Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.07.2019. - 05:16 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 74 Next   Idi dole
Autor Tema: HID Xenon - farovi, sijalice, balasti  (Pročitano 235905 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« poslato: 31.03.2008. - 11:37 »
Podeli temuIdi gore

Poshto chip nisam stavio ostale su pare...
Mislio sam da ih potroshim na xenone pa me zanima da li neko ima iskustva sa njima?
Dolazi li i to iz Kine i kako da prepoznam kvalitet?
Bez ugradnje sam nashao za 155e (exception je upoznat sa situacijom  )
Uopshte me zanima veshe mishljenje o xenonima!
« Poslednja izmena: 09.02.2011. - 01:51 od strane SlObOdNi » Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
MilosM
Gost
« Odgovor #1 poslato: 31.03.2008. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

Definitivno će ti auto izgledati lepše sa xenonima,u Ar je bilo par clia sa xenonima i stvarno su bili vrh.Samo proveri cenu,jer uz njih ide i neka dodatna oprema,tipa releji ili tako nešto (nemam iskustva sa xenonima),ali definitivno ih stavi.
Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.03.2008. - 12:35 »
Podeli temuIdi gore

Da da,ovo je kompletan kit,znachi 2 sijalice i ti releji ili vec shta je.I nije komplikovano za montiranje.Nego me zanima koliko li dugo traju sijalice jer posle zamena nije bash jeftina!
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
IsNoGood
Gost
« Odgovor #3 poslato: 01.04.2008. - 00:54 »
Podeli temuIdi gore

MOgu li i ja da se oglasim? Imam aftermarket xenone,kao sto sam napisao vec u drugoj temi, o faru sa socivom... Sta vas posebno zanima?
Svi aftermarket xenon kit-ovi  se prave u Kini ili Koreji tako da to nije bitno,bitan je kvalitet istih! Bitno je da se pazi sta i kako se ugradjuje jer nije lepo a jos manje bezbedno ako zaslepljuje druge u saobracaju. Prvenestveno je bitno da imas dobru i ispravnu optiku na autu, pa onda kvalitet tih xenona i naravno nacin na koji se to ugradjuje... ako se sve odradi kako treba sto i nije neka nauka-rezultat je vise nego odlican.
Zavisi i za koju namenu stavljas xenone,da li je zbog vidljivosti ili zbog styling-a, prema tome se onda i boja bira....ma ima tu svasta...
U pakeu treba da dobijes sijalice i balaste ,jer xenoni trose 35w za razliku od halogenki koje trose 55w, ali rade na naponu od 23000v. Zbog toga pri paljenju prvo bljesnu pa se onda par sekundi svetlo postepeno pojacava,dok se ne stabilizuje napon...
Cesto pitanje je da li je to bezbedno po far zbog stvaranja toplote. Xenon sijalica stvara manju temperaturu u faru od halogene tako da je apsolutno bezbedna po tom pitanju...

« Poslednja izmena: 05.04.2008. - 04:12 od strane Exception » Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.04.2008. - 07:44 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da možeš! 
To me sve zanima!Da,u kompletu dobijam i te balaste i cena je 155e komplet,znači samo oborena ili samo duga svetla.Je li glupo da za početak imam xenone na oborenim a obične na dugim?Mislim,ne znam na šta će to da liči!
Koliko ih ti već dugo imaš?Koliko li dugo traje jedna sijalica?Ovaj lik kaže minimum 3200 radnih sati?

