Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2019. - 06:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 41 Next   Idi dole
Autor Tema: Renault Tips & Tricks  (Pročitano 261269 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« poslato: 10.04.2008. - 14:26 »
Podeli temuIdi gore

"Eclairage auto des feux OFF" ovo mi je ispisano na bord komp. kad upalim auto. Posto mi je bord na francuskom ne mogu da izvalim sta ovo znachi. I da li postoji mogucnost da zamenim jezik? Smiley
« Poslednja izmena: 16.10.2012. - 22:23 od strane fLiP » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.04.2008. - 21:41 »
Podeli temuIdi gore

"Iskljucen senzor za automatsko paljenje svetala" - to ti znaci to.
U servisu ti promene jezik ocas posla

Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11.04.2008. - 15:06 »
Podeli temuIdi gore

hajde da krenemo redom.. Ja znam par trikova, svi su pozvani da dopunjujemo ovaj post

1. Namestanje automatskog zakljucavanja vrata pri polasku
      Zbog vase bezbednosti moguce je podesiti da se automobil zakljuca sam kada predje neku brzinu kretanja (najcesce 8km/h), te se po zaustavljanju otkljucava jednostavnim povlacenjem rucice za otvaranje vrata.
Postupak: dajte kontakt, pritisnite i drzite 5 sec dugme za zakljucavanje vrata u kabini. Po isteku 5 sec, opcija je aktivirana. Deaktivacija se vrsi na isti nacin. Provereno-radi.

2. kako zakljucati vrata ako kartica odbije poslusnost ili nije kod vas
U kabini pritisnite i drzite oko 5 sec dugme za zakljucavanje (bez kontakta), jedna vrata moraju biti otvorena prvo cete cuti klik, a zatim i zvuk zakljucavanja vrata. Bitno je da jedna vrata ostanu otvorena da mozete da izadjete. Svetlo na instrument tabli ce se ugasiti, izadjite iz auta i zatvorite vrata. Svetlo za osvetljenje unutrasnjosti ce se ugasiti lagano, sam ne zaboravite da ponesete karticu

3. Kako da ponistim servisni interval
Skrolujte kroz opcije board computera. Dodjete do mesta gde pise za koliko km vam je sledeci servis i sa datim kontaktom pritisnete dugme za ponistenje parcijalne kilometraze i drzite ga tako od 5-10 sec (razlicito za razne modele).
4. Kako da dam kontakt a da ne palim auto - za vlasnike Renaulta sa karticom
 Ubacite karticu u slot (ako je hands free nije obavezno), pritisnete start/stop dugme bez pritiskanja pedale kvacila/kocnice.. Kontakt se iskljucuje na isti nacin. Samostalno se iskljuci nakon 20 min zbog ocuvanja stabilnosti elektro sistema.
5. Superzakljucavanje
    Kada zakljucate auto, pritisnete brzo jos dva puta dugme za zakljucavanje na kartici/kljucu. Auto ce fleshovati tri puta migavcima (malo brze), svi prozori ce se zatvoriti, a vrata je nemoguce otvoriti razbijanjem stakla i povlacenjem rucice...
« Poslednja izmena: 24.05.2013. - 21:10 od strane direstraits » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.04.2008. - 18:02 »
Podeli temuIdi gore

6. Napredne funkcije fabricke muzike - kaze ovako:
1. Pritisnite i drzite SRC dugme dok ne cujete beep; tada ulazite u EXPERT MODE 
2. Pritisnite levo-desno ili skrol tockic na komandama kraj volana i prolazite kroz sledece opcije:
a. AF (alternate frequency) - polozaj ON/OFF
b. SPEED - vrednosti 0, 1 , 2 3, 4, 5 
c. LOUDness - ON/OFF
d. TUNER - pozicija Auto/ Manual
e. REAR - 2 ili 4x15W, ukljucivanje/iskljucivanje zadnjih zvucnika, po meni glupost, ali hajde
f. LIST MAN - memorisana lista od max 50 stanica se ne menja dok ne osvezite listu sami
g. LIST DYN - memorisana lista od max 50 stanica se menja sa gubitkom njihovog signala, kada radio pokusa "uhvatiti" neku satnicu, a ona ima slab signal, ponovi proceduru jos dva puta (ukupno 3) i tada pocinje novi scan FM opsega.   

