Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.10.2019. - 10:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 178 Next   Idi dole
Autor Tema: Mali servis  (Pročitano 576842 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« poslato: 29.03.2008. - 01:03 »
Podeli temuIdi gore

Ovo je jos jedna zanimljiva tema,iz prostog razloga sto i za nju kao i za mnoge druge teme vazi,koliko ljudi toliko cudi i servisnih intervala     to ce te najbolje videti iz mog primera   
U Francuskoj,servisni interval za moj motor(vidite ga svi u tekstu iznad avatara)iznosi 30.000km.Zbog losih tj. tezih uslova eksploatacije u nasoj zemlji(lose gorivo itd.)servisni interval je skracen i zvanicno iznosi 15.000km.
E sad,Reno jos vise komplikuje stvari u glavama potrosaca(vozaca)tako sto u brosuri o redovnom odrzavanju,navodi i nabraja raznorazne mogucnosti i situacije koje se podrazumevaju i vode kao "posebni i tezi uslovi eksploatacije"..izmedju ostalog,tu spada i slucaj kada vozilo vise od 50% svoje godisnje kilometraze,predje u gradskim uslovima voznje(stani-kreni,cesta voznja na kratkim relacijama i u modu zagrevanja motora itd.)pri prosecnoj brzini oko 30km/h. za ovakve uslove eksploatacije, preporucuje da se servisni interval prepolovi na pola,sto znaci da se na redovne servise ide na svakih 7500km    Elem(djelem)     ..s obzirom da ja kao i dosta vas spadamo u ovu kategoriju,zanima me sta vi mislite o ovome?Ja sam svoje misljenje izrazio kroz servisni interval koji sam ja licno propisao i odredio svome autu     a to je servis na svakih 12.500km.Malo manje je od 15.000km a opet je pristojno vise od tricavih 7.500km   

« Poslednja izmena: 29.03.2008. - 01:08 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 29.03.2008. - 01:07 »
Podeli temuIdi gore

Na Megane-u na 10.000 km, mada smo ostavili da stoji servisni interval od 30.000 km (lepse mi je tako, svaki put me podseti sta bi bilo kad' bi bilo), ovlasceni servis.
R 18, na 5000 km, nekad i manje (kad mi dune, promenim ulje i filtere), to radim sam, ako je nesto komplikovanije, pravas ovlasceni servis
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 29.03.2008. - 01:14 »
Podeli temuIdi gore

Jan radim servis kada mu je vreme, odnosno na 15.000 km za moj auto i uopšte se ne opterećujem takvim stvarima.

2 Clioman: nemoj pogrešno da me shvatiš, ali stvarno imam utisak da preterano brineš o svom autu. To je komad lima koji treba da ti služi a ne da ti budeš rob auta

I još jedna činjenica: Clioman i još neke kolege sa foruma znaju kako ja vozim moj auto . Imao sam prilike da vozim i druge Clio modele sa istim motorom koji su "voženi" a ne voženi. Nemožete verovati koja je razlika, odnosno koliko se auto "ulenji" pri takvoj vožnji
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 29.03.2008. - 01:25 »
Podeli temuIdi gore

@ Exception : Postujem tvoje misljenje..ali da se  pita,ni ja sa svojih 12.500km a niti ti sa svojih 15.000km..ne vodimo dovoljno racuna o svom autu,pa ti sada vidi koliko to daleko ide   
Sto se tice toga kako koji auto ide u zavisnosti kako je vozen..opet se slazem,ima tu istine..ali ne mora uvek nuzno znaciti da ce tvoj auto ici bolje npr. od mog,ako ti kidas svoj auto a ja npr. ne kidam vec uglavnom normalno vozim ali ga kidam samo kada procenim da za to ima potrebe..
NHF,ali vozio sam se sa tobom i ne mogu reci da tvoj auto ide bolje od mog,iako je tvoj recimo chipovan i ima protocniji K&N filter..dok je moj "go k'o od fabrike"     znaci,nije sve do stila voznje..ja sam npr. mom autu dao jednu finu razradu jer sam ga odmah nakon kupovine poslao na put do Cg i nazad,nas cetvoro i max. natovaren..posle toga prede kao maca i ja sam prezadovoljan 
Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #4 poslato: 29.03.2008. - 01:35 »
Podeli temuIdi gore

