Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 03:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Power Box VS Chip Tuning  (Pročitano 20562 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
InfinityNS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Megane III Coupe

« Odgovor #15 poslato: 04.10.2013. - 15:09 »
Podeli temuIdi gore

Evo kako stoje stvari:

Pricao sam sa covekom koji drzi servis u Novom Sadu. Firma postoji sigurno 30 godina. Sto se tice FAP filtera, i on smatra da ce sigurno brze da se puni nego bez boxa. No, s obzirom da od mojih ~350km kolko predjem nedeljno 220km su po otvorenom putu, to dodatno punnjenje ce biti daleko manje nego kod nekog ko svoju kilometrazu pravi iskljucivo po gradu. Sta vi kazete na to?

Pored toga, razgovarao sam i sa prodavcem Vectora, koji je tolko uveren u performans svog proizvoda da je rekao idi slobodno na Dyno (sto nameravam i da uradim, koju god opciju za pojacavanje da uzmem). Vector bi kostao 290e, a to su vec remap novci. Jel niko nema iskustva sa Vectorom?
Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #16 poslato: 04.10.2013. - 15:37 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam ovaj http://www.tuningbox.net/epages/AutotechnikSaretze_K_43902637.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/AutotechnikSaretze_K_43902637/Products/1-007 tuning box i po nekad stavim da bi malo ostrije vozao . Moja preporuka ti je mapiranje ali kvalitetno joje malo vise kosta ali je sigurno odradjeno kako treba dok box stelujes sam po sebi i generalno mi se ne svidja kako motor napregnuto radi sa njim . Ako te interesuje dodji namontiramo vozaj par dana pa se i sam uveri da ne bacas pare . Btw da napomenem imam kabel samo za delphi sistem kao an 1.5dci ...
Sačuvana

InfinityNS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 04.10.2013. - 16:06 »
Podeli temuIdi gore

Iskreno hvala na ponudi Mislim da je to box neke starije generacije, i upravo na tome insistiraju prodavci boxeva kada se "brane". Obe firme kazu: nije ti to ono sto se prodavalo pre par godina, ovo je u potpunosti nova stvar. Ovaj Vector treba da kosta skoro troduplo tolko, pa predpostavljam i da je savrseniji. A mozda i nije, mozda je prevara, slazem se. Postavio sam temu na UK renault forum pa cemo videti sta oni kazu...

Sto se tice remapa, to kapiram da ne dolazi u obzir zbog garancije. A mogu i da mi prepisu mapu fabrickom, npr pri instalaciji software update-a. A to mi i nije neki pos'o

Izmena: uklonjen citat
Zabranjeno je citirati u celosti post na koji se neposredno odgovara!
« Poslednja izmena: 04.10.2013. - 18:35 od strane meganed97 » Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 04.10.2013. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Kako god ja htedoh da ti pomognem pri odabiru mada si u pravu jer je to dosta mator box .
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #19 poslato: 04.10.2013. - 23:11 »
Podeli temuIdi gore

A za koliko ždrebadi se borite da dobijete.
Jer ne vidim suštinu tjuniranja.Da li je to da možeš da odgovoriš nekome ili da ideš brže,manje trošiš.
Ako je u pitanju performansa,onda ni do starog 1.9 130 ks nećeš doći,a i to je preslabo.Pravi automobili koji povlače iz peta su od 2000 cm3 pa na više,a ovo što mi
vozikamo,to je samo od tačke a do tačke b.
Radi kako hoćeš,ali gledaj ti to izgustiraj pa kupi neki model sa 2.0 motorom ili lagunu kupe sa 180 ks.
Sačuvana

InfinityNS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 05.10.2013. - 01:05 »
Podeli temuIdi gore

Bio bih prezadovoljan sa 15ks i dodatnih 40Nm. Valjda nije nedostizno...
Sto se tice potrosnje, to me ne tangira... Vozio sam pre ovog Alfu koja je umela da srkne 12l komotno
Kod koga da vozim auto na Dyno? Koje su cene?
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 05.10.2013. - 09:07 »
Podeli temuIdi gore

E to i jeste problem što se cimaš za samo 15 ks i 40nm.Ništa to nije što bi te fasciniralo,a samo će drugi trljati ruke ,a tebi će samosugestija ulivati osećaj da si dobio mnogo.
Sačuvana

InfinityNS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 05.10.2013. - 11:25 »
Podeli temuIdi gore

Samosugestija? Nema tu  samosugestije, dyno treba da pokaze rezultate... Ako su ispod navedenih zelja, vracam box. To je to.

