Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.07.2014. - 12:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa paljenjem: Laguna (benzin i benzin+TNG)  (Pročitano 7453 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault Laguna 1.6 16v 1999

« poslato: 30.07.2009. - 16:07 »
Podeli temuIdi gore

Cao ljudi, imam problem sa paljenjem Laguna 1.6 16v 1999

Pa ovako, da kazem da imam ugradjen plin, uredjaj tommaseto i stvarno sam zadovoljan, presao 20000 km od kako sam ugradio plin i cini mi se da ide bolje nego na benzin.
Da ne skrenem sa svoje teme problem je paljenje.
Pocelo je tako sto jednom prilikom nije hteo da upali, mislim mozda sam trebao da upotrebim upaljac ali rekoh neeee...Pre toga moj matori ubacio neki alarm pa rekoh da nije zbog toga, ali rekoh sebi neeeee, nema to veze, samo je centralna povezana ne i blokada motora. Upalih ja njega nekako i ok, s vremena na vreme (recimo jednom mesecno) poceo tako da zeza. Inace auto je palio koliko okrenem kljuc bez imalo dodavanja gasa. Zaboravih da kazem da je recimo to bilo negde prosle godine u ovo vreme. Sta se sad desava....potrebno je da dodam gas i auto jedva upali, nekad hoce a nekad nece. Mogu da ga ostavim pola sata i kad se vratim kao mina, nema veze da li je hladan ili vruc, isto mu dodje. Prvo sam mislio elektronika, pa plin, zato sto mi se par puta ucinilo da kad iskljucim skroz plin on kao upali medjutim vise to nema veze  jer sam cak i kablove od plina otkacio na kraju i nije hteo da pali. Posle sam mislio da su neki kontakti kod releja za pumpu i ECU jer kad njih prodrmam on upali ali koliko vidim nije ni to.
E sad, pre par meseci menjao set zupcastog ,set pk kaisa i vodenu pumpu, necu da pominjem servis jer nemam nameru da blatim nekog zbog eto jednog servisa iako nisam uopste bio zadovoljan i od tad stvari idu na gore. Posle servisa (tj. ispravke istog) auto pali i vuce dobro, nedugo zatim pocinje frka,ali racunam nema tu sta da se poremeti, da se poremetilo gubio bi snagu . Znaci eliminisem uzubljenje kaisa, racunajuci da je to i stelovanje paljenja. Ako gresim ispravite me. Svecice eliminisem zato sto auto ide besprekorno. Benzinsku pumpu eliminisem jer sam skidao crevo kad nije hteo da upali i baca ko ludo.
Sad sam poceo da gasim plin jer kao bolje pali kad je iskljucen. Mozda sam nesto izostavio ali spremam se na servis plina pa me interesuje da saznam sto vise mogu. Iako tvrde u servisu da kad nesto nije u redu sa plinskim uredjajem automobil se ponasa kao da ga nema i iskljucuje isti.
Lambda sonda ? E sad, meni ne radi chek engine lampica, ne znam da li je moguce da auto radi bez lambde. Kupio sam ga tako bez lampice. Znaci auto je palio iz prve, ponekad nije hteo , jednom u 1 ili 2 meseca zezne i sve u redu ali sad je to nemoguce. Majstori ko majstori, mogu ja da odem nije frka, ali kad pocnu te ovo te ono, te ne mogu da ucitam, te nesto je glavni racunar sjeban. Cak mi ocitali da nemam kod kljuc ja verujuci narezem obican kad ono prc mora kodirani, pa mi rekli da su vazdusni jastuci ispravni kad ono kod suvozaca prednji ga uospte nema, za ostale ne znam...i tako.E da, u Cupriji mi jedan rekao da mi ne radi kompresor od klime i zadnji grejac stakla a sve radi, a ja otisao kod njega zato sto mi slabije radi klima, ali to je vec druga prica.
Sve u svemu neki savet, idem na letovanje pa mi svaki dinar treba kao i Vama, a i da mi ne treba nemam za bacanje kao i Vi pa Vas molim za neki savet, neko resenje, nekog majstora.
Nisam uspeo da nadjem nista slicno na forumu pa eto....ako ima negde vi me uputite, unapred zahvalan....
« Poslednja izmena: 05.02.2012. - 22:50 damal » Sačuvana
RS TEAM
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: megane

