Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.08.2019. - 22:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 7 Next   Idi dole
Autor Tema: Cviljenje i skripa kocnica  (Pročitano 35604 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
zoran.nik
Gost
« poslato: 15.05.2008. - 23:34 »
Podeli temuIdi gore

Prvo moram da pohvalim sve ljoode ovde, post vidim da imate znanja i iskustva, pa da predjemo na problem.

Proslog septembra sam postao ponosni vlasnik :renault1: Clia II i naravno prvo sto uradim odem u servis (ovlascen) i kazem ljoodima "pretresite" auto i menjajte sve sto treba. Oni konstatuju da je generalno sve i zamene samo ulje, filtere i prevezu dzek za vazdusni jastuk na suvozacevom sedistu.

Posle 15-20 dana primetim da se cuje neko "cviljenje" kada idem polako (20-25kmh). Empirijski zakljoocim da se cuje prednji levi tocak (samo levi) i to kada se mnogo maltretiram po guzvama (kreni/stani varijanta). Posto me je to mnogo nerviralo odem u servis i prezentujem problem, oni konstatuju da su diskovi istroseni kao i plocice i naravno zamene ih. Sve je bilo tj. nista nije culo nekih mesec dana i onda sve nanovo   
Nisam neki strucnjak za mehaniku a ne bih da idem u servis na svakih mesec dana za isti problem, pa sam hteo da se konsultujem sa vama pre odlaska. Kao sto pomenuh, nisam strucan ali moje skromno misljenje je da problem mozda mogu da budu prednja leva kljesta i/ili glavni kocioni cilindar?

Da li je iko imao slican problem i/ili ima neki predlog resenja, sugestiju, smernicu ... ???
« Poslednja izmena: 26.11.2013. - 21:02 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: 15.05.2008. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Glavni kocioni nije sigurno. Najverovatnije se radi o materijalu koristenom za izradu plocica (zalba i na drugim  :renault1: vozilima). Drugim recima, get used to it.
Sačuvana

Cici
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 36
Auto: Clio III dCi (85) Expression

« Odgovor #2 poslato: 16.05.2008. - 01:06 »
Podeli temuIdi gore

Meni su jako brzo počele da cvile. Zamenjeni i diskovi i pločice i posle određenog vremena opet počele (sad baš cvile).

P.S. Nije bilo nikakvog vanrednog nenormalnog kočenja, koje bi moglo ovo da izazove.
Sačuvana

.
zoran.nik
Gost
« Odgovor #3 poslato: 16.05.2008. - 06:59 »
Podeli temuIdi gore

Glavni kocioni nije sigurno. Najverovatnije se radi o materijalu koristenom za izradu plocica (zalba i na drugim  :renault1: vozilima). Drugim recima, get used to it.

Slazem se sa tobom u potpunosti samo me buni to sto se cuje samo jedan tocak, a ne oba. Kao da kocioni cilindar nije vratio plocice skroz do kraja, vec se zaustavio malo pred kraj, pa se plocica tare od disk i kada ne treba.
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #4 poslato: 16.05.2008. - 09:13 »
Podeli temuIdi gore

@ zoran,nik : Zasto da ne..otidji ponovo u taj servis pa neka pregledaju.Ako je nesto od ovoga sto si ti naveo,neka pokusaju da poprave ili menjaj taj deo..ali ako je los materijal plocica u pitanju,vidi sa njima moze li to da se menja posto je lako utvrditi da ih nisi sprzio tj. potrosio.

@ Cici : Meni se samo desava da mi plocice ponekad procvile ali samo kod prvog kocenja..posle rade necujno,to je verovatno dok se ne skine povrsinski sloj.Ne kapiram vise ucemu je problem,zar nisu u stanju da nadju nekog proizvodjaca koji ce praviti najnormalnije plocice a ne da ti auto cvili kao "taljige"   
« Poslednja izmena: 16.05.2008. - 09:17 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #5 poslato: 16.05.2008. - 10:16 »
Podeli temuIdi gore

ako sumnjas u nesto od ovoga onda idi do servisa nek to pogledaju ali u vecini slucejeva se cuje bez razloga iliti zbog ne kvalitetnih plocica. Ja sam na mom Meganu menjao i plocice i diskove i opet se cuje (do duse ne jako i ne stalno). Tako da pocni da se navikavas  
« Poslednja izmena: 16.05.2008. - 12:10 od strane Mr.Black » Sačuvana

danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #6 poslato: 16.05.2008. - 18:35 »
Podeli temuIdi gore

Posle 15-20 dana primetim da se cuje neko "cviljenje" kada idem polako (20-25kmh). Empirijski zakljoocim da se cuje prednji levi tocak (samo levi) i to kada se mnogo maltretiram po guzvama (kreni/stani varijanta).

