Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.02.2017. - 10:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 31 Next   Idi dole
Autor Tema: Plivajuci zamajac  (Pročitano 153416 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
pmilovanovic
Modus
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: RENAULT Megane II 1.5 dCi 86 KS 2003.god.

« Odgovor #15 poslato: 08.03.2010. - 12:22 »
Podeli temuIdi gore

Kako da prepoznamo da je plivajuci zamajac pri kraju?
Sačuvana
aleksandar.o
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: laguna 2

« Odgovor #16 poslato: 08.03.2010. - 13:57 »
Podeli temuIdi gore

trzanje pri kretanju i voznji ,moze i da teze krece a kada se bas olabave opruge onda moze i da se cuje brujanje i krckanje
Sačuvana
zelimir
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: laguna 2 1.9 dci privileg 88kw

Najteže je naučiti nenaučenog učitelja

« Odgovor #17 poslato: 08.03.2010. - 15:35 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam imao prilike da doživim crkavanje plivajuceg zamajca ali ne na Renaultu već na Ford Mondeu dizel.Inače ford pored HDI Peugeot motora važi za najozloglašenijeg što se crkavanja zamajca tiče .Ako je sve ok zamajac se menja kad i kvačilo a to je negde od 150-200 hiljada.Ako auto ima 200000 i radi se kvačilo (sto podrazumeva skidanje menjača i oko 100evra za ruke prava je šteta ne zameniti i zamajac)Medjutim problem nastaje kada crkne pre kvačila što se kod novih dizela iz već objašnjenih razloga u zadnje vreme dogadja.Što se simptoma tiče počinje trzanjem potpuno neočekivano ,kao da ste naglo pustili kvačilo.Svaki zvuk na strani gde je menjač pri paljenju ili gašenju motora može biti simptom crkavanja.Pri kraju taj metalan zvuk postaje naročito izražen kada se polako pušta kvačilo u prvoj brzini i rikvercu.Ceo motor počinje nemirnije da radi ,posebno na leru i kada je hladan mogu da se osete vibracije na kvačilu.Završava se tako (bar kod forda) što metalni opiljci nastali struganjem zapuše starter motora i on počinje da proklizava u početku ponekada a kasnije ne može da (uzupči) zamajac i vrti se u prazno što onemogućava paljenje motora.Dalje sledi olakšavanje novčanika zavisno od varijante oko 1000e
Sačuvana

zelimir
Ilic-PA
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: 2005. Clio 1.5 dCi

« Odgovor #18 poslato: 08.03.2010. - 18:54 »
Podeli temuIdi gore

a set kvacila znas, kad u mestu izbacis iz brzine i stisnes kvacilo na pola i ako vibrira papucina onda ce da crkava ubrzo. Znam da je kod Corse C to mana...
Sačuvana

Živeo sam u 3 decenije, 2 veka, 2 milenijuma i 4 države, a tek mi je 20a!
Byk
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #19 poslato: 08.03.2010. - 19:53 »
Podeli temuIdi gore

kad prebacujem iz druge u trecu, ili trece u cetvrtu.. dok je pod gasom i kad blago stisnem kvacilo, osim toga sto se cuje motor, cuje se jos nesto (Khhh) kao da nesto vergla u mestu. Lamela?
Sačuvana
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #20 poslato: 08.03.2010. - 21:11 »
Podeli temuIdi gore

ne znam, i ja sam postavio isto pitanje negde...

Citajte temu od pocetka jer je to vec napisano

Simptomi su da trese na leru, slicno osecaju kad rikne nosac motora. I npr zna da se cuje cudan zvuk prilikom paljenja motora, kao neko krljanje metala i tandrkanje (zakrlja samo prilikom paljenja zbog slobodnog hoda koji se napravio unutar njega). Voda i vlaga znaju da mu naprave veliki problem ako slucajno nekako prodru u njega (strada opruga koja se nalazi u njemu)

____________________________________________________________________________________________________________

kad prebacujem iz druge u trecu, ili trece u cetvrtu.. dok je pod gasom i kad blago stisnem kvacilo, osim toga sto se cuje motor, cuje se jos nesto (Khhh) kao da nesto vergla u mestu. Lamela?

Ne verujem da lamela ima veze sa ovim, to ti je nesto do menjaca, sinhroni ili tako nesto!

Ima li Megane 2 1.6.16v plivajući zamajac?

