Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
27.02.2020. - 11:18 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 34 35 36 37 [38]   Idi dole
Autor Tema: Zamena sijalica na Renou led sijalicama-koje led sijalice umesto običnih  (Pročitano 128006 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
filo
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 120
Auto: meg sport 225

« Odgovor #555 poslato: 08.02.2020. - 23:28 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da bi ugradnja led sijalica morala zakonski da se reguliše, za sada je to siva zona. Svako može da stavi kakve god led sijalice hoće. Kada mi u susret dolazi auto koji ima led sijalice a nema projektore na sebi, neminovno je da će me zaslepeti. Ko hoće led sijalice mora da stavi i projektore pride, i da se na tehničkom proverava rasipanje svetlosti (prosto se upale farovi uza zid pa se vidi koliko oštru liniju rasecanja svetlosti projektor pravi.
Stavljanje led sijalica na clia 2001 godište (banalan primer) je opasnost po saobraćaj, nebitno kog su kvaliteta. Jednostavno mora da postoji nešto što će sprečiti svetlost da se rasipa.
Kada je dobro odrađen, led sistem je najbolji izbor. U Talismanu je on urađen perfektno. Isto važi i za BMW  i za Peugeot. Ostale nisam lično isprobao.

To je sve prilicno problematicno  .  Cak ni projektori ne pomazu ako led sijalica nije pravilno fokusirana .   A takvih je na putu more . Verujem da ih nikada nece legalizovati . Prosto ne ide da u far za halogenu sijalicu stavis Xenon ili diodu .  Bilo kakva budzenja verujem da nikada nece dozvoliti .  Na zalost ako neko nastrada zbog kretenskog svetla i to se dokaze odmah ce se krenuti u hajku protiv takvih svetala a trebalo bi obratno zar ne .
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Stranice: Prev 1 ... 34 35 36 37 [38]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 22 upita.