliminator

« Odgovor #13 poslato: 22.01.2013. - 14:13 »
Podeli temuIdi gore

Cybex ima sistem da se od postojece sjedalice odvoji naslon i da ostane samo booster, ali i tada booster bude prikopcan sa isofixom.
Sačuvana

nick_038
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Renault Megane

« Odgovor #14 poslato: 14.02.2013. - 15:45 »
Podeli temuIdi gore

Molilm vas za informaciju, da li je 18 kg max težina koja može da se veže na ISOFIX. Drugim rečima, ako dete ima preko 18kg, dečije autosedište ne sme da koristi ISOFIX vezivanje. Ovo se odnosi na RENAULT MEGAN.

Možda nisam bio najjasniji pitanjem, a u vezi max težine koja može da se veže na ISOFIX  u autu. Međutim, našao sam podatak u uputstvu za MEGANA, i sve dileme su rešene. ISOFIX vezivanje se koristi do 18kg, a sve preko navedene težine uz ISOFIX se koristi dodatno vezivanje  sigurnosnim pojasevima.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 45 upita.
anything