99% da nemas ali eto taj 1% nisam siguran
« Poslednja izmena: 08.03.2010. - 23:50 od strane Mr.Black » Sačuvana

aleksandar.o
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 08.03.2010. - 23:48 »
Podeli temuIdi gore

jedna od glvnih oblika da je stradala korpa je bas to da tesko ulazi u brzine
Sačuvana
aleksandar.o
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 09.03.2010. - 00:34 »
Podeli temuIdi gore

to nije nista strasno cak je i normalno da teze ulazi u prvu i rikverc jer tu su najcesci zubcanici ,tako da ne treba da obracas paznju na to a ti sto su ti rekli da treba da ozrace menjac mislim da su planirali da ti ozrace novcanik,jedino sto je pametno ako nikada nisi menjao ulje u menjacu jer ima majstora koji tvrde da se ulje u menjac samo dosipa,mozes promeniti ulje u menjacu
« Poslednja izmena: 09.03.2010. - 00:36 od strane aleksandar.o » Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #23 poslato: 09.03.2010. - 08:49 »
Podeli temuIdi gore

Mucic nije mislio na tebe kada je spominjao da citaju temu od pocetka. Tvoja poruka je poslednja.
Obicno dizelasi imaju plivajuci zamajac zbog obrtnog momenta.
Sačuvana
Byk
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #24 poslato: 09.03.2010. - 11:06 »
Podeli temuIdi gore

jedna od glvnih oblika da je stradala korpa je bas to da tesko ulazi u brzine

ulazi u brzine bez problema.... nego kada recimo ubacujem iz 3. u 4., pa taj momenat izmedju kada treba da pustas kvacilo i da polako dodajes gas, cuje se nesto (HHhhhh)....
obicno pustam kvacilo do kraja i tek onda dodajem gas da bih izbegao taj zvuk koji i ne znam sta je.  .. 
Sačuvana
aleksandar.o
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 09.03.2010. - 18:00 »
Podeli temuIdi gore

posto vidim da mnogo ne znaju imaju li plivajuci ili ne evo malog pojasnjenja da bi znali sta je plivajuci
auto mora da ima lamelu naravno ako je manuelni menjac
a plivajuci zamajac se nalazi na radilici koliko ja znam
jedina razlika kada auto ima plivajuci zamajac je u tome sto lamela nije klasicna kao kod ostalih automobila tj ko je video lamelu video je i u sredini lamele oko srca da ima opruge unutar lamele e kada auto ima plivajuci onda lamela nema te opruge u sredini nego te vibracije i oslilacije pri kretanju i saltanju odradjuje plivajuci zamajac, a ko nije video kako izgleda plivajuci onda neka se vrati u nazad na temi i imace slikovito jer je to vec neko stavio pa se sve lepo vidi
e sada ko nezna ima li plivajuci svrati u radnju sa delovima i po broju sasije oni ce da mu pokazu lamelu i ako nema te opruge u sredini lamele onda ima plivajuci a ako ima opruge u sredini lamele onda nema plivajuci
« Poslednja izmena: 09.03.2010. - 18:02 od strane aleksandar.o » Sačuvana
AndroVR6
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Scenik 2004

« Odgovor #26 poslato: 05.05.2012. - 09:33 »
Podeli temuIdi gore

Plivajuci zamajac se ugradjuje u auta sa preko 200nm obrtnog momenta,zanima me moze li da se ugradi nekako fiksni zamajac kad ode plivajuci?
Sačuvana
Laguna22D
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #27 poslato: 05.05.2012. - 09:39 »
Podeli temuIdi gore

Sve moze da se ugradi... ako nista, malo se obrusi na meru i legne kao saliveno. Samo je pitanje da li je potrebno i normalno raditi tako nesto.
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
AndroVR6
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Scenik 2004

« Odgovor #28 poslato: 05.05.2012. - 10:58 »
Podeli temuIdi gore

Moze ali opterecenje prelazi na menjac
Sačuvana
Milenko_M
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 62
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci , Megan 3 1,5 dci

« Odgovor #29 poslato: 05.05.2012. - 17:58 »
Podeli temuIdi gore

Plivajuci zamajac se ugradjuje u auta sa preko 200nm obrtnog momenta,zanima me moze li da se ugradi nekako fiksni zamajac kad ode plivajuci?

Činjenica je da je sa plivajućim zamajcem svakako bolje i za motor i za menjač  ali i sa standardnim zamajcem se normalno vozi.
Na nekim automobilima ( na primer Ford Fiesta 1.4 D) se stavljaju razne kombinacije bez neke logike.
Zamena plivajućeg sa standardnim nije baš uvek jednostavna.Pošto je plivajući zamajac deblji onda nemože samo on da se zameni , mislim da mora i druga korpa .I tu je problem sa anlaserom koji nailazi sa zupčanikom na zamajac i tako ga pokreće.Valeo prodaje komplete zamajac , korpa i lamela i treba videti kod njih koje varijante imaju.
Znači može da se pređe sa plivajućeg na običan ali za svaki auto je drukčije.Ko ima mogućnosti da to radi u "uradi sam" varijanti verovatno može da odradi posao.
Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 31 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.26 sekundi sa 43 upita.
anything