Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 01:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi dole
Autor Tema: "Koska" za motor  (Pročitano 44354 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 30
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #15 poslato: 14.07.2009. - 11:36 »
Podeli temuIdi gore

jedina mana toga je ako te neko lupi u jednu stranu i "pomakne" muldnu iz centra, ode i druga muldna iz centra, a to je pakao za namjestit nazad... ali kazu iskusni ljudi da je strut bar dosta korisna stvar, naravno, kada kazem iskusni, mislim na one koji se bave auto sportom... sami strut bar na obicnom ovjesu mi bas i nema nekog smisla, tj. nije mi jasno zasto zapoceti s time ako zelis bolje drzanje auta...
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 14.07.2009. - 15:32 »
Podeli temuIdi gore

Ali niko nije rekao kako se namesta 
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #17 poslato: 14.07.2009. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

@pedrogti  ja spomenuh donji prednji strut a ti nisi pazljivo procitao moj post :angel:

@newbie  na razbijenim autima sa strut brace koja sam ja vidio nije bilo pomjeranja. Cak sam sa jedne havarisane R19 16v skinuo strut. Strut se malo pokrivio, i sprijecio da kosevi odu do djavola. Kao sto rekoh, mislim da se preusmjeri sila udara. Potrebno je da bude takav materijal i takav oblik strut-a zato je to tesko potrefiti kad se pravi DIY. Kad ga pravis i oblikujes samostalno imas veliku vjerovatnocu da se nesto grdno zezne prilikom udara. Takve stvari se uzimaju ili fabricke ili brendirane sa homolagacijom. Uglavnom da skratim, na manjim autima(Clio, Twingo, R5 itd...) ove stvari konretno pomazu i osjeti se kad se postavi. Po meni su skolja sjedista(mislim na profilisana, ne na klasicne skoljke) ova ojacanja i jos neke stvarcice obavezan dio svakog ozbiljnog auta namjenjenog za iole ostriju voznju bez obzira na snagu. Detalja ima jos, ali to je neka druga prica.......Najbolje je kad se menja ovjes i prelazi na sportski da se stavi i ovaj strut, jer je auto sa tim amortima tvrdje i kosevi pocinju disati, obicni amortizeri su vec "tolerantni" tako da nema neke pretjerane potrebe osim u svrhu sigurnosti.........
« Poslednja izmena: 14.07.2009. - 21:38 od strane El Bayanero » Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 15.07.2009. - 00:55 »
Podeli temuIdi gore

neznam, ja sam cuo da ak se spiga jedna muldna, a strut se ne spiga ili strga, ode i druga mulda u k..., a mislim da se slazes samnom da je to katastrofa... ali i ja sam za stavljanje struta...

2 click : nemoj nas mucit , reci kako se postavlja, ja neznam iskreno pa bi molio da kazes 
Sačuvana

pedrogti
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Clio III RS 197

« Odgovor #19 poslato: 15.07.2009. - 16:10 »
Podeli temuIdi gore

@ El Bayanero: sorry, ne pratim na casu. Poz
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.07.2009. - 16:51 »
Podeli temuIdi gore

Auto mora biti u vazduhu, bar prednja osovina  :angel:
Sačuvana

newbie
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 15.07.2009. - 19:55 »
Podeli temuIdi gore

jel to bilo tesko ?    dobar info
Sačuvana

milan b
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: megan ll

« Odgovor #22 poslato: 11.01.2010. - 13:16 »
Podeli temuIdi gore

Prelistavam stare postove nebi' li nasao nesto o ucvrscenju za motor. Ovo o cemu se pisalo je koska za koseve ili precka za trap a ne koska za motor.
Koska za motor sluzi da ucvrsti motor od pomeranja napred-nazad pri jacem startu. Ima ih na Yugicima i kecevima i uz ostale nosace obicno se stavljaju malo tvrdje od fabrickih jer kad se jace startuje obicno puca auspuh kod izduvne grane.
E zato mi treba neko ko je budzio kosku na meganu 2 i ako je uopste budzio. Vec drugi put mi puca crevo od turba(150e bez zamene) koje sam resio ubacivanjem cevi. Majstor kaze da su mi nosaci motora dobri al vidim da se motor pomera napred-nazad  jedno 5cm pa se mislim da mozda (uz los kvalitet i za 5god) puca  zbog toga.
A,da Megan II 1,5dci '04 125000km
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #23 poslato: 13.02.2010. - 14:57 »
Podeli temuIdi gore

Ima, ima! Ima nosac koji najblize izgleda kao amortizer na gepeku. Amero to mahom ugradjuju, gledao sam nekad na ebay-u i nije bio nesto skup.....Jednim krajem se fiksira za sasiju ili strut a drugim za motor........
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
milan b
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: megan ll

« Odgovor #24 poslato: 14.02.2010. - 01:03 »
Podeli temuIdi gore

Ima, ima! Ima nosac koji najblize izgleda kao amortizer na gepeku. Amero to mahom ugradjuju, gledao sam nekad na ebay-u i nije bio nesto skup.....Jednim krajem se fiksira za sasiju ili strut a drugim za motor........

hvala, prvom prilikom kad otopli cu da smislim nesto. Ima takvih amortizercica na letvama volana koji ublazuju udarce...
Sačuvana

Megane 1.9D
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Megane 1 ph1

« Odgovor #25 poslato: 27.12.2013. - 15:03 »
Podeli temuIdi gore

na otpadu naletih na kosku sa istog megana kao moj, skinem i montiram. radnja vrlo jednostavna, na krajevima koske je zavrnuto safom za kapu amortizera, zavrnuo kod mene i kraj price. kazu da ukrucuje auto, pogotovu sto je kod mene dizel motor
evo i slike
  ne verujem da cu ja kako vozac primetiti neko pobljsanje
Sačuvana

ja sam narkoman, dizel tece mi kroz vene
chika.doctor
Black Ninja
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: R19 TXE 1.7 F3N 66kW

Stefan Veselinović

« Odgovor #26 poslato: 27.12.2013. - 16:25 »
Podeli temuIdi gore

Koliko sam ja čuo, ukoliko su ti koševi dobri, ne bi trebalo da primetiš razliku. Možda se varam, jbg..
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #27 poslato: 27.12.2013. - 16:44 »
Podeli temuIdi gore

Može da se primeti u forsiranoj vožnji kroz krivine. Najbolja je fora kad kupiš ovako nešto za zastavu, a ono ne može da se montira jer je trap već izašao van fabričkih mera, ili nikada u njima nije ni bio.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #28 poslato: 27.12.2013. - 16:53 »
Podeli temuIdi gore

Nije bas najbolji snimak.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=m4KgS8ertHU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=m4KgS8ertHU</a>
Sačuvana

Megane 1.9D
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Megane 1 ph1

« Odgovor #29 poslato: 27.12.2013. - 17:05 »
Podeli temuIdi gore

uzeo sam za sitne pare tako da moze da stoji i kao ukras 
   (zmigavac, spojler ispod fara i koska 1000din, crvena bi bila i da nije bilo koske)
Sačuvana

ja sam narkoman, dizel tece mi kroz vene
Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.142 sekundi sa 36 upita.