Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.10.2014. - 05:41 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem nakon redovnog servisa  (Pročitano 7318 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
thassos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 51
Auto: SCENIC 1.6 16v

Pobednik vremena

« poslato: 13.08.2009. - 13:34 »
Podeli temuIdi gore

Samo nakon dva dana kratke voznje (cca 20km.) i posle obavljenog malog servisa, auto se ugasio tokom voznje. Veoma neprijatna stvar, narocito u gradskoj voznji, verujte mi. Na srecu, ostalo je nesto inercije, da ga "popnem" na trotoar. Posle malo "verglanja" uspeo sam da ga upalim i vozim do svoje kuce. Nekoliko puta je bio na ivici da se ugasi, sto se na kraju i dogodilo prilikom ulaska na sam parking. Zatvorio sam prilaz parkingu i zatim nekako uspeo da ga pomerim uz ivicnjak, iako je teren pod visokim nagibom, pa samim tim nepovoljan za manevrisanje, narocito kad volan "oteza". Nemam ideju zasto se to dogodilo, niti sam imao slicnog iskustva sa ovim automobilom. Doduse, nekada davno, dok sam vozio "cetvrku" desavala se istovetna stvar, da auto izgubi snagu i zaustavi se, ali razlog tome je bio dobro poznat: zaprljane dizne na karburatoru, usled loseg goriva. I taj problem se resavao, takoreci, u hodu. Jedan udarac gumenim cekicem po ivici karburatora, napravi vibracije, dovoljne da se zacepljenja momentalno otpuse, tako da ne treba skidati karburator i produvavati ga. Scenic je, pak, sofisticirana roba, pa je ovakva tehnika na njemu neprimenjiva, a i pitanje je da li se radi o prljavom benzinu. Indikativno je to sto je auto bio na pregledu u servisu "Lav" na Ceraku, gde su mu zamenjeni svi filteri i ulje. Inace, u ovom servisu imaju ELF ulja, za koja tvrde da su "izvornog" porekla, a ukoliko u svoj automobil zelite da ugradite originalni deo, oni ce vam ga obezbediti putem kurirske sluzbe. Nazalost, nemaju i majstore na terenu, tako da sam primoran da potrazim upravo takvoga, ali na nekom drugom mestu. Muci me samo ovakva pomisao: Da li je tokom servisa doslo do slucajne greske i gde? Ili se problem pojavio nezavisno od toga? Slucajnost ili, kako rece majstor Oogway :old: u crtanom filmu - KUNG FU PANDA: "Slucajnosti ne postoje".
« Poslednja izmena: 12.10.2012. - 12:50 nuk » Sačuvana

Da sam ja neko...
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #1 poslato: 13.08.2009. - 13:53 »
Podeli temuIdi gore

Koji je motor u pitanju? Koje je godiste auto? Scenic I ili II?
Sačuvana

thassos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pobednik vremena

« Odgovor #2 poslato: 13.08.2009. - 14:16 »
Podeli temuIdi gore

Scenic je benzinac 1.6 16v, 2001g. i da dopunim prethodni post, na kompu nije bilo nikakvih upozorenja, ni jedna lampica nije zasijala sve do trenutka gasenja. Auto se nije tresao, niti je bilo drugih manifestacija. Jednostavno, kao da ste mu tokom voznje izvadili kljuc iz brave. To mi najpre lici na problem sa gorivom, odnosno sa dovodom goriva. Inace skala pokazivaca goriva je na polovini, retko kad sebi dopustam da ostanem na rezervi. Auto je u mom posedu vec skoro dve godine i oko 25000 predjenih kilometara. Pronasao sam majstora, koga ocekujem da stigne tokom dana, pa cu vam javiti o cemu se radi kada ga bude pregledao.
Sačuvana

Da sam ja neko...
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.08.2009. - 14:29 »
Podeli temuIdi gore

