Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.01.2019. - 01:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 22 Next   Idi dole
Autor Tema: Opruge - Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 84291 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 29
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« poslato: 06.10.2010. - 12:12 »
Podeli temuIdi gore

Vec nekoliko dana kad okrecem volan cuje se kao da kaci nekakva plastika. Otisao sam kod majstora da vidi sta je i odmah je pogledao i rekao mi da je problem sa spiralom (oprugom) amortizera, pokazao mi i stvarno opruga na lijevom tocku je izgubila oblik djeluje deformisano, dok na drugom tocku je u redu. E sad rekao mi je da ona moze da se pokida i da pocijepa gumu   ne bih volio to da iskusim.

Nego naravno to cu da mijenjam, nego me malo cijena muci, trazi mi 80e sve sa zamjenom, da li neko zna koliko se to krece uopste... djeluje mi skupo malo samo za to parce metala...???

I zanima me kako je doslo do toga, cale kaze da mu se nikad nije iskrivila spirala i kaze da je to moglo samo od velikog udara u rupu da se desi, a ja nikad nisam upao u veliku rupu, samo ponekad zakacim ove male ali to je beznacajno i par puta sam se peo po ivicnjaku...

Cale je zvao hit auto i spominju mu nekakve tackice pa na osnovu toga nesto odredjuju, pa da to moze da utice na stabilnost, udobnost  

U pitanju je laguna II ph1 1.8 16v 120ks 2003 god...

Svaka informacija je dobro dosla, jer nemam blage veze  
« Poslednja izmena: 16.08.2013. - 20:00 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #1 poslato: 06.10.2010. - 12:44 »
Podeli temuIdi gore

Gotovo da sam siguran da bi to trebalo da se menja u paru..  A i ima tu posla, raskaciti ceo trap, izvaditi amortizere... Nije mnogo...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #2 poslato: 06.10.2010. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Ipak sam otisao, da mi covjek sve to sredi. Sve je trajalo nekih pola sata, skidanje amortizera, skidanje opruge stavljanje nove i vracanje na staro, kad je skinuo oprugu tacno se vidjelo dje je pukla i da joj fali jedno parce od 15cm, kaze da se to desilo od zamora materijala, jer da sam upao u neku rupu felnu bih sigurno iskrivio. Zamijenjena je samo ta polomljena jer je rekao da ne moraju da se mijenjaju obe. Sada se vise nista ne cuje kada se okrece volan. 
Inace uzeo mi je oko 800din za ruke i 7200din je opruga, pokazivao mi je i u dialogysu kolike su cijene u zavisnosti od toga da li ide na benzince, dizele i jos neke zajebancije i ni jedna nije ospod 100e a cijena ide do 130e... U svakom slucaju jako sam zadovoljan, a i zvao sam servise i prodavnice auto djelova i nidje nema ispod 9000din te opruge.

Na kraju sam mu trazio da mi pogleda svecice posto bog zna od kad nisu mijenjane i bile su u krs stanju i to mi je zamijenio stavio je neke sa 4 kraka tacnije eyquem  RFN 52 LZ F54... toliko o tome.
Sačuvana

bane.lukic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault Megane II ph2 2.0dci 150KS

« Odgovor #3 poslato: 06.10.2010. - 17:59 »
Podeli temuIdi gore

Gotovo da sam siguran da bi to trebalo da se menja u paru..  A i ima tu posla, raskaciti ceo trap, izvaditi amortizere... Nije mnogo...

Trebalo bi da se menjaju u paru.
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #4 poslato: 13.10.2010. - 18:30 »
Podeli temuIdi gore

Evo da se javim jos jednom, povodom skripanja volana, razlog nije bila opruga vec su se krajevi letve malo razlabavili, dotegao majstor i problem rijesen, a ovo sto se tice opruge ona je zamijenjena i auto se potpuno normalno ponasa bez obzira sto nisu mijenjane u usto vrijeme...
Sačuvana

mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #5 poslato: 13.10.2010. - 21:54 »
Podeli temuIdi gore

i ja sam pre godinu dana imao isti slučaj sa jednom oprugom, pukla i falilo joj parče ... i meni je majstor menjao obe ... i to mi je savršeno logično, baš kao što se i amotrizeri menjaju u paru 
Sačuvana

arsmoca
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: Renault Clio II 1.2 16V 2001 god.

« Odgovor #6 poslato: 29.04.2011. - 17:05 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam menjao motorno ulje i filter na mom autu. Majstor je sipao ELF 5W40 NF, a ja sam kružio oko auta i dok je bio podignut na dizalici primetim ja nešto sumnjivo na zadnjoj desnoj oprugi. Malo očistim blato i šta da vidim, opruga na zadnjem desnom točku namestu prvog navoja pukla. Znači ne mogu da verujem jedan krug opruge ostao dole na osovini a onaj drugi pukao i to pod oštrim uglom.  Opruga naleže na osovinu ali šta će se desiti kada je auto opterećen 
U vožnji do sada ništa nisam primećivao, kada sam kupovao auto majstor je KAO gledao i sve bilo u redu i odjednom sada ovo.
Kolko je opasno dalje voziti ovako,  jer ja na autu ništa neobično ne primečujem u vožnji, verovatno jer sam uglavnom sam. Na slici sam označio mesto gde je  pukla opruga.
Jel može neko da mi pomogne gde da nadjem polovnu oprugu, i jel moram da menjam obe ili samo onu koja je pukla - zbog različite tvrdoće.

« Poslednja izmena: 12.09.2012. - 18:04 od strane fLiP » Sačuvana

Kad neko zna, a zna da zna - SLEDI GA
Kad neko zna, a ne zna da zna - PROBUDI GA
Kad neko ne zna, a zna da ne zna - NAUCI GA
Kad neko ne zna, a ne zna da ne zna - KLONI GA SE
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #7 poslato: 29.04.2011. - 20:17 »
Podeli temuIdi gore

Kao prvo ugrožena je stabilnost vozila menjaj što pre
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Espace

« Odgovor #8 poslato: 29.04.2011. - 20:21 »
Podeli temuIdi gore

kao drugo, opruga moze da izleti i raspori gumu, s'obzirom da je zadnja u pitanju manje su sanse da se tako nesto desi u odnosu na prednju ali ja se ne bih bas uzdao u to.
ako uzimas nove, obavezno menjaj u paru.
ostavio sam u nekoj temi vezanoj za opruge kontakt ljudi iz ns-a koji prave opruge i dosta su korektni sa cenama, probaj da pronadjes pa se konsultuj sa njima

edit;

063/82-60-470 Toma i
063/228-149 Anastas

« Poslednja izmena: 29.04.2011. - 20:23 od strane nuk » Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #9 poslato: 29.04.2011. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

Arsmoca,kao sto ti je i napisano,menjaj sto pre!!! Posto vidim da si iz Sapca (moj kraj-mada zivim u Smederevu) imam dobrog prijatelja u sapcu,radi sa renoima,trebalo bi da ima opruge za clia. Mozes mi se javiti na pp da ti dam njegov br.telefona,veoma je korektan,a ako i nema moze ti pomoci da ne lutas i ne tragas previse.
Ako ti izleti opruga iz lezista,napravice ti prilican belaj jer je pod pritiskom. Kad izleti,oslobodice se naglo i tamo gde opruga udari napravice karambol.
Sačuvana

arsmoca
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 30.04.2011. - 09:51 »
Podeli temuIdi gore

Hvala vam, posle praznika ovo resavam po hitnom postupku. Najveci fazon u ovoj priči je to što je opruga pukla pri dnu i to pod ostrim uglom. Tako je pukla da je ostala zaglavljena i prakticno ne moze da se pomera.
Kada je vozilo podignuto oštećenje se ne primećuje, zato poštovani prijatelji kada kupujete auto sve sami pregledajte nemojte puno da verujete servisima i majstorima.
Sačuvana

janko
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Megane 2 PH2 Break 1.6 16V

« Odgovor #11 poslato: 30.04.2011. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Na mom Meganu je bila puknuta prednja desna opruga (tako sam ga kupio) i to samo 1/3 do najviše 1/2 kruga. Nije se videlo, otkriveno je tako što se čulo neko škripanje prilikom prelaska preko većih neravnina na putu. Češalo o donjie ležište na amortizeru, jer nije dobro ležala tl. bila malko smaknuta.  Zamenjena polovnom kupljenom u Rumi plaćena 30€.
Sačuvana

arsmoca
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 02.05.2011. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Hvala svim prijateljima koji su mi pomogli da pronađem oprugu. Dogovorio sam se i sa majstorom da mi je sutra promeni.
Sačuvana

bojanlinger
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Laguna 1.9dci 2003, Opel Vectra 2.0dti 2001.

« Odgovor #13 poslato: 25.05.2011. - 16:27 »
Podeli temuIdi gore

Evo da se upisem i ja u listu sa polomljenim zadnjim oprugama, ali u mom slucaju ja krivac, pretovaren auto, naleteh na ulegnuce i eto ti karambol!
samo sam cuo prasak, odem u servis kad ono obe zadnje opruge pukle za pola kruga, e sad razmisljam sta da radim, u Reno Savi 6000 rsd po komadu,
u Hit autu 13100 rsd po komadu, a polovne 20-30 eura po komadu, u dilemi sam i cvrsto resavam da kupim polovne, sta mislite o kupovini polovnih opruga?
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #14 poslato: 25.05.2011. - 16:49 »
Podeli temuIdi gore

mislim da treba da odes u reno savu
ili da zoves i druge prodavnice delova, nisu ovlasceni servisi jedini
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 22 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 43 upita.
anything