Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.02.2020. - 15:03 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 152 Next   Idi dole
Autor Tema: Folije za stakla (zatamnjivanje)  (Pročitano 444887 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Cici
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 37
Auto: Clio III dCi (85) Expression

« Odgovor #15 poslato: 03.04.2008. - 15:56 »
Podeli temuIdi gore

Apsolutno da za oba pitanja! Jedino što u ovom drugom slučaju ne pomažu puno kod mene, jer crni lim mog auta dostiže neverovatnu temperaturu leti na suncu kad stoji.

Zaista je mali šok kad u vožnji spustiš staklo i kad te "opiči" sunce, tada shvatiš koliko znače...
« Poslednja izmena: 03.04.2008. - 15:57 od strane Cici » Sačuvana

.
nebojsa
Gost
« Odgovor #16 poslato: 03.04.2008. - 16:02 »
Podeli temuIdi gore

ja bi takodje apelovao da svako ko zeli tamna stakla ipak stavi prave folije tipa Lumar ili Sun Gard i profesionalno ih ugradi, jer ovo sto se prodaje na buvljaku moze biti jeftino al svakako nije prijatno za ok...., moj drug je fenomenalno ugradio sam folije, al uzeo ih je nna buvljaku i ja sam samo krozsoferku gledao jer mi su mi nekako te foljie blokirale pogled, smetale su mi i za oci, zvuci cudno ali istinito...dok kod pravih i kvalitetnih folija to se ne oseca...
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #17 poslato: 03.04.2008. - 16:14 »
Podeli temuIdi gore

@ Cici : I kod mene je slican problem jer je auto tamnije plave boje pa se brzo zagreje..eee metalik siva ili bela su za ljude koji zive na moru,to potpisujem!
@ Nebojsa : Verujem ti,to ti je isto kao kada kupis naocare za sunce ali na buvljaku,nemaju UV zastitiu,tebi se cini da ti stite oci od sunca a zapravo ti "rasturaju" oko..verujem da i ove kvalitetne folije imaju bar neki nizi nivo UV zastite!?
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
nebojsa
Gost
« Odgovor #18 poslato: 03.04.2008. - 16:23 »
Podeli temuIdi gore

da da , u Grckoj se folije stavljaju na papir od doktora da imas problema s vidom ili da koza ne sme da ti bude puno na suncu ...al to uvek mozes da sredis...

Upravo ta komparacija za naocare... ko ima neke shit i neke original recimo vidi pravu razliku...., ove "original" so ko lek za oci...
Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #19 poslato: 03.04.2008. - 18:20 »
Podeli temuIdi gore

To tvoje je 35% zatamnjeno. Moje je 50%... (kad već moram da pišem! )

Slikaću auto prvom prilikom kad otopli, na sunčevoj svetlosti (pošto je tako i kolega), pa da uporedite i vidite da se i kod mene providi unutra Drugo je kad padne mrak ili kad je loša osvetljenost spolja...

Ovde gde sam ja stavljao foliju ovako racunaju:50% je najsvetlije pa 35% je tamnije pa 20% josh tamnije...znaci veci procenat oznacava vise svetla.Sve to zavisi kako gde...
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Bojan_NBG
Gost
« Odgovor #20 poslato: 03.04.2008. - 21:26 »
Podeli temuIdi gore

One obične folije sa buvljaka su najjeftinije, ali su i najgoreg kvaliteta, jer već posle godinu dana počinju da blede, iscrtavaju se crte na zadnjem staklu od grejača itd. Lumar su standardno dobre folije, neko je spomenuo i Sun-Gard, za koje sam isto čuo da su ok. Ja imam nemačke Bruxafol, već 9 meseci i meni su odlične. U Beogradu zatamnjivanje radi onaj Ivan iz Kumodraža (Lumar), a ja sam radio u Borskoj (firma Mimac - Bruxafol). Meni je najveća korist od folija pri jakom suncu, jer fantastično smanjuju bljesak, a noću nema nikakvih problema pri parkiranju. 
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 03.04.2008. - 21:39 »
Podeli temuIdi gore

@ Cici : Pomaze li to zatamnjenje protiv jakog sunca..prosle godine sam pred 1. maj vozio za C.Goru..leva ruka mi je izgorela od sunca     a nisam mogao nista uciniti,moram voziti     I da li smanjuje uticaj sunca na zagrevanje kabine..pretpostavljam da je na oba pitanja odgovor da,ali ipak pitam da bih cuo info. iz tvog licnog iskustva.   
Pomaze jedino atermicka sofersajbna.. + bocna stakla u boji.. To ti je iz licnog iskustva.
Sačuvana

renault-misha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: renault 5 1.6 GTd + thalia 1.2 16v

renault fan

« Odgovor #22 poslato: 14.04.2008. - 20:05 »
Podeli temuIdi gore

sto se tice folija sa buvljaka jesu losijeg kvaliteta ali meni ne blede imam ih vise od godinu dana samo se malo na ivicama prozora malo odlepljuju (jer se otvara prozor). Lumar folija je za nase uslove tj dzep najbolja
Sačuvana

deda mraz je poranio..... :-)
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #23 poslato: 15.04.2008. - 22:59 »
Podeli temuIdi gore