3. Pritisnite +/- dugmice da promenite odabranu funkciju
4. Pritiskom na SRC dugme napustate EXPERT MODE. 

SPEED (Speed dependent volume control):  ukoliko se stavi na 0, radio ne menja jacinu zvuka u zavisnosti od ambijentalne buke: na 3 daje najbolji akusticki komfor i ona se preporucuje; maksimalni efekat na 5.
Ova funkcija postoji samo ako je taho povezan sa radio aparatom, sto zavisi od paketa opreme. Prvi put sam obu opciju doziveo 1998 na SAAB-u  9-5  sa Harman-Kardon ozvucenjem.

- to be continued-

Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #4 poslato: 19.04.2008. - 21:43 »
Podeli temuIdi gore

Na Cliu III radi ali samo na modelima za određena tržišta. Za naše, nartavno da ne radi

Sve što je ovde napisano, postoji u klnjižici za rukovanje .

Trik-pitanje za Cliomana u vezi Clia III (nije zezancija, i mene je mučilo dok nisam "provalio foru"): kada ti se isprazni batererija u ključu, kako zaključati suvozačeva vrata, pošto na njima nemaš bravicu... Ovo ako skontaš, imaš cugu od mene. Ko zna (ako neko zna) neka ćuti

EDIT: nema pomaganja preko PM-a, provaliću ako neko bude "upetljao" svoje prste
« Poslednja izmena: 15.12.2013. - 11:15 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #5 poslato: 20.04.2008. - 07:51 »
Podeli temuIdi gore

Pa lepo..promenis bateriju!   
Ne bih sada izmisljao toplu vodu,ali ono sto bih prvo uradio jeste da bih pre nego sto zatvorim vozaceva vrata,stisnuo zakljucavanje na komandnoj tabli a zatim bih zalupio vozaceva vrata!  Kontam da bi to radilo. 

@ Exception : Naravno da sam citao uputstvo ali naravno da ga nisam procitao od reci do reci i od stranice do stranice,mislim,ono sto me je zanimalo sam detaljno procitao a ovo ostalo se cita naknadno po potrebi. 

P.S. Zar ne rade brave na autu po principu centralne brave,znaci,zakljucas vozaceva vrata,zakljucao si ih sva?
Nisam nikada probao na Cliu ali jesam na drugim autima,to mi je bar logicno..
« Poslednja izmena: 20.04.2008. - 08:49 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Edo
Gost
« Odgovor #6 poslato: 20.04.2008. - 08:46 »
Podeli temuIdi gore

Ok malo sam se zeznuo, namjestio sam automatsko zakljucavanja. A za exeption imam tri rjesenja:
1. Uz auto si dobio dva kljuca, tako nades drugi pa zakljucas.
2. Promjeni bateriju.
3. Centralna je brava

P.S. Prva dva rjesenja su tipa "Ulij benzin MUJO u motorku", a trece "Upali motorku MUJO"
Sačuvana
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #7 poslato: 20.04.2008. - 10:14 »
Podeli temuIdi gore

Ako pri brzini od 230km/h vam postane hladno i pozelite da iskljucite klimu samo pritisnete gas do daske i sama se iskljuci.   
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #8 poslato: 20.04.2008. - 10:31 »
Podeli temuIdi gore

Ne bih sada izmisljao toplu vodu,ali ono sto bih prvo uradio jeste da bih pre nego sto zatvorim vozaceva vrata,stisnuo zakljucavanje na komandnoj tabli a zatim bih zalupio vozaceva vrata!  Kontam da bi to radilo. 

P.S. Zar ne rade brave na autu po principu centralne brave,znaci,zakljucas vozaceva vrata,zakljucao si ih sva?
Nisam nikada probao na Cliu ali jesam na drugim autima,to mi je bar logicno..

Kada bi stisnuo zaključavanje na komandnoj tabli, čim bi pokušao da otvoriš vozačeva vrata, sve bi ti se otključalo. Znači ne kontaš dobro . Na brava ne radi na principu klasične centralne brava. Zato i imaš daljinski a bravica na vozačevim vratima ti je samo za krajnju nuždu. Znači, negde na putu si, nemaš mogućnost da zameniš bateriju i nemaš rezervni ključ kod sebe. Ajd' dalje...

