Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 17 18 19 20 [21] 22 Next   Idi dole
Autor Tema: Opruge - Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 84128 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dexkg
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 50
Auto: renault scenic 1.9 dci privilege

Bolje gram prakse nego tona teorije !

« Odgovor #300 poslato: 11.09.2017. - 10:51 »
Podeli temuIdi gore

Tacno tako, ali kada sam za uskrs imao slucaj da me budala cukne na prkingu i pokrivi amortizer desni, tada sam zamenio samo desni amortizer i stavio polovan. Nisam primetio nikakvu razliku u voznji, niti vuce u neku stranu, miler prosao i vracen na nulu, ama nikakvih nedostataka, a terao ga i 150 ne mrda iz trake. Inace nit ludujem nit vozim brzo, to bilo samo za probu. E sad me drugar koji samo odrzava RENOE u Kg ponovo savetuje, da zamenimo samo jednu oprugu. Takodje ne bi ni primetili da je pukla i odvojila pare od 3 cm od kraja opruge da nismo menjali stabilizator kod tog amortizera. Jos mi covek i kaze da nije kriticno ali da jeste za zamenu. E sad nigde ne mogu da nadjem sta znace one boje? Ja sam nasao jednu sa oznakom zelena i siva, a na mom autu je sa oznakom plava i siva. Mada mi kazu da je bitnija visina i debljina opruge, a ova sto sam skinuo je u izuzetnom stanju tj. ni trunka rdje. I skinuta je sa scenic 1.9 i iskreno mnogo bolje vizuelno izgleda nego moja sto je naprsla. Sad...li ga !!   
Sačuvana

Astrea kv
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 60
Auto: Laguna III 2.0 dCi 150 KS automatik Initiale; Twingo 1 1.2 16V Initiale

« Odgovor #301 poslato: 11.09.2017. - 12:08 »
Podeli temuIdi gore

Ako se kupuju nove onda sigurno postoji razlika između korišćene i nove, a tek je razlika jer nikada ne mogu da budu identičnih karakteristika jer nisu iz iste proizvodne serije. Proizvodnja opruga je vrlo fini zanat i tu je neka druga nauka u pitanju u odnosu na ovo računarsko vreme. Stavljanje koriščene opruge sa auta priblićnog godišta pa još i sa istim karakteristikama tj. bojama i drugim oznakama može da bude bolja kombinacija nego jedna stara*jedna potpuno nova.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #302 poslato: 11.09.2017. - 12:11 »
Podeli temuIdi gore

Nemaš ti tu šta da primetiš... Ali, ima situacija u kojoj bi mogao da primetiš. Pri naglom kočenju, ako postoji razlika u vešanju, možeš lako da imaš zanošenje, pa i okretanje. Ako misliš da je ušteda na jednoj opruzi vredna takvog rizika... pogledaj malo ruske snimke iz saobraćaja, njima se to često dešava, pa razmisli ponovo.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
dexkg
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #303 poslato: 11.09.2017. - 13:40 »
Podeli temuIdi gore

@Astrea KV
Nikada ne bih stavio kombinaciju jedna nova jedna polovna, a kada sam pitao gde mogu kupiti originalnu ili bar pribliznu originalu nisam dobio odgovor. Takodje, u KITU su mi rekli za neku marku zaboravio sam ali cena po komadu je 3000 dinara znaci dve su 6000. Ne sudim po ceni, ali kako sam razumeo svi moji prijatelji koji voze Renoe odmahuju glavom, a kada sam ih pitao da li su skoro kontrolisali vesanje odmahuju glavom. Ja to cinim svaki dva meseca odem kod drugara popijemo kaficu i on digne auto na dizalicu pa pogleda dali je negde procureo, da li ima nesto od proslog puta da se pojavilo i tako. Druzimo se a to nam oduzme 15 min vremena. Tako smo i primetili kod zamene stabilizatora, a inace ne znam da li ja tako vozim auto mesec ili dva ili se mozda takva naprsla opruga potkrala kontroli.
@mire
Apsolutno si u pravu. Opet ista muka, zamenim opruge i stavim od "nekog" proizvodjaca, ali je bitno da su za dizela...s druge strane ima i onih koji kazu bolje je staviti polovnu oprugu koja je iste visine i iz renoove ugradnje. Pisem sve su to price. Verovatno si u pravu, a sto se voznje tice i nisam neki zustar vozac, sad ne daj boze da treba neko naglo kocenje!
Najbitnije je da se razmisljam da odem i uzmem drugu oprugu sa istim oznakama jer bila je jos jedna i to u vizuelno mnogo boljem izgledu nego moja naprsla. Ove opruge nemaju trunke rdje, a ona plastifikacija ili ti boja na njima se jos nije skinula niti imam nekih vidljivih ostecenja, a vidi se da nije farbana jer ima onaj sloj plastifikacije.
Kako god odradicu ovako i odvescu auto na miler da se proveri situacija kako stoji auto da li je sve ok.
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #304 poslato: 11.09.2017. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj da se zamlacujes sa bojama, ko zna da li je neko od prethodnih vlasnika menjao i stavio te koje su sada. Zameni obe po fabrickom katalogu i miran si, a i jeftinije ce da te kosta.
Sačuvana

dexkg
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #305 poslato: 11.09.2017. - 16:19 »
Podeli temuIdi gore

Ma u Svajcarskoj nije a ja sam ga dovezao

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #306 poslato: 12.09.2017. - 06:34 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na L2 opruge promenio tako što sam otišao kod majstora, koji je po Dialogys našao tačan broj dela za moj auto i montirao mi odgovarajuće opruge. Bile sy KYB (kayaba), iz Renault programa, a koštale su oko 10% manje nego Kayaba u prodavnici. Nije mi na pamet padalo da se zamlaćujem tražeći deo i zagledajući boje na automobilu.