Kod ovog čoveka gde sam hteo da radim čip je 200e sa ugradnjom, kod ovog momka gde sam radio folije je 180e sa ugradnjom a kod čoveka gde sam radio k&n filter je 155e bez ugradnje plus ako hoćeš 50e za ugradnju, mada je to prosto montirati koliko sam ja upoznat!
« Poslednja izmena: 06.11.2013. - 10:42 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #5 poslato: 01.04.2008. - 13:39 »
Podeli temuIdi gore

pa bogami i nije bas bas najprostije koliko sam skapirao...a kako to da svi ugradjuju ove xenone, i ljudi koji chipuju i koji prodaju filtere itd itd ?
Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.04.2008. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Pa kontam da je zbog toga što je prosto ugraditi!
To ti je spakovano  kutiju,2 sijalice i 2 neka releja ili već kako se to zove i imaš par kablova koje treba povezati.Ima i uputstvo koja žica na koju,minus na minus plus na plus.Čovek mi kaže da je baš prosto ali...
Svaki električar bi povezao za mnogo manje para od 50e.
Ali pazi,to je cena za samo oborena ili samo duga,pošto su kod klija posebne sijalice za oborena posebne za duga(to znaš i sam).
Znači za komplet far bi bilo duplo skuplje.Zato sam ja i pitao na šta bi ličilo da stavim samo oborena pošto nemam pare odmah za sve. 
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.04.2008. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

Xenone ugradjuje firma Trion, iz Beograda.
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #8 poslato: 01.04.2008. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Jel' mogu ja opet? 
Ja sam moje platio 300e sve sa ugradnjom ali i sa tim da u ovlasecenom servisu nemaju nista prtiv posto su i ono slali neka vozila kod ovih ljudi ali to je vec druga prica. Kazu da su najbolji na trzstu xenona kod nas. Ne znam da li smem da kazem ime firme, pa ako nekoga zainma moze na PM... Ugradnja jeste jednostavna AKO imas lak pristup faru i ostalim delovima koji su bitni za montazu. Kod mene na zalost ni sijalica ne moze da se zameni bez skidanja kompletnog branika tako da su morali i to da skidaju, sto vec zahteva i dizalicu. Procedura kod mene: skidanje branika-zamena halogenih sijalica xenonskim-zamena zutih pozicija led dodama-pricvrscivanje balasta (negde gde mogu da stanu najbolje)-prikljucivanje struje-vracanje branika-steloanje farova (aparatom kao na tehnickom pregledu)-uzivanje po nocnoj voznji    Ne zam kako je kod 2-jke, ali kod mene se skidanjem branika skida ceo prednji deo posto branika ni nema...
E sada, ponekad zna da se javi problem,tj. da radio stanice shushte kada su xenoni ukljuceni. To je zbog onog napona od 23000v pa kod nekih auta zna struja da se vrati u sistem. Nazalost, to je bio slucaj i kod mene. Nazvao sam firmu gde su ugrdjeni,zakazao termin za sutradan i problem je resen- zamenom balasta,stavljeni su od druge firme. Svaka cast na profesionalnosti.
Posto i ja imam dvojene sijalice za kratko i dugo svetlo, stavio sam xenone na kratka-naravno. Razlika je neverovatna ,barem za mene koji nisam vozio auto sa xenonima pre. Posto mnogo putujem, cesto i nocu, voznja mi je postala pravo zaovoljstvo koliko lepse vidim put, rupe... A i ostali se brze sklanjuaju da preteknem jer misle da ide neki nogo za*ebaniji auto, mada gde ces za*ebanje od Renault-a  .
Na zalost, zbog jacine svetlosti koju daju xenoni, duga svetla su bila pojedena,razlika se videla samo ako ima drveca oko puta i malo u daljinu jer je svetlelo dodatnih 3 stubica pored puta kada ih upalim... Razmisljao sam i na duga da stavim xenone(jos jedan kit). Otisao na razgovor kod ljudi i oni me odgovor od toga jer su to i sami ugradjivali ali kazu da nema svrhe i da su poskidali sa svojih vozila. Objasnjenje, kao sto sam gore napisao (valjda jesam), kada se upale svetla,xenonima treba 5-6 sekundi da se stabilizuje napon,a sa dugim svetlima se retko kada vozi duze od 10 sekundi jer vam uvek neko nailazi u susret pa ih onda gasite, pa opet palite... Ista ta stabilizacija napona onemogucava visekratno uzastopno blicanje/ablendovanje sto moze da zasmeta u kriticnim situacijama.. Resenje- stavili smo kvalitetne halogene sijalice- Osram NB- za dugo svetlo i razlika je vise nego primetna u dnosu na fabricke halogene i sada je jasna razlika kada su duga svetla upaljena. Ja sam prezadovoljan i ne trazim vise. Sledeci auto koji kupujem potrudicu se da ima fabricke xenone...
Ja sam uzeo 5000k (temperatura koja oznacava boju svetlosti) sijalice koje daju kristalno belu boju i koja odgovara boji koju fabrike stavljaju u original xenone. Svetlo je ocaravajuce, vidi se dobro i po mokrom i po suvom, a moram da kazem da mi se cini da mnogo bolje "razbija" maglu od halogenki (nemam maglenke). Imam sijalice od polovine januara i do sada predjenih preko 9000km sa njima. Svetla ne gasim ni po danu. Ja sam uz uredjaj dobio garanciju od godinu dana i na uredja I NA SIJALICE, sto je za svaku pohvalu. PReporucujem svakome 5000k sijalice, jer sada vecina aftermarket xenona svetli plavo i meni je postalo malo izlizano i jos svasta po nesto a da ne govorimo o tome koliko slabije osvetljavaju po kisi i kada je put mokar...

