Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.03.2019. - 21:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Senzor pritiska turbine  (Pročitano 23947 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dzaga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 47
Auto: laguna 2

« poslato: 21.01.2010. - 19:28 »
Podeli temuIdi gore

radi se o motoru 1,9dci FAP (F9Q 758, BG4AB6), euro 4 110 ks (81kw). Auto mi je stajao petnaestak dana i po paljenju izbacio je na bordu da proverim ubrizgavanje. U prvim minutama rada nije palio upozorenje i auto je radio normalno do  momenta kada se upali poruka na bordu. Paljenje zute lampice za servis i poruke za proveru dovodilo je do "zatvaranja" turbine i auto je isao kao da ima "60" ks. Na dijagnostici je pokazao da je u kvaru MAP senzor i po njegovom otkazivanju overboost ventil je odradjivao svoje na turbini to jest iskljucivao je i stavljao motor u neki safe mod. Zvao sam nekoliko specijalizovanih prodavnica auto delova i nisu imali taj senzor tog broja. Kod starijih modela senzor je sa tri pina a kod ovog mog je sa cetiri pina.  U jednom servisu u Sapcu trazili su mi 15000 dinara da nabave taj senzor  a nasao sam ga za 11800 sa dostavom na kucnu adresu u Master group u Novom sadu...........Valjalo bi ponekad i ocistiti taj MAP senzor. Pogledajte kako izgleda kod (JTD motor) coveka pre ciscenja....
« Poslednja izmena: 09.09.2013. - 21:45 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #1 poslato: 22.01.2010. - 10:29 »
Podeli temuIdi gore

Gdje se to nalazi i moze li se lako doci do njega da bi se ocistio?
Sačuvana

dzaga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.01.2010. - 12:10 »
Podeli temuIdi gore

na cevi koja ide od interkulera ka usisnoj grani, kod mene je metalna a imaju i plasticne.Koji auto imas?
« Poslednja izmena: 22.01.2010. - 16:54 od strane dzaga » Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #3 poslato: 22.01.2010. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

Imam Lagunu 1.9dci 2002.god.
Ima li kakva slika da vidim gdje se nalazi? I da li je lako to skinuti i ocistiti?

EDIT:

aaaa mislim da znam sta je. Kod mene se to malo rasklimalo tj. ne nalijeze dobro u cijev (ne dihtuje). Da li to smeta? U servisu su rekli da samo vozim jer mora se mijenjati komplet cijev. Bi li pomoglo ako se nanese silikon na spoj?
« Poslednja izmena: 22.01.2010. - 12:29 od strane mali_veseljak » Sačuvana

dzaga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.01.2010. - 17:14 »
Podeli temuIdi gore

pa moze malo da utice na rad ako falsira.
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #5 poslato: 24.01.2010. - 14:53 »
Podeli temuIdi gore

Jer ti Vuković tražio toliko ili ko?
Evo meni na starijoj laguni neće preko 1500 obrtaja da primi gas i ne radi turbo, a ako pritisnem papuču više onda upali grešku na ubrizgavanju.
Auto sam pre neko veče normalno ugasio i ujutru nije hteo pre svega da radi na sva 4 klipa a onda kada je uravnotežio rad motora propraćen crnim gustim dimom,
nakon toga više neće da mi prima gas itd.
U servisu kažu da bi za početak trebalo u toplu garažu jer postoji mogućnost zaleđavanja vode u gorivu (točim uvek na mol-u već godinu i više).
Za sada nemam ni za jedan auto toplu garažu pa ću čekati da otopli jer pošteno je od njih da m,i ne menjaju neke delove ako je jednostavno dotok dizela
onemogućen.
Videćemo,ako neko ima neki savet ili iskustvo neka kaže.
Sačuvana

aleksandar.o
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 24.01.2010. - 15:13 »
Podeli temuIdi gore

probaj sa nekim aditivom za naftu
u evropi imas na pumpama dizel na kojima pise -27 i to svi sipaju zimi jer ima u sebi aditiv koji ne dozvoljava zgusnjavanje nafte
po sipanju aditiva neka radi pola sata da bi potrosio naftu iz creva pa da povuce naftu iz rezeorvara gde se vec pomesao aditiv
« Poslednja izmena: 09.09.2013. - 21:48 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

dzaga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 24.01.2010. - 17:50 »
Podeli temuIdi gore

jeste kod vukovica su mi trazili toliko. a imam lose iskustvo sa njima od pre par godina kada sam vozio renault 5 gt turbo.. . .  sto se tice goriva ja ga uvek sipam na pumpi kod mosta. menjao sam filter goriva pre neki dan a nisam nasao truncicu u kucistu filtera niti na samom filteru, cini mi se da im je dobro gorivo bar sto se tice cistoce.

ok. sutra mi stize map senzor pa cemo se videti u gradu verovatno, ja sam trenutno na odmoru pa cu se vozikati malo ako vreme dozvoli. baws me interesuje kako ce da se ponasa sad auto kad mu stavim nov. u zadnjih dva tr imeseca primetio sam i da mi je malo vise troskarila.

