Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi dole
Autor Tema: Dimenzije plocica i diskova  (Pročitano 71687 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
momiska
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: Renault Scenic I ph2 1.9dci 2003

« Odgovor #15 poslato: 25.05.2011. - 12:46 »
Podeli temuIdi gore

debljina zadnjih diskova pise na smom disku kad se skine tocak,mislim da je 9.5
Sačuvana

Adam
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Kia Sportage 1.7 crdi

« Odgovor #16 poslato: 25.05.2011. - 12:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne razumem što je samo 1 mm razlike izmedju nove i minimalne debljine diska? 
Sačuvana

"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."
mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: reno megane II 1.5dci 60kw 2004

« Odgovor #17 poslato: 31.05.2011. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

Megane I 1.9 dCi 102KS:
Bremsscheibenart: Voll
Bremsscheibendicke [mm]: 8 (debljina novog diska)
Durchmesser: 238 mm
Höhe: 74,5 mm
Lochanzahl: 4
Lochkreis-Ø: 100 mm
Mindestdicke: 7 mm (minimalna debljina diska)
Nabenbohrung-Ø: 52 mm (ili 49 mm)

Cijena je pomasna, bar u Njemackoj. Pripazi da ti je isti unutarnji promjer diska na dijelu koji ide na glavcinu, imaju 2 razlicita: 49 mm i 52 mm.

P.S. U vezi male tolerancije kod potrosenosti: isti slucaj je i na mom autu, zadnji disk ima razliku od samo 1 mm kod novog i potrosenog: 10 mm vs. 9 mm. 

moze pomoc?nasao sam polovnih zadnjih diskova dosta dobrih i povoljnih u odnosu na nove...interesuje me da li ima razlike izmedju zadnjeg diska kod megana 2 limuzine i karavana?kaze mi lik koji prodaje da nema ,pa reko da se ne zeznem..promeri,dimenzije itd...
Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 01.06.2011. - 15:20 »
Podeli temuIdi gore

ama znam..ali  vise verujem nekom ko je iskusan i poznaje sve to...rezlicite dimenzije,debljine,lezaj ova,onaj,osovina...
samo me interesuje da li od limuzine moze na karavana..da mi ne uvale? 
« Poslednja izmena: 01.06.2011. - 15:22 od strane mikan » Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Espace

« Odgovor #19 poslato: 01.06.2011. - 16:31 »
Podeli temuIdi gore

odes kod strugara i napravi ti po zelji, sta te briga
Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 01.06.2011. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

eee...pa ti mene sad malo...
pa ne moze ni strugar sve...kaze mi lik ako su lezajevi losi da je tesko naci te dimenzije lezaja,za disk..
Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane 2 1.5dCi

« Odgovor #21 poslato: 01.06.2011. - 17:10 »
Podeli temuIdi gore

Ne razumem zasto je tesko naci lezajeve? Prodavnica ima na svakom koraku, servisni centri, specijalizovane radnje.. tvoj auto nije Renault 6 pa da nema delova. Od diskova napraviste debatu...
Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 01.06.2011. - 18:27 »
Podeli temuIdi gore

ee,pa kad se budzi onda se vaga... pa ispade reno 6
ma ne,ljudi,krpim pa je tesko sve to uklopiti a da mi auto ne stoji 3 dana kod majstora,pa zato zelim sto vise info kako bi sve predupredio neprijatnosti..nasao sam kod lika povoljne diskove...e on kaze da su isti od limuzine i karavana kako bi mi utrpao..pa onda neki majstor kaze uuu tesko je naci te lezajeve...pa ako mi jos uvali diskove.
ne zivim ja u bg pa da mi je sve na ruku i more ponuda..ja lezaj moram traziti ko zna gde,pa dok stigne,pa ne odg.e jbg...
mislio sam ako neko veeec zna precnik otvora osovine,precnik tacan diska,sta je sa tim lezajevima,pa onda senzor abs...za kaaaaravana
Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane 2 1.5dCi

« Odgovor #23 poslato: 01.06.2011. - 19:45 »
Podeli temuIdi gore

A sto ne pogledas u Dialogys-u? Tamo imas sve detaljne informacije pa lepo vidis dali je to isto.
Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #24 poslato: 01.06.2011. - 21:54 »
Podeli temuIdi gore

eee...pa ti mene sad malo...
pa ne moze ni strugar sve...kaze mi lik ako su lezajevi losi da je tesko naci te dimenzije lezaja,za disk..

Ako menjas disk zasto bi menjao i lezajeve  ako ima 2 velicine diska,izmeri svoj pa ces znati sta da uzmes,skines stare,stavis nove,lezaj se ne skida naravno jer disk nema veze sa njim i problem resen.

