Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.06.2019. - 17:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 78 Next   Idi dole
Autor Tema: Kocnice, diskovi, dobosi, plocice, pakne i ostali kocioni elementi - opsta tema  (Pročitano 220464 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
zubo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 41
Auto: renault megan 1.5 dci 60 kw 82 ks

« Odgovor #15 poslato: 26.05.2010. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi samo da priopcim za ovo moje cudno lupanje "naastavak za gedoru   ispod sjedista a 5x sam gledao i nista nisam vidio
« Poslednja izmena: 26.05.2010. - 00:46 od strane zubo » Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #16 poslato: 26.05.2010. - 00:50 »
Podeli temuIdi gore

Meni je kucaklo kada ubrzavam i kada kocim. Kao metal od metal. Krcne par puta.
To je valjda viljuska. Rekli su mi da je jedna caura je ispala. A zasto je ispala, pa decko je menjao lezaj na tocku i izbijao je velikim cekim po kugli (ona se nalazi na kraju viljuske) a pri tome niko mu nije drzao kontru (apcis) i naravno meni je nesto puckalo.
Prvo smo pritegli srednji sraf na tocku (za poluosovinu), ali to nije bilo to. Zatim danas smo zamenili viljusku. Naravno to sam platio. Videcu da li ce se pojaviti krckanje i dalje.
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna III dci175 BVA

« Odgovor #17 poslato: 04.07.2010. - 23:47 »
Podeli temuIdi gore

i meni zanimljiva tema jer i ja naverovatnije uskoro menjam plocice i diskove. Izgleda da Clio II i III imaju iste diskove - 260mm

A ono sto je SLobodni razmisljao da stavi i pozadi diskove i plocice. Covek hoce da unapredi sistem kocenja i ne vidim u cemu je problem da mu govorite tako nesto    Treba naci delove sa nekog slupanog CliaII, zameniti i kocioni cilindar i to je to. Nije neka mudrost, jeste da kosta ali je i efekat srazmeran pa ko voli nek izvoli   I nije istina da samo Clio Sport ima diskove pozadi...

Smatram da kocnice ne mogu da bude redimenzionisane i tacka. Ne moze auto bolje da koci sa diskovima i dobosima nego sa svim diskovima. 
« Poslednja izmena: 27.11.2013. - 16:05 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

Pretpostavka je majka svih zajeba!
rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #18 poslato: 05.07.2010. - 17:40 »
Podeli temuIdi gore

Nisam komentarisao ponasanje na forumu i odnose medju forumasima, nego samo diskove i izneo svoje iskustvo - neiskustvo. 
A deljenje slicnih epiteta i ja mislim da nije u redu i da ovo nije mesto za takav odnos prema sagovornivcima (sapisnicima  )
Nikakav problem, drago mi je da se nisi primio, to znači da si zreo za svaki oblik diskusije. 
Smatram da kocnice ne mogu da bude redimenzionisane i tacka. Ne moze auto bolje da koci sa diskovima i dobosima nego sa svim diskovima. 
Može da bolje koči, zato u formuli 1, i svim oblicima automobila sa oznakama RS, GT, Turbo... planiraju skori prelazak na doboše.... 
Šalu na stranu, ova gore navedena tvrdnja je tačna, dal' zaista postoje potreba za sva 4 diska na kliju dCi, to zna vozač. Kvalitetnim diskovima, pločicama, paknovima i dobošima, može se rešiti dosta problema i zahteva... Naravno onome kome treba... da može da koči svom znagom, a da pritom ne gubi kočnicu, tj. ne ostane privremeno bez istih zbog pregrejavanja... 
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 05.07.2010. - 19:51 »
Podeli temuIdi gore

Zar je bitno da li je dci, rs, 1.6...?  Dosta sam van grada i cesto sam imao potrebu za jakim kocenjem pri 140-160kmh. Tada se bas oseti taj dci i njegova tezina i njegove inace dobre kocnice malo poljuljaju poverenje u sebe.
Sada ce neko pametan da se javi i da kaze kako treba da vozim po propisima i da mi onda nece trebati jace kocnice 

