Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 03:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: BREMBO DISKOVI- iskustva, mišljenja, komentari  (Pročitano 23546 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mmeganm
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: MEGAN

Banja Luka

« poslato: 18.01.2013. - 15:12 »
Podeli temuIdi gore

Prednji diskovi su mi zreli za zamjenu a zadnje sam mjenjao prije nekih 2 god i prešao sam oko 14 000km. (kupio posebno diskove a posebno ležajeve)
Diskovi i pločice su bili TRW (95% sam siguran jer je bilo prije 2 god) i već duže vrijeme mi kočnice zadnje škripe da je to očajno slušati, naročito na ljevom točku.
Nažalost stanje zadnjih diskova je takođe očajno te sam se odlučio na zamjenu i prednjih i zadnjih 2eba0ex ali da to bude ekstra odrađeno.
Gledao sam na netu i našao sledeće stvari:

www.pik.ba/artikal/5276050/renault-megane-ii-brembo-max-prednji-diskovi/

što je isto kao i na ovoj stranici samo bez poštarine:

www.apbrakediscs.co.uk/brembo-max-grooved-brake-discs.html?make=8785&model=14131

prednje pločice :

www.apbrakediscs.co.uk/brembo-disc-brake-pads.html?make=8785&model=16183&p=3

Interesuje me ima li neko iskustva sa ovakvim diskovima i pločicama, ima li nekih komentara ili mišljenja.   Mogu i predlozi šta da uradim.

Planiram da uzmem  prednje i zadnje diskove Brembo Max i pločice Brembo, Vidjeli ste cijene pa me interesujete da li je to Best Buy? connie_38

Takođe da li se ugradnjom ovih Brembo max moraju mjenjati i kočiona klješta ili samo pločice.

« Poslednja izmena: 18.01.2013. - 15:39 od strane mmeganm » Sačuvana

robi
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: renault megane sport

« Odgovor #1 poslato: 18.01.2013. - 16:53 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da sa Brembo diskovima i pločicama ne možeš pogrešiti ako ih budeš uzimao...Brembo firma je po meni jedna od najboljih ako ne i najbolja za kočione sisteme 
Za cene neznam tačno ali verujem da su Brembo diskovi i pločice sigurno nešto skuplji od serijskih...kočiona klješta verujem da ne treba da menjaš samo pločice nove uz nove diskove...
Sačuvana

mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #2 poslato: 18.01.2013. - 17:10 »
Podeli temuIdi gore

Nisam neki stručnjak ali da rečem koju  

Pre godinu ipo dana stavio sam Ferodo (FDB ili kako već ... one Premijum) pločice na postojeće diskove i nikada nije nimalo zaškripalo ... mada mislim da ima članova foruma koji su i sa Ferodo pločicama ilam loša iskustva   prosto ne mož čoovek da bude pametan ...

Čudi me da su ti zadnji diskovi otišli za 14000km ... trebalo bi da budu praktično kao novi

I mene čeka zamena Zadnjih diskova sigurno na leto ... Kada sam pre 1,5 godinu gledao šta i koje diskove uzeti takođe sam se odlučio za Brembo, majstor mi je rekao isključivo Brembo  ... cena sa sve ležajevima je bila sasvim OK, ... neka sredina između najeftinije varijante i TRW valjda kao prve ugradnje ... valjda oko 13-15K din   ...  i sve to u prodavnici AUTO Profi (BG) koja se uglavom bavi original delovima i poprilično je skupa ...

Meni lično te cene koje si pronašao izgledaju korektno, a spadam u likove koji vole da prevrnu NET ii nađu najpovoljniju varijantu ... PLus ovi tvoji su MAX varijanta, a to je valjda zbog onih želebova po disku, ... Eventualno pogledaj još negde da li ima malo jeftinije i to bi bilo to ...

