Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.07.2019. - 21:15 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 24 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa auspuhom (pletenica, cevi, lonci, nosači)  (Pročitano 167004 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #15 poslato: 05.04.2008. - 16:02 »
Podeli temuIdi gore

Iako su nam auta isto godiste,znaci maltene vrsnjaci     nadam se da se kod mene to nece desiti..i da  po Francuskim fabrikama ugradjuje auspuhe od nekog drugog kooperanta..iako mi Duletov primer ne uliva neko veliko poverenje ni u tamosnje dobavljace!   
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Edo
Gost
« Odgovor #16 poslato: 07.04.2008. - 15:30 »
Podeli temuIdi gore

Novi srednji lonac lego, ma clio mi prede opet ko stari, cak mi bolje i vuce.  Ja sam primjetio da slabije vuce ali sam mislio da je do goriva jer sam ovaj put dosu 95 umjesto 98 ali nije, sad drasticno bolje vuce.
« Poslednja izmena: 07.04.2008. - 15:39 od strane Storia » Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 07.04.2008. - 16:12 »
Podeli temuIdi gore

E bas mi je drago..sto bolje vuce     ja sam uvek bio zadovoljan sa svojim autom pa mi nekako bilo zao sto i ti nisi,mislim na snagu a imas sada i novi auspuh.Koliko sam shvatio iz tvojih ranijih postova,ti zivis u kuci(izvini ako sam pogresio),a to ti je velika prednost u smislu odrzavanja npr. cuvanja auspuha(kompletne grane)od soli..kad god budes imao priliku i kad primetis da su bacali so..a ti ga povremeno crevom sa vodom isprskaj i saperi odozdo..posebno zadnji i srednji lonac jer to mozes i najlakse dohvatiti ali i citav auto odozdo..to je jedini nacin da se boris protiv soli i preveremenog "odlaska"(korozije) auspuha.Ja zivim u stanu tako da jedino imam mogucnost da odem na samousluzno pranje(posle kuce i svog privatnog dvorista,najbolja varijanta) ili u perionicu(gde ih bas briga za moj auspuh  )..ali i to mogu tek kada se sneg istopi jer mi ne vredi stalno trckati tamo-vamo..   
Sačuvana

Edo
Gost
« Odgovor #18 poslato: 07.04.2008. - 16:37 »
Podeli temuIdi gore

I ja zivim u stanu. Ali to kod mene otac uradi. Recimo ja sam se uvijek cudio sto on svake sedmice kad je zima ide u auto praonicu sada znam i zasto!
Sačuvana
Dule
Gost
« Odgovor #19 poslato: 07.04.2008. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

E bas mi je drago..sto bolje vuce     ja sam uvek bio zadovoljan sa svojim autom pa mi nekako bilo zao sto i ti nisi,mislim na snagu a imas sada i novi auspuh.Koliko sam shvatio iz tvojih ranijih postova,ti zivis u kuci(izvini ako sam pogresio),a to ti je velika prednost u smislu odrzavanja npr. cuvanja auspuha(kompletne grane)od soli..kad god budes imao priliku i kad primetis da su bacali so..a ti ga povremeno crevom sa vodom isprskaj i saperi odozdo..posebno zadnji i srednji lonac jer to mozes i najlakse dohvatiti ali i citav auto odozdo..to je jedini nacin da se boris protiv soli i preveremenog "odlaska"(korozije) auspuha.Ja zivim u stanu tako da jedino imam mogucnost da odem na samousluzno pranje(posle kuce i svog privatnog dvorista,najbolja varijanta) ili u perionicu(gde ih bas briga za moj auspuh  )..ali i to mogu tek kada se sneg istopi jer mi ne vredi stalno trckati tamo-vamo..   

E, ali ima jedan drugi problem koji isto steti auspuhu kada ti dodjes sa vrucim auspuhom na pranje, a nakon svake voznje se auspuh ugrije i onda ga ides polijevati vodom...mislim bolje je i to nego ostaviti sol na njemu, ali isto nije bas idealno...isto tako za auto nije dobro ko ima garazu i nakon voznje po kisi uparkira mokar auto u garazu.
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 07.04.2008. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

@ Dule : Slazem se za ovo oko auspuha..ali sta ces,bolje i to nego da ga so grize..sto se isto slazemo.Opet dolazimo do toga da je kuca zakon,jer ga mozes prati kad hoces i kada nije vruc(auspuh)!   
A reci mi..zasto nije dobro uparkirati mokar auto u garazu? Unosis vlagu koja se tamo zadrzava?     Je's da nemam garazu  ali me zanima.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #21 poslato: 07.04.2008. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

...isto tako za auto nije dobro ko ima garazu i nakon voznje po kisi uparkira mokar auto u garazu.

Ni meni ovo nije baš najjasnije. Ako je dobro provetrena garaža, čemu smeta voda
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 07.04.2008. - 23:02 »
Podeli temuIdi gore

Ako imas dobru ventilaciju, nicemu.
Sačuvana

Dule
Gost
« Odgovor #23 poslato: 07.04.2008. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

Ako imas dobru ventilaciju, nicemu.

Upravo tako.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #24 poslato: 08.04.2008. - 00:47 »
Podeli temuIdi gore

Sutra ugrađujem aspirator i pravim odžak da izvlači vlagu iz garaže . Šalim se, naravno. Garaža mi je OK, voda se ne zadržava tako da nemam tih problema. I onako mi vrata ne dihtuju kako treba a garažu ne grejem, tako da je sve OK. Čak imam i promaju između dve spojene garaže
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
krca
Gost
« Odgovor #25 poslato: 08.04.2008. - 23:39 »
Podeli temuIdi gore

Izduvni sistem najvise propada iznutra prali ga vi ili ne. Ovde je rec o kvalitenom izduvnom sistemu (bar je tako deklarisan od strane fabrike) i uzrok ne bi trebalo da je korozija (bilo unutrasnja bilo spoljna) vec jednostavno lose zavarena pregrada.
Sačuvana
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #26 poslato: 09.04.2008. - 21:51 »
Podeli temuIdi gore

a kako vi perete ispuh?? ja mogu samo zadnji lonac oprat.... do ovih ostalih nemogu...

i meni je srednji malo propaljen ... al za to sam ja kriv    ic cu po srednji protocni kod Laste, necu orginal...
Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 09.04.2008. - 21:55 »
Podeli temuIdi gore

Do sada sam uglavnom prao samo zadnji jer do njega sam samo i mogao doci..dok u poslednje vreme za te potrebe idem u samousluznu perionicu gde imaju onaj "pistolj" pod pritiskom,malo vise se sagnem i bez problema operem citav auto odozdo! 
Sačuvana

nikolapanic
Gost
« Odgovor #28 poslato: 13.04.2008. - 20:10 »
Podeli temuIdi gore

Ajde recite nekog dobrog koji pravi lonce i izduve od prohroma
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #29 poslato: 14.04.2008. - 01:31 »
Podeli temuIdi gore

Provereno: http://www.batasportauspuff.co.yu/
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 24 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 49 upita.
anything