Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
30.10.2014. - 15:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 11 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: gubljenje snage  (Pročitano 20355 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 25
Auto: Megane 1.5dci

« poslato: 19.09.2009. - 18:14 »
Podeli temuIdi gore

Kupio sam auto pre 20ak dana sa auto placa i sve je bilo ok. Danas osetim da slabije vuce i onda stanem posle nekog vremena i cujem tj. ne cujem turbinu.... nema onog zvuka, i kad dam pun gas u leru mnogo sporo dize obrtaje. Onda do kuce pocne da ide jos slabije, skroz bez turbine, znaci druga pun gas uz neku uzbrdicu gde je punio cetvrtom.....  

Ostavim ga da se ohladi i upalim, turbina radi....posle nekih 2km i malo stiskanja opet ne radi....al onako postepeno ne odjednom, i na kraju opet mrtva skroz, auto ide ko bulja. i tad mi napise ALIMENTAZIONE CONTROLLARE i upali lampicu za servis.... i ja stanem ugasim upalim auto, poruka nestane, lampica se ugasi a auto i dalje ne ide.  Sta da radim???    sad cekam druga da dodje sa senikom 1.9dci da probam njegov ventil za otvaranje turbine onaj gore sto stoji kod serva za kocenje...mislim da je to. Jel zna neko mozda sta bi jos moglo da bude, sva creva su ok.   Sta znaci ova poruka gore???  hvala

http://www.ni-kel.com/recnik/     eve ga. znaci punjac, verovatno turbo punjac misli kompjuter megana, ili mozda hraniti se, pa dovod nafte, mozda dizne ili nesto....
« Poslednja izmena: 23.09.2009. - 06:58 Mr.Black » Sačuvana
Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #1 poslato: 19.09.2009. - 19:22 »
Podeli temuIdi gore

Turbina ti je pred samim krajem... ako si je cuo pre nego sto je vrisnula, kao da zvizdi, to je to...
Ako ti je crkla turbina, mozes da radis remont, to ti je oko 250e plus cca 50e za vadjenje i vracanje iste, ili mozes da skines na nekom otpadu, to ti je oko 150-200e...

p.s. Meni je remont radio majstor kod savskog nasipa... I ok je uradio... isto tako sam imao lose iskustvo sa dragim nam sabackim majstorima...

http://forum.renaultklub.org/index.php?topic=1859.0
« Poslednja izmena: 19.09.2009. - 19:25 Filip » Sačuvana

Clio2 ph2 dci + Fluence 1.6 16v ph1
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.09.2009. - 22:04 »
Podeli temuIdi gore

provalio sam gaaaaa. nije zveknula a nije ni zvizdala. Kad otkacim protokomer radi!!! hehehe eto vam jedna forica ako vam zakaze turbina probaj te da otkacite protokomer vazduha ako radi bez njega on je crko    pozz
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #3 poslato: 19.09.2009. - 22:47 »
Podeli temuIdi gore

Sad cu ti reci da si se bas obradovao. Sad Protokometar za 1.9 dti scenic kosta 21000 u R. Savi. Kupio sam pre mesec dana. To je simensov protokemr.

Predlozio bih ti da pokusas da nadjes negde preko neta ili da potrazis na nekoliko mesta.
Sačuvana
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.09.2009. - 23:33 »
Podeli temuIdi gore

auuu....   puno!   cuo sam da ima i kineski....      kako ti se manifestovao problem kad je crko protokomer kod tebe? jel ti prijavio gresku neku???
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.09.2009. - 23:38 »
Podeli temuIdi gore

Izgubio je snagu i ubrzanje. Isao je tromo. Mada burazer kaze da mu se to nije odjednom desilo vec da je lagano zezao. Kada se bas pokvario izbacio je gresku par puta. Sada vuce odlicno.
Sačuvana
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 19.09.2009. - 23:45 »
Podeli temuIdi gore

e pa to je to izgleda.... nisam osetio od jednom da je zvekno nego lagano. i na kraju ide ko bulja jos je moj 1.5 i oseti se da je bez turbine bicikla.   Koju je gresku izbacio kod tebe?
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 20.09.2009. - 00:09 »
Podeli temuIdi gore

Izbacio je sliku za grejac i nisam siguran da li je izbacio i serv.
Nemam bord tako da je to to...
Sačuvana
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 20.09.2009. - 00:37 »
Podeli temuIdi gore

ok hvala. Sutra mi daje komsija njegov 1.5 dci megan da skinem protokomer pa cu da probam kod mene da vidim jel to to Smiley
Sačuvana
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 21.09.2009. - 18:26 »
Podeli temuIdi gore

skinuo sa ispravnog megana protokomer i onaj mali vakum i isto nece da ide...

danas zamenim filter nafte, filter vazduha, filter ujla i ulje i opet isto...   na dijagnostici mi pali gresku na senzoru bregaste al mislim da nije to uzrok problema. poludecu vise...20 dana je kod mene a 3 dana sam u kanalu popravljam auto... pre ovoga sam imao mazdu 323 1.3i i za 8 godina sam samo menjao ulje i filter ulja, plocice, nista vise. filter vazduha i benzina prao...i kompresorom izduvavao hehehe...

trebalo bi sutra da resim problem...
Sačuvana
Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #10 poslato: 21.09.2009. - 19:07 »
Podeli temuIdi gore

cekaj, izbacuje ti gresku a ti mislis da nije to??? objasni kompjuteru da je pogresio...   
Sačuvana
lnzarko
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Reno Clio 1.5 dCi

« Odgovor #11 poslato: 21.09.2009. - 19:17 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam do pre mesec dana imao megana 1.9 dci i muke sam sa njim video oko turbine. To je trajalo dok nisam otisao u Turbo Servis u Uzice i servisirao turbinu ( oko 37000 dinara).
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 21.09.2009. - 19:18 »
Podeli temuIdi gore

a da odes do nekog krstenog servisa, pa da vide tu poruku Allimentazione a controllare (greska na ubrizgavanju)

Elektronika ne trpi improvizaciju...
Sačuvana
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 21.09.2009. - 21:08 »
Podeli temuIdi gore

idem sutra...   mislio sam da mogu sam al izgleda da sa ovim novim kolima mozes da se slikas bez kompa. Znaci to alimetnacione je ubrizgavanje???
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 21.09.2009. - 21:10 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 11 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.262 sekundi sa 57 upita.
anything