Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
29.03.2020. - 01:56 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Farbanje unutrasnjosti farova Megane 2  (Pročitano 623 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Miralem Merdić
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 22
Auto: Renault Megane 2 Sedan

« poslato: 20.01.2020. - 14:15 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav, na vec postojecoj temi za farove niko nije objasnio kako otvoriti farove, na mom meganeu far je zaljepljen ljepilom za sofersajbu, grijanjem nista nisam uspio. Ako ima neko da objasni kojinje drugi nacin. Hvala
Sačuvana

filo
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 120
Auto: Megane sport 225

« Odgovor #1 poslato: 20.01.2020. - 15:17 »
Podeli temuIdi gore

Imas 2 vrste spajanja i lepljenja .  Na meganu 2 je perma  seel .  Drugim recima ne otvaraju se .  Neko ce reci da mogu da se otvore .  Naravno da mogu ali kako ce to da izgleda i ko ce ih zatvoriti posle tako rezvaljene .  ili jos gore isecene .  Licno sam odustao od toga kada sam video majstoriju jednog nadarenog mahera.   Mozda nisam u pravu neka me neko ispravi .
Sačuvana

ALP & Net Radar DSP2  Valentine ONE gen one
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #2 poslato: 20.01.2020. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

BBelektro to radi odlicno, ali traje i kosta, nije to ni malo jednostavno. Imas temu u podforumu prijatelji foruma
Sačuvana

Miralem Merdić
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.01.2020. - 02:45 »
Podeli temuIdi gore

Desni far na autu mi je bio napuknut pa sam ga skinuo i pokusao otvoriti grijanjem al nista, grijao sam ga do te mjere da se plastika pocela savijati ali ljepilo kao da nije ni dirnuto, na kraju je zavrsio u 100 komada i onda sam vidio bas da je zalijepljeno totalno, mislim da je jedini nacin rezanje kao sto ste rekli pa poslije ljepljenje ali da sve bude pedantno. Svakako sam mislio novi uzeti pa cu to onda majstoru odnijeti neka se pati. A od ovog fara je ostao samo motoric za podesavanje snopa svjetla i sijalice hah. Drago mi je da ce se neko drugi moci okoristit ovom temom da ne mora sve poskidat pripremiti i da sazna da ne moze nista uraditi sam kuci. Hvala vam, bitno mi je da znam da li ja to mogu ili ne  odraditi kuci ali nista od toga. Poz
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #4 poslato: 21.01.2020. - 18:38 »
Podeli temuIdi gore

sačuvaj i utičnicu za H7, može zatrebati
Sačuvana

filo
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 21.01.2020. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Desni far na autu mi je bio napuknut pa sam ga skinuo i pokusao otvoriti grijanjem al nista, grijao sam ga do te mjere da se plastika pocela savijati ali ljepilo kao da nije ni dirnuto, na kraju je zavrsio u 100 komada i onda sam vidio bas da je zalijepljeno totalno, mislim da je jedini nacin rezanje kao sto ste rekli pa poslije ljepljenje ali da sve bude pedantno. Svakako sam mislio novi uzeti pa cu to onda majstoru odnijeti neka se pati. A od ovog fara je ostao samo motoric za podesavanje snopa svjetla i sijalice hah. Drago mi je da ce se neko drugi moci okoristit ovom temom da ne mora sve poskidat pripremiti i da sazna da ne moze nista uraditi sam kuci. Hvala vam, bitno mi je da znam da li ja to mogu ili ne  odraditi kuci ali nista od toga. Poz

Proveri koliko su novi . Mislim da to ima da se iskopa.   To sa secenjem i lepljenjem je po meni malo bezveze .   Ja sam se zanosio sa tom id i ganjao majstore ,  Na kraju sam kupio nove Valeo-fabricke .. . Zalepio na njih folije tako da nemam potrebe da ih poliram i zagledam.   Stare sam prodao prilicno dobro .   Kostalo bi me vise da sam pravio krpez .  
« Poslednja izmena: 21.01.2020. - 21:35 od strane filo » Sačuvana

Miralem Merdić
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.02.2020. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

Teško da cu nabaviti u Bosni farove fabricki crne, jel ima neki drugi nacin da se to kupi?
Sačuvana

chika.doctor
Gray Shadow
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Laguna 2 ph1 1.9dCi 88kw

Stefan Veselinović

« Odgovor #7 poslato: 03.02.2020. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

Mogu da se otvore i zatvore da izgleda fabrika, samo traje. Meni je trebalo sat, sat ipo po faru, govorim za Valeo koji je permaseal, Depo se otvaraju za 15 minuta sa grejanjem, i nakon toga stavio butyl traku i zatvorio, kao nov je bio.
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
filo
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 04.02.2020. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

Voleo bi to da vidim .  Da imam ostecen far mogao bi da probam .
Sačuvana

Miralem Merdić
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 14.02.2020. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

Mogu da se otvore i zatvore da izgleda fabrika, samo traje. Meni je trebalo sat, sat ipo po faru, govorim za Valeo koji je permaseal, Depo se otvaraju za 15 minuta sa grejanjem, i nakon toga stavio butyl traku i zatvorio, kao nov je bio.
Kako si uspio otvoriti i zatvoriti permaseal farove? koji alat? ako ti nije tesko da opises, dosta bi mi znacilo.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.186 sekundi sa 40 upita.