Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.03.2019. - 21:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Čeljusti kocnica - klesta kocnica  (Pročitano 23808 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 30
Auto: Renault R5 GTE

« poslato: 22.03.2009. - 17:25 »
Podeli temuIdi gore

Evo malo pre sam iz kola izvadio ( iz gepeka) zadnje kocione celjusti koje su neki dan stigle od strugara....bile su na servisu da se izvade zalomljeni luftiraci....

i sada krece zabava

Donesem ih ja gore i da vidim sta je napravio i pogledam jedne... na njima normalan onaj luftirac sa rupom po sredini...sve okej....uhvatim se za druge.... kad na njima obican sraf....odvrnem ja njega i ispod imam sta da vidim.... masjtor je malo skrenuo time cime je to radio pa je otishao u stranu...i sada je stavio kuglicu metalnu koja pokrije rupu i na nju sraf...kaze mi da ce to tako raditi....

Mogu li ga tako ostaviti???

Zanima me josh neshto...

Momak koji ce mi to montirati nazad na auto ( komplet torziju ) stalno kuka kako nije siguran kako ce se razraditi to..... valjda kad stavi nove plocice i diskove to ce jedva da udje....imate li neku ideju????

« Poslednja izmena: 26.11.2013. - 20:05 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

"bolje 40 min kasnije nego 40 godina ranije"... Mnogo mi se dopada taj tekst....procitao sam ga na nekom forumu i treba ga se pridrzavati
El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #1 poslato: 22.03.2009. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

Ajde, evo ja cu....

Ja samo ne znam gdje ti pronalazis takve majstore i gdje ti prodaju takve dijelove. Bez uvrede, ali krajnje je vrijeme da shvatis da GTE treba pazljiviji odnos. Tokara pozdravi i reci mu da je teski papaq, to moze da radi ali kako i dokle. Mogao je da ti razbusi tu rupu i da promjeni navoj a zatim da napravi novi luftirac. Sve zavisi koliko ima mesa, tj. koliko ce ti ta rupa dozvoliti da je tokaris. Jako je upitno kako ce ti to dihtovati i da li ce ga na prvom kocenju pritisak izbaciti.....anyway, sa srecom...
Idemo dalje:
Opet nisi obratio paznju prilikom kupovine diskova i plocica. Postoje razlicite debljine plocica i razliciti OFFseti diskova, lako se moze desiti da si uzeo kontra varijante i neces moci uklopiti-lijek je sledeci: uzmi komad stakla i na njega smrigl papir i lagano prevlaci plocice dok ih ne stanjis na zeljenu debljinu. Plocice imaju od 7mm pa na dalje, sve zavisi za sta su ti prodali. Ovakve kocnice su pored Renault 5 imali i, Megane coach 2.0 16v, Clio I 16v, Peugeot GTI 205, 106rallye i neki modeli Citroena. OFFset diskova ti moze pomaci tocak prema vani ili unutra sto i samo ime govori.
Sledeci put kad budes uzima dio poput kocnica, fino broj sasije i pravac Renault-kosta brate, uh, ali traje,uh, vjerovatno ce poderati auto-govorim iz iskustva...
Obavezno nadji boljeg majstora ili pocni da radis sam, sa takvim autom nema druge...samo bacas pare bezveze....
« Poslednja izmena: 24.05.2009. - 00:03 od strane El Bayanero » Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.03.2009. - 21:44 »
Podeli temuIdi gore

Cek cek...nisi me dobro shvatio....

Majstor jeste teshki papaq i to znam...dajte ljudi nema boljeg...bar ga ja ne znam....

Ovo sa time shto je sada uradio me jako zabrinjava zato sam i okachio na forum da pitam...ne bih kachio da mi je to sigurno....

Ipak cu da odem da kupim druge polovne kocione celjusti sa luftiracima i da resim taj problem....

Diskove i plocice josh nisam kupio.....

Mislim da covek koji mi ih prodaje zna dobro sta prodaje posto vozi isti auto kao i ja...tako da sam u to siguran.....

