Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2019. - 06:42 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 25 Next   Idi dole
Autor Tema: Cene servisa u vasem gradu  (Pročitano 181187 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« poslato: 21.03.2008. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima!Odlucio sam se da postavim ovo pitanje clanovima foruma iz prostog razloga sto sam primetio i stekao utisak da se cene po servisima cesto veoma razlikuju,takodje,primetio sam da mnogi servisi menjaju razlicite delove na razlicitoj kilometrazi.Zbog svega ovoga,mislim da bi bilo veoma korisno da podelimo nasa iskustva medjusobno,kako bi smo uocili sve razlike,slicnosti,mane i prednosti svih benzinskih i dizel motora..posebno ce mi biti intersantno povuci paralelu izmedju odrzavanja benzinaca i dizela slicne snage motora i nabavne cene.

Vozim Clio 3 sa motorom 1.2 16V,dynamique oprema sa 3 vrata,4 mesec 2006 godine.Na servisu sam bio 2 puta.

Prvi servis(12.500km): Izmena ulja(4L Elf Excellium Syntetic)-3.000din. ,filter ulja-755din. ,podloska cepa kartera-66din. ,Glacelf(0.5L)-655din. ,sjaj za staklo(1L)-60din. Sve ukupno-4.206din.(52eura) Ruke mi nisu naplatili.

Drugi servis(25.000km): Izmena ulja(3.5L)-2.975din. ,podloska cepa-22din. ,Filter vazduha-1.638din. ,Filter klime(kabine)-1.443din. ,Rad(ruke)-1.040din., Inace 1h rada kosta 1.300din. a meni su radili 0.8h pa me je izaslo 1040din. Sve ukupno-7.305din.(91euro) Filter za ulje mi nisu menjali jer po njihovim recima,on se menja svaki drugi put.

Servis se nalazi u Novom Sadu.Master Group.Kod njih sam i uzeo auto,kod njih ga i odrzavam i za sada sam jako zadovoljan.

« Poslednja izmena: 06.01.2011. - 15:55 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Nenad
Gost
« Odgovor #1 poslato: 21.03.2008. - 23:46 »
Podeli temuIdi gore

Evo kako ja to radim...

Ulje Motul 300V 5W40 = 28€ 2L + filter ulja koji je oko 5€, odem u radionu da mi promjene ulje i to mi naplate 7€ ( i stave novu brtvu oko šarafa ), i za 15 minuta ja imam promjenjeno ulje, filter zraka ne mjenjam, već se pere jer imam zamjenski, filter ventilacije/klime košta oko 10€ i to sam zamjenim, vrlo je lagano...

eto i sve to me košta...

6L ulja = 84€ ( nemrem kupiti 5L jer je pakiranje po 2 L )
filter ulja = 5 €
Izmjena ulja  ( ruke ) i brtva = 7€
filter ventilacije ( njega mjenjam na svakih 20 k km-a sam naravno, izmjena traje 5 minuta... ) = 10€

eto, bez filtera ventilacije = 96€ 
« Poslednja izmena: 21.03.2008. - 23:49 od strane Nenad » Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.03.2008. - 16:46 »
Podeli temuIdi gore

@ Nenad : Ok je cifra,mada ulje je vrtoglavo skupo!Znaci..ne ides u ovlasteni servis za ove rutinske izmene..a recimo,kada dodje da menjas remenje ili nesto ozbiljnije..kuda onda ides?

Da li je neko od vas cuo za Renault servis u Sremskoj Kamenici(ovo pitanje se najvise odnosi na Novosadjane)?Zato sto sam ja cuo da su jako dobri i korektni(otac mog drugara je imao R19 i stalno je isao kod tog majstora i bio zadovoljan),ne znam tacno kako se servis zove,znam da vec dugi niz godina rade i da nisu ovlasteni..cak sam i jednom bio tamo jer je jedan moj drugi drugar koji ima Citroen,cuo za taj servis kako je dobar i hteo je da mu oni rade servis ali su ga odbili uz obrazlozenje da Citroen jeste Francuz ali da oni rade samo Renault  tada sam i ja bio sa njim i moj utisak onako od oka jeste da su poprilicno ozbiljni..bilo je tu Megane-a,Laguna i nekih starijih modela(ne secam se sada tacno).