« Odgovor #1 poslato: 30.07.2009. - 22:46 »
Podeli temuIdi gore

Za pocetrak proveri davac na zamajcu, nalazi se na kucistu menjaca gde se spaja s mototom, dva 10 ili 11 srafa, skini ocisiti i vidi sta se desava
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.07.2009. - 00:10 »
Podeli temuIdi gore

Ok, nadam se da cu imati vremena za vikend...hvala...
Sačuvana
radeka
Gost
« Odgovor #3 poslato: 31.07.2009. - 10:49 »
Podeli temuIdi gore

Koliko sam razumeo zeza te prvo paljenje. Probaj da otkacis kablove sa akumulatora, sacekaj 10tak minuta i vrati ih na mesto (Budi spreman na ubacis kod za radio i da uradis inicijalizaciju podizaca stakala).
Ako ti upali iz prve znaci da ti je benzinski ECU malo pobrljavio zbog plina. prosnjuraj malo ovuda :
http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=302&t=41481
http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=29
Sačuvana
amply
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: megane I grandtour 1.4 16v

« Odgovor #4 poslato: 31.07.2009. - 11:42 »
Podeli temuIdi gore

Za pocetrak proveri davac na zamajcu, nalazi se na kucistu menjaca gde se spaja s mototom, dva 10 ili 11 srafa, skini ocisiti i vidi sta se desava

Senzor na zamajcu mozes probati da ocistis kompresorom (tj. komprimovanim vazduhom) bez skidanja davaca. Medjutim obrati paznju na konektor senzora. Ocisti dobro i naprskaj kontakt sprejom.
Sačuvana
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 31.07.2009. - 11:59 »
Podeli temuIdi gore

Ok hvala. Kod za radio imam jer sam morao ponovo da ubacujem jedino mi nije jasno za podizace stakala. Licno mislim da je potrebno stelovanje plina jer mu je vreme za servis a cini mi se da je prosli put poceo isto tako da zeza, ali ima tu jos stosta, probacu prvo davac, nadam se sutra. Juce me je zezao, jutros malo, mislim, kako bi zivot inace bio zanimljiv
Sačuvana
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 03.08.2009. - 16:06 »
Podeli temuIdi gore

Eh, nadjoh senzor na menjacu ali nije taj, i cini mi se da bi iscurelo ulje da sam ga odvio. A i ne bih njega mogao kompresorom da izduvam, skinuo sa njega napajanje i upalio, znaci da sigurno nije taj. I to je upalio kao mina. Skinuo napajanje sa jos dva senzora, jedan je od temp a drugi ne znam, na bloku motora je i njega sam cisto iz radoznalosti i upalio kao mina, vratio sve, spustio dizalicu i auto pali kao lud, posle 2-3 h opet isto, teze pali. Nisam uspeo da njadjem, odozgo ne mogu da nadjem,a odozdo samo taj jedan na menjacu. Ako neko zna tacnu lokaciju ili da idem u servis pa da vidim sta ce da kazu. Odozgo imam mnogo creva od plina i koliko sam mogao sklanjao sam ih u stranu ali nista ne nadjoh. Malo prostora jos i ta creva...aj pa tako....
Sačuvana
amply
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: megane I grandtour 1.4 16v

« Odgovor #7 poslato: 03.08.2009. - 16:16 »
Podeli temuIdi gore

Senzor se nalazi na zvonu menjača. Znači kada gledaš sa boka mesto gde je menjač pričvršćen za motor, imaš jednu rupu kroz koju se vidi zamajac, neposredno iznad toga imaš dva šrafa (ključ 10) koji kao drže jednu pločicu. To ti je to. Odvrni, očisti (ako ti je lamela pri kraju biće više prašine na njemu), obrati pažnju na konektor - možda je tu greška.