Jedna od stvari koja moze biti jeste da ti se pokvario senzor donje ili gornje mrtve tacke. Tada auto brljavi sa obrtajima tj padaju mu i cesto se gasi, tada kompjuter ne razaznaje pun hod klipa u cilindru i dolazi do problema a pri tom te ne obavestava nikakvim signalom na tabli.
Moze biti to a i ne mora, proveri pitaj pa javi sta kaze majstor 
« Poslednja izmena: 13.08.2009. - 14:30 Mr.Black » Sačuvana

thassos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pobednik vremena

« Odgovor #4 poslato: 13.08.2009. - 18:08 »
Podeli temuIdi gore

BRAVO Mr. Black! Upravo je i majstor ponovio ovu tvoju dijagnozu. Prilikom ukljucenja svog kompa konstatovao je brljotinu na senzoru i u dva poteza resio problem. Nista nije zamenjeno, samo fino stelovanje. Jedina alatka je bila odvijac. Potom smo se provozali oko 20km. po gradu i sve je bilo OK. Zatim sam ga ostavio i u praznom hodu oko 30 min. da se ne bih prepustio razmisljanju tipa: "drzi vodu dok majstori odu". Lepo je sto si mi pomogao oko ovog mog slucaja Mr. Black.  Steta je sto nismo iz istog kraja, jer bi mi tvoja strucna pomoc mozda bila i jevtinija.
Sačuvana

Da sam ja neko...
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 13.08.2009. - 18:54 »
Podeli temuIdi gore

Drago mi je da sam uspeo da ti pomognem tj. barem da uocim problem koji si imao    Pitaj sve sto te zanima, ovde ima dosta ljudi koji znaju mnogo mnogo vise od mene tako da ce neko uvek pritrcati u pomoc 
Sačuvana

Ranko 2.0
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Grand Scenic 2.0 16v

...as good as it gets

« Odgovor #6 poslato: 07.09.2010. - 23:08 »
Podeli temuIdi gore

Pre 10 dana sam radio veliki servis na meganu (zupcasti kais, spaneri, roleri,cepovi, pumpa, ulje, filteri) u ovlascenom servisu u Subotici. Auto radi odlicno, ali sam primetio kada sam u leru da nesto cvili iz motora i skontam da je to zupcasti kais. Odmah sam nazvao servis da ih pitam da li je to normalno a oni su mi rekli da se opustim i da je sve u redu. Kais mora da se malo razradi pa se zato cuje, a kao kasnije ce taj zvuk nestati. E sad recite vi meni jer to istina ili da idem da ih smaram da pogledaju. Zvuk nije glasan ali se primecuje i bas je iritantan, kao da imam macku pod haubom. Inace ugradjeni su iskljucivo original Renault delovi.
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #7 poslato: 07.09.2010. - 23:09 »
Podeli temuIdi gore

moguce da se cuje remenica alternatora?

ili lezajevi alternatora...
« Poslednja izmena: 07.09.2010. - 23:22 SlObOdNi » Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« Odgovor #8 poslato: 07.09.2010. - 23:17 »
Podeli temuIdi gore

druze neznam sta da ti kazem ali malo nelogicno da se kais cuje posle promene a da se pre toga stari nije cuo.Budi oprezan i ako se to nastavi opet odi u servis i ne odustaj od toga da ti pogledaju opet auto.
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #9 poslato: 07.09.2010. - 23:18 »
Podeli temuIdi gore

ne mora da znaci da se cuje neki kais

hoce i od lezajeva alternatora, npr...
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #10 poslato: 07.09.2010. - 23:19 »
Podeli temuIdi gore

Ili lezaj kompresora klime.
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 07.09.2010. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Moze svasta da bude od ovog,ali je malo nelogicno d aje sve bilo ok pre ovog servisa i da se sada cuje nesto drugo a ne bas taj kais koji je menjan
Ja samo jos jednom kazem,budi oprezan jer nedaj boze da kais pukne ode mast u propast
Sačuvana
vgorenc
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #12 poslato: 08.09.2010. - 00:07 »
Podeli temuIdi gore

i meni se isto tako cuje, cesto... od kako sam uradio veliki servis prosle godine....
Sačuvana
mikele.st
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megane II 1.5 dci 82hp

« Odgovor #13 poslato: 08.09.2010. - 00:24 »
Podeli temuIdi gore

Mozda su pretegli spaner na zupcastom? Treba pogledati i PK kais
Sačuvana
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 08.09.2010. - 00:32 »
Podeli temuIdi gore

Mozda su pretegli spaner na zupcastom? Treba pogledati i PK kais

ma sve je moguce,nasi majstori po mnei nisu dovoljno dobro obuceni d arade novija vozila,a da ne govorim o tradiciji naseg aljkavog rada itd 
ako nista drugo bar sam naucio da auto vozim kod majstora kad bas moram,jer us mi gotovo uvek jedno popravljali a drugo kvarili
Pa tako sam okrenuo list,i bio sam svoj majstor za sve sto sam mogao da uradim.
Provalio sam R5,ima vremena provalicu i Megana 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.206 sekundi sa 46 upita.
anything