Iskreno, ne znam zasto se opterecujete milsim moj odgovor bi bio potpuno isti ko Exceptionov ..., meni su za Thaliju rekli na 30 000 , al kao mozete na 15 000, posto je Thalija uglavnom vozena na autoputu, 70% od vremena, sa uglavnom dobrim gorivom, ja se nisam zamarao vec sam ga servisirao na 20 000 km, sto su se slozili u servisu...moj auto se sada sprema na veliki servis, mada i tu kasnim jer je bio do Praga i nazad, pa sam malo presao kilometrazu, keva ga vozi, kocnice u ko nove, gume su menjane na 45 000 i to samo zato sto je vreme bilo da se menjaju, auto ide da kucnem u drvo tip top i ne zamaram se ama ni 1% dali ce to biti na 10, 15 ili 20 000km
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 29.03.2008. - 01:41 »
Podeli temuIdi gore

@ Nebojsa : Ova tema nije ni otvorena da bi smo se opterecivali     nego da se cuju razlicita iskustva i praksa vise vlasnika na jednom mestu!Pa ako neko bude ikada imao bilo kakvu nedoumicu u vezi sa servisnim intervalom,mozda mu nasa iskustva i pomognu nesto.Posto tvoj auto kao sto kazes vecinu svog "zivota" provodi na otvorenom,onda i nije problem da mu skratis servisni interval ili ga prekoracis za odredjeni broj kilometara,ali s obzirom da vozis Thalisman sa dci motorom,mislim da je servisni interval od 20.000km ipak prevelik..jer za nova vozila sa dci motorima    propisuje servisni interval od 10.000km..znam da je sigurno tako za Clio 3 dci.Da sam na tvom mestu,ja bih poslusao servisera i vozio auto bar na tih 15.000km..a tih bajkovitih 30.000km je istina,ali u Francuskoj..kao i kod mene!
« Poslednja izmena: 29.03.2008. - 01:44 od strane Clioman » Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #6 poslato: 29.03.2008. - 01:53 »
Podeli temuIdi gore

@ Clioman, stvarno ne znam iskreno sto bi smo mi znali vise nego serviseri!mislim, sada cemo mi da pricamo ljudima kako da i kada da servisiraju...

Sve pise u knjizici, otvorite pa vidite, mislim, sta ima sada mi da pametujemo oko toga...meni pise izricito za Thaliju 30 000km!....serviseri rekli ozete kada ocete sto se tice nas, samo da ne bude iznad toga..., prema tome sto bi ja isao na svakih 10 000 km, kada mogu na 20 000 i dalje cu zadovoljiti standarde proizvodjaca!..jos moj auto ima puno bolji tretman sto se tice goriva posto je uglavnom vozen po insotranstvu, zbog poslova porodice, kao i to da sam i sam ziveo u inostranstvu 3 godine. Auto ide savrseno, mislim, nerviraju me price tipa...exploatacija....u cemu se razlikuje dali vozis auto u Beogradu ili u Parizu?...samo mi to nije jasno?...ok u gorivu mozda, ali vazduh je vazduh...gorivo je potpuno druga stvar, kao i amortizeri zbog puteva...u mojoj glavi, Thalija ce da se servisira na 20 000, i ici ce dok ide...

Sve pise u knjizici , nemojmo sada jos ljude da zbunjujemo dodatno...
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 29.03.2008. - 02:01 »
Podeli temuIdi gore

Ok..ako u tvojoj knjizici pise 20.000km,onda se ja izvinjavam sto sam izneo svoje misljenje.   
Ja ti preporucujem da uzmes knjizicu Clia 3 i benzinca i dci-a i da malo procitas sta tamo pise.Mozda ce ti onda biti bar malo jasnije o cemu ja govorim.Niko nema nameru da zbuni ljude niti ih bilo kakav tekst moze zbuniti..ovo su samo misljenja i preporuke,koje nisu nista drugacije niti odstupaju od onoga sto serviseri ili  preporucuje.Svojim ocima sam gledao i slusao kada vlasnik servisa objasnjava coveku koji je vlasnik Dacie Logan dci,da je  za njegov motor preporucio servisni interval od 10.000km.Nemoj da se ljutis,niko ne dovodi tvoj sistem prosudjivanja u pitanje,samo iznosimo misljenja.. 
Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #8 poslato: 29.03.2008. - 02:15 »
Podeli temuIdi gore