Stigao senzor. Promenio sam ga i auto je ugasio lampicu i upozorenje i radi bez problema. Tako malo sr.... a toliko bitno za rad motora!!!! probacu da izmerim vrednosti ispravnog i neispravnog pa ako nekom bude trebalo (ne daj Boze)....
« Poslednja izmena: 09.09.2013. - 21:50 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

Ivan$
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault laguna 1.9dci dynamique, 92KW, fap filter 2006god

« Odgovor #8 poslato: 12.04.2013. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima. Pre 5-6 dana na bordu mi se pojavilo check injection, kad radi na leru upali se i nestane posle par sekundi, dok ga vozim to se ne desava, ide normalno ali npr kad je na leru i upali check injection i ja ne sacakem par sekundi da se ugasi nego odmah krenem, nece da upali turbinu uopste, ja onda stisnem kvacilo i sacekam 2-3 sekunde da ugasi check injection, pustim kvacilo i onda pali turbinu normalno. Isao sam na dijagnostiku, ocistili su mi EGR ventil i ustanovili da je u pitanju MAP senzor. Isao sam do prodavnice auto delova i imaju samo italijanski MAP senzor, cena je 7800din, kazu da nisu imali ni jednu reklamaciju. Original Renault nemaju na stanju ali mogu da naruce i kazu da je cena bila 15800 zadnji put kad su narucivali a to nije bilo skoro, sada je cena verovatno veca. Sta mi predlazete, da uzmem ovaj italijanski koji je duplo jeftiniji ili ipak original francuski? Roditelji mi zive u FR i mogu i njima da kazem da mi kupe tamo i posalju ali dok stigne procice sigurno 10-tak dana a ja bih to sto pre da resim a i ne verujem da je tamo jeftiniji, mozda je cak i skuplji. Danas je pocelo da mi pojavljuje i check handbrake (rucnu) a rucna radi normalno. Kada ugasim auto aktivira se, kada ga upalim i pocnem da pustam kvacilo automatski je iskljuci kao sto i treba. Ne znam sta je sad sa tim. Mozda mi je nesto poremetio majstor kada ga je kacio na dijagnostiku, mada ne verujem da to ima veze sa dijagnostikom.....  
« Poslednja izmena: 13.04.2013. - 10:28 od strane direstraits » Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #9 poslato: 13.04.2013. - 00:02 »
Podeli temuIdi gore

To nije MAP nego MAF senzor ili na srpskom protokomer.
Dizeli nemaju map senzor.

Jedino ako se pod MAP senzorom ne misli i na senzor pritiska turbine.
« Poslednja izmena: 10.09.2013. - 19:28 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

« Odgovor #10 poslato: 13.04.2013. - 19:57 »
Podeli temuIdi gore

Nista sto se vidi na prvoj slici nije MAP senzor, cisto informacije radi.

I da, ovo na slici pod rednim brojem 9 je senzor pritiska turbopunjaca:

« Poslednja izmena: 14.04.2013. - 08:38 od strane direstraits » Sačuvana
krvopija
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Laguna II

« Odgovor #11 poslato: 09.09.2013. - 21:39 »
Podeli temuIdi gore

U velikoj sam nedoumici i mnogo sam zbunjen. Naime imam problem sa nesto losiom vucom kad je toplije vreme i bio kod mog majstora i jos par njih koji rade Renault.
Vecina njih mi je reko da moj map senzor nije odgovarajuci za ovaj motor i kazu da je valjda sa Clia i decko od kog kupujem delove a rasutura lagune vecinom kaze da do sada nikad na laguni nije vidio ovaj map senzor i jedan od majstora mi je rekao da je taj senzor i da nema problema sto je on tu. Sad ja sam htio da stavim od lagune senzor medjutim rupa nacrevu nije istog precnika, trenutno je uza i trebao bih da je rasirim malo da bih uspio da stavim senzor koji je provereno skinut sa lagune. E sad pre nego sto to odradim htio sam da vidim da li jos neko ima ovakav senzor na laguni, ako ima da o njemu nerazmisljam vise.
Na moje pitanje kako to da je to crevo tu dobiao sam odgovor da je verovatno nekad puklo i da nisu mogli da nadju od lagune pa stavili to.....

Sta vi mislite???? Svako misljenje iskustvo je dobro doslo??? Kako da proverim da li je to senzor odgovarajuci???

« Poslednja izmena: 09.09.2013. - 22:14 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

direstraits
Gost
« Odgovor #12 poslato: 09.09.2013. - 21:44 »
Podeli temuIdi gore

Za pocetak, senzor je za pritisak turbine, a kataloski broj imas napisan na njemu, ocisti pa uslikaj ili napisi.
Sačuvana
krvopija
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Laguna II

« Odgovor #13 poslato: 09.09.2013. - 22:04 »
Podeli temuIdi gore

Prvi broj odozgo je nemoguce procitati zato sto je nalepnica ostecena na tom mestu
 a broj koji se nalazi u drugom redu je 16255839
a u trecem h105867
i u cetvrtom 3175
E ja stvarno neznam sta je od ovoga kataloski br....
A nisam napisao da je upitanju laguna 1.9 dci 88kw 2001god.
Sačuvana

direstraits
Gost
« Odgovor #14 poslato: 09.09.2013. - 22:06 »
Podeli temuIdi gore

Kataloski je onaj sto pocinje sa 77, vjerovatno 77 00 106 886. Koji je motor, godiste, snaga?
« Poslednja izmena: 09.09.2013. - 22:10 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.31 sekundi sa 45 upita.
anything