Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 03:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3] 4 5 Next   Idi dole
Autor Tema: Tečni modifikatori za motor  (Pročitano 69773 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sagittarius82
Talisman
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #30 poslato: 23.07.2013. - 14:26 »
Podeli temuIdi gore

gde to mogu da izmerim robi ? )) posto sam ostao bez majstora hahaha tj razmisljam se o nekim novim Smiley
Sačuvana

robi
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: renault megane sport

« Odgovor #31 poslato: 23.07.2013. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

pa svaki iole bolji majstor ima merač za pritiske u cilindrima probaj prvo kod onih koje poznaješ pa onda po preporuci...
Sačuvana

sagittarius82
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #32 poslato: 23.07.2013. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

pa problem je sto vise kod tih majstora ne idem .. )) videcu vec nesto moram da menjam crevo za vodu posto mi je majstor kod riznica pokido .. jbg )) pa cu videti da pazarim to i da mi izmere i onda da dodjem kroz par dana opet da izmerim
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #33 poslato: 23.07.2013. - 14:42 »
Podeli temuIdi gore

Ako je "MODIFIKATOR+" naslednik "Универсаљного модификатора" o kom sam pisao na početku teme ( a deluje mi da jeste jer su karakteristike, način reklamiranja i firma-zastupnik identični), mislim da ga bez ikakve bojazni možeš sipati u svoj motor. Ono što treba svakako očekivati jeste lakši start, tiši rad i sigurno u toku sledećih 30-50kkm manje habanje delova motora. Da li će pritisak u cilindrima porasti ili ne je već pitanje na koje treba sačekati odgovor baš tako kako si predložio: merenjem pritiska pre i posle sipanja modifikatora.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
robi
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: renault megane sport

« Odgovor #34 poslato: 23.07.2013. - 14:46 »
Podeli temuIdi gore

to sam mu samo dao kao primer da uradi da vidi dali je nešto drukčije tj. bolje...jer ako budu iole bolji pritisci i on sam Sagi će biti zadovoljniji što ga je sipao...
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #35 poslato: 23.07.2013. - 18:28 »
Podeli temuIdi gore

Pazi, nije da ne verujem da može da omogući koliko-toliko podmazivanje nakon nestanka ulja, ali hlađenje čisto sumnjam... Ulje služi i za hlađenje, a ne samo za podmazivanje, zato i mislim da preteruju. Za 50 km, bez ulja, ima da istopi skroz klipove.

Slažem se, samo ti kažem da je jugo tog dana izdržao višečasovno akanje svih prisutnih i skoro da nije ni gašen.

ubio se nije znao sta ce sa parama ili ga neko kokno pa napravio samoubistvo )) hehe sv eu svemu razmisljam se da testiram ovaj modifikator pa kud idioti tud i ja Smiley

Ubio se pred mojim komšijom, zbog ljubavi... a imao 50+ godina. Mislim da nije samo ljubav u pitanju jer je u međuvremenu zbog dugova ostao bez stana, postao podstanar i bio na putu da i odatle odleti, a samo par godina ranije je ima milion+ € u kešu... Bio je naivan lik, pozajmljivao pare i dobijao k**ac umesto njih.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #36 poslato: 23.07.2013. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

Pazi, nije da ne verujem da može da omogući koliko-toliko podmazivanje nakon nestanka ulja, ali hlađenje čisto sumnjam... Ulje služi i za hlađenje, a ne samo za podmazivanje, zato i mislim da preteruju. Za 50 km, bez ulja, ima da istopi skroz klipove.
To je druga funkcija motornog ulja, a jos jedna je neutralisanje kiselina nastalih sagorevanjem goriva, mada u poslednje vreme je sve manje sumpora u gorivu, ali ga ipak jos uvek ima.
Tako da je motorno ulje u motoru vrlo bitno, i vrlo je bitno da se menja. Bez obzira na dodatke.
Sačuvana

Louis
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: R11

« Odgovor #37 poslato: 23.07.2013. - 23:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam 2002. godine sipao "Univerzalni modifikator" u P204 koji je duvao vise na iber nego na auspuh. Posle pola sata rada motora na ler gasu se tacno osetila razlika u zvuku a nije ni dimio. Presao s njim 10-ak kkm bez problema! Onda je otisao u istoriju, prsla glava jer mi je prethodni vlasnik precutao da je vise puta bio pregrejavan.
Sačuvana