I ja da dodam po nesto,
kao i cici stavio sam Lumar foliu 50% zatamnjenosti u Novusu (naravno Laci je tu upetljao svoje prste)
i prezadovoljan sam, jako je dobrog kvaliteta i daju ti garanciju 5 godina za folije, znaci sa pravom, a i osim lepog izgleda auta
tu je ona korisna strana ( fantazija za putovanja leti, ne goris ko cvarak na suncu ).
A i zandara sto se tice nisam imao nikakvih problema a i da dodje do toga tu je atest iz Vince koji kad im pokazes slosi im se od
onih silnih formula o prelamanju svetlosti i zakona koji su tamo navedeni tako da cim krene da cita odma ti vrati i kaze vozi druze.   
« Poslednja izmena: 17.04.2008. - 15:22 od strane Mr.Black » Sačuvana

banem
Gost
« Odgovor #24 poslato: 16.04.2008. - 08:21 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno će i kod nas biti kao na zapadu, deo već jeste.

To će reći da smeju da se zatamne samo stakla iza vozača, oba sa strane i staklo petih (trećih) vrata. Fabrički zatamnjena stakla ne moraju na atest, ali svaka izmena mora da se atestira. Sigurno postoji tumačenje ili mišljenje nadležnog ministarstva šta znači "dovoljna vidljivost", a za to su ovlaštene određene institucije kao što je Mašinski fakultet koji će to tačno izmeriti, pa se zato i zove atestirano - zadovoljava pravila.

Slično važi i za treće štop svetlo, gde se vidi koliko je naš zakon zastario. U njemu piše da se prednja i zadnja svetla montiraju uvek u paru, a svi novi automobili imaju treće štop svetlo što bi, po našem zakonu, morali da demontiramo.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #25 poslato: 16.04.2008. - 08:38 »
Podeli temuIdi gore

Sigurno postoji tumačenje ili mišljenje nadležnog ministarstva šta znači "dovoljna vidljivost"

Prvo nek reše ovo:

Ništa konkretno nije definisano a kad čitam član 43 tačka 2... Koliko Zastava je fabrički stizalo sa šajbnama "sa dioptrijom"

Da se ne bih ponavljao, za skoro svaki :renault1: postoje fabrički isečene folije u katalogu dodatne opreme... Ajd' sad , šta je naknadno stavljeno a šta je fabrički . Metodom zbunjivanja
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
banem
Gost
« Odgovor #26 poslato: 16.04.2008. - 08:44 »
Podeli temuIdi gore

Prvo nek reše ovo:

Da se ne bih ponavljao, za skoro svaki :renault1: postoje fabrički isečene folije u katalogu dodatne opreme... Ajd' sad , šta je naknadno stavljeno a šta je fabrički . Metodom zbunjivanja

Vidi, naša supermen policija je sposobna da odokativnom metodom (imaju pravo na to!) utvrde da li su naknadno zatamnjena ili ne. Ako im se baš digne mogu da te teraju na vanredni tehnički. U praksi se to još ne radi, ali sa novim zakonom će verovatno početi.

Pre nekih 10 godina sam platio kaznu jer su policajci sedeći u svom autu u pokretu utvrdili s daljine od 200m da nisam ustupio pravo prvenstva prolaza. Onda sam se raspitivao i čuo da oni imaju pravo na takve odokativne procene i bolje da platim kaznu. U zapisniku što je stigao je pisao da je vozilo kome nisam ustupio pravo prvenstva prolaza kočilo tako da se jasno čula škripa kočnica, a taj čovek bio bar 50m od mene. Onda sam pronašao njegovu adresu i telefon i zvao ga da mi da iskaz u moju korist, ali se na taj broj niko nije javljao. Na kraju sam platio...

Sve u svemu, možda su zatamnjena stakla zgodna, ali će se naša država setiti kako da izvuče para od ljudi koji su to učinili.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #27 poslato: 16.04.2008. - 08:53 »
Podeli temuIdi gore

Sve u svemu, možda su zatamnjena stakla zgodna, ali će se naša država setiti kako da izvuče para od ljudi koji su to učinili.

Vidiš, ni ja se sa takvim stvarima ne bih igrao, to stoji. Ali bih stavio kvalitetne npr. Lumar folije i to neke najsvetlije sa recimo 75% propusnosti (naravno ne na šajbnu). A ovo gore što si naveo ... Ipak smo mi još uvek na žalost "balkaniše švajne" koje će se opet dosetiti kako nadmudriti državu... Igra mačke i miša
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 16.04.2008. - 12:47 »
Podeli temuIdi gore

E pa dok ne počnu da me cimaju ili dok ne izađe novi pravilnik,uredba ili zakon ja ću da vozim ovako zatamnjeno i da uživam!
A posle ću lepo da skinem i gotovo. 
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 16.05.2008. - 08:42 »
Podeli temuIdi gore

Nisu mi skidali stakla i koštalo me 90e.
A video sam plave folije,i mnogo su dobre!!!Ima ih jedan lik na polu ovde u Užicu a polo je plav.Mnogo se bolje uklapaju na plav auto nego crne folije!

Inače razlika je neverovatna što se tiče prženja sunca!!!Kad stavim ruku ispred zatamnjenog stakla skoro ne osećam sunce a  ispred šoferke koja nije zatamnjena isprži me!! 

Do sada nikakva cimanja od strane policije...ama baš ništa! 
« Poslednja izmena: 16.05.2008. - 08:47 od strane dogac » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 152 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 38 upita.
anything