Evo, posto je za vreme mog pisanja i moderator izneo ime firme da dodam da sam i ja ugradio xenone kod njih i da ih iskreno preporucujem svima, narocito zbog eventualnih komplikacija, kao sto je kod mene bio slucaj i koje smo resili na obostrano zadovoljstvo i bez ikakvog natezanja i sl. Da ne pomislite da imam neke veze sa njima-ljude sam video 2 puta, kada sam ugradjivao xenone i kada smo sredjvali nastali problemcic... Kada sam dosao prvi put sve su mi do detalja objasnili, sta se radi, kako gde...Cak su mi i pokazali razlicite boje svetla kako svtetle posto imaju modele farova i nagovorili me da uzmem 5000k iako sam ja teo cak 4300k koje vuce na zuckasto svetlo kao kod halogenki...

"Ako želite imati BI XENON svjetla trebate dodatni kit za dugo svjelo."  Ovo je pogresno

BI-Xenon znaci da sistem koji se ugradjuje ima xenon na dugom i na kratkom svetlu, ali ne kao dva razlicita xenon kit-a vec kao jedan kit. Radi se o tome da su kratko i dugo svetlo zajedno u jednoj sijalici, te da se paljenjem dugog svetla aktivira neki elektromagnet koji pomera zizu svetlosti u sijalici te stvara drugacije prelamanje svetlosti u faru i onda daje dugo svetlo. To je moguce ugraditi samo u vozilima koja koriste isti sistem sa jednom H4 sijalicom za dugo i kratko svetlo...
Na vozilima koja koriste odvojene sijalice za kratko i dugo svetlo ugradnja ovakvog sistema nije moguca zbog same konstrukcije fara... U ovom slucaju se ugradjuju 2 kompleta ali to gubi svoju svrhu iz gore navedenih razoga...
« Poslednja izmena: 06.11.2013. - 10:45 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana
Nenad
Gost
« Odgovor #9 poslato: 01.04.2008. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

"Ako želite imati BI XENON svjetla trebate dodatni kit za dugo svjelo."  Ovo je pogresno

BI-Xenon znaci da sistem koji se ugradjuje ima xenon na dugom i na kratkom svetlu, ali ne kao dva razlicita xenon kit-a vec kao jedan kit. Radi se o tome da su kratko i dugo svetlo zajedno u jednoj sijalici, te da se paljenjem dugog svetla aktivira neki elektromagnet koji pomera zizu svetlosti u sijalici te stvara drugacije prelamanje svetlosti u faru i onda daje dugo svetlo. To je moguce ugraditi samo u vozilima koja koriste isti sistem sa jednom H4 sijalicom za dugo i kratko svetlo...
Na vozilima koja koriste odvojene sijalice za kratko i dugo svetlo ugradnja ovakvog sistema nije moguca zbog same konstrukcije fara... U ovom slucaju se ugradjuju 2 kompleta ali to gubi svoju svrhu iz gore navedenih razoga...