@ Clioman, sutra cu ti slikati moju knjizicu u kojoj pise 30 000 km ili godinu dana,....posto sam za godinu dana presao 20 000 km, i tako sam i odredio servisni interval servisiracu ga tada....sto mi je covek iz HIT Auta potvrdio...!, znaci pise u knjizici i potvrdio covek, jer to u redu?...neka drugi servisira i na 2 000 km...al ja tako servisiram, auto ide super, da kucnem u drvo i servisiracu ga tako dok je auto kod mene....Znaci opet, ljudi iz servisa HIT Auta se nisu bunili i rekli su da je ok..., ja kapiram da oni mogu, oni bi stavili na 1000 da se menja da bi uzeli kintu...

Nemam ja sta da procitam za Clio III...ja ne vozim Clio III, mene ne zanima on, niti bilo sta s njim, i mene zanima samo sta pise u mojoj kjnizici i sta je MENI licno covek iz servisa rekao, u cemu je proooobleeeem?

Ono sto ja kazem...jeste, da pustimo ljude da servisiraju kada je NJIMA LICNO serviser rekao, jer za svaki auto je razlicito, i ne mozes uporedjivati tako...

Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 29.03.2008. - 02:18 »
Podeli temuIdi gore

druze!
Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 29.03.2008. - 11:04 »
Podeli temuIdi gore

@ Clioman, sutra cu ti slikati moju knjizicu u kojoj pise 30 000 km ili godinu dana,....posto sam za godinu dana presao 20 000 km, i tako sam i odredio servisni interval servisiracu ga tada....sto mi je covek iz HIT Auta potvrdio...!, znaci pise u knjizici i potvrdio covek, jer to u redu?...neka drugi servisira i na 2 000 km...al ja tako servisiram, auto ide super, da kucnem u drvo i servisiracu ga tako dok je auto kod mene....Znaci opet, ljudi iz servisa HIT Auta se nisu bunili i rekli su da je ok..., ja kapiram da oni mogu, oni bi stavili na 1000 da se menja da bi uzeli kintu...

Nemam ja sta da procitam za Clio III...ja ne vozim Clio III, mene ne zanima on, niti bilo sta s njim, i mene zanima samo sta pise u mojoj kjnizici i sta je MENI licno covek iz servisa rekao, u cemu je proooobleeeem?

Ono sto ja kazem...jeste, da pustimo ljude da servisiraju kada je NJIMA LICNO serviser rekao, jer za svaki auto je razlicito, i ne mozes uporedjivati tako...

Posto su se strasti malo slegle..da ti na miru odgovorim.To sto ti tvoj auto servisiras na 20.000km,po meni je ok,i da se ja pitam..to bio servisni interval za sva    dci vozila,ali nazalost nije(zato sam rekao da procitas servisnu od npr. Clia 3 dci).Ja ne tvrdim da ti nesto gresis!Ako tebi u knjizici stoji 30.000km ili godinu dana a ti za godinu dana napravis 20.000km..to je to!Poenta ovog topica i jeste da se cuju razlicita misljenja u vezi sa ucestaloscu servisnih intervala..upravo zbog jedne stvari,a to je sto razliciti serviseri za ista vozila sa istim motorom,cesto propagiraju razlicite servisne intervale.E pa zbog toga nije lose da svako od nas napise na koliko km servisira svoj auto pa ako je neko u nedoumici,moze videti kako i na koliko km to drugi bez problema rade.
Eto npr. kolega Nenad..on radi servise kao sto je i sam rekao na 7.000km..mnogi bi sada rekli prerano ili nepotrebno ili da previse brine o autu kao sto ste ti i kolega Exception rekli meni..ali iskreno kada pogledam,kolega Nenad je jedini koji se stvarno do zadnjeg slova pridrzava onoga sto je    propisao za gradsku voznju a to je servis na 7.500km.
Eee to je sustina ovog topica,da se vidi kako drugi ljudi servisiraju svoje vozilo..bar je meni interesantno to cuti!   

« Poslednja izmena: 29.03.2008. - 11:05 od strane Clioman » Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #11 poslato: 29.03.2008. - 11:13 »
Podeli temuIdi gore

pa ako je neko u nedoumici,moze videti kako i na koliko km to drugi bez problema rade.

