Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 07:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 62 Next   Idi dole
Autor Tema: Clio II - održavanje  (Pročitano 179985 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
rotkod
Gost
« Odgovor #15 poslato: 14.03.2009. - 17:09 »
Podeli temuIdi gore

Nova pumpa za vodu, zub.kaiš, pk kaiš, španeri i antifriz>> 130€ >ruke>> 50€
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: 14.03.2009. - 18:16 »
Podeli temuIdi gore

Italijanski delovi?
Sačuvana

Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #17 poslato: 14.03.2009. - 20:57 »
Podeli temuIdi gore

meni je to jako jeftino! radi se o ovlascenom servisu ili majstoru iz "komsiluka"?
Sačuvana

Aleksandar
rotkod
Gost
« Odgovor #18 poslato: 14.03.2009. - 22:31 »
Podeli temuIdi gore

Kupljena u R.Sava. Što bi rekli u R. Sava, "adekvatna zamena originala.." il' još bolje original italijanska! Cena same pumpe je 3500din. Mislim da je na njoj pisalo "elpi" ili tako nešto... iskreno pojma nemam, nisam zagledao..
Postojeća pumpa je dala svoje, počela je da curi... po skidanju iste se vidi i da je malo počela kočiti... jbg. zna da blokira, kaiš se pregreje od trenja i "veselo veče"...
Ostatak, kaiševi, španeri... menjaš kad si već sve otpakovao... jbg.
Sačuvana
rotkod
Gost
« Odgovor #19 poslato: 22.03.2009. - 15:01 »
Podeli temuIdi gore

Evo sad se vratih iz grada, te čisto digoh haubu da vidim ulje, vodu... Kad ono na crevu ispred motora, crevo od rash.tečnosti, ono sa ventilom za ozračivanje... piša antifriz, na ventilu, probam da ga dotegnem, kad pored njega ima mala pukotina na kumenom delu oko njega...
Popi#dio sam! Nemam pojma ni koliko košta to crevo, verovatno je "jeftino"!
Jbg!Jbmm! Budženje najviše mrzim! Dok ja odem do "majstora"... tek u subotu imam vremena. 
Kupio sam zelenu cev od vode istog promjera, isekao crevo tamo gde se nalazi ventil (sa leve i desne strane), postavio šelne, uvukao cev, pritegao šelne, upalio kola, dodao antifriz, čekao da se digne temp, ispuštao vazduh na mini ventili koji se nalazi na gornjem delu sa desne strane motora u jednom plastičnoj "račvi"... čekao da povuče vodu, dosipao još malo antifriza... vozio, čekao na leru, vozio, čekao... i nikako da upali ventilator...
Radna temp. kazaljka na sredini, pa mrvicu iznad (pola mm), pa opet dolje, hladnjak je primio vodu... da ne nabrajam, ne curi na spojevima mog budženja...
Temp. normalna.
Nikad mi nije bilo jasno zašto toliko treba da se ugreje, puno vremena. Mislim ne da bude na radnoj temp. već da kresne ventilator.
Dal' da kupujem to crevo ili ne?
Sačuvana
rotkod
Gost
« Odgovor #20 poslato: 23.03.2009. - 22:33 »
Podeli temuIdi gore

Crevo sa slavinom, koje vodi do hladnjaka kabine, u renault-sava, košta 90€! Treba da se poruči i čeka se 15-20 dana.
Privremeno rešenje do čekanja istog.
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #21 poslato: 24.03.2009. - 23:55 »
Podeli temuIdi gore

Meni nije malo jasno... On ukljucuje ventilator tek kada predje preko termometar predje preko pola?! I imas problema da ti se auto ugreje?
Sačuvana

rotkod
Gost
« Odgovor #22 poslato: 25.03.2009. - 23:54 »
Podeli temuIdi gore

Meni nije malo jasno... On ukljucuje ventilator tek kada predje preko termometar predje preko pola?! I imas problema da ti se auto ugreje?

Ma sve je idealno, samo ventilator nikako da upali... R. Sava kaže da je to normalno, da ga pali tek kad treba, temp je ok!
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #23 poslato: 26.03.2009. - 01:39 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

rotkod
Gost
« Odgovor #24 poslato: 28.03.2009. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

Evo, čekao sam da ga upali i upalio ga je... Temp. skala malo (0.5mm) iznad sredine, pa dolje...
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 29.03.2009. - 11:29 »
Podeli temuIdi gore

po meni je to dobro... Nisam bas primetio da mi pali sada ventilator na kolima. Ali obraticu paznju kod burazera kada mi pali ventilator. On ima taj analogni. Vazno je da ne prelazi nesto vise iznad sredine.
Sačuvana

rotkod
Gost
« Odgovor #26 poslato: 22.04.2009. - 07:58 »
Podeli temuIdi gore

WYNN'S - distributer i zastupnik za Srbiju.

Imaju čitavu paletu njihovih proizvoda (OMV wynn's za comonrail-1890din, oni isporučuju OMV-u, kod wynn's košta 1240din)

Kosovska 7 (pre hotela Union)

tel. 011/334 10 90

mob. 064/ 612 64 01

http://www.nissan-lf.co.rs/s_usluge_wy.htm
Sačuvana
rotkod
Gost
« Odgovor #27 poslato: 23.05.2009. - 14:48 »
Podeli temuIdi gore

Hehehe... Moj Clio ima "self repair" , mislim usled one kišetine, sinoć, i ovog jakog sunaca, te čaše bijelog vina (Žutina>Kistanje>Dalmacija)... upalila mi se lampa od airbaga i serv.
Nakon nekih kilometar pređenih, ista se ugasila, zajedno sa serv.

Zaključak! Sigurno je zbog žutine, naime obe lampe su žute bije, šta vi mislite?!
Sačuvana
jejenche
Gost
« Odgovor #28 poslato: 23.05.2009. - 20:52 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih to terao na dijagnostiku. Ako sam nesto naucio, na zalost tezim putem to je da se na renault-u ne pali lampica tek tako! Nije to fiat! Pravac na dijagnostiku!
Sačuvana
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #29 poslato: 23.05.2009. - 22:10 »
Podeli temuIdi gore

Zutina
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 62 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.252 sekundi sa 55 upita.
anything