Pored toga, nemamo svi megalomanske snove o kolima sa Bog te pita kolko ks - koji se nikad ne ostvare. A za Srbiju 200ks i jeste takva prica. Koliko ljudi sa ovog foruma ima tu snagu? Aj'te molim Vas...

Meni treba da mi auto jace povuce u 4. brzini na 80kmh kad imam prtljag i devojku na suvozackom.

Ko ju Srbiji ima najnoviji tj najtacniji dyno? BG i okolina bi mi prijala...
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 05.10.2013. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Ajd stvarno da od saveta ne shvatiš kao popovanje ili raspravu,ali upravo to i jeste moj komentar.Za značajnu razliku ti ne treba test mašina,ali i jeste suština svakog dobrog tjuniranja
da se ne dobijaju neke strašno velike razlike i evo još jednog odgovora koji se sam nametnuo,jer ako pritisneš gas na 80 ,a dobio više snage,a ostao menjački sklop stari,a ne prešaltaš u niži stepen,onda će brzo da se zapali lamela.Mislim ako uradiš pojačanje vodi računa o tim stvarima da ne provrtiš lamelu,jer NM hoće da prošlajfuje ako u visokom stepenu pritisneš gas,a sa malih obrtaja.Prosto lakše će je provrteti nego poterati.Mislim da me shvatate,a imam iskustvo jer sam svoj 1.9 130 ks tako prošlajfovao.Zato sad vozim automatik.
Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 05.10.2013. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Pa ti onda nisi radio safe chip vec mnogo jaci chip
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 05.10.2013. - 22:07 »
Podeli temuIdi gore

Ma nisam radio nikakav čip,nego sam bio lenj da šaltam,a menjački sklop kdo L2 je poznat kao slab,ali na svu sreću bolje da crkava lamela i korpa ,nego kao što su prve serije
imale problema sa menjačima.Prosto ,mnogo je to NM za tako koncipiran menjački sklop.U najmanju ruku bio trebalo razmisliti i o tome kad se radi tjuning.Moje mišljenje.
Ali taj komentar sam dao upravo zato što je kolega rekao da hoće sa 80 da mu povuče kad treba.Naravno da svi to želimo,ali ipak treba prešaltati u stepen niže,a tada će inače dobiti na prenosu snagu,jer je naravno u stepenu koji bolje povlači.
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #26 poslato: 05.10.2013. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

Pokusaj da promijenis kubikazu, onda ces dobiti to sto zelis.......
A za koliko ždrebadi se borite da dobijete.
Jer ne vidim suštinu tjuniranja.Da li je to da možeš da odgovoriš nekome ili da ideš brže,manje trošiš.
Ako je u pitanju performansa,onda ni do starog 1.9 130 ks nećeš doći,a i to je preslabo.Pravi automobili koji povlače iz peta su od 2000 cm3 pa na više,a ovo što mi
vozikamo,to je samo od tačke a do tačke b.
Radi kako hoćeš,ali gledaj ti to izgustiraj pa kupi neki model sa 2.0 motorom ili lagunu kupe sa 180 ks.

Sve je receno kako treba.......Potpis na ovo...........
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #27 poslato: 05.10.2013. - 22:51 »
Podeli temuIdi gore

Imas dyino u cenrtu boban oko 40-50 evra i bobo sport kod smedereva jedno 50 km od beograda oko 30 evra.
Sačuvana

dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #28 poslato: 05.10.2013. - 23:26 »
Podeli temuIdi gore

bobosport je i prijatelj foruma i daje popust clanovima foruma -
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=26759.0
inace se u velikoj meri slazem sa nenasanom... mislim da ti mozes da dobijes toliko poboljsanje koliko trazis, pa i preko toga, i bez posledica za kraci vremenski period/kilometrazu, ali sam siguran da ti koliko god da dobijes nece biti dovoljno, i onda bolje "narani konja i nista ne diraj"... to ti govorim iz licnog iskustva...
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #29 poslato: 12.10.2013. - 02:08 »
Podeli temuIdi gore

Cujem da si bio kod u BOBOSPORT?
« Poslednja izmena: 12.10.2013. - 02:12 od strane fLiP » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 44 upita.
anything