Nije ti to R19 16V koji je bio i u svoje vreme redak jer ih nije napravljeno nesto previse pa da ne mozes naci lezajeve. Tog tvog megana iz 2004-te ima k'o blata,a cega ima mnogo onda ima i mnogo delova za to. Ako te navede put u Bgd,imas sve u prodavnici Reno Extra na Dusanovcu (ne znam da li je dozvoljeno postavljati br.telefona-ako jeste,postavicu i to). Momci su korektni,i ako neceg nema,moze se nabaviti. Ako te muci sumnja,uzmi metar ili subler i premeri to sto ti treba,da ne mrsimo vise-ne trazis deo za ferrari.
« Poslednja izmena: 01.06.2011. - 21:59 od strane iggy1607 » Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 01.06.2011. - 22:42 »
Podeli temuIdi gore

Ne odgovara disk s limuzine na karavan. 
Lezaj mozes a i ne moras mijenjati. Ako ti je auto toliko preslo kupi disk bez lezaja i upresuj novi lezaj. To nije problem bilo kom majstoru koji zna posao kojim se bavi.
Inace, ja bih te odgovorio od kupovine polovnih dijelova kocionog sistema. To je igranje sa zivotom. Bolje kupi neke nove koji su nesto jeftiniji, ako vec nemas novaca za najkvalitetnije i najskuplje. 
Ja cu svoje mijenjati u julu (i prednje i zadnje, plus sve lezajeve), pa ako nekome bude trebalo dobice ih besplatno, samo ih treba pokupiti u Sarajevu ili okolini. Pretpostavljam da bi neko na njima mogao preci jos 100.000 km. 
oooo,pa evo meni diskovaaa
sigurno da bi presao jos 100 000.meni plocice traju 80 000,ja to neznoo jos cemo i da 
Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 02.06.2011. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Ako menjas disk zasto bi menjao i lezajeve  ako ima 2 velicine diska,izmeri svoj pa ces znati sta da uzmes,skines stare,stavis nove,lezaj se ne skida naravno jer disk nema veze sa njim i problem resen.

Nije ti to R19 16V koji je bio i u svoje vreme redak jer ih nije napravljeno nesto previse pa da ne mozes naci lezajeve. Tog tvog megana iz 2004-te ima k'o blata,a cega ima mnogo onda ima i mnogo delova za to. Ako te navede put u Bgd,imas sve u prodavnici Reno Extra na Dusanovcu (ne znam da li je dozvoljeno postavljati br.telefona-ako jeste,postavicu i to). Momci su korektni,i ako neceg nema,moze se nabaviti. Ako te muci sumnja,uzmi metar ili subler i premeri to sto ti treba,da ne mrsimo vise-ne trazis deo za ferrari.
druze,diskovi su zajedno sa lezajevima,komplet...a lik mi kaze da je nekad to radio pa tesko nasao te poosebno lezjeva,gde i ja u mojoj provinciji tesko da bi nasao..
opet nasao sam polovne povoljno ali izgleda da su od limuzine i kolega rece da nisu isti kao moji,a ova hoce da mi utrpa...pa zato trazim ko zna da mi kaze i pomogne...
Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 02.06.2011. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

Mikane,pozovi ovaj br  0117839999  prodavnica Reno extra i vidi sa njima sta ide kod tvog megija,da ne nagadjamo bez veze a i da se ti ne nerviras bespotrebno. Oni ce ti reci tacno po katalogu sta ide za karavan,koloko kosta,i ako ti ne bude mnogo para ja mislim da oni salju i pouzecem. Pozoves ih pa se sa njima dogovoris.  U Bgd ces sigurno mnogo lakse naci sve sto ti treba-taj auto je do skoro bio u punom zamahu proizvodnje i mora imati svega za taj model. Izuzetak su RS i druge jake masine-nema ih mnogo pa ne iznenadjuje da se za njih teze nalaze pojedini delovi. Okreni onaj tel i resi se vise te dileme.
Sačuvana

mikan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 02.06.2011. - 21:27 »
Podeli temuIdi gore

Mikane,pozovi ovaj br  0117839999  prodavnica Reno extra i vidi sa njima sta ide kod tvog megija,da ne nagadjamo bez veze a i da se ti ne nerviras bespotrebno. Oni ce ti reci tacno po katalogu sta ide za karavan,koloko kosta,i ako ti ne bude mnogo para ja mislim da oni salju i pouzecem. Pozoves ih pa se sa njima dogovoris.  U Bgd ces sigurno mnogo lakse naci sve sto ti treba-taj auto je do skoro bio u punom zamahu proizvodnje i mora imati svega za taj model. Izuzetak su RS i druge jake masine-nema ih mnogo pa ne iznenadjuje da se za njih teze nalaze pojedini delovi. Okreni onaj tel i resi se vise te dileme.
hm,ma ti si meni jasan i to je ok...samo sam hteo malo uputstva jer ovde ima dosta likova koji su bas upoznati..dr.stvar,ima prodavnica auto-delova koliko hoces,ali ja necu nove jerrrr ne verujem da cu jos dugo zadrzati auto kod mene a da stavljam nove i ode auto...iii...vec ja sad to naglabam se sa prodavcima polovnjaka i da bi sa njima znao uci u klinc hocu da poznajem materiju i mehaniku tu...hoce da podvale.hvala ti.
Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 02.06.2011. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Opet ti mene ne razumes-oni ce ti reci po katalogu koja velicina ide za tvoj megi. Ne moras nista uzeti kod njih. Bolje je tako nego nagadjati ovako. A inace u prvom tvom postu nisi ni naveo da ces da ga prodajes. Bar si fino zapalio forum,ako nista drugo. 
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 37 upita.