ovo je što sam ja napisao:
Ako želite imati BI XENON svjetla trebate dodatni kit za dugo svjelo.

a ovo je što si ti napisao:

tjeraš mak na konac 
« Poslednja izmena: 01.04.2008. - 16:35 od strane Nenad » Sačuvana
IsNoGood
Gost
« Odgovor #10 poslato: 01.04.2008. - 16:53 »
Podeli temuIdi gore

Ne prijatelju, BI-Xenon kit jasno stoji za JEDAN sistem/kit koji daje dugo i kratko svetlo iz JEDNE sijalice.

Odvojeno kratko i odvojeno dugo svetlo trebaju 2 ODVOJENA xenon kit-a i to se ne zove BI-Xenon kit...

Npr, u Trionu, jedan BI-Xenon kit kosta 450e (sa ugradnjom). Jedan xenon kit (samo za kratko ili samo za dugo svetlo) kosta 300e (sa ugradnjom) Da bi sa ovim drugim imao kratko i dugo svetlo moras da kupis 2 POJEDINACNA kit-a, sto te kosta 2 x 300e (ili dobijes popust na drugi kit)...

Poenta je da neces da priznas kada ne znas... U drugoj temi sam te lepo pitao da mi otkrijes koja je to AKTIVNA zastita protiv RADARA jer si me ismevao i na kraju napises da NEMA AKTIVNE zastite protiv radara, nego samo protiv lasera sto sam ja i tvrdio od pocetka... To sto si moderator ne znaci da sve znas.

« Poslednja izmena: 05.04.2008. - 04:00 od strane Exception » Sačuvana
Nenad
Gost
« Odgovor #11 poslato: 01.04.2008. - 17:09 »
Podeli temuIdi gore

ajd ovako...
ispočetka...

Bi-Xenon jest ono što si ti napisao, znaći!!!!
Kratko i dugo svjetlo se proicira iz jedne žarulje = TOČNO!!!

odvojeno kratko i odvojeno dugo svjetlo nije bi-xenon, al u konačnici jest!!!
jer oboje imaju istu funckiju a.k.a. kratko xenon i dugo xenon, istina jest da to nije bi-xenon niti će ikad biti, čak ti je i napisano da si izgubio " čar " bi-xenona, jer to ponavljam još jednom bi-xenon nije!!!

EDIT:
ja sam teksr prepisao i skužio sam o čemu se radi...
a druga stvar, smiri strasti...
nisam ti neprijatelj, već sam ti samo htio objasniti na čega je autor mislio...
makar ponavljam to bi-xenon nije, al ajmo reći da je...
« Poslednja izmena: 06.11.2013. - 10:46 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana
Cici
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 36
Auto: Clio III dCi (85) Expression

« Odgovor #12 poslato: 01.04.2008. - 20:30 »
Podeli temuIdi gore

Ako Nata dođe, može ona da odgovori...zanima me šta je to što kod nje pravi problem (pošto se žalila da od ugradnje xenona ima problema sa elektronikom)? Jel to to "vraćanje struje"?
Sačuvana

.
Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #13 poslato: 01.04.2008. - 21:30 »
Podeli temuIdi gore

Nati konstantno pregaraju sijalice. I ne moze nitko dokucit zasto. Meni su dva puta pregarale i onda sam promjenio obje u paru i od onda do danas rade "ko podmazane".
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 01.04.2008. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam se sad chuo sa momkom iz BG.Ugradjuje xenone,cena je 180e i daje godinu dana garancije.Mislim da je to povoljno. 
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 74 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 46 upita.