Upravo to i jeste problem što svaki servis drugu politiku vodi i na ovaj način ako je neko u nedoumici samo ćemo ga svi mi zajedno još više zbuniti. U krajnjem slučaju, ne znam zašto bi neko bio u nedoumici kada sve lepo piše u servisnoj knjižici... Samo treba pročitati i videti ko koliko godišnje prelazi i na koliko kilometara će raditi servis
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 29.03.2008. - 11:26 »
Podeli temuIdi gore

Upravo to i jeste problem što svaki servis drugu politiku vodi i na ovaj način ako je neko u nedoumici samo ćemo ga svi mi zajedno još više zbuniti. U krajnjem slučaju, ne znam zašto bi neko bio u nedoumici kada sve lepo piše u servisnoj knjižici... Samo treba pročitati i videti ko koliko godišnje prelazi i na koliko kilometara će raditi servis

Ja ne mislim da cemo ikoga zbuniti..svako od nas vec radi servise na nekoj kilometrazi a mene zanima da to cujem.Ja cu i dalje raditi servis na 12.500km bez obzira sto ga ti radis na 15 a drugi kolega na 7.5..to se zove iskustvo iz prakse.A mozda neko od kolega i uvidi nesto bolje i to usvoji.Mozda ste vi svi ovo preozbiljno shvatili..ljudi pricamo malo,pricamo..ako to nije dozvoljeno ili pozeljno onda ne znam sta je!
Eto,ti recimo kazes da radis servise po knjizici..to je samo delimicno tacno,jer da si procitao knjizicu do kraja(mada pretpostavljam da jesi),video bi da stoji da za uslove eksploatacije koje i ti i ja imamo,servisi se rade na 7.500km.To ti u servisu niko ne kaze,a jedan od razloga je sto tamo rade polupismeni ljudi..ne samo zbog ovoga vec zbog milion drugih bitnijih stvari.Ali posto se i ja slazem da je 7.500km ipak prekratko,ni ja se toga ne pridrzavam slepo vec pokusavam da hvatam neku "zlatnu sredinu" koja mi finansijski malo vise odgovara.Znaci..pricamo malo..   
Sačuvana

MilosM
Gost
« Odgovor #13 poslato: 29.03.2008. - 11:33 »
Podeli temuIdi gore

E sad ne znam kako je kod dizela,ali kod benzinca,.ako je ulje ELF,a predpostavljam da ga svi koristite,se menja na 10000 i mislim da je to neka zlatna sredina.Mene servis sa svim filterima i uljem izađe negde oko 5000 din,što nije mnogo,a autu dosta znači.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #14 poslato: 29.03.2008. - 11:38 »
Podeli temuIdi gore

Eto,ti recimo kazes da radis servise po knjizici..to je samo delimicno tacno,jer da si procitao knjizicu do kraja(mada pretpostavljam da jesi),video bi da stoji da za uslove eksploatacije koje i ti i ja imamo,servisi se rade na 7.500km.To ti u servisu niko ne kaze,a jedan od razloga je sto tamo rade polupismeni ljudi..ne samo zbog ovoga vec zbog milion drugih bitnijih stvari.Ali posto se i ja slazem da je 7.500km ipak prekratko,ni ja se toga ne pridrzavam slepo vec pokusavam da hvatam neku "zlatnu sredinu" koja mi finansijski malo vise odgovara.Znaci..pricamo malo..   

I opet se vraćamo na istu priču. Pročitao sam knjižicu, naravno. Ali šta znače oteženi uslovi eksploatacije? I jeste činjenica da više vremena provedem u gradu nego na otvorenom putu, ali je isto tako moj BC isprogramiran da mi od 15.000 km vrti prema nuli i da me obavesti kada je vreme servisa. Taj period uvek može da se reprogramira u servisu, ali pogledaj na ostalim Clio III modelima... Sve jedno kod kog koncesionara su kupljeni, niko nema skraćen interval na 7.500 km i svima je komp isprogramiran na 15.000 km. Znači, to nema veze sa majstorima, jer bi oni isto voleli da im mušterije dolaze svakih 7.500 km. Npr. tako je kod Hyundaia bilo (ne znam kako je sad). Fabrika propisuje 15.000, Hyundai smanjio na 7.500 km i kraj priče. I još jedan podatak, pošto ti je ovo prvi . Na Cliu II koji sam imao servis je bio na 20.000 km, i tako sam ga i radio. Na Cliu III su ga smanjili na 15.000. Simply as that
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 178 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 51 upita.
anything