Pitanje je bilo kako vratiti klip nazad...posto majstor koji treba da vraca celu torziju nazad kuka kako to hoce da zariba i ne moze da se vrati nazad.....

Ajde sada ljudi iz srbije gde moze da se nabave te celjusti...????

Da trazim po otpadima???

Zna li mozda neko cenu novih i ima li ih uopste????

Sačuvana

"bolje 40 min kasnije nego 40 godina ranije"... Mnogo mi se dopada taj tekst....procitao sam ga na nekom forumu i treba ga se pridrzavati
El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 22.03.2009. - 23:10 »
Podeli temuIdi gore

Novih ima da se kupi u Renaultu i kostaju samo tako. Drugog majstora pozdravi i takodje mu reci da je papaq i da ne radi posao koji ne zna. Klip se jednostavno uvrne u celjusti, bez ikakvih macola, primjena sile i svega ostalog..jako prosto i elegantno, moze i beba da ga zamjeni-nije mi jasno zasto bacas pare, ali tvoja volja..90% ljudi koji vozaju te automobile neznaju cinjenice koje sam ti ja iznio u predhtodnom pustu, sve se zasniva na principu "ma sve je to isto"...Rekao sam ti koji su automobili nosili te celjusti, malo procunjaj po otpadima, moze se to naci sigurno....
Kod tih kljesta skoro nikad ne zariba klip, nego dvije vodilice koje upuste vodu i koroziraju i kretanje kljesta bude otezano, naci cu sutra sliku i postaviti da vidis kako to izgleda....
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 23.03.2009. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

Znam o cemu pricash .. mislim na te male klipice na kojima se nalaze gumice....

Njih sam promenio ali je sada sve zeznuto time shto sam dao pogreshnim ljudima da bushe to.... sada moram koliko sam shvatio druga kupiti poshto me josh jedna stvar brine a to su opiljci od metala koji su prilikom bushenja upali u njih....

....

E pazi sad sam ih vratio nazad na uvrtanje ... Hvala puno...

Ajde imash li josh ideju kako da izbacim opiljke ukoliko je slicajno upao neki a siguran sam da jeste poshto imam ideju kako da sredim ovo sa ovim jednim na kojima je sjeban luftirach....

ajde pliz help da ne bacam novce i na kleshta ako mogu ova srediti....

Hvala unapred

Sačuvana

invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 31.03.2009. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

Imam josh nekoliko pitanjca...

Da li su glavni kocioni od gtt-a i obicne petice isti???

Da li, ukoliko nije promenjen glavni kocioni prilikom zamene zadnje torzije na obicnu (pre bila sa diskovim) , glavni kocioni moze da se unisti i propadne ili samo ne funkcionise kako treba...? ? ?

Hvala unapred....

P.S. Nemojte psovati masjtore i sve to znam da su takvi kakvi su i sve to.....
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 31.03.2009. - 22:24 »
Podeli temuIdi gore

Na oko jesu isti, ali GTT ima vecu zapreminu. Tvoje auto bi trebalo imati na zadnjoj torziji, onoj sa diskovima, rasteretni 5-ti cilindar-regulator sile kocenja zadnjih diskova. Glavni kocioni kod renault-a tih godina mahom strada zbog dotrajalosti.  Kad stavis obicni glavni na auto sa 4xdiska, on jako brzo strada jer nemoze da izbaci dovoljno kocione sile....bolje provjeri sta su ti uradili sa 5-og kociong cilindra, mozda ti on steka i ne propusta ulje pozadi, a mozda su ga i potpuno izbacili, ako jesu, samo da te obradujem, nov je bezbrazno skup.......
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
invisible4u4ever
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 31.03.2009. - 22:41 »
Podeli temuIdi gore

ej cek cek.....

Nisam nista radio sem promene torzije....nisam rekao da ne radi... nego samo pitam moze li imati posledice to sto sam se vozio sa istim cilindrom na dobosima umesto na diskovima....

Znaci samo je torizja bila menjana kada sam skidao onu sa diskovima....nista vishe.....

Ja video....bio sam pored majstora.....

P.S.