Znas sta Zorane,maloprije se ja vozim takodjer u koloni,polako cmiljim prema kuci iz centra grada i takodje cujem lijevu stranu. A znas zasto? Desni prozor mi je zatvoren bio i sa te strane je dolazila buka od drugih auta,pa mozda i tebi cvili i desna strana a ne znas to jer nisi mogao da cujes. Mislim,ja vjerujem da meni cvili i desna strana. Uglavnom,meni to ne smeta.
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
Nenad
Gost
« Odgovor #7 poslato: 16.05.2008. - 19:08 »
Podeli temuIdi gore

zoran, znaš šta ti može biti...

da ti možda nisu vratili klip u klještima do kraja, pa ti jedan jači, a drugi slabiji...

može i to biti isto...
Sačuvana
zoran.nik
Gost
« Odgovor #8 poslato: 17.05.2008. - 13:37 »
Podeli temuIdi gore

zoran, znaš šta ti može biti...

da ti možda nisu vratili klip u klještima do kraja, pa ti jedan jači, a drugi slabiji...

može i to biti isto...

U pravu si, tek sam sada video da sam napisao cilindar umesto kljesta inace to je mi je i bio glavni osumljiceni.

@danijelzg Proveravao sam pre zamene diskova i plocica sa tatinim prijateljem, koji je mehanicar, definitivno je samo jedan tocak.

Izgleda da nisam pomenuo vrlo bitnu stvar a to je da mi "tocak cvil" ne samo kada kocim vec i kada pustim kocnicu
Inace auto koci normalno, hvata cim stisnem papucicu, nema znosenja ...
Idem do servisa cim budem mogao bez kola par dana.

PS
Da li neko zna okvirno koja je cifra u pitanju za kljesta ?
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 18.05.2008. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

Dobra oko 70 evra.
Sačuvana

dudo
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: megane II/1.9 dci

« Odgovor #10 poslato: 12.03.2010. - 23:03 »
Podeli temuIdi gore

Kolege evo da vam kazem u cemu je problem,naime prije nekih 1000 km,mijenjao sam diskove i plocice,diskovi brembo,plocice pagid,i u sustini mislim da je kvalitet odlican,ali kada lagano kocim pocinje lagano skripucanje,e sad majstor kada je to mijenjao nije htio staviti one nove limice gdje idu plocice,a uz pagidove plocice dobio sam i njih,sta vi mislite do cega moze biti,inace koci odlicno i plocice su mekane.pozdrav
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #11 poslato: 12.03.2010. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

prestace posle nekog vremena, tako je bilo i meni. Mislim da nema razloga da brines samo da uzivas u voznji 
Sačuvana

Miki
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio 1.2 16v

Clio 1.2 16v

« Odgovor #12 poslato: 13.03.2010. - 01:39 »
Podeli temuIdi gore

Ma samo vozi i nista se ne sekiraj.Mora da prodje vreme dok paknovi ne nalegnu lepo na diskove.
Sačuvana

Ne brze od zivota
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #13 poslato: 13.03.2010. - 11:44 »
Podeli temuIdi gore

Zašto? To sve zavisi od stila vožnje. Ja sam neki dan kontrolisao kočnice, izdržaće diskovi i pločice još cca 10 k km a sad imam pređenih 31 k km
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Adam
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Kia Sportage 1.7 crdi

« Odgovor #14 poslato: 13.03.2010. - 14:24 »
Podeli temuIdi gore

za 1000 km je trebalo prestati tj da lepo nalegnu

za 1000 km je trebalo uveliko da ''nalegnu''... meni su nalegle posle cca 100-150 km...a baš sam nežan po pitanju kočenja...
Sačuvana

"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 7 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 45 upita.