Piros
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 51

« Odgovor #38 poslato: 23.07.2013. - 23:42 »
Podeli temuIdi gore

Ako je "MODIFIKATOR+" naslednik "Универсаљного модификатора" o kom sam pisao na početku teme ( a deluje mi da jeste jer su karakteristike, način reklamiranja i firma-zastupnik identični), mislim da ga bez ikakve bojazni možeš sipati u svoj motor. Ono što treba svakako očekivati jeste lakši start, tiši rad i sigurno u toku sledećih 30-50kkm manje habanje delova motora.
Bas ovako mi je opiaso rodjak koji je to odavno sipao u auto. Sipao je u dobar motor, tj. nije duvao i trosio ulje. Vozio je taj auto mislim jos dve tri godine bez problema dok ga nije prodao.
Ovaj test o kome prica Mupe se i ja secam, a cini mi se da je neka novinarska ekipa(nisam siguran, ali mi se cini da je Alvirko bio u pitanju)  i vozila tih 50 km bez ikakvih problema auto bez ulja.
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #39 poslato: 24.07.2013. - 10:10 »
Podeli temuIdi gore

Secam se davno nekih prica,da kao taj modifikator vremenom se pretvori u neku skramu koja se polepi po motoru
Sačuvana

Nisu sale za umove male
slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #40 poslato: 24.07.2013. - 10:24 »
Podeli temuIdi gore

Ima svakakvih "modifikatora", od onih sa metalnim i grafitnim prahom, do onih gustine meda što kao zgusnu ulje da motor ne dimi. Ne zna se koji je gori od kog.
Mislim da "Metabond" i "Modifikator +" nisu iz te grupe...
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #41 poslato: 24.07.2013. - 10:30 »
Podeli temuIdi gore

Moj brat je kupio renault 5 icu koju kad su otvorili motor, morali su spaklom da struzu iz motora modifikator koji je neko uso u motor pre prodaje... Zapusilo se bilo sito od uljne pumpe i otisao lezaj na radilici
Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 44

« Odgovor #42 poslato: 24.07.2013. - 10:50 »
Podeli temuIdi gore

e sad... ko zna kako je taj auto održavan i šta su mu radili na motoru i šta su sve sipali , to je veliko pitanje , nisu ga džaba prodavali 
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #43 poslato: 24.07.2013. - 10:52 »
Podeli temuIdi gore

Naravno .. ali ipak je za motor najbolje kad se popravi... Ok, ako neko uspe modifikator u motor na izdisaju, pa ako odlozi otvaranje motora, odlozi .. Ali u ispravan motor nema razloga sipati ove stvari
Sačuvana

LeNgenda
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Dacia Sandero 1.4 MPI Ambiance Plus

Сложи српску браћу драгу...

« Odgovor #44 poslato: 24.07.2013. - 20:26 »
Podeli temuIdi gore

Prica o Univerzalnom modifikatoru koji se reklamirao jos pre sto godina pocinje u ruskoj armiji gde on zaista omogucava nesmetan rad motora odredjeni broj motominuta kada ovaj ostane bez ulja. Sustina je kao i sa run-flat gumama, da se poveca borbena zilavost vozila u slucaju ostecenja, tj. ako dodje do busenja kartera ili se ulje izgubi na neki drugi nacin, da motor moze da radi i izvuce vozilo i posadu iz opasne situacije.

Stvar je u teflonu, odnosno u nekom jedinjenju koje nije nepoznato u auto-industriji, a fazon je da to sredstvo oblaze unutrasnje povrsine motora, u vidu finog filma i svojom strukturom smanjuje trenje i povecava i izjednacava kompresiju u cilindrima, a ulje samo dodatno tome pomaze i ispunjava svoje ostale, vec nabrojane, uloge u motoru.

Naravno, sve ovo vazi ako je u pitanju original, a falsifikata je bilo puno.

Jedinu manu su nasli majstori koji bi redjali bogove kada bi takvi cilindri trebali da se masinski obradjuju jer je teflon prakticno sprecavao trenje, a samim tim i masinsku obradu, tj., struganje.

Preporucuje se upravo za nove motore, gde redovnom upotrebom, tj. sipanjem na svakih 50.000km, zivotni vek motora biva produzen 50%. Sve ovo su, naravno, tvrdnje distributera.
« Poslednja izmena: 24.07.2013. - 20:28 od strane LeNgenda » Sačuvana

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Istorija mačevanja u Srbiji

Vojno mačevanje u Srbiji
Stranice: Prev 1 2 [3] 4 5 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.286 sekundi sa 38 upita.
anything