Ja taj 5 cilindar nisam ni video da je na torziji...gde se on nalazi ???? Skoro sam ubedjen da ga nije bilo..... a kocnice su radile savrseno pre nego sto su skinute.... i decko koji ga je vozio pre mene neke dve godine nije imao kako kaze nikakvih problema...

Torizja je promenjena zbog puknutog diska i josh nekih stvari u koje su me majstori ubedjivali ....ali nije to sada ni bitno.... moja velikaaaa greska....jbg Sad

« Poslednja izmena: 31.03.2009. - 22:47 od strane invisible4u4ever » Sačuvana

terenac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Clio 2

Iskustvo je najbolji učitelj,ali najviše košta.

« Odgovor #8 poslato: 20.08.2010. - 17:04 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene na Kliju od poslednje zamene plocica prilikom neravnina na putu cuje se metalni zvuk kuckanja kod prednjih tockova.Kada u tom trenutku prikocim zvuk se izgubi,znaci dok su klesta pritegnuta klipovima nema ni vibracija.Posle "studiranja problema" primetio sam da klesta imaju mali hod.Moje pitanje glasi: da li je posle zamene plocica moguce podesiti napetost opruga koje ne dozvoljavaju vibriranje klesta ili je potrebno iste zameniti?
Sačuvana

mikele.st
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault Megane II ph 2 1.5 dci 106hp

« Odgovor #9 poslato: 20.08.2010. - 22:20 »
Podeli temuIdi gore

Mozda zvuci bezveze,ali jesi mozda proverio jesu li ti klesta stegnuta, da nije majstor zaboravio da pritegne?? 
Sačuvana

terenac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Clio 2

Iskustvo je najbolji učitelj,ali najviše košta.

« Odgovor #10 poslato: 21.08.2010. - 04:56 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da sam proverio,to je prvo sto sam uradio.
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #11 poslato: 21.08.2010. - 07:06 »
Podeli temuIdi gore

Zaboravio je da vrati sipkicu koja dryi plocice. Plocica vibrira a kada ti stisnes kocnicu ona se pruljubi uz disk i vise ne vibrira. Taj slucaj je bio kod mene samo na zadnjim kocnicama.
Sačuvana

H@CKler
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Scenic III 2015 1.5dCi Business Energy

« Odgovor #12 poslato: 11.04.2011. - 23:42 »
Podeli temuIdi gore

Moze li neko da mi kaze sta radi ovaj lik u klip sa klestima? Ne kapiram najbolje, na ruskom je... Mislim na ovo oko 4:05
http://www.youtube.com/watch?v=JCu0gmvgl-g
Sačuvana

H@CKler
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Scenic III 2015 1.5dCi Business Energy

« Odgovor #13 poslato: 12.04.2011. - 09:28 »
Podeli temuIdi gore

Znaci, napred se nezno gura, a pozadi se okrece...
Sačuvana

hybridkg
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 585

sdsfsdf

« Odgovor #14 poslato: 18.08.2011. - 09:40 »
Podeli temuIdi gore

Ja ljudi ne mogu da verujem kakve me gluposti muce!!! Vozim clia III,2006.god,1.2 16V..........
Problem je sledeci: Na 35.000 km menjao sam prvi put plocice na kocnicama u servisu,plocice narucili po broju sasije i sve je ok da bi posle 1.000-2.000km pocelo da mi lupa nesto u tockovima! Odem u servis skinemo tockove i vidimo da i leva i desna kadza setaju horizotalno...levo-desno......plocice lepo stoje,originalne, ali setaju u vodjicama i kad naidjem na rupu kao da ce da otpadnu tockovi koliko lupa! Otisao sam i u sevis Mica i francuz u jagodini i ladno mi ljudi rekli da neznaju,niti mogu nesto da mi kazu,ne kapiraju ljudi kako !!! Kazu kandze su nove i u extra stanju,plocice isto....sve je novo i nema sta da se menja,ali hod je evidentan i niko nezna sta i kako!!!  IMA NEKO SAVET
Sačuvana

renault forever ))
Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.413 sekundi sa 47 upita.