1. Uz auto si dobio dva kljuca, tako nades drugi pa zakljucas.
2. Promjeni bateriju.
3. Centralna je brava
1. Gora sam naveo da NISI u mogućnosti da dođeš do rezervnog ključa
2. Našao si se u nekoj vukojeb*ni i nemaš gde to da uradiš
3. I ovo sam gore naveo

Evo još malo da pomognem: u slučaju da crkne baterija u ključu, mogu se otljučati samo vozačeva vrata. Kada sedneš u auto, iz unutrašnjosti možetš otvoriti suvozačeva vrata. Pri izlasku iz auta, ako ručno zaključatš vozačeva vrata, suvozačeva ostaju otključana...  Smiley
« Poslednja izmena: 20.04.2008. - 12:16 od strane Exception » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 20.04.2008. - 15:32 »
Podeli temuIdi gore

@ Exception : Polako,polako..brzoplet si i ne citas dovoljno pazljivo ono sto sam napisao.Ne mislim ja da stiskam zakljucavanje pa da onda izlazim iz auta..pa to je  .Nego ponovicu jos jednom,ali sada jos detaljnije..izaci cu iz auta,znaci izaci cu!    I onda cu stisnuti zakljucavanje na tabli.Posle te "operacije" suvozacka vrata bi trebala biti zakljucana a moja vozacka cu nezno zatvoriti(kao sto uvek i radim  ) i lepo ih zakljucati kljucem! Ajde sad!   
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #10 poslato: 20.04.2008. - 18:00 »
Podeli temuIdi gore

Odlično si se potrudio u objašnjavanju i ja sam tebe odlično razumeo i prvi put, ali ako su ti bilo koja vrata otvorena, zaključavanje na kontrolnoj tabli ti NE RADI . Idemo dalje...
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #11 poslato: 20.04.2008. - 19:10 »
Podeli temuIdi gore

Dodatak davanju kontakta na Meganu. Click je objasnio paljenje predkontakta, kod kojeg se pale radio i ventilacija, ali i dalje ne rade podizaci stakala i volan ostaje zakljucan. Da bi to osposobili morate staviti karticu u utor (ako je Hands free ne morate), ubacite u bilo koju brzinu, stisnite KOCNICU (ne kvacilo) i onda START/STOP. Auto se nece upaliti, nego ce dodati drugi kontakt i radit cee vam sve kao i da je upaljen. Cak ce i servo raditi.
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
banem
Gost
« Odgovor #12 poslato: 20.04.2008. - 19:23 »
Podeli temuIdi gore

Ovo je stvarno extra trik, znam ga sa nove Vectre, izgleda funkcioniše i na Cliu, ali nisam siguran šta dalje.

Pre davanje kontakta pritisnite i držite ono dugme za podešavanje časovnika. Nakon oko pet sekundi čuće se bip-bip-bip... i tako neprekidno. Na displeju pišu sve nule. Na novoj Vectri ovako se pomera kilometraža do sledećeg servisa, a ja nisam smeo dalje jer ne znam šta se na Cliu pomera/resetuje. Ako je neko raspoložen da proba i javi, neću mu ništa.
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 21.04.2008. - 08:56 »
Podeli temuIdi gore

@ Exception : Onda ne znam  hajde ispeci pa reci! 
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #14 poslato: 21.04.2008. - 09:43 »
Podeli temuIdi gore

Sedi, jedan . Nisi dobro utvrdio gradivo!

Pošto me nešto j*be net na faxu gde sam momentalno, čim dođem kući objasniću ti i postaviti fotke da vidiš slikovito

Evo stigoh kući

Pa kaže ovako:

U slučaju da crkne baterija u ključu, mogu se otljučati samo vozačeva vrata. Kada sedneš u auto, iz unutrašnjosti možeš otvoriti suvozačeva vrata. Pri izlasku iz auta, ako ručno zaključaš vozačeva vrata, suvozačeva ostaju otključana. I za to postoji rešenje . Zaključaš vozačeva vrata, otvoriš suvozačeva (koja ostaju otključana) i okreneš ključem kružić koji je obeležen na slici. Zatvoriš vrata i ona ostaju zaključana . Taj kružić postoji i na zadnjim vratima, ako ih auto ima, tako da se sva vrata mogu zaključati .

I da sad ne bi krenule priče kako je ovo bezveze i glupavo, odmah da razjasnimo: centralna brava radi na struju. Ako kojim slučajem ostaneš bez nje, nema načina da se vrata zaključaju ako na njima sa spoljne strane ne postoji bravica. Simply as that

Brava suvozačevih vrata:

« Poslednja izmena: 21.04.2008. - 11:37 od strane Exception » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 41 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 39 upita.