Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:52 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Motor 2.2 dCi  (Pročitano 10926 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #15 poslato: 23.11.2014. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

a ti vec nisi dovoljno lud?
Sačuvana

M@rk0
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault Espace IV 2.2dCi

« Odgovor #16 poslato: 25.11.2014. - 21:37 »
Podeli temuIdi gore

Jesi li ga nategao nekad preko 200? 
Nisam preko. Max sam 180/190kmh, autoput Zagreb-Split.
Auto je ladja,  nisam osjetio put od 1500km,  ali to je vec neka druga tema...
Sačuvana

doktorrr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna I

« Odgovor #17 poslato: 11.12.2018. - 09:23 »
Podeli temuIdi gore

Da ne otvaram novu temu. Molim za odgovor da li se i od koje godine u Nissan X-trail ugradjuje 2,2 dCi Renault motor. Na netu se može pročitati da isti 2,2 motor je Nissanov, a negde opet Renaultov. Do koje godine se ugradjivao Nissanov motor, a od kada se stavlja Renault 2,2 u X-Traila?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #18 poslato: 11.12.2018. - 09:28 »
Podeli temuIdi gore

Sto, je li se zna da je jedan bolji od drugog ? Smiley
Sačuvana

doktorrr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 11.12.2018. - 10:41 »
Podeli temuIdi gore

Nebitno je. Ne vidim svrhu komentarisanja nečega na forumu ako ne možeš pomoći, nego besposlen pop i jariće krsti, pa hajde na nešto naprdivamo. Ako znaš, pomogneš, ako ne znaš, ne otvarati usta i pokazivati mentalni kapacitet bespotrebno.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 11.12.2018. - 11:03 »
Podeli temuIdi gore

treca poruka i vec vredjas ..

tesko druze da ces doci do informacije ko je zapravo proizveo motor i pojedine delove koji su se ugradjivali u pojedine verzije nissana, volvoa ..

svi oni dele tehnologije tu i tamo, sve je to manje vise, isto.. najbitnije da uzmes motor u dobrom stanju

citava polemika je isplivala oko toga da li je mercedes poludeo sto je poceo da ugradjuje renoov 1.5 dci , pa otuda i moj odgovor na tvoje pitanje..

ukratko, ozbiljno me zanima sa kojom pozadinom postavljas to pitanje da li je i kad motor nissanov, a od kad renoov ?

Mislis li na ovaj Nissan 2.2 commonrail motor ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_YD_engine#YD22DDTi_(commonrail)

YD22DDTi   Nissan X-Trail   2003–2007

Sa druge strane, ne nalazim renoov 2.2 DCI da je isao u X-trail, nego samo 2.0 DCI ..

Mozda je jos i najbolji pokazatelj koji je tacno motor unutra po njegovoj snazi i obrtnom momentu, ako vec oznaka motora nije dostupna.

Nadjoh na Nissan sajtu ovaj pdf .. isto ne spominju G9T da je bio u x-trail, samo u interstar van-u..
https://www.nissan-global.com/PDF/FF/FY02/fy02ff_17_en.pdf

Ali ako uzmemo u obzir da je Renault-Nissan saradnja jos od 1999. godine, pitanje je sta je zapravo Nissanov YD22DDTi motor od samog pocetka
« Poslednja izmena: 11.12.2018. - 11:45 od strane wcyber » Sačuvana

doktorrr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 11.12.2018. - 11:47 »
Podeli temuIdi gore

Ne bih želio da moj odgovor shvatiš kao uvredu. Tačno je da nisam napisao puno komentara, ali mislim da je suština foruma pronaći odgovor na neko pitanje koje te interesuje i da oni koji znaju treba da ga daju. Da je tvoj prvi komentar bio napisan sa ovim linkom koji pokazuje da je u X-Trail ugradjivan Nissanov motor i da je nakon toga išla ona opaska, sve bi prošlo kao šala i ne bi zaista bilo mesta nikakvoj zamerci. Ali ako napišeš samo šalu, a ne daš nikakav doprinos da odgovoriš na pitanje, onda to ne doprinosi zajednici ovoga foruma ni na koji način, a šala ispada neslana.. iz tog razloga sam napisao odgovor.

A ako te interesuje pozadina mog pitanja, na forumima čitam da je taj 2,2 DCi Renault motor jako loš i da lanac zna da preskoči,a i turbina je prilično loša, dok je u to vreme Nissan imao svoj 2,2 DCi motor (oni su ga zvali DDTi) ravijen u Japanu  i taj je dolazio sa boljim lancem, Nissanovim japanskim.  E sad, pošto njihova saradnja datira još od pre 2000. godine, u pravu si da čovek ne može tačno da zna čija tehnologija je tu umešala prste. Možda ne mora bude tačno, nisam stručnjak za auta, ali eto zato me intersuje da li se u X-Trail ugradjivao Renaultov 2,2 motor. Sad, pošto imamo link sa Wikipedie, valjda će i nekima drugima ova tema da bude od koristi....
« Poslednja izmena: 11.12.2018. - 11:51 od strane doktorrr » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 11.12.2018. - 11:59 »
Podeli temuIdi gore

Sad vidis da je moj komentar bio skroz na mestu...  A to je tek posebna prica na kojim motorima se iz kojih razloga desavaju odredjeni problemi, a posebno kad ti motori napune vise od 10 godina. Nemamo pojma ni ko je kako odrzavao auto, a ni koliko je stvarno km presao. A posle 10 godina je najbitnije u kom je stanju konkretan motor koji dopadne kod tebe .. Eto drugaru puko lanac na mnogo mladjem BMW (2014 god), ovde coveku na forumu na Mercedesu puko lanac ..

Zato kad neko postavi pitanje kao sto je tvoje, uhvati me blaga jeza i ispliva saljivost..
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 30 upita.