Kapiram da je ljudski teziti ka necem boljem, ali takodje je isto tako u nasem narodu ustaljeno da se drugi u tome sputavaju 
Sačuvana

Lence
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Clio 1.4 16V

« Odgovor #20 poslato: 07.07.2010. - 00:32 »
Podeli temuIdi gore

Moje misljenje je da mogu, al dobro, mozda gresim, mozda sam i ja nekad zlblzlblz, pa pogresi covek 
Kada su predimenzionisane, manje se greju ali pri svakom jacem kocenju auto pocinje da kliza, da se pali ABS i slicne gluposti.
Ako tome dodamo da na Clio 2 ph2 propisane gume od bastenskih kolica i da je max sirina guma 195 (na 1T, koliko tezi), onda mislim da vidite poentu moje price, da ce sa jakim kocnicama auto (Clio) pre da prokliza nego da ukoci i da to grejanje nece ni doci do izrazaja. Slazem se da auto bolje koci sa diskovima i sve sto ste gore izneli jeste tacno, samo treba staviti na papir i izracunati koliko ce biti ulozeno, a koliko ce se dobiti. Meni cak i sa skoro pa besplatnim delovima i samo utrosenim vremenom mojim i drugara, rekli su mi da mi je to gubljenje vremena, ljudi koji imaju kudikamo vise iskustva od mene. Mislim da malko kvalitetniji diskovi (sa boljim odvodjenjem toplote), plocice i paknovi zavrsavaju isto tako dobro posao kao i svo ovo zezanje, a drasticno je jeftinije. Keramicki diskovi i kocnice ce najbolje kociti, ali kostaju ko sam djavo i nece doci do izrazaja jer ce se ABS stalno paliti, hm, cemu onda? 
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 07.07.2010. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

Previse pojednostavljujes pricu oko kocnica, abs-a, proklizavanja... Ima tu mnogo faktora koji uticu na kocenje i proklizavanjetocka. Da ne zalazimo u detalje jer necmo zavrsiti nikada 

Elem, ja sam imao 2 izuzetno jaka i iznenadna kocenja danas, jedno sa nekih 150 na 70 (gde su mi se upalila i sva "4") i jos jedno na planinskom putu ka Zajecaru. Rezultat je da su kocnice spaljene do kraja i da moram da menjam i diskove i plocice. Od sutra u potragu za najbolnim kompromisnim resenjem; ulozeno-dobijeno. Verovatno cu da uzmem neke normalne diskove i malo bolje plocice. Samo jos da vidim sta se i gde nudi...
Sačuvana

chare
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: megane 3, 1.5 dci gt line, "11.

megane 3, 1.5 dci gt line, 2011.

« Odgovor #22 poslato: 30.08.2010. - 21:39 »
Podeli temuIdi gore

Stigoh jutros u Grcku i na 5 km od cilja bez najave propade mi kocnica, ja nadrukah 3-4 puta ona izbaci vazduh i ja nastavih.Kada sam stao, da napomenem da normalno valjda koci, kada drzim nogu na kocnici ona propada, a kada nadrukam 3-4 puta otvrdne kao da je sve u redu, isto kao kada se menjaju plocice pa majstor kaze udji u auto i nadrukaj.
Hitno mi treba pomoc - savet jer cu sutra otici do nekog majstora , pa da me ne zavlaci i ako moze neko da barem kaze okvirno koliko kosta kocioni cilindar (megane 2 1.5 dci - 2003).
Nikakvu gresku mi ne javlja board komp.
POMOC, HELP...
« Poslednja izmena: 16.01.2011. - 01:07 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #23 poslato: 30.08.2010. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

Samo da ti nije servo pri kraju

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #24 poslato: 31.08.2010. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

Stigoh jutros u Grcku i na 5 km od cilja bez najave propade mi kocnica, ja nadrukah 3-4 puta ona izbaci vazduh i ja nastavih.Kada sam stao, da napomenem da normalno valjda koci, kada drzim nogu na kocnici ona propada, a kada nadrukam 3-4 puta otvrdne kao da je sve u redu, isto kao kada se menjaju plocice pa majstor kaze udji u auto i nadrukaj.