Jako mi se dopala sala vlasnika tog servisa,koji je rekao da Citroen uopste ne rade a i da Renault ne znaju bas najbolje da rade!  :-)1  Po mom misljenju,samo onaj ko je siguran u svoje znanje i iskustvo,moze tako lako da se sali na svoj racun.Razmisljao sam da kad mi istekne garancija..probam da vidim koliko bi me kostali servisi kod njih..ako je razlika u ceni vidljiva i znacajna..probao bih kod njih   :--|
Sačuvana

Cici
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 37
Auto: Clio III dCi (85) Expression

« Odgovor #3 poslato: 22.03.2008. - 16:49 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam čula za njih, ali nisam nikad išla... Znači misliš da su ok?
Sačuvana

.
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.03.2008. - 16:55 »
Podeli temuIdi gore

Da,cuo sam par lepih reci i pohvala za njih..videcemo.
Sledeci servis mi je na 37500km(ne pitaj kako i zasto bas na toj km  ,za to mozemo otvoriti drugi topic) i tada cu menjati ulje i filter ulja..a posto je to posao koji i ja mogu odraditi da imam kanal,znaci svako ko ima 3 ciste ga moze napraviti..otici cu kod njih da pokupim utiske.
« Poslednja izmena: 01.04.2008. - 13:35 od strane Exception » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 22.03.2008. - 17:58 »
Podeli temuIdi gore

Renaul Ruskai, ja cuo lepo  Sremska Kamenica. Eto, kada ja znam iz BG-a znaci da valja. Imate i Master i Sekulic na Veterniku. Jel vam treba jos neka informacija?

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 22.03.2008. - 18:08 »
Podeli temuIdi gore

Bravo care..Ruskai,tako je!    Za Master i Sekulic znam,ali oni su ovlasteni..dok ovaj prvi nije..
Eto,drago mi je da si bar malo potvrdio ono sto sam ja cuo,da je servis ok..znaci ima razloga da ga posetim. 
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.03.2008. - 18:10 »
Podeli temuIdi gore

A vidi, ako nemaju comp i software za nove modele nemoj ici. 
Ako ti treba telefon, poslacu ti na PM pa ih zovi. Ipak vam je Kamenica daleko

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 22.03.2008. - 18:14 »
Podeli temuIdi gore

To cu da ispitam..rekao sam ja vlasniku servisa da imam Clio 3 a on se nasalio da tu nema sta da se radi..samo ulje i filteri i vozi     e kad bi to moglo zauvek! 

Hajde daj malo info o cenama tvog servisa..ipak si ti dizel boy a mene jako zanima cena odrzavanja jednog dci-a   
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 22.03.2008. - 18:17 »
Podeli temuIdi gore

Veliki servis je okruglo 400 evra u ovlascenom servisu (ruke, delovi, dijagnostika i pregled kompl auta), mali ispod 100 evra (treba za nekih 1000 km da idem, pa cu imati najsvezije informacije).  Nije skup sport za odrzavanje   
« Poslednja izmena: 01.04.2008. - 13:36 od strane Exception » Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #10 poslato: 22.03.2008. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

ja treba isto da radim veliki servis na Thaliji pa cu da javim takodje, mozda vec sledece nedelje.
Normalan servis je oko 6k i nesto..., postovacu sutra tacne cene za 1,5dci.
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 22.03.2008. - 18:26 »
Podeli temuIdi gore

Imam super vezu u servisu, drugar je vlasnik ovlascenog servisa, tako da me niko ne "vacari", delovi su uvek original, nista o tome ne razmisljam. Prednje plocice original nesto oko 55 evra, original, Renault kutija
« Poslednja izmena: 01.04.2008. - 13:36 od strane Exception » Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 22.03.2008. - 18:32 »
Podeli temuIdi gore

Hmm..mozda ja veliki servis budem radio i u Beogradu..pa nismo na kraj sveta!   
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 22.03.2008. - 18:34 »
Podeli temuIdi gore

Nikakav problem, uvek mogu da te preporucim
Sačuvana

Nenad
Gost
« Odgovor #14 poslato: 22.03.2008. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

@ Nenad : Ok je cifra,mada ulje je vrtoglavo skupo!Znaci..ne ides u ovlasteni servis za ove rutinske izmene..a recimo,kada dodje da menjas remenje ili nesto ozbiljnije..kuda onda ides?

imam frenda koji je radio u ovlaštenom servisu i ima puno iskustva sa RS-om, čak i vozi jednog, a ako mi treba neki novi dio i tu imam isto pokriče, pa orginalne dijelove dobijem po nižoj cijeni 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 25 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 49 upita.
anything