Ja ću iste ove da ganjam na leto  

Klešta sigurno ne treba da menjaš 
Sačuvana

Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #3 poslato: 18.01.2013. - 17:18 »
Podeli temuIdi gore

Neces pogrijesiti. Ja sam na svom Meganu imao bas te Brembo MAX, ali sam imao Ferodo DS2500 plocice. Brembo su mi bile u tom trenutku nedostupne. Ako ces kupovati plocice, bitno je samo da uzmes za svoj model, dakle celjusti ti ostaju tvoje originalne.
Jos jedna stvar, ti diskovi su ti dosta bucniji prijacem kocenju od serijskih, posto imaju ove odvodne kanale. Cuje se zvuk hukanja (jbg ne znam kako da drugacije objasnim). Ali nije nista strasno.
Suma sumarum, neces pogrijesiti, jedino budi spreman na brze trosenje plocica, ali i puno bolje kocenje. Meni su ove Ferodo trajale cca. 7k km, ali uzmi u obzir da su to jaako mekane plocice i stvarno se brzo trose, ali koce brutalno.

EDIT: Ako su vam lezajevi u zadnjim diskovima dobri, onda mozete mijenjati samo diskove, a lezaji se iz starih ispresaju i upresaju u nove diskove. To su price za malu djecu da se mora mijenjati u kompletu.
« Poslednja izmena: 18.01.2013. - 17:23 od strane Marko Os » Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #4 poslato: 18.01.2013. - 22:56 »
Podeli temuIdi gore

Suma sumarum, neces pogrijesiti, jedino budi spreman na brze trosenje plocica, ali i puno bolje kocenje.

kod mene su napred brembo komplet, jos su fabricke plocice na 45.500km, nazad su trw i one su pred zamenom...
ne mora da znaci da ce trajati kratko...
Sačuvana

Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #5 poslato: 19.01.2013. - 11:14 »
Podeli temuIdi gore

Ali ti imas pune diskove. Kod ovih narezanih je opce poznato da brze pojedu plocice. Prijatelj je na Clia stavio Brembo MAX diskove i isti model plocica koje je i prije imao. Na punim diskovima ih je mjenjao za 50k km, a na ovim brembo za 30k km.
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #6 poslato: 19.01.2013. - 23:30 »
Podeli temuIdi gore

Ali ti imas pune diskove. Kod ovih narezanih je opce poznato da brze pojedu plocice. Prijatelj je na Clia stavio Brembo MAX diskove i isti model plocica koje je i prije imao. Na punim diskovima ih je mjenjao za 50k km, a na ovim brembo za 30k km.
da, puni su diskovi...ima logike to sto pricas...
Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #7 poslato: 20.01.2013. - 00:38 »
Podeli temuIdi gore

Obicno je kod kocnica obrtnuto proporcionalno trajanje i kvalitet kocenja .. najduze traju one koje najlosije koce

Naravno, zato sto ih neki prave od kamenja. Pokvare i dobar disk vrlo cesto. Najbolje su plocice koje se lakse trose, ostavljaju crno na felnama. One ce uek zakociti i sacuvace disk. Dok ih ne skuvaju. onda se pretvaraju u najgoreg neprijatelja. Skripe, trose disk... Brembo je svakako izgradio ime, i ako se nadje originalan proizvod obezbedice dobro kocenje. A trajanje zavisi samo od okolnosti i nacina voznje...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Djuro
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault 5 Campus 1.1 & R5 1.4 automatic

« Odgovor #8 poslato: 21.01.2013. - 16:04 »
Podeli temuIdi gore

Moj rodjak na Audi S4 ima Brembo komplet kocenje, i stalno hvali te kocnice a i ja sam imao priliku da se nabodem na volan par puta. 
Crvene celjusti, ventilirajuci diskovi (sa rupicama) i plocice. Koci kao ludo.
A koliko sam i ja upucen, Brembo je jedan od najpoznatijih brendova po pitanju kocenja. Ne bi trebalo da se zeznes ako nadjes original.

p.s. Pa i u Need For Speed kad kupujes kocnice uvek je Brembo najskuplji. 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #9 poslato: 21.01.2013. - 17:38 »
Podeli temuIdi gore

@mupe
Nego mmeganm je pitao konkretno za Brembo i iskustva s njim.

Moja greška što nisam dodao zaključak - od Bremba očekujem najmanje isto što i od Ferodo, a verovatno je da se dobija više!
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 33 upita.