Proveri da li na nekom od točkova, verovatno sa unutrašnje strane, ima tragova curenja kočione tečnosti. Ovo ponašanje je uobičajeno kad neki cilindar pušta. Moguće je i da ti je propao glavni kočioni cilindar i da on pušta. Ako nema traga na točkovima, pogledaj da li kod pedale kočnice, u kabini, ima tragova tečnosti.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
intruder
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio Mk1Ph3 1.9D

« Odgovor #25 poslato: 31.08.2010. - 23:03 »
Podeli temuIdi gore

Slična stvar mi se desila. Ponašanje papučice je bilo identično uz dodatak da mi ni ručna nije hvatala. Zamenjeni paknovi na zadnjim kočnicama i sve po starom.
Sačuvana

chare
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: megane 3, 1.5 dci gt line, "11.

megane 3, 1.5 dci gt line, 2011.

« Odgovor #26 poslato: 01.09.2010. - 11:42 »
Podeli temuIdi gore

Evo zadnja dva dana auto se normalno koci.Nista ne curi nigde, nivo ulja kocionog je normalan.Bio sam u nekom servisu da mi pogledaju, a lik mi s vrata vice da mora da se menja servo kocnice.Grcka posla.Za zamenu dela TRW, ulja i ruke trazi 205 jura.Nije neka para, ali sta ako nije servo.Sada sam odustao ovde da bilo sta radim, jer mi ovi klosari ovde deluju neozbiljno.Vozicu ga bez naglih kocenja.
Sačuvana

MarkoJ-Nis
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Megane I 1.6 16v ph2

« Odgovor #27 poslato: 01.09.2010. - 17:21 »
Podeli temuIdi gore

Servo kocnice sigurno nije, jer bi ti se motor gasio svaki put kada bi kočio.
verovatno je samo kočioni cilindar 
Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic ll

« Odgovor #28 poslato: 16.09.2010. - 14:59 »
Podeli temuIdi gore

Ajde da i ja priupitam nesto
nisam primetio da na meganu 2 ima kontakt zicica na kocnicama ona sto daje signal istrosenosti plocica a do sad mi nije nikad nesto zasvetlelo pa pitam
postoji li kontrolna sijalica na tabli koja signalizira kad se potose plocice
Sačuvana

ljudi kazu da si los kada prestanes da se ponasas, onako kako njima odgovara
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #29 poslato: 16.09.2010. - 17:32 »
Podeli temuIdi gore

Ajde da i ja priupitam nesto
nisam primetio da na meganu 2 ima kontakt zicica na kocnicama ona sto daje signal istrosenosti plocica a do sad mi nije nikad nesto zasvetlelo pa pitam
postoji li kontrolna sijalica na tabli koja signalizira kad se potose plocice

Ne postoji ali ipak postoji nacin da vidis kad su plocice pri kraju...
Meni se desilo da mi odb izbacivao na kratko u voznji Problem na kocnicama,rekoh nije za igrati pravac servis,otvori lik ulje za kocnice i rece treba menjati plocice,sto sam i uradio. Problem resen... Kako se plocice trose,kljesta skupljaju ulje se povlaci eto znaka za menjanje

Sad kad razmislim na Laguni II nam se sjebali diskovi zbog plocica a odb nista nije pokazivao za ulje,pa sad nisam siguran da li je tako i na meganu

Vidim da si napisao da ivice diskova mogu da skripe,jel vredi obradjivati? posto meni cesto skripi i ako su plocice OK,ne znam dal skripe prednji ili zadnji diskovi
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 78 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 37 upita.
anything