Nadam se da sam ti pomogao.
Sačuvana
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 04.08.2009. - 10:08 »
Podeli temuIdi gore

jao jao jao, to je takozvani TDC senzor???  

Jeste, nasao sam ga na licinom mestu, jedva se vidi, jako nepristupacan kod mene od gasne instalacije tj creva za vodu. Moracu da skinem filter fazduha prvo, gasnu instalaciju ne bih dirao, valjda cu uspeti...i to danas nadam se, tj veceras. Racunam jedno 2-3 sata ako mi se nesto ne iskomplikuje previse. Hvala momci na savetima i informacijama...javim sta sam uradio ...pozz

Evo me, skinuo, ocistio, nije bilo mnogo prljavstine...trebalo mi je mozda oko pola sata,mislio sam da je nepristupacan ali nije, pod svetlom je mnogo drugacije. Auto pali, danas inace i nisam imao problema, valjda zato sto je malo hladnije, videcemo od nedelje kad otopli ponovo. Sad cu ici i na servis plina pa na put u petak i nadam se bez problema. Sta da vam kazem momci, hvala....ako zeza i dalje kupicu nov, mozda mu jednostavno toplota smeta, ko zna da li je ikada i menjan....ipak, nadam se da je do njega, mozda je i bezazlenije nesto ali videcemo. Hvala jos jednom i pozdrav...
« Poslednja izmena: 04.08.2009. - 21:58 tubifeks » Sačuvana
tubifeks
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 13.08.2009. - 17:06 »
Podeli temuIdi gore

Evo da se javim, nemam problema , malo ujutru teze pali  i potrebno mu je dodati gas. Cekam i dalje visoke temperature pa ce se pokazati sta je....pozz
Sačuvana
bule
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Laguna II '01 1.6 16V

« Odgovor #10 poslato: 01.12.2009. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Postovani drugari, problem je sledeci:
Kad ujutro upalim auto (pali iz prve), desava mi se posle par sec da auto nekako pocinje da gubi snagu i pada mu broj obrtaja. Kada dodam gas onda naglo padne broj orbtaja i ponekad se i ugasi. To mi se pocelo desavati od kad su krenula hladna jutra, ali je sad to stalno tako. Cim se ohladi motor pojavi se problem. Eh da, zaboravih nesto... Posle nekih 60sec kad prebaci na plin tih problema vise nema i dalje je sve normalno.

Ako neko zna sta to moze biti...

Hvala unapred.
Sačuvana
Blazar
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #11 poslato: 01.12.2009. - 18:32 »
Podeli temuIdi gore

Pa ovako ja na jednom starom svom renou 19 kad palim auto na benzin on se odmah upali i radi vrlo kratko izgubi obrtaje i ugasi se, a kad ga palim na plin nema nikakvih problema a isto kada ga upalim na benzin i dam mu malo gasa da preskoci na plin isto se ne gasi. Pitao sam majstora sto mi je ugradjivao plin i kaze da se to desava zato sto se dizne isuse od plina 
Sačuvana

Stragi21
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Laguna Xantia Trezia

« Odgovor #12 poslato: 01.12.2009. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

99% je problem sa plinom ili tim prebacivanjem na plin...
Nemam pojma kako funkcionise Kako gasis auto? jel na benzin?
Sačuvana

E-85 i 27v1
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #13 poslato: 01.12.2009. - 19:47 »
Podeli temuIdi gore

Probaj da pre gasenja auto prebacis na benzin pa vidi dal ce se problem ujutro ponoviti

A ovaj majstor sto kaze da se dizne "osuse od plina"nema pojma kako plin moze da osusi dizne???

Mislim da tebi problem pravi saug(sauh...)proveri da nije spalo ili napuklo neko crevo pa vuce neki fals vazduh
« Poslednja izmena: 01.12.2009. - 19:49 Boki » Sačuvana

Nisu sale za umove male
RS TEAM
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: megane

« Odgovor #14 poslato: 01.12.2009. - 20:40 »
Podeli temuIdi gore

Možda ne bi bilo loše da očistiš dizne npr.
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
Stranice: [1] 2 3 4 5 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.261 sekundi sa 53 upita.