Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
27.01.2020. - 11:29 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi dole
Autor Tema: Problem sa odlepljivanjem delova na armaturnoj tabli  (Pročitano 20456 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Grle
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 28.08.2019. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

Mnogo je lakše naravno ako se skida vetrobran ali ga ja nisam skidao.
Ne moraš strogo gađati kanal. Nije problem i ako ode malo na stranu tj.prema suvozaču. čak je i bolje ako je veća površina lepljenja.
Ja sam gledao da stavim što manju količinu lepka na što veću površinu...

I ono što ćeš lepiti i ono na čega ćeš lepiti su delovi armature tako da nema posle odvaljivanja, to je isti deo.
A i bilo šta da ti crkne je posebno pričvršćeno na armaturu tako da nema brige...
Sačuvana

romi65
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 54
Auto: Renault Laguna 2 Dynaique Ph2 1.9dci 88kW 2005

« Odgovor #31 poslato: 28.08.2019. - 13:54 »
Podeli temuIdi gore

Aha skontao sam da bi bas ljepilo za vjetrobran moglo da uradi taj posao vidjet cu kad odem do Wurtha sta oni preporucuju. Ono sto sam definitvno skontao je da ce zaljepiti tek kada se stavi nekog ljepila dosta u kanal.....ovo sa ovim specijanim nema sanse jedno da ga pola litra saspem Car si hvala ti! Kod suvozaca izgleda katastrofa i moram prvo naci nacina da ga vratim koliko toliko slikat cu danas pa cu postaviti...uzas.

Mnogo je lakše naravno ako se skida vetrobran ali ga ja nisam skidao.
Ne moraš strogo gađati kanal. Nije problem i ako ode malo na stranu tj.prema suvozaču. čak je i bolje ako je veća površina lepljenja.
Ja sam gledao da stavim što manju količinu lepka na što veću površinu...

I ono što ćeš lepiti i ono na čega ćeš lepiti su delovi armature tako da nema posle odvaljivanja, to je isti deo.
A i bilo šta da ti crkne je posebno pričvršćeno na armaturu tako da nema brige...
Sačuvana

Renault forewer
Grle
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 28.08.2019. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

Naravno izlepi staklo krep trakom (onom zidarskom) i stavi nešto ravno čitavom dužinom "zeva" pa tek na to teg (težinu).
Nemoj stavljati direktno težinu koja ne zatvara čitavo lepljenje jer ćeš imati "talase".

E, vidiš, lepak kojim sam ja lepio je baš ličio na taj za stakla...mada možda nešto tečniji...
Sačuvana

romi65
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 28.08.2019. - 15:01 »
Podeli temuIdi gore

Ma ima druze u Wurthu tih ljepila koliko ti bog hoce samo treba pogoditi najbolje. A stako mogu zastiti kartonom sa unutrasnje strane to bi trebalo da bude najmnaji problem a kad budem grijo sa zastitnom folijom protiv sunca mada nemam bas namjeru da ga previse zagrijavam. Predpostavljam da bi mi bilo vrlo pametno da iskljucim airbag

Naravno izlepi staklo krep trakom (onom zidarskom) i stavi nešto ravno čitavom dužinom "zeva" pa tek na to teg (težinu).
Nemoj stavljati direktno težinu koja ne zatvara čitavo lepljenje jer ćeš imati "talase".

E, vidiš, lepak kojim sam ja lepio je baš ličio na taj za stakla...mada možda nešto tečniji...

Sačuvana

Renault forewer
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #34 poslato: 28.08.2019. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na jednoj Laguni 2006-god ljepio sa ljepilom koje sam naručivao sa interneta,tablu sam izvadio na pola,zadigao i nanio sloj ljepila,poslije toga stavio grip klješta i ostavio 24h,koliko znam poslije toga mu je bila uredu i tako je prodana,a vozio je poslije toga oko 2.god.
Sačuvana

romi65
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 28.08.2019. - 15:27 »
Podeli temuIdi gore

Koja grip kljesta drzue imas ih koliko hoces i koje ljepilo ako se sjecas. Pozdrav

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEU_enBA828BA828&q=grip+klje%C5%A1ta&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiq4eTU4qXkAhVC6KQKHeIECQsQsAR6BAgIEAE&biw=1920&bih=937

Ja sam na jednoj Laguni 2006-god ljepio sa ljepilom koje sam naručivao sa interneta,tablu sam izvadio na pola,zadigao i nanio sloj ljepila,poslije toga stavio grip klješta i ostavio 24h,koliko znam poslije toga mu je bila uredu i tako je prodana,a vozio je poslije toga oko 2.god.
Sačuvana

Renault forewer
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 28.08.2019. - 15:34 »
Podeli temuIdi gore

Ona velika C oblik za zavarivanje,a ljepilo je bilo J B Weld.
Sačuvana

romi65
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 28.08.2019. - 15:40 »
Podeli temuIdi gore

Ona velika C oblik za zavarivanje,a ljepilo je bilo J B Weld.

Hhahaha malo ih ima

https://www.jbweld.com/collections/all

Ma dobro ima i Wurth ovih cuda koliko ti bog hoce samo treba ubosti pravo ljepilo a to je najbolje vidjeti direktno u prodavnici sa njima.
Sačuvana

Renault forewer
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 28.08.2019. - 17:29 »
Podeli temuIdi gore

Standardno JB Weld ljepilo,bitno je samo dobro pripremiti površinu nanjeti i stegnuti i ostaviti tako, ovo je ono koje sam ja koristio tad https://www.jbweld.com/collections/all/products/j-b-weld-twin-tube
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 31 upita.
anything