Nijedan polovan deo ne bih nikada montirao na vešanje. To je moje mišljenje.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
croraver
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Laguna II MK1 - 1.6 16V - BG0A

« Odgovor #307 poslato: 12.09.2017. - 11:04 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na L2 opruge promenio tako što sam otišao kod majstora, koji je po Dialogys našao tačan broj dela za moj auto i montirao mi odgovarajuće opruge. Bile sy KYB (kayaba), iz Renault programa, a koštale su oko 10% manje nego Kayaba u prodavnici. Nije mi na pamet padalo da se zamlaćujem tražeći deo i zagledajući boje na automobilu.

Nijedan polovan deo ne bih nikada montirao na vešanje. To je moje mišljenje.

Ja sam također nasao u Dialogysu part number, sam otisao i kupio KYB i zamijenio. Sve super. Obje odjednom.
Sačuvana

Mijailo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Laguna 3 ph 2 2.0dci 175HP 4Control

« Odgovor #308 poslato: 23.03.2018. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav narode. Da li neko moze da mi objasni zasto su Renault opruge u ovlascenim servisima (i prednje i zadnje) oko 14.500 komad a KYB K-Flex oko 5.000 prednja i 3.500 zadnja (po komadu)? Dok su npr amortizeri maltene iste cene, cak mislim da su Excel G i skuplji od onih koje nude u ovlascenim (oko 28.000 sva cetiri u ovlascenim dok su Excel G oko 30.000). Da li je moguce da je tolika razlika u ceni opruga, oko 58.000 u ovlascenom i oko 17.000 za K-Flex? Jel su toliko kvalitetniji?

Isto vazi i za solje sa lezajem koje su oko 9.000 komad dok su poprilicno jeftinije u slobodnoj prodaji (mada to mozda zavisi i od brenda (Corteco sam video) posto nisam uspeo da nadjem KYB solje koje mislim da su u slicnom cenovnom rangu kao i ove u ovlascenim servisima)

I da, ove cene iz ovlascenih servisa su sa 25% popusta...
« Poslednja izmena: 24.03.2018. - 12:01 od strane Mijailo » Sačuvana

Ne radi drugima ono sto ne zelis da neko uradi tebi
Ldejan
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Reno Laguna 2006 1.9dci 130ks

« Odgovor #309 poslato: 10.04.2018. - 12:05 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem sa zadnjem trapom. Vozio sam vise puta po losem putu, jako losem putu. Od tada imam neko skripanje u zadnjem trapu. Najvise se cuje u gornjem delu opruge i samo kad je napolju toplo.  Amortizeri su novi i silen blokovi takodje, reno original. Sumnjam na opruge, tj. leziste opruge u kosu.

Dal je to neka fiksna solja ili kako se vec zove? Dal je neko imao slican problem? Mislim da tu nista drugo nema sta da skripi osim ovih delova koje sam nabrojao.

Sačuvana

aboki85
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Scenic 2 ph1 2.0T, Kangoo 1.5dci

« Odgovor #310 poslato: 10.04.2018. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko moze da mi objasni zasto su Renault opruge u ovlascenim servisima (i prednje i zadnje) oko 14.500 komad a KYB K-Flex oko 5.000 prednja i 3.500 zadnja (po komadu)?

Pa verovatno dosta zavisi i od marze koja se stavlja 
Cim oni daju 40% popusta na delove, za auta starija od 10 godina, moraju marzirati sa min 70% da bi imali neku zaradu 
Ne kazem da deo nije kvalitetan ili bilo sta slicno, samo kad dajes toliki popust moras imati racunicu...

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #311 poslato: 10.04.2018. - 19:14 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem sa zadnjem trapom
 Sumnjam na opruge, tj. leziste opruge u kosu.

Ne vidim da na zadnjim oprugama ima gde da škrii, one su samostalne-van amortizera, na mome autu a verovatno i na tvome.

Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Ldejan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #312 poslato: 10.04.2018. - 19:31 »
Podeli temuIdi gore

pa sta to onda moze da bude. zanimljivo je jos i da se to skripanje cuje posle duzeg stajanja auta a posle jedno 10, 15 min. voznje nestaje i tako uvek ali samo kad je napolju toplo.
nisam pametan.
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #313 poslato: 12.04.2018. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Moguće je da je upalo blato ili prašina i sad zavija.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Sačuvana

Ldejan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #314 poslato: 16.04.2018. - 09:48 »
Podeli temuIdi gore

provalio sam sta zvace. silen blok u amortizeru, u gornjem delu gde se amortizer fiksira za sasiju. kroz taj silen blok prolazi sraf za fiksiranje amortizera.
amortizer je dobar, oba, i grehota mi je da menjam amortizere zbog toga. videcu sta ce da se desava u narednom periodu.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 17 18 19